Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
O kinie światowym z naciskiem na kino azjatyckie
Autor Wiadomość
weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-12, 21:09   

pajk napisał/a:
Piły i sadyści są nieracjonalni, to zazwyczaj jest towar najbardziej prymitywny i się zwyczajnie kupy nie trzyma, właściwie nie wiem chyba, żadnego takieg nie doogladałem do końca..

Ja nawet nie zaczęłam :lol:
Trailery mnie skutecznie odstraszają :]
pajk napisał/a:
nie ogladam nic co mnie próbuje epatować okrucieństwem, krwią , czy obrzydliwością

Lubie te klimaty ale tylko traktowane z przymrużeniem oka jak np. u Tarantino :twisted:
pajk napisał/a:
"Straszne filmy" chwilami mnie bawią

Jedynka była przyzwoita, dwójka koszmarna <tylko o ryćkaniu :lol: > a trójka choć jako film nie trzymała się kupy miała niezłe momenty (parodia Eminema, Kręgu czy Znaków).
pajk napisał/a:
Fabularnie,Nikita , czy chodźby Leon zawodowiec, a nawet te moje "do zmroku" to własciwie, ckliwe bajeczki dla nastolatków

Nikita była nudna i bezpłciowa. W jej amerykańskim remaku grali nieźli aktorzy i mam do tego filmu wielki sentyment :] Moja ulubiona scena - napisy rotfl Zdjęcie Bridget Fondy i muzyka :lol:
Natomiast Leon zawodowiec dawno temu mnie zauroczył ale gdy oglądałam drugi raz ten film byłam nim zniesmaczona :lol: Masz racje film tylko dla nastolatków :p
pajk napisał/a:
nikicie gra chyba ta jakas jugosłowianka na J.

Nikite gra Anne Parillaud francuska aktorka, chyba ze mówimy o innych filmach :roll:
pajk napisał/a:
ona oprucz że ładna , jest, albo dobra , albo sama w sobie "jakoś niesamowita "

Ups jeśli chodzi ci jednak o Anne Parillaud :

to lubię ją oglądać, ale wyjątek właśnie stanowi Nikita :lol: (wydaję się tam niedorozwinięta :lol: )
pajk napisał/a:
Remake niezłego filmu to musi być chłam, albo inny film .

Coś w tym jest 8) Czasem jedno i drugie.
Remake hiszpańskiego filmu "Zamknij oczy" - "Vanilla sky" jest jednocześnie i chłamem i innym filmem :lol: choć fabuła prawie identyczna a Penelope Cruz gra w obydwu filmach tę samą rolę.
ps. chyba chodziło Ci o:
Milla Jovovich

ale ona nie grała w Nikicie :]

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2008-04-12, 22:52   

Pewnie o Milę Jovovich chodzi Pajkusiowi. Pajku, Mila Jovovich zagrała w "Piątym elemencie", taką laskę z pomarańczowymi włosami, u boku Bruce'a Willisa, jeśli dobrze pamiętam. :lol:

Zaproszone osoby: 1

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-13, 00:04   

Cytat:
Nikite gra Anne Parillaud francuska aktorka, chyba ze mówimy o innych filmach
No widzisz jaki ze mnie dyskutant na odległośc jak ja ich nie odrużniam :) :) Chodziło mi oczywiście o Milenkę z 5 elementa i jeszcze z czegoś co Ona była deko obca i koniecznie chciała się rozmnożyć :) Ale zupełnie nie miała wyrozumienia dla niepełnosprawnych i słabego zdrowia. :) Jak mówicie że to nieta to musze wam wierzyć . To pewnie tylko moja słabość do niebezpiecznych i uzbrojonych kobiet.
:) :) I tu się rypło :) Już całkiem to nie bede udawał :) Żeby poderwac Pajka i oczarować, wystarczy przyjść na spotkanie z kałaszem na plecach , albo chociaż z berettą za paskiem i nożem typu rambo w bucie :)
Cytat:
Jedynka była przyzwoita, dwójka koszmarna <tylko o ryćkaniu > a trójka choć jako film nie trzymała się kupy miała niezłe momenty (parodia Eminema, Kręgu czy Znaków).

-I znow klapa, nnie jestem w stanie stwierdzic które numerki ogladałem :) o ryćkaniu pewnie nie , bo nie pomne, a poza tym USA many mają poniemieckie poczucie chumoru w ty dziedzinie -to raczej żenujące to było niż śmieszne.
weronik napisał/a:
Lubie te klimaty ale tylko traktowane z przymrużeniem oka jak np. u Tarantino

--Hciałem napisać że Tarantino niczym nie epatuje, używa takich środków wyrazu jakie są niezbędne. -Chciałem , ale czy to nie on kręcił ten Hostel???? Tak mi się zdawało i dlatego usiłowałem toto oglądać...... Pewnie znów na wała wyszedłem :) :):)

[ Dodano: 2008-04-13, 00:09 ]
weronik napisał/a:
Nikita była nudna i bezpłciowa.
ja tak się zastanawiam, z ręka na sercu, to nic z ty nikity nie pamietam Tyle że "fajna dupa"-- fakt że deko niedorozwój , ale chyba taka miała być :) i czy do końca??? Mimo idiotyzmu scenariusza ona była dość prawdziwa. No nie dosłownie , ale.......hmmmm znałem nieco podobne osoby , oczywiście nie tak niebezpieczne raczej podobnie "głupie" :) i gdyby to co się działo było możliwe , to ich zachowanie mogłoby być podobne. Ale nie pamiętam filmu na tyle by bronic tej tezy -takie tylko odniosłem wrażenie. :)

-Bronił bym też Leona - widziałem go kilka razy -raz że lubię aktora , a drugię hmmmm. sam film jest świetny i dość głeboki --trochę to trudno wyjaśnić .....Myślę że jednym z przesłan jest: "Zobaczcie, tak wygląda DonKichote z manczy dziś" jak Leon jak Taksówkarz. :) Tyle mogę wam pokazać, bo scenariusz dluższy, niż na a4, się wam we łbach, już nie mieści :)

:)
Ostatnio zmieniony przez pajk 2008-04-13, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-13, 00:26   

pajk napisał/a:
na odległośc jak ja ich nie odrużniam

:lol:
Moja siostra nie odróżnia aktorów azjatyckich, dlatego zawsze muszę jej tłumaczyć, że w filmie grała więcej niż jedna osoba rotfl
pajk napisał/a:
jeszcze z czegoś co Ona była deko obca i koniecznie chciała się rozmnożyć

Pewnie chodzi Ci o Resident Evil - nie ogladałam.
pajk napisał/a:
Pewnie znów na wała wyszedłem

Nie do końca :lol:
Tak pewnie ten film reklamowano , ale Tarantino jest tylko producentem :]
pajk napisał/a:
ja tak się zastanawiam to nic z ty nikity nie pamietam Tyle że "fajna dupa"-- fakt że deko niedorozwój , ale chyba taka miała być

Teraz nie wiem czy piszesz o Nikicie czy Piątym elemencie :lol:

Dziś oglądałam film amerykański < a nawet dwa :lol: > i muszę przyznać, że były całkiem całkiem 8)
W jednym życie głównego bohatera zaczęło się po śmierci a w drugim okazało się, że bohater żyje na ziemi 1400 lat :]

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-13, 11:31   

pajk nie edytuj postów jak już się wpisałam po Tobie bo tego nie widać - ja mam dobrą intuicję ale inny napewno niezauważyli :lol:
pajk napisał/a:
Bronił bym też Leona - widziałem go kilka razy -raz że lubię aktora , a drugię hmmmm. sam film jest świetny i dość głeboki --trochę to trudno wyjaśnić .

Ja za drugim razem dostałam mdłości :lol:
Fakt film, aktorzy spoko ale nie pasowała mi przemoc brana zupełnie na poważnie.
Wrażliwy facet z roślinką zabijający z zimną krwią ludzi nie bo musi, ale dlatego, ze mu za to płacą. Z mordercy zrobiono ofiarę :? Nie kupuję tego :p

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-13, 23:01   

--
weronik napisał/a:
Wrażliwy facet z roślinką zabijający z zimną krwią ludzi nie bo musi, ale dlatego, ze mu za to płacą. Z mordercy zrobiono ofiarę Nie kupuję tego
Trochę mam dość dziś , ale to jest ciekawe , niewiem czy zwróćiłas uwagę ale od dłuż szego czasu wiekszość filmów , no może nie wiekszość ale sporo To takie gdzie bochaterem jest zabujca. Ba bandyta!!! Często jest to owinięte "watką" wyższej konieczności, wyżutami , jak również podkreśla sie opory bochatera czy bochaterki porzez wymioty :) czyli pawia. To "musi" jest na ogół doklejone, byle jak, byle , żeby "Weronisie" nie sarkały. :)
Albo się bochatera przerabia na "nie ludzia" batmana, robokopa, terminatora, 007, łowcę wampirów , dumbledora.

Nasze życie stało się do niczego , nie nadaje sie na literaturę. W gównianym serialu "detektywi" 10 razy na odcinek łamie sie prawo. :)

Coś (kryminał) zrobione zgodnie z dziś obowiązującym prawem i obowiązującym kodeksem poprawności -(bo to nie moralność) to by był zawsze "Porucznik sowa na tropie" Się normalnie nie da nic, nawet "szatana z 7 klasy " nakręcić.

I to nie Leon "kłamie" to nasza egzystencja i wyobrażenia kłamią.
-Ręczę ci głową , że jak coś się stanie nadzwyczajnego, peknie twoja skorupka cywilizacji i w warunkach bezkarności i potrzeby , nie musu, będziesz zabijac , jak przybijasz pieczątkę , i nie stępi to twojej wrazliwości, ani troski o bliskich, czy o roślinke :) jeśli lubisz roslinki.

Bandyta, to bandyta, jesli nie ma swojego silnego środowiska z własną etyką.

-Przecież pracujesz w wojsku!!!! -Wokół ciebie WSZYSCY, to sami wyszkoleni płatni zabujcy, tyle że mają naszą akceptację, płacimy im, płacimy nawet kapelanowi , żeby jakbyco, w imieniu pana boga zapewnił , że niema sprawy :) bambusów, serbów, szwabów, awgańców, ruskich i kogo wskaże "Radek na tropach Yeti" czy "Idol roku Tusk" :) , to nie grzech.

-Oni jacyś inni sa?

Inni niż cywile w mieście , co owszem pokrzyczą, czasem starej w ryja dadzą , ale mordować to nie!!! ?

[ Dodano: 2008-04-13, 23:11 ]
weronik napisał/a:
pajk nie edytuj postów jak już się wpisałam po Tobie bo tego nie widać...
To wyslij mi pw albo lepiej sms'a :) że już wpisałas bo niewiem :) ostatnio bawie sie w stolarza reanimatora zabytów po babci nieboszczce :) siadam do kompa jak mi pot oczy zalewa, jak ostygnę kontynułuje, a tekst se czeka na ekranie, aż znów padnę na ryj. :) Tak ze sorrrry się postaram , ale nie ręczę :)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-13, 23:51   

pajk napisał/a:
wiekszość filmów , no może nie wiekszość ale sporo To takie gdzie bochaterem jest zabujca. Ba bandyta!!! Często jest to owinięte "watką" wyższej konieczności, wyżutami , jak również podkreśla sie opory bochatera czy bochaterki porzez wymioty

Ostatnio więcej jest filmów (cała trylogia zemsty Chan-wook Park 'a , Kill Bill - Tarantino i wiele innych ) gdzie główny bohater/ka zabija bo musi czy nawet chce, ale reżyser nie wciska nam kitu, że to nadwrażliwy, łagodny jak owieczka i "dobry" człowiek, a pomimo to jesteśmy tego kogoś zrozumieć i mu kibicować :]
pajk napisał/a:
To "musi" jest na ogół doklejone, byle jak, byle , żeby "Weronisie" nie sarkały.

:lol: Nie zupełnie :p ale w przypadku Leona wydaję mi się, że reżyser się trochę zagalopował - nie kupuje i juz :p
pajk napisał/a:
-Ręczę ci głową , że jak coś się stanie nadzwyczajnego, peknie twoja skorupka cywilizacji i w warunkach bezkarności i potrzeby , nie musu, będziesz zabijac , jak przybijasz pieczątkę , i nie stępi to twojej wrazliwości, ani troski o bliskich, czy o roślinke :) jeśli lubisz roslinki.

Nie lubię roślinek - wszystkie w moim towarzystwie zdychają :lol:
Zdaję sobie sprawę, że każdego dnia "normalny" człowiek może pod wpływem jakiegoś nagłego impulsu zabić, ale to nie znaczy ze stanie sie od razu płatnym mordercą i pozostanie takim wrażliwym człowiekiem jak był wcześniej.
Zresztą ręczyć nie możesz, bo każdy człowiek jest inny i może inaczej zareagować.
pajk napisał/a:
okół ciebie WSZYSCY, to sami wyszkoleni płatni zabujcy, tyle że mają naszą akceptację, płacimy im, płacimy nawet kapelanowi , żeby jakbyco, w imieniu pana boga zapewnił , że niema sprawy

Jaja se robisz? :shock: :lol: :lol:
Przecież to tylko cwaniaczki co w wojsku zwęszyły możliwość większej kasy i szybszej emerytury :lol:
pajk napisał/a:
o wyslij mi pw albo lepiej sms'a :) że już wpisałas bo niewiem

Albo okulary :lol:

ps. Gdyby karano już za "mordercze myśli" siedziałabym juz w wiezieniu i odsiadywała conajmniej 3 dożywocia :evil2: :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-16, 03:47   

weronik napisał/a:
że to nadwrażliwy, łagodny jak owieczka i "dobry" człowiek, .....
Nie zupełnie ale w przypadku Leona wydaję mi się, że reżyser się trochę zagalopował - nie kupuje i juz

A gdzie ty uwidziała , że on dobry i łagodny, nadwrażliwy, owieczka!!!???

--Po pierwsze film ma akcenty pedofilne :) nic takiego dosłownie tam nie zachodzi -ale czy nie dlatego że leoś, ginie zbyt szybko, leoś jest wyraźnie, niedojżały emocjonalnie :) "wogle" jakby opóźniony nieco , nie umie pisać...emocjonalnie to całkiem sensowna para :) ? Takie gówniary podrasowane na dorosłość , dość silnie pociągają mężczyzn , szczególnie po 30stce, samotnych i wyalienowanych, niekoniecznie tylko zboczeńców. :) , niekoniecznie coś z tego musi być ale, dziadkowie, czy wujkowie dają się takim, mocno wodzić za nos :)

-Dwa:) Ni du du, nie widac u niego sladu uczuć (oprucz roślinki) ale wiekszość zbrodniarzy miewa jakies takie dziwne słabości --z Hitlerem włącznie :)

-On jest tylko stały , solidny, konsekwentny , tak w stosunku do zleceniodawców jak i innych.

Jak juz wpuscił, to tak jak przyjoł zlecenie - wykona i zrobi co bedzie trzeba.

---A wpuścic , chronić z poczatku zupełnie nie zamierza, ino sie gapi przez judasza raczej, zainteresowany własnym bezpieczeństwem,

--I w końcu wpuszcza ją ,raczej z ostrozności i w trosce o siebie, by uporczywe zamieszanie, nie przyciągneło uwagi do jego drzwi.

Z racji zawodu ma troche do ukrycia :) nie wspomnę że przymierza się w pewnym momęcie do odstrzelania łba panience :) nie decyduje się jednak na to i od tego momętu jest zwyczajnie konsekwentny.
Trochę jak chińczyk , który zwyczajowo jeśli uratuje samobujcę, odpowiada za niego do smierci już. To chińskie prawo zwyczajowe nie bierze sie z powietrza, jest konsekwencją powszechnej psychologicznej własciwoci człowieka, wykorzystywanej , zresztą powszechnie przez oszustów, reklame, wykładanej w szkołach marketingu . Jeśli się namówi kogoś, raz, by dał 10 gr. to potem łatwo da 10zł, 100, czasem wszystko :)

No mozna powiedzieć że jest wierny , ale czy to nie efekt już wsponianego "upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim" ??????????? :)

takie własnie trochę głupki, masowo siedzą w pierdlu za kolegów , albo strzelają do końca. Przy zaburzonej socjalizacji, słabych relacjach z otoczeniem i słabej umiejetności wartościowania, kolega , ktoś kogo się zakceptowało na prawach wyjatku, czy nawet roślinka :) staje sie nieproporcjonalnie ważny , staje się wszystkim -społecznie-jest to raczej patologia i do niczego dobrego nie prowadzi , jak i w tym przypadku zreszta :)

weronik napisał/a:
Jaja se robisz?
Przecież to tylko cwaniaczki co w wojsku zwęszyły możliwość większej kasy i szybszej emerytury

To ty ich przeceniasz -oni by chciei uchodzić za cwaniaków :) do wojska zawsze trafiali ci co nic nie potrafili, oprócz "ewentualnie napierdalać" , jak powiedzą kogo i jak.

--Poza tym, czy ja mówiłem o jakości, uczciwości ?????? Tylko o wyszkoleniu i zobowiazaniu do zabijania za pieniądze. Wyszkolenie słabsze :) jak leona i wartość bojowa, morale....... :) ale oni kupą, jak bedzie trza :) 10 powiedzmy, zrobi tyle samo co Leon :) nawet wiecej, sadząc po takiej jugosławi, to jeszcze nakradna ,, nagwałca, napodpalają , w promocji za free.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-16, 08:31   

pajk napisał/a:
gdzie ty uwidziała , że on dobry i łagodny, nadwrażliwy, owieczka!!!???

Ok to może inaczej :]
Z tym co napisałeś wyżej się zgadzam.
Może i on nie taki dobry i łagodny, może bardziej głupi i wyalienowany ale większość oglądających mu kibicuje i współczuje tragicznego końca.
Strzelał do ludzi jak do kaczek ale poprzez swoje "upośledzenie" (obiawiające się właśnie przez łagodność w sposobie bycia "nie zabójcą" ) zyskał wśród widzów sympatię.
pajk napisał/a:
staje sie nieproporcjonalnie ważny , staje się wszystkim -społecznie-jest to raczej patologia i do niczego dobrego nie prowadzi , jak i w tym przypadku zreszta

Tak, ale mnie najbardziej ciekawi fakt, że widzowie się z nim solidaryzują. Jest to celowy zabieg reżysera, który pewnie chciał nam uświadomić jak można usprawiedliwić zbrodnię wykorzystując emocje obserwatora. Tylko, że na mnie to nie podziałało.

Jednemu reżyserowi udało się mnie omamić w taki sposób.
Jeśli masz możliwość <może widziałeś> zobacz Dogville Larsa von Trier 'a.
Ten facet potrafił sprawić, żebym kibicowała i czerpała przyjemność z ohydnej i niewybaczalnej zbrodni i zrobił to w taki sposób, że nie czułam się winna swoich odczuć.

pajk napisał/a:
To ty ich przeceniasz

Mówię o tych z wyższym stopniem :lol:
pajk napisał/a:
do wojska zawsze trafiali ci co nic nie potrafili, oprócz "ewentualnie napierdalać" , jak powiedzą kogo i jak.

Teraz trafiają Ci co lubią "szmacić" albo lubią "być szmaceni" :lol:
Część z nich nie poradziła by sobie poza wojskiem, dla części byłby to wielki szok.
Teraz gdy jednostka jest likwidowana trzęsą dupami :lol:
pajk napisał/a:
sadząc po takiej jugosławi, to jeszcze nakradna ,, nagwałca, napodpalają , w promocji za free.

Masz w pewnym sensie rację. Część z moich kolegów to mówiące zwierzaki - nie potrzeba wojny, wystarczy, że się napiją :lol: :wink:
Nakraść to się nakradli na różnych misjach lub inny biznesik rozkręcili.
A to czego im brakuję najbardziej to własnego, świadomego myślenia i czasem ludzkiej moralności.
Ale nie oszukujmy się, znam gorszych ludzi, którzy nie koniecznie pracują w wojsku.
Wydaję mi się, że np. gdyby była jakaś katastrofa, która zazwyczaj powoduje u ludzi rozluźlenie hamulców i zanik morali- najbliżsi sąsiedzi potrafili by gwałcić , kraść i podpalać :] I jeszcze znaleźliby do tego "moralne" wytłumaczenie :]

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-16, 21:14   

Cytat:
Mówię o tych z wyższym stopniem
Ja równierz :) Miałem takiego kolegę major, pilot, instuktor, dodatkowo po pedagogice na UMCS , on był wyjatkowo bystry , znał swoje ograniczenia, zawsze powtażał, że tej psychologi to sie na pamięć kuł wyłacznie, bo od dziecka mało zdolny i ni ch.. z tego wyrozumiec nie idzie :) fajny chłop! Całe metr sześćdziesiąt psa wojny :) ale też se cienko radił po likwidacji jednostki.
ja nic złego o wojsku nie mówię , tylko że zabijanie , nie jest niczym nadzwyczajnym , ani niczego specjalnego nie musi powodowac. To kit sprzedawany w filmach usa-mańskich szczegulnie.
weronik napisał/a:

Tak, ale mnie najbardziej ciekawi fakt, że widzowie się z nim solidaryzują. Jest to celowy zabieg reżysera, który pewnie chciał nam uświadomić jak można usprawiedliwić zbrodnię wykorzystując emocje obserwatora. Tylko, że na mnie to nie podziałało.

Pisałem b. podobnie:
Cytat:
....... to jest ciekawe , nie wiem czy zwróćiłas uwagę ale od dłuż szego czasu wiekszość filmów , no może nie wiekszość ale sporo To takie gdzie bochaterem jest zabujca. Ba bandyta!!! Często jest to owinięte..........

Nasze życie stało się do niczego , nie nadaje sie na literaturę. W gównianym serialu "detektywi" 10 razy na odcinek łamie sie prawo.

To nie wredota reżyserów !!!! Tego chcemy! my widzowie. Wczuwamy sie w "ojca chrzestnego" w stu innych. I to tez nie żesmy tacy okropni :) Tylko korleone i Leon są prawdziwi.

Nasz świat jest nieprawdziwy!!!!!! Robiono romea , makbeta na współczesnie i sie okazało że montecy to musi być rodzina mafijna , jak i kapuleci :) inaczej nie wyjdzie !!!! Toż samo z panią Makbet :)

Żadnej greckiej tragedi nie da sie zrobić dziś !!!!! Trzeba albo dzikie wygibasy robic , albo umieścic ja poza prawem , wazniejsze poza obszarem naszej codziennej moralności.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-16, 21:51   

pajk napisał/a:
ylko że zabijanie , nie jest niczym nadzwyczajnym , ani niczego specjalnego nie musi powodowac.

Wiesz, mam ochotę parę osób dziś ukatrupić :lol: Jak się zdecyduję i mnie będą sądzić to jeśli pozwolisz zacytuję powyższą sentencję :p :lol:

Ja zabiłam ostatnio muchę i miałam wyrzuty sumienia :roll: rotfl serio:]

pajk napisał/a:
To kit sprzedawany w filmach usa-mańskich szczegulnie.

Zabiłeś kogoś, że jesteś tego tak pewny? Jeśli odpowiesz twierdząco <opowiedz :evil2: > to nie znaczy, że wszyscy są tacy jak Ty :]
pajk napisał/a:
Nasz świat jest nieprawdziwy

Nasz świat jest bani :]

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-17, 01:05   

weronik napisał/a:
Wiesz, mam ochotę parę osób dziś ukatrupić Jak się zdecyduję i mnie będą sądzić to jeśli pozwolisz zacytuję powyższą sentencję
Niema sprawy :0 cytuj do woli . Tyle że masz ochotę ukatrupić , bo jest was za dużo na metrze kwadratowym , to może wystarczy odsunąć się od osub niemiłych na wystarczająca odległość?

Cytat:
Ja zabiłam ostatnio muchę i miałam wyrzuty sumienia serio:]
- A co w tym dziwnego - czy mucha coś ci zrbiła? nic ! nawet nie zagrażała w powaznym stopniu.

Ja w wakacje, u matki, często (nieraz 2 - 3 razy dziennie) łapię szerszenie w pudełko od zapałek i wypuszczam na balkonie :)

Są śliczne :) poza tym, wbrew pozorom złapanie jest bezpieczniejsze, niż próba utłuczenia :) , jak się muchy gazetą nie trafi, to jest zwyczajnie, zmarnowana okazja, natomiast szerszeń , ma bardzo, za złe, i ma powazne środki wyrazu.:)

Oczywiście już w pudełku można by bezpiecznie zatłuc , ale jakos tak nieelegancko i troche szkoda (ładne ?) - wytępić i tak sie nie da ( próbowali masoo chemicznie i ogniem cholere pomogło) :) no i mam radochę, jak wypuszczam , zamiast wyzutów sumienia jak ty :)

To niespecjalnie, ma się, do meritum :) , nie twierdzę ,że mozna, czy należy zabijac, tak sobie, bez waznego powodu, ani że to nie powoduje nijakiego stresu .

- Nawet w warunkach bezprawia, gdzieś w niedostępnej dżungli borneo, gwineji, czy amazońskiej, to istotna decyzja życiowa, zabijany, może mieć za złe, jak szerszeń, a nie wszystko się udaje, za kazdym razem :) , moze miec rodzinę, może sie wreszczie okazać , że mimo zagrożenia, które stwarzał, czy innego dyskomfortu, był pożytaczny albo i niezbędny z innych powodów.

--Więc! jak kazda wazna decyzja i ta powoduje stres, i masę silnych emocji, większych, albo mniejszych w zależności od konkretnego przypadku.

Niemniej nie jest to jakies " tabu" coś INNEGO zupełnie. Często podjęcie decyzji, czy iść z dzieckiem do lekarza dziś, "po nocy", czy normalnie rano, jest porównywalnie ważkie.
Nawet dla katolika, jest to tylko jeden z grzechów, jest w dekalogu nie cudzołóż, nie kradnij, jest i nie zabijaj , niczym szczególnie nie wyróżnione.

Ba nawet odwrotnie, dla większości grzechów, na bazie wiary, NIE MA, usprawiedliwienia -trzeba za nie odpokutować mniej czy więcej, nie wolno kłamać , bo ktos kłamał, nie wolno ukraść, w reważu, nie wolno cudzołożyć, bedąc zagrożonym cudzołustwem :) :) :) a zabić wolno w podobnym i w wielu innych wypadkach . :)

----i nie jest to jakies niedopatrzenie, przypadek , przesąd, idiotyzm prymitywny tylko przez tysiąclecia wypracowana mądrość.

To cywilizacje w fazie schyłkowej, bliskie upadku, zaczynaja traktowac, życie jak tabu samoańskie, I znów , nie jest to postęp , ani żaden humanizm.

Zwykła megalomania, prawodawca (obyczajowo-moralny, czy taki od kodeksu karnego) myśli o sobie, to Jego!!!...- życie jest bezcenne i nienaruszalne, obojetnie, co by nie zrobił inni Ggówno go obchodzą!!

-Niestety nie da sie przegłosować kodeksu z klauzulą że "autorzy niniejszego na prawach wyjątku, karze smierci nie podlegają" :) to się rozszerza na wszystkich i wszyscy przylkasną. Dla prawodawców to konieczne , mniejsze zło :)

-Kiedyś się dało :) nie tak dawno :) i było: za szlachcica "szyja lub banicja", szlachcicowi, chołocie smierć w mękach , za chłopa złotych 3 :)

weronik napisał/a:
Zabiłeś kogoś, że jesteś tego tak pewny? Jeśli odpowiesz twierdząco <opowiedz >
Odpowiadam :)

-Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, nie zabiłem nikogo w sposób dozwolony prawem :) więc publicznie sie przyznać nie mógłbym , ze wzgledu na konsekwencje.

:) :):)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-17, 07:51   

pajk napisał/a:
Tyle że masz ochotę ukatrupić , bo jest was za dużo na metrze kwadratowym , to może wystarczy odsunąć się od osub niemiłych na wystarczająca odległość

Sugerujesz ucieczkę? :lol:
Chyba tak zrobię, bo nie mogę patrzyć jak jedna wysoko postawiona osoba niszczy wszystkich, którzy nie stoją po jej stronie :/ Wczoraj padło na mojego ojca, który walczy z systemem <Matrix :lol: > od kilku lat , ale w Poństwie gdzie prawo to tylko fikcja nie ma żadnych czas :/
Przykre, że to co budował przez całe życie zostanie mu odebranme albo przestanie istnieć.
pajk napisał/a:
A co w tym dziwnego - czy mucha coś ci zrbiła? nic ! nawet nie zagrażała w powaznym stopniu

No właśnie nic - zamachnęłam się ręką i mucha kaputen :/ :lol:
pajk napisał/a:
no i mam radochę, jak wypuszczam , zamiast wyzutów sumienia jak ty

To był wypadek :p
pajk napisał/a:
jest w dekalogu nie cudzołóż, nie kradnij, jest i nie zabijaj , niczym szczególnie nie wyróżnione.

Widocznie ten , Ci co to wymyślali albo zmieniali <niepożądaj zony blizniego swego ani ządnej rzeczy która jest było kiedyś ponoć jednym przykazaniem :] > mieli "słabe morale" :evil2:
pajk napisał/a:
a zabić wolno w podobnym i w wielu innych wypadkach .

Gdzie piszę, że wolno zabić?
Za cudzołustwo zabija się chyba u Arabów a nie u nas :p
pajk napisał/a:
Kiedyś się dało nie tak dawno i było: za szlachcica "szyja lub banicja", szlachcicowi, chołocie smierć w mękach , za chłopa złotych 3

Bosze :lol: Dobrze, że nie żyje w tamtyczh czasach :p
pajk napisał/a:
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, nie zabiłem nikogo w sposób dozwolony prawem więc publicznie sie przyznać nie mógłbym , ze wzgledu na konsekwencje.

Ja nikomu nie powiem :evil2:
Może pomysł zgapie :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-18, 17:38   

weronik napisał/a:
niepożądaj zony blizniego swego ani ządnej rzeczy która jest

Nie pożądaj żony blizniego swego,ani wołu, ani owcy; ani żadnej rzeczy która jego jest. .....tak jakos :)

[ Dodano: 2008-04-18, 17:48 ]
Cytat:
Gdzie piszę, że wolno zabić?
Za cudzołustwo zabija się chyba u Arabów a nie u nas

--Nie pisze! Pisze co innego :)
Chodzi że, nie wolno zgwałcić napastniczki :) w reakcji na kradzież :) , ani nawet oczernić , gdy cie ktoś oczernia czy zamierza.
naomiast wolno zabic w reakcji, na gwałt, czy próbę, na próbę, zabójstwa i w wieleu innych wypadkach.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-18, 18:32   

pajk - trudno mi pisać o zabijaniu bo od kilku dni tylko o tym myślę :lol: :evil2: :wink:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-19, 00:46   

Cytat:
pajk - trudno mi pisać o zabijaniu bo od kilku dni tylko o tym myślę
Cytat:
Sugerujesz ucieczkę?
Chyba tak zrobię, bo nie mogę patrzyć jak jedna wysoko postawiona osoba niszczy wszystkich, którzy nie stoją po jej stronie Wczoraj padło na mojego ojca, który walczy z systemem <Matrix > od kilku lat , ale w Poństwie gdzie prawo to tylko fikcja nie ma żadnych czas

-hmmmmmm......To takie "Leono-zawodowe" nie sugeruje ucieczki lecz dystans prawo, zabijane to broń słabych. Jesli jest wysoko postawiona osoba, to znaczy że jest wysoko postawione miejsce na osobę (nisza ekologiczna) -na taka osobę i wypełnione byc musi. Znacznie lepiej zacząć być nieuczciwym i sprubować zaszkodzić.

Myslenie o..... to tylko taki wentyl, przez który wychodzi para i się człowiek godzi i już.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-19, 08:33   

pajk napisał/a:
Myslenie o..... to tylko taki wentyl, przez który wychodzi para i się człowiek godzi i już.

Dlatego na myśleniu się skończy :p
pajk napisał/a:
Znacznie lepiej zacząć być nieuczciwym i sprubować zaszkodzić

W planach mam zrobienie laleczki Woodu :lol:
Ja myślę, że nic w przyrodzie nie ginie i kiedyś to co zrobiliśmy innym wróci do nas :]
pajk napisał/a:
esli jest wysoko postawiona osoba, to znaczy

że wszyscy dali się zastraszyć i odpuścili sobie... wszyscy z wyjątkiem mojego ojca :twisted:

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2008-04-19, 12:08   

weronik napisał/a:
laleczki Woodu

Laleczki BollyWoodu? :shock:

Już sobie wyobrażam taki sympatyczny tytuł opowiadania grozy:
Weronika, wiedźma BollyVoodoo. :brawo:

:lol: :lol: :lol:

Zaproszone osoby: 1

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-04-19, 13:30   

Nieznany napisał/a:
Weronika, wiedźma BollyVoodoo.

:lol: :lol: :lol:
Zabije was nucąc "chanda chamke"* i zdjęciami SRK :evil2: :lol: **

* http://pl.youtube.com/watch?v=6yIpDpDOuyU
**

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-04-21, 17:38   

weronik napisał/a:
zdjęciami SRK **

* http://pl.youtube.com/watch?v=6yIpDpDOuyU
SRK? .....

takie zdiecie , te niedopiete blue jeans...... w wypadku kobiety .....jest dla mnie bardziej zgubne moralnie i nieodparcie pociągające niz jakas pornografia!! :)

Nie wiedzialem tylko że to aż tak. symetryczne :)

Odpowiedz do tematu