Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aktualnie "na tapecie"
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2005-06-12, 23:06   

Ja obecnie czytam "Sierżanta" czeskiego pisarza Miroslava Żambocha, książka zapowiada się ciekawie (dopiero zacząłem) takie połączenie SF i fantasy. Bardzo przyjemnie sięczyta. Jak skończę to skrobnę jakąśrecenzję :)

Jool 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2005-06-12, 23:46   

Skończyłam Ojca chrzestnego. Świetnie napisane, trochę mi zawadzał Marlon Brando (niedawno film mi się obejrzało). Pora na jakieś elfy albo inne kurdle.

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-13, 02:17   

To jest OT, do ojca chrzestnego 8) Ma moze ktos ta "muzyczke" sycylijska w mp3?

rrruda 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-14, 10:06   

Ja przeczytałam kilka książek Mario Puzo i uważam, że każda jest świetna

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-06-14, 11:32   

Aktualnie cykl przygód det. Garreta by Glenn Cook. Nie ma to jak porzadna dawka cynicznego humoru w świecie fantasy. Polecam wszystkim cynikom.

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-14, 11:47   

meeneque napisał/a:
Aktualnie cykl przygód det. Garreta by Glenn Cook. Nie ma to jak porzadna dawka cynicznego humoru w świecie fantasy. Polecam wszystkim cynikom.

TAK, TAK I JESZCZE RAZ tak , ksiazka niesamowita, pierwsza czesc czytalem 3 razy, chyba jest najlepsza z calego cyklu 8) Nastepne czesci robia sie troche "zagmatwane" ale po drugim czytaniu :D , mozna lepiej je "zrozumiec". Polecam te ksiazki, jest SF, kryminal, czasami horror.

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-06-14, 12:20   

Tegoż samego autora cykl pt. "Czarna Kompania" też jest dość ciekawy, choć w napisany w troszkę innej formie. Oczywiście nie brakuje dawki cynizmu :D No i co nieczęsto się zdarza (a u Cooka jest normalne) wszystkie części mają ten sam poziom.

miłego czytania

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-14, 12:24   

A może mi kolega podesłać, bo jakośmi umknęło. Tego autora kojarzyłem z thillerami medycznymi (chyba, że zbierzność nazwisk) co tak sobie lubię

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-14, 12:36   

Andy postaram sie cos podeslac 8)

gosia 
Przedszkolak
kukuś

Wysłany: 2005-06-14, 12:51   

Czy ktoś zna twórczość T. Kosteckiego. Kiedyś wpadła mi w ręce książka "Dom cichej śmierci" - świetna książka.
Niestety nie mogę trafić na nic innego tego autora

Karuzel 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-15, 05:58   

Obecnie skonczyłem "Miecz Prawdy" i szukam czegos nowego ale jak narazie jeszcze nic mi sie nei spodobało.Moze cos polecicie???Tylko ostrzegam ze sporo czytałem wiec musi byc to cos mniej znanego:)

ppek 
Magister
błazen

Wysłany: 2005-06-28, 16:44   

Ja wlasnie zabralem sie za lekture ksiazki Łysiaka - Rzeczpospolita Kłamców i musze przyznac, ze po lekturze pierwszych stron zapowiada sie rewelacyjnie :mrgreen: . Jak przeczytam, to napisze o niej w dziale recenzje :D .

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-28, 19:19   

Aktualnie to mam Johna Ringo - Tam będą smoki. I po przeczytaniu prawie 3/4 jestem mile zaskoczony. Może krótko, bo nie chcę tu pisać recenzji. Świat 43 wieku w wyniku gierek, namiętności i jedynie słusznych poglądów WŁADZY (części) cofa się do społeczności przedindustialnej (wczesne średniowiecze), chociaż nie do końca. Więcej w recenzjach, o ile ktoś już to przeczytał i coś napiszę. Moim zdaniem (w 3/4 bo tyle przeczytałem - a po wydrukowaniu ma to ok 400 stron czcionka 6pt) warto :wink:

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-28, 21:23   

A czytales Andy Glena Cooka? "Czarna KOmpanie", Albo "Gareta", wysylalem ci?

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-28, 21:28   

Jeszcze nie, ale obiecuję, że przeczytam :lol:

roann 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-29, 09:43   

Ostatnio przeszłam przez "Klub Dantego", "Regułę Czterech" i, w ramach relaksu (czyt. powrotu do tego co najlepsze ;) ), "Mistrza i Małgorzatę" czytaną na wyrywki fragmentami.
Równolegle krążyłam po świecie stworzonym przez Łukianienkę w "Labiryncie odbić" i "Fałszywych lustrach" (jeśli ktoś nie wie, to dylogia :) ), a ponieważ sposób pisania tego pana przypadła mi do gustu, z przyjemnością przeszłam przez jego patrole, które gorąco polecam. :)
Pozdrawiam :)
roann

krzychoo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-29, 13:19   

Andy - thrillery medyczne to Robin Cook , a Czarna kompania - Glen Cook - mam całą "Czarną Kompanię" Jakby co to się polecam

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-19, 10:47   

Właśnie skończyłam Roma sub rosa Saylora - serię kryminałów - zostały mi jeszcze luźne opowiadania, to gdzieś po drodze je połknę. Cóż można powiedzieć - bardzo ineteresujący początek, świetne powieści nr 3,4,5, niezła 6, 7 trzyma w napięciu do końca, 8 też całkiem całkiem, mimo przynudnawego początku. Ogólnie książki warte polecenia, studium mechanizmów władzy, namiętności i interesów, jakie kierowały Rzymem I wieku p.n.e. Coś w sam raz dla fanów tego gatunku, a jednocześnie powieści całkiem nietuzinkowe. Warto je czytać szczególnie dla ostatnich kilkudziesięciu stron - rozwiązania bywają zaskakujące... Polecam ;]

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-07-22, 07:45   

skonczylem Kinga Desperacja i zaczalem Tad Wiliams trylogie, smoczy tron itd..;]

--
korzystam z: IPhone 3G

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2005-07-26, 22:11   

Właśnie jestem w trakcie czytania cyklu "Miecz prawdy" oraz Pottera 6. Pewno cykl prawdy jakoś dokończę, ale już mi powoli bokiem s-f i fantasy wychodzą. Chyba się przerzucę na kryminał, sensację albo jakąś historyczną powieść. Ach ta skleroza czytam jeszcze "Alterland" Marcina Wolskiego. A jutro zacznę opowiadania Kossakowskiej.

Odpowiedz do tematu