Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mamy Euro 2012!!!
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-06-07, 15:46   

jacek napisał/a:
Ech... problem akurat jest, a mecze są ostatnim. Zresztą "innych" drużyn to w roku do Polski przyjedzie pięć - łącznie z eliminacjami do eliminacji międzynarodowych rozgrywek klubowych.

Przez ostatnie 12 miesięcy do Polski przyjechało co najmniej (nie pamiętam dokładnie kwalifikacji) 15 drużyn klubowych na mecze w europejskich pucharach - z czego 6 spotkań odbyło się w fazie grupowej, a 2 już w rundzie wiosennej Ligi Europejskiej. To nie są porywające liczby, ale to trochę więcej niż 5. Na mecze z reprezentacją Polski przyjechało 8 drużyn narodowych, więc łącznie mamy 23 oficjalne mecze rangi międzynarodowej w Polsce.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-07, 16:10   

O.K. Geralt - ja nadal - z uporem maniaka - co poza tym? Poza piłką - i nie na najbliższe wakacje. Dlaczego poza piłką. O tym było wyżej. Stadion ma być nie tylko z nazwy i projektu wielofunkcyjny, ale ma być. Czyli: plany zarabiania a nie gadania, obiecywania i wymieniania murawy.

Nawet wygrana Polski w Euro 2012 niczego nie zmieni (a już zwłaszcza w polskiej piłce - przede wszystkim w PZPN). I dlatego zdanie mam takie, jakie mam.

Jutro nie będę oglądać inauguracji - na szczęście nie mam nawet czasu (nie tylko ochoty), ani meczów - idę na imieniny. I nie będzie tam oglądania Euro.

:D

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-07, 20:24   

geralt napisał/a:
państwo jest zasłoną, która przykrywa fakt, że to my..

To to fakt , chocia nieco inaczej bym to ujął my , znaczy znakomita wiekszośc obywateli wybralim sobie takie władze .
demokratycznie głosowalim na Tuska , jak kiedyś niemcy na hitlera temu zaprzeczyć się nieda .
Wiekszości dogadza taki kit ,bajzel , zezwolenie na nadużycia , nachapanie sie czyims kosztem , produkowanie produktów finansowo wirtualnych i picu .

Więc 'powinien byc WSTYD' ...ale i tego raczej za mocno nie bedzie , mamy specy od zaklejania , malowania , retuszowania , odwracania uwagi ....

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-06-07, 23:29   

I sprowadzasz wszystko do jednej osoby - tak jakby wybór kogoś innego przy obecnym nastawieniu ogółu polepszył sytuację. Ludzie, którzy mają coś więcej w głowie, nie kandydują, bo wiedzą, że gdyby nawet jakimś cudem zostali wybrani, zostaliby za chwilę opluci, oskarżeni o całe zło i wykopani, a na ich miejsce szybko przyszedłby uśmiechnięty opowiadacz bajek. Ludzie chcą opowiadaczy bajek, a spośród nich Donald opowiada bajki najmniej szkodliwe.

Produkty finansowe nie są złe z zasady. Jest masa wałków, które muszą skończyć się nieciekawie, ale pieniądz właściwie był wirtualny już od samych początków. Banki w uproszczeniu przemieszczają zasoby. Z miejsc, gdzie leżą niepotrzebne tam, gdzie ktoś zrobi z nich użytek. Jeśli młotka użyje się dziesięć razy dziennie, zamiast raz na tydzień, to wciąż pozostanie jednym młotkiem - na tym polega kreacja pieniądza, ale to nie dociera do całej masy przemądrzalców, którzy liznęli temat i wrzeszczą. Poza tym mnóstwo produktów finansowych stabilizuje gospodarkę i zapobiega upadkom firm i koniecznościom ciągłej zmiany pracy przez zatrudnionych. Nagły wzrost ceny jakiegoś surowca dla jednych oznacza katastrofę, a dla innych (np. tworzących produkty zastępcze) znaczny wzrost zysków i na odwrót, - a dzięki odpowiedniemu produktowi finansowemu jedni i drudzy mogą spokojnie działać przez dłuższy czas nawet przy częstych zmianach cen. Problemy leżą w błędach i robieniu wałków, także w nadmiernych prowizjach niektórych, ale nie w samym systemie finansowym jako takim.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-08, 19:06   

geralt napisał/a:
I sprowadzasz wszystko do jednej osoby...
Ni :) pisze Tusk , jak mysle: kazdy, dowolny , durny, kłamliwy, pazerny, kutas .
--powinienem moze pisać 'Tusk' ?
geralt napisał/a:
Produkty finansowe nie są złe z zasady
jasssne!
i alkochole
geralt napisał/a:
nie są złe z zasady

i marycha i LSD
geralt napisał/a:
nie są złe z zasady

bomba atomowa
geralt napisał/a:
nie jest zła z zasady
Japońcom sie należało!
kurestwo
geralt napisał/a:
nie jest złe z zasady

Problem sie zaczyna gdy sie przestaje jeść , i wszystkie kalorie pochodzą z alkocholu .

Gdy po LSD 'umie się latać, albo wisiada sie do windy , a windy nima .
Gdy się ma miliardy zysku i za chwilę miliardow nima , i kij wie kto zapierdolił?

wysublimowały jak w USA z nieruchomości.
A teraz Geri za to płaci i nawet nie wie tuman ze płaci :D

Ale dzieki za wykład z uproszczonej ekonomi :D
Stare dobre komunistyczne czassy mi sie przypomniały Któtki kurs ekonomi dla działaczy ZMW i Kół Gospodyń Wiejskich

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-06-09, 01:52   

Z alkoholem ładne porównanie, ale i tak pieprzysz. I sam jesteś tuman :P

pajk napisał/a:
wysublimowały jak w USA z nieruchomości.
A teraz Geri za to płaci i nawet nie wie tuman ze płaci :D

Geralt płacił, kiedy sztuczny wzrost napędzał szokujący wzrost cen wynajmu mieszkań w Krakowie. Dzięki kryzysowi się w miarę uspokoiło. Ja na tym całym kryzysie wyszedłem zdecydowanie na plus. Stracili przede wszystkim oszuści, debile i klienci, którzy im zaufali. Zbyt duży, sztuczny wzrost jest o wiele gorszy od recesji! Wiem, że tyle wiesz, ale pitolisz, jakbyś nie wiedział.

pajk napisał/a:
Ale dzieki za wykład z uproszczonej ekonomi :D
Stare dobre komunistyczne czassy mi sie przypomniały Któtki kurs ekonomi dla działaczy ZMW i Kół Gospodyń Wiejskich

Bardzo uproszczony, ale tego co ja piszę, raczej nie znajdziesz na żadnych kursach. Możesz sobie po mnie jechać, ale to są moje autorskie wnioski :lol: W "swojej" dziedzinie też jestem heretykiem. A to tego strasznie leniwym ignorantem. Tak czy inaczej - polecam poszerzenie horyzontów poza radziecką myśl ekonomiczną :)

Co do EURO - na razie jest bardzo źle. Że byliśmy w dużo głębszej dupie i fuksem udało się z niej wyjść - to nie zmienia oczywistego faktu, że poważne drużyny nie pieprzą sprawy, kiedy wygrywają i grają z przewagą zawodnika.

Pierwsza połowa była zajebista. Druga po prostu tragiczna. I są dwa problemy - po pierwsze nie ma gry przez cały mecz (i strasznie się łamią przy niepowodzeniu), a po drugie w meczu z Rosją nie będzie Szczęsnego. Jest to wielka szansa dla Tytonia, ale będzie ciężko.

Polska może wygrać z Rosją (to wcale nie jest wielka drużyna!) - ale chyba trzeba naszych wkurzyć krytyką na tyle, żeby zapomnieli o presji i kibicach. Mieli pokazać, co mają w spodniach... A na razie pokazali gówno.

Byłem w kibicowskim namiocie - po golu dla Grecji dwie kobiety wyskoczyły z radości w górę i dopiero po pewnej chwili zorientowały się, że to nie nasi :lol: Na kolor włosów nie zwróciłem uwagi.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-09, 06:15   

Mecz "O twarcia" za nami, przed nami mecz "O wszystko", potrzeba wyciszenia, skupienia i motywacji, zatem:

:]

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-06-09, 11:32   

Przy takim układzie będą dwa mecze o wszystko.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-09, 11:47   

Oj nie... - ten trzeci to będzie "O honor" - oglądałem wczoraj od 65 minuty. Nie mieliśmy szans - nawet na imieninach (bowiem wszyscy oglądali). Ktoś mi powiedział, że pierwsza połowa była o wiele lepsza niż druga. Być może i była, ale czy ma to jakieś znaczenie? Naprawdę? Chyba nie.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-06-09, 12:08   

Będą dwa mecze o wszystko - bez względu na wyniki drugiej kolejki. Z grupy można wyjść nawet z 2 punktami.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-09, 15:20   

Ale po co? (wyjść)

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2012-06-10, 11:23   

wszystko zalezy od meczu Czechy:Grecja.. a z 2 pkt to mozna ****... nasza szansa jest to ze Dania wygrala z Holendrami bo mamy szanse na mecz z Holandia po wyjsciu z grupy a nie z Niemcami..

... a Portugalia to nie miala szczescia.. tak wsiasc na Niemcow i nie strzelic zadnego gola..

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-10, 18:16   

geralt napisał/a:
Stracili przede wszystkim oszuści

A zysk przjli, dobry ludzie, katolicy i dziewice maryje.. weź się zlituj ....

geralt napisał/a:
nie znajdziesz na żadnych kursach
jak nie znajde? kiedy znajdę.

Ger płacisz i bedziesz płacił nastpne 40 lat.
Problem ze ekonomia przestała wystarczać, do oceny swojej sytuacji .
Jest tesco i tam dostanesz taniej i nadal bedziesz dostawał taniej , ale w kategoriach tesco.

Ta ekonomnia działa , ale w ustalonych przez siebie kategoriach, ceny wyznacza popyt , ale to juz nie jest popyt z teori ekonomicznych, tylko wywołany .

Wiec cena kartofla, pierścionka, komputera jest zupełnie virualna.
Mowisz o wałkach oszustach ... nima takich , oni wszyscy dzłaja w dozwolonych ramach , robia to samo co reszta , tylko bardziej bezpośrednio.

Czemuż to pomstujesz na
Cytat:
sztuczny wzrost i szokujący wzrost cen
??????????????????????
To element systemu , element gry , jesli sie na nia godzisz , to musisz i na to .

Tak na serio masz 2 wyjścia w ramach, dac sie strzyc z dowolnej niespodzewanej strony, i w dowolnym momencie , albo aktywnie grać.

Żeby nie być dymanym muszisz grać aktywnie , wiec samemu 'osukiwać' , maksymalizować zysk , odbijać straty na durniejszych , zmieniać zawod, źrodłą dochodów , banki fundusze emerytalne , alokować aktywa .
Wtedy system jest ok , ty niewydymany , a reszta sama sobie wnna, bo nienadąża.

Jesli twoje powołanie życiowe, hobby, to być aktywnym agresywnym ekonomoistą to ok jesteś happy.

Ale jesli wolisz szachy , dupy, narty , swiety spokuj , to system cie dyma !!!!
Albo na kasie , albo zmuszajac do robienia czego nie chcesz i nie lubisz , do bycia ekonomistą.
My sie nie roznimy zdaniem , tylko zakresem ... twoje rozumowanie , byłoby dość poprawne , gdybyś potrafił żreć pieniądze, nimi sie przykrywać, .......

To nawet nie tylko kwestia ceny i produktu , czesto braku produktu .
Jesz szynke z fosforanami i musisz ja jeść innej nima
od lat (tu już w komunie zadziałała ekonomia)jesz kartofle odmian wychodowanych jako pastewne (dla świń) i nawet o tym nie wiesz
Jesz przemysłowe truskawki .
Pomidory
Pijesz wódkę za 20 zł a rownie dobrze mogłys za 50gr identyczną.
Masz krany , które bedą sie psuły co 2 lata albo co pół zależy od jakości wody im lepsza tym czesciej .
W drukarce masz chip który ja rozjebie po określinej ilosci kartek................

Gdyby nie ekonomia , mogłbyś pracować 2 godziny dzienie a reszte czasu spedzac na plaży w Palermo.
Te 6 albo 8 ...10 ...12 godzin dodatkowo tyrasz za (świecidełka i koraliki) licencje , prawa autorskie, zezwolenie na oglądanie czegoś , czego nie podpuszczony , nie chcialbyś oglądać.

Wirtualność twojej kasy ciagle rośnie !!!!
Dopuki chcesz kupić 'grę diablo ' albo rownie polecany towar masz tyle co ci sie zdaje .

Jak chcesz nabyc cos prawdziwego , okazuje sie ze nimasz nic praktycznie.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-10, 18:27   

A co do euuuuro :)
geralt napisał/a:
Pierwsza połowa była zajebista.

No nawet deko popatrzyłem ...się dało , tak jakby grali...... co prawda przysnołem przed golem naszym, na fotelu, przespałem i wyrownanie .... :)
Ale obudziłem się zeby pokibicowac Tytoniowi (to ksywa? ) fajnie ze mu sie udało , aż sie o niego martwiłem ...
Potem grecy zaczeli polegiwać , na trawie i zrobiło si enudno to se poszedłem , ale mecz , jak na mecz , całkim znośny :)

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2012-06-10, 18:47   

:lol: :lol: :lol: :lol:

to bylo dwa dni temu.. ja teraz ogladam Hiszpanie z Wlochami.. to juz piaty mecz tej imprezy.. i dopiero tu dopadla mnie odrobina nudy.. szkoda ze nie siedze w fotelu :D tez bym przysnela..

a Tyton to nazwisko.. najprawdziwsze z prawdziwych..

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-10, 22:37   

Konwi napisał/a:
:lol: :lol: :lol: :lol:

to bylo dwa dni temu..
a Tyton to nazwisko.. najprawdziwsze z prawdziwych..

5??? hmm to kto tam jeszcze gra ? przecie nie w kłko nasi.......

A tytonie zapamiętam :) jak na razie jedyny który dostarczył mi sporo emocji piłkarskich :)

hiszpanie i italiańce ponoć 1: 1 ...znow , a jak wszystkie mecze bedom 1:1 ? To co?

Te 5, nie zostalo 3, ...- to ktoś wygrał ? Kuna nima nigdzie wyników :) znaczy samych bez czytania kupy bzdetów , a wypowiedzi sportowcow i trenerow i reszty ... to nie uczta dla ducha i mi sie niechce .....

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-06-10, 23:26   

pajk napisał/a:
a jak wszystkie mecze bedom 1:1 ? To co?

To decyduje ranking sporządzony na podstawie meczów eliminacyjnych i turniejowych począwszy od eliminacji do poprzedniego EURO. Praktycznie niemożliwe, żeby on nie rozstrzygał, ale później jeszcze jest jakiś wskaźnik fair play i losowanie w ostateczności.

Najważnejsza jest liczba punktów, później bezpośredni stosunek drużyn, różnica bramek i liczba bramek strzelonych.

pajk napisał/a:
Kuna nima nigdzie wyników :) znaczy samych bez czytania kupy bzdetów , a wypowiedzi sportowcow i trenerow i reszty ... to nie uczta dla ducha i mi sie niechce .....

Spróbuj się jeszcze czepiać wikipedii :)
http://pl.wikipedia.org/w...ej_2012#Grupa_A

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2012-06-11, 12:27   

http://www.futbolnews.pl/...yniki-euro-2012

moze tu bedzie wygodniej..

przesuwasz w dol i masz 4 tabelki grup a pod grupa wynik meczu..

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-11, 20:26   

Konwi napisał/a:
http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/euro-2012/wyniki-euro-2012

moze tu bedzie wygodniej..

przesuwasz w dol i masz 4 tabelki grup a pod grupa wynik meczu..

Dzieki ....ale w sumie juz mi sie odechciało....
-To sie już zrobiło, za skomplikowane , w miedzyczasie, tabelki srelki , do exela bym musiał............. :help: :wow:

Ruskie mnie zainteresowały , ponoc majom miec oficjalny marsz z okazji.
Fajny pomysł moznaby zaprośić niemcow na przemarsz z pochodniami z okazji imienin Bismarka ???
Albo z okazji zdławienia powstania w getcie. ..... w końcu czemu nie , tez im sie w koncu udało to i rocznice sukcesu , obchodzić mogą A i warszawa zdaje sie odpowiednia ku temu .......

:D

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2012-06-11, 21:04   

:D :lol: :D :p :D

Odpowiedz do tematu