Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oskary, Oskary, Oskary... goes to...
Autor Wiadomość
Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2009-02-02, 22:00   

Lean val Tirach napisał/a:
Taaaak. :? A to jest szalenie wartościowe. :/

Dla mnie jest i mnie porusza :roll:

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-02-03, 00:04   

Cytat:
Dla mnie jest i mnie porusza :roll:

kolano trze o kolano :D

mój status

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-02-11, 18:06   

Nieznany napisał/a:
A teraz czas na Wasze typy - kto wygra w której kategorii

Po obejrzeniu wszystkich filmów nominowanych w kategorii najlepszy film zmieniam troszku swoje typy :]

Najlepszy Film
Mam nadzieję, że wygra: "Slumdog. Milioner z ulicy" - najciekawszy pomysł i perfekcyjne wykonanie 8)
Na drugim miejscu u mnie "Frost/Nixon" (największa niespodzianka - film polityczny, zrobiony prawie jak dokument wciągnął mnie na maksa, plus dwie wybitne kreacje aktorskie) oraz "The Reader. Zaklinacz słów"
Trzeci byłby "Obywatel Milk".
Na szarym końcu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona".

Nieznany napisał/a:
Najlepszy Aktor
Richard Jenkins za rolę w filmie "Spotkanie"
Frank Langella za rolę w filmie "Frost/Nixon"
Brad Pitt za rolę w filmie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Mickey Rourke za rolę w filmie "Zapaśnik"
Sean Penn za rolę w filmie "Obywatel Milk"

Nie widziałam tylko Zapaśnika a ponoć Mickey w tym filmie jest rewelacyjny. Reszta z wyjątkiem Pitta zasługuje na Oskara a moim faworytem jest Sean Peen :)

Reszta jak pisałam wyzej :)

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-02-23, 07:39   

weronik napisał/a:
A i z aktorów typuje: Mickey Rourke, Kate Winslet , Heath Ledger i Penelope Cruz.
Najlepsza Muzyka i Piosenka - film "Slumdog. Milioner z ulicy"

później dopisane 8)
weronik napisał/a:
a moim faworytem jest Sean Peen

weronik napisał/a:
Najlepszy Film
Mam nadzieję, że wygra: "Slumdog. Milioner z ulicy" - najciekawszy pomysł i perfekcyjne wykonani

Czyli moje typy wygrały :D

Slumdog dostał 8 statułetek na 10 nominacji :)

Reszte nagród znajdziecie tutaj:
http://www.filmweb.pl/Osi...i,News,id=49571

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-02-23, 16:30   

Trochę szkoda, że nie wygrał Mikey Rourke. :) Poza tym moje typy były podobne do Weronikowych, obstawiałem Slumdiog Millionaire, Kate Winslet (bardzo się cieszę, że wygrała :) ), Penelopę Cruz i pośmiertnie H. Legdera - także byłem blisko. :)

weronik napisał/a:
Slumdog dostał 8 statułetek na 10 nominacji
Tak a "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" przegrał z kretesem, dostał tylko trzy Oskary. Znaczy - Weroniczka znów miała rację obstawiając jego przegraną. :D

Zaproszone osoby: 1

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-02-23, 17:11   

Nieznany napisał/a:
Trochę szkoda, że nie wygrał Mikey Rourke.

Czemu szkoda? Widziałeś Zapaśnika? :p :lol:
Ja jeszcze nie ale na sucho też go obstawiam :)
Jednak Sean Peen powalił mnie swoją rolą prawie na kolana i nie wiem czy Mikey by coś zmienił 8)
Nieznany napisał/a:
Poza tym moje typy były podobne do Weronikowych, obstawiałem Slumdiog Millionaire, Kate Winslet (bardzo się cieszę, że wygrała :) ), Penelopę Cruz i pośmiertnie H. Legdera - także byłem blisko.

Ja też się cieszę, że moi typowani aktorzy wygrali, ale ...
Nieznany napisał/a:
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa
Amy Adams za rolę w filmie "Wątpliwość"
Penelope Cruz za rolę w filmie "Vicky Cristiana Barcelona"
Viola Davis za rolę w filmie "Wątpliwość"
Taraji P. Henson za rolę w filmie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Marisa Tomei za rolę w filmie "Zapaśnik"

Oprócz Marysi Tomei wszystkie Panie w tych filmach widziałam i chyba sama przyznałabym Oskara Penelopie <zresztą tak typowałam> jednak mam takie wrażenie, że te nagrody są czasem nagrodami pocieszenia. Penelope w Volverze zagrała wybitnie - wtedy nie dostała statuetki więc teraz ją docenili.

Nieznany napisał/a:
Najlepszy Aktor Drugoplanowy
Josh Brolin za rolę w filmie "Obywatel Milk"
Robert Downey Jr. za rolę w filmie "Jaja w tropikach"
Phillip Seymour-Hoffman za rolę w filmie "Wątpliwość"
Heath Ledger za rolę w filmie "Mroczny rycerz"
Michael Shannon za rolę w filmie "Droga do szczęścia"

Tu nie widziałam tylko R. Downeya Jr. i też bym raczej dała nagrodę Heathowi Ledgerowi <jego Joker to kreacja moim zdaniem bliska doskonałości> albo M. Shannon'owi <dla niego warto moim zdaniem ten film zobaczyć - ukradł go bezczelnie głównym aktorom :lol: > ale moim zdaniem motywacje Akademii były takie jak powyżej - Heath nie dostał Oskara za lubiany tutaj na forum film o gejach i teraz nie mieli wyjścia :roll:
To samo się tyczy Kate Winslet. Jej rola w Lektorze była bardzo dobra i też z tych aktorek co widziałam jej bym przyznała Oskara, ale wydaje mi się, że miała Kate w swojej karierze lepsze role. Niestety Sean'a Peen'a to nie dotyczy bo dostał wcześniej Oskara więc na tym zakończę swój wywód :lol:

Oskary poszły w ręce moich faworytów i to się liczy :lol: , ale obserwując nagradzane osoby i filmy widzi się, że motywy są czasem bardzo różne :)
Nieznany napisał/a:
naczy - Weroniczka znów miała rację obstawiając jego przegraną.

Weroniczka ma zawsze rację :p :lol:

Envie 
Student

Wysłany: 2009-02-23, 17:31   

Jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana jeśli chodzi o nagrody w kategoriach: muzyka oraz piosenka. A. R. Rahmana uwielbiam od początków mojej przygody z kinem indyjskim. Jednak to, że wygrała moja najukochańsza piosenka, sprawiło mi radość nie do opisania. To się nazywa pieśń mobilizująca.
Z tego wszystkiego sam film zrobił się dla mnie przereklamowany. Wszędzie nagrody, gdzie nie spojrzę to natknę się na tekst o "Slumdogu". Wychodzi na to, że poczekam dobry rok nim obejrzę triumfalny film Danny'ego Boyle'a. Niech no tylko ta wrzawa ucichnie.

Oscar dla Penelope to kolejny powód do radości. Jeszcze trzy lata temu nie mogłam strawić tej aktorki, a teraz wprost uwielbiam. Maria Elena w jej wykonaniu to rola nie do zapomnienia. Wielkie dzięki Woody;).

Znalazłam na YT baaardzo lichej jakości fragment przyznania nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego. Nie stanęło to na przeszkodzie by oczy mi się zeszkliły. Oscar był pewny od samego początku. Można pisać i psioczyć, że jego Joker jest przereklamowany, przeanalizowany do obrzydzenia. Jednak tej roli nie da się da wyrzucić z pamięci. Zagrać wiarygodnie psychola i przy okazji nie stać się śmiesznym czy karykaturalnym to naprawdę sztuka. R.I.P. Heath...

Od pierwszych minut wiedziałam, że WALL-E jest wyjątkowym. Byłoby dla mnie wielkim nieporozumieniem, gdyby nagroda ominęła tę animację. Na pewno pokażę go mojej miesięcznej siostrzenicy, kiedy podrośnie. Trzeba uczyć dzieci wrażliwości na świat, a nie naśmiewania się z grubasów.

Kostiumy z "Księżnej" były niesamowite i perfekcyjne. Stanowiły naturalny fragment tamtej epoki, że nie odwracały mojej uwagi od opowiadanej historii.

O reszcie się nie wypowiadam, ponieważ nie widziałam. Mam wrażenie, że za pół roku zapomnę o nagrodzonych i będę musiała się posiłkować tym wątkiem.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-02-23, 19:38   

Envie napisał/a:
Jednak to, że wygrała moja najukochańsza piosenka, sprawiło mi radość nie do opisania.

Mi też :lol:
Envie napisał/a:
Z tego wszystkiego sam film zrobił się dla mnie przereklamowany.

Eeeeeeeeeee nieładnie :>
Mi nie wierzysz, że warto? :twisted:
To samo było z Moulin Rouge :p

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-02-24, 15:58   

weronik napisał/a:
Czemu szkoda? Widziałeś Zapaśnika?
Ja jeszcze nie ale na sucho też go obstawiam
Nie widziałem (jeszcze 8) ), ale jakoś cieszę się, że Rourke wrócił do branży po latach błędów i wypaczeń. :lol:

weronik napisał/a:
Oskary poszły w ręce moich faworytów i to się liczy , ale obserwując nagradzane osoby i filmy widzi się, że motywy są czasem bardzo różne
Tak jest w przypadku prawie wszystkich nagród, w których do pewnego stopnia lub zupełnie nagradzający i nagradzani są z jednej "bajki" (filmowcy nagradzają filmowców, muzycy muzyków a pisarze pisarzy...). Czasami daje się nagrody pocieszenia za inne role, inne książki/teksty, inne płyty... branża wcześniej czy później nagradza tych, którzy na to zasługują, no chyba, że są poza koterią. :lol: Jak się nie nagradza Wajdy za "Człowieka z żelaza", to się mu w końcu daje za całokształt, że tak wskoczę na nasze podwórko. :p

Envie napisał/a:
Z tego wszystkiego sam film zrobił się dla mnie przereklamowany. Wszędzie nagrody, gdzie nie spojrzę to natknę się na tekst o "Slumdogu".
W sobotnim programie TVP1 "Hurtownia książek" omawiano książkę, na podstawie której powstał film, autorstwa Vikasa Swarupa. :P Przejechali się po niej jak po burej suce. :lol: A, jakby ktoś miał ochotę na fragmencik, to na stronie autora jest prolog (ofkors w ingliszu): Q&A. :)

Envie napisał/a:
Od pierwszych minut wiedziałam, że WALL-E jest wyjątkowym. Byłoby dla mnie wielkim nieporozumieniem, gdyby nagroda ominęła tę animację. Na pewno pokażę go mojej miesięcznej siostrzenicy, kiedy podrośnie. Trzeba uczyć dzieci wrażliwości na świat, a nie naśmiewania się z grubasów.
Widziałem ostatnio wypowiedź Adama Sztaby (muzyka, dyrygenta, kompozytora, dyrektora Fabryki Gwiazd), że bardzo mu się podoba muzyka z WALL-E. :) Więc coś w tym musi być. :roll:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-02-24, 19:48   

Nieznany napisał/a:
jeszcze

Zatem czekam na recke :lol:
Ja widziałam Mikusia na trailerze i zdarzył mnie przez te kilka chwil wzruszyć :)
Nieznany napisał/a:
Jak się nie nagradza Wajdy za "Człowieka z żelaza", to się mu w końcu daje za całokształt, że tak wskoczę na nasze podwórko.

Gorzej jak ktoś niedożyje :p
Kieślowski został nominowany do Oskara za Czerwonego w kategorii najlepszy reżyser i scenariusz oryginalny w 1995 roku. Oczywiście nie mógł wygrać w tych ważnych kategoriach i zostawić rodzime amerykańskie produkcje w tyle bo Oskary to przecież święto amerykańskiego kina. Co dziwnie film nie nominowano w kategorii najlepszy nieanglojęzyczny film, gdzie by miał większe szanse.
Niestety Kieślowski nigdy drugiej szansy nie dostał.
Nieznany napisał/a:
Przejechali się po niej jak po burej suce

Ja nieśmiało liczę, że wygram ją w pewnym konkursie, bo opiniom takim nie zawierzam.
Czasem Ci recenzenci wolą upajać się swoją elokwentną krytyką i w ich wypowiedziach czuje tylko wyższość i pogardę a tego nie lubię :)
Nieznany napisał/a:
podoba muzyka z WALL-E

Po obejrzeniu trailera stwierdziłam, że tego nie oglądnę bo mnie to emocjonalnie rozłoży an łopatki jak sztuczna inteligencja :lol:

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-02-24, 21:05   

Ad WALL-E - nieco mnie zaskoczyła reakcja na ten film czteroletniej córeczki przyjaciółki. Dziecko lubi pełnometrażowe animacje, więc kiedy grano to w kinach Mama zabrała Małą pierwszy raz do kina. Mała była przeszczęśliwa, przez cały film siedziała ciuchutko, ogólnie - pełen zachwyt. Ale Mama myślała, że może to atmosfera kina i "pierwszy raz", bo po seansie sama stwierdziła, że gdyby wiedziała, że przez pierwszych 20 minut nie gadają to pewnie nie zaryzykowałaby wizyty w kinie. Okazało się jednak, że poza kinem Mała nadal pozostaje pod ogromnym urokiem WALL-E'ego i najchętniej oglądałaby go na okrągło. Chyba nawet chętniej niż Shreka ;) . Więc coś w tym filmie jest. :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-02-25, 21:21   

Nieznany napisał/a:
Nie widziałem (jeszcze 8) ), ale jakoś cieszę się, że Rourke wrócił do branży po latach błędów i wypaczeń. :lol:

Ale wygląda jak stary, złachany dziad. Fuj...

Nieznany napisał/a:
Jak się nie nagradza Wajdy za "Człowieka z żelaza", to się mu w końcu daje za całokształt, że tak wskoczę na nasze podwórko. :p

To poniekąd prawda. Hołubi się amerykańskich, tudzież brytyjskich celebrietes. Reszta może liczyć na "całokształtowy" kiedyś tam.

Cytat:
Czasem Ci recenzenci wolą upajać się swoją elokwentną krytyką i w ich wypowiedziach czuje tylko wyższość i pogardę a tego nie lubię :)

Czasem tak, a czasem nie. Dlatego lepiej przekonać się samemu. Czekamy na twoją opinię, weronko. :)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-02-25, 21:41   

. Hołubi się amerykańskich, tudzież brytyjskich celebrietes. Reszta może liczyć na "całokształtowy" kiedyś tam.

Jeśli się pamięta, że te nagrody rozdają amerykanie a nie cały świat to można się przestać temu dziwić. Ludzie pamiętają o Oskarach ale przecież Złote Lwy, Niedźwiedzie czy Palmy to nagrody większego kalibru bo są międzynarodowe a nie amerykańskie. No cóż tak działa hollywodzka promocja 8) Ja mam do Oskarów i samej gali duży sentyment ale ... :)
Czekamy na twoją opinię, weronko.

Ja czekam aż wygram :lol:

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-02-28, 12:03   

Nieznany napisał/a:

Ale wygląda jak stary, złachany dziad. Fuj...

mnie się np kojarzy ze starym zboczeńcem. wiecie taki co myśli, że jeszcze może i podrywa 20latki. nie no ale on jest po milionie operacji plastycznych

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-01, 16:11   

Czekamy na twoją opinię, weronko.

Już niedługo napiszę, bo właśnie książkę dostałam w prezencie :D

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2011-02-28, 08:57   

mmlublin.pl napisał/a:
Oskary 2011 otrzymali:

NAJLEPSZY FILM

"Jak zostać królem"

AKTOR PIERWSZOPLANOWY

Colin Firth ("Jak zostać królem")

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA

Natalie Portman ("Czarny Łabędź")

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Christian Bale ("The Fighter")

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Melissa Leo ("The Fighter")

REŻYSERIA

Tom Hooper, ("Jak zostać królem")

SCENARIUSZ ORYGINALNY

David Seidler ("Jak zostać królem")

SCENARIUSZ ADAPTOWANY

Aaron Sorkin ("Social Network")

DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

"Toy Story 3"

ZDJĘCIA

"Incepcja"

SCENOGRAFIA

"Alicja w Krainie Czarów"

KOSTIUMY

"Alicja w Krainie Czarów"

DŁUGOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

"Inside Job"

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

"Strangers No More"

MONTAŻ

"The Social Network"

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

"Hævnen"

CHARAKTERYZACJA

"Wilkołak"

MUZYKA

"The Social Network"

PIOSENKA

"We Belong Together" - "Toy Story 3"

ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"The Lost Thing"

AKTORSKI FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"God of Love"

MONTAŻ EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH

"Incepcja"

DŹWIĘK

"Incepcja"

EFEKTY SPECJALNE

"Incepcja"

I co Wy na to :?:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2011-02-28, 18:15   

Z wielkim sentymentem wspominam czasy, kiedy to z koleżankami urządzałyśmy sobie noc oskarową, albo brałam w pracy urlop na poniedziałek, żebym mogła całą noc spędzić przed TV :)
Nie oglądałam wszystkich oskarowych <i nie zamierzam :lol: > ale akurat najlepszy film, aktor i aktorka trafiłam w 100%.

Nieznany napisał/a:
SCENARIUSZ ORYGINALNY

David Seidler ("Jak zostać królem")

Czemu myślałam, że to na podstawie książki, która na dniach będzie u nas wydana? :shock:

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2011-02-28, 19:16   

Cóż, z pewnością najpierw był scenariusz oparty na zapiskach dziennika Lionela Logue'a a potem powstała książka. :) A swoją drogą gdyby ktoś chciał przejrzeć ten nagrodzony scenariusz, to niech sobie kliknie tu: http://www-deadline-com.v...gsSpeech-DL.pdf :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2011-03-01, 00:04   

Oscary za role pierwszoplanowe jak najbardziej uzasadnione. Portman w "Czarnym Łabędziu" była genialna, a Firth w "Jak zostać królem" bardzo przekonujący. Nagrodę dla najlepszego filmu, jak nietrudno się domyśleć, też uważam za zasłużoną. :) "Incepcja" - mało kto się nie zgodzi - dostała nagrody za to, za co powinna. :p

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-03-01, 10:15   

Komiksowym akcentem tegorocznych Oskarów jest nagroda dla najlepszego, krótkometrażowego filmu animowanego. Statuetkę zgarnął film "The Lost Thing" Australijczyka Shauna Tana. "The Lost Thing" powstało na podstawie książki dla dzieci autorstwa Tana. Artysta był również współreżyserem (razem z Andrew Ruhemannem). Jak podaje Filmweb.pl "The Lost Thing" opowiada o chłopcy, który podczas zbierania nakrętek odkrywa na plaży dziwne stworzenie. Próbuje dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem lub gdzie należy je zwrócić, jednak natyka się na obojętność i lekceważenie wszystkich, do których się udaje. Nie otrzymując wyjaśnienia chłopiec wyrusza na poszukiwanie właściwego miejsca dla nowego przyjaciela.

Shaun Tan to uznany australijski twórca nagradzany między innymi Hugo Award, World Fantasy Award i nagrodą za najlepszy album na festiwalu w Angoulême. Polskiemu czytelnikowi jego twórczość przybliżyła Kultura Gniewu wydając album Przybysz.

Komiksomania.pl

:brawo:

Odpowiedz do tematu