Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bishop Anne- córka krwawych; I tom trylogii czarn
Autor Wiadomość
Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2008-12-14, 21:55   [Fsy] Bishop Anne- córka krwawych; I tom trylogii czarn

Opis:
W świecie Mrocznego Królestwa, przepełnionego zdrada i korupcją, zasady ustalają Krwawi - rasa czarownic i czarnoksiężników, których moc określają magiczne Kamienie. Przed ponad 700 laty czarownica sabatów Klepsydry ujrzała spełniająca się starożytną przepowiednię - nadejście Królowej w historii Krwawych, żywego mitu, Czarownicy, która posiadać będzie więcej mocy niż sam Wielki Lord Piekła. Przepowiednia zaczyna się spełniać...

za wysyłkowa.pl

jeśli chodzi o moje wrażenia, są ogromne i pozytywne. Fakt, że nie jest to lektura dla dzieci, bowiem ocieka seksem i ma wątki sadystyczne, ale wciąga jak chodzenie po bagnach. :devil:
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 11:21, w całości zmieniany 3 razy  

mój status

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-01-13, 20:23   

Trochę niepokojąca, chyba przez to całkowite odwrócenie wartości i znaczeń (świat, w którym to Ciemność stanowi siłę pozytywną, a kobiety są stroną dominującą w społeczeństwie), ale przez to właśnie intryguje. Autorce pogratulować wyobraźni ;)

Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2009-01-13, 20:35   

Ravena napisał/a:
a kobiety są stroną dominującą w społeczeństwie

Zaciekawiło mnie to...
A czy to jest jakaś nowość, czy może będzie już w bibliotekach? Bo czytanie e booków to trochę tak jak cukierek przez szybę: zła pozycja, złe oświetlenie, zła atmosfera. Wolałabym 'żywą' książkę.

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-01-13, 20:40   

Wydane pod koniec 2008, więc istnieje szansa, że załapała sie na zakupy "ministerialne". Ale zależy jaką bibliotekę masz na myśli, oczywiście. Z autopsji wiem, że mniejsze biblioteki rzadko kiedy inwestują w fantastykę. Poza tym książka jest raczej droga.

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-08-28, 19:04   

no więc przeczytałam i już dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła. to tylko ~350stron dlatego delektowałam się nią. tak jak czasem delektujemy się ulubionym ciastkiem - nie jemy zbyt szybko żeby móc jak najdłużej smakować. i ja również starałam się nie przeczytać wszystkiego na raz.

podoba mi się, że zamiast 'Matko Boska' mówią 'Matko Noc' bo to ciemność była bezpieczniejsza dla nich i Piekło było ich niebem.

Wszystko generalnie fajnie tylko brakowało mi tam mapy wszystkich Królestw.

Oceniam na 5+/6

i zaczęłam już cz.2 :evil2:

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2009-08-28, 21:15   

a pozyczylby ktos? albo udostepnil ;)

Nowalijka roku 2009

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-08-28, 22:06   

Tysiu, jak chcesz mogę ci wysłać. Zdecydowałam się nie kupować kolejnej części, toteż się ksiażki pozbędę, bo nie zachwyciła mnie na tyle, żeby zechciała do niej wrócić. Jak Ci się spodoba to zatrzymaj, jak nie to puść dalej w obieg ;)
Tylko podaj mi adres na pw :)

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2009-08-28, 23:08   

ravenko baaardzo cie kocham :) :) :) adres na pw biegnie :)

Nowalijka roku 2009

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2009-08-29, 01:20   

ja drugiej części doczekać się nie mogłam i jak tylko dostałam ją w swoje szpony wchłonęlam jak ameba. I w dalszym ciągu jestem zachwycona. czekam na trzecią część.

mój status

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2009-08-29, 14:48   

Też bym bardzo chciał pożyczyć tę książkę jak i inne tej autorki, jakby ktoś miał to poproszę info na maila w podpisie ;)

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2009-08-30, 15:06   

algerholt jak dostane od ravenki to potem puszcze do ciebie :)

Nowalijka roku 2009

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-08-30, 21:27   

właśnie. a czy ktoś wie kiedy 3 część ? podejrzewam, że jak pierwsza się ukazała w 2008 a druga w 2009 to trzeca będzie na początku 2010; daj Boże

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2009-08-31, 07:47   

Wedle notki na stronie wydawnictwa jeszcze jesienią tego roku [ konkretnie w październiku] :) Miejmy nadzieję, że się nie przesunie, bo również czekam z niecierpliwością :) .

A książki z tego cyklu mają jeszcze jedną świetną zaletę - są nieco inne rozmiarowo i dzięki temu same się nie zamykają, jak to mają w zwyczaju nowe książki. Po prostu otwierasz na dowolnej stronie - a ona grzecznie leży, żadne kartki się nie odwracają. Bardzo wygodne. No i okładki strasznie mi się podobają, Jaenelle wygląda na nich naprawdę ślicznie :)

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-08-31, 15:24   

a mnie okładki właśnie wcale się nie podobają. są jakieś tandetne i kiczowate i przesłodzone. powinny być bardziej mroczne :evil2: moim zdaniem rzecz jasna

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-08-31, 17:24   

tygryska napisał/a:
algerholt jak dostane od ravenki to potem puszcze do ciebie :)

Jakby dało radę, to potem ja bym chciała, bo książki nie są tanie, więc nie wiem, czy się opłaca kupować. Chociaż pierwszą część, dla wyrobienia opinii.

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2009-09-01, 08:30   

leanka - do ciebie mam blizej to moze najpierw tobie a ty algerholtowi?

Nowalijka roku 2009

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-09-01, 11:06   

Jeśli algreholt się zgodzi. :roll: Był w sumie pierwszy.

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2009-09-01, 14:35   

No problemo :)

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-10-26, 20:10   [Fsy] Bishop Anne "Córka Krwawych"

Obiecałem burli, że opiszę swoje odczucia związane z lekturą "Córki Krwawych", debiutanckiej powieści amerykańskiej pisarki Anne Bishop. Powieść ta, której fabuła dzieje się w trzech równoległych światach - realnym, "Świecie cieni" i Piekle, wciągnęła mnie od pierwszych stron.

Światem "realnym", podzielonym na Terytoria, rządzą Królowe a arystokracją są tam Krwawi - czarownice i czarownicy, czerpiący moc z Kamieni, tych przypisanych od urodzenia i tych nadanych w wyniku przejścia rytuału związanego z wejściem w dojrzałość. Im ciemniejszy kolor ma kamień mocy, tym większa jest w nim siła - począwszy od najsłabszych białych kamieni aż po czarnoszare i czarne. Nikt nie otrzymał z racji mocy posiadanej przy urodzeniu czarnego kamienia, taką moc można osiągnąć tylko przechodząc wspomniany rytuał. Jednak nie dotyczy to tytułowej bohaterki, córki Krwawych, zapowiadanej od setek lat Czarownicy mającej niespotykaną wcześniej moc. Jednak równocześnie ta wielka magiczka jest tylko małą, dziewięcioletnią dziewczynką, potrzebującą wsparcia i pomocnej ręki. Znajduje ją w osobach najmroczniejszych chyba z możliwych mentorów - Saetana SaDiablo, Władcy Piekła, i Daemona Sadi, zwanego Sadystą, jego syna, niezwykle groźnego i bezwzględnego człowieka.

Cała książka przesycona jest nie tylko zmysłowością i seksualnością, ale też perwersyjnym bólem i poniżeniem. Jeden z głównych bohaterów, Deamon Sadi, z przymusu wykonujący pracę niewolnika do przyjemności, jest zimnym i aż poza granice wyobrażenia seksownym draniem. Oto, jak jak został opisany:

Cytat:
Rzeczywiście, był piękny. Jego twarz była dziedzictwem tajemniczego pochodzenia, arystokratyczna i zbyt pięknie wyrzeźbiona, aby można ja było nazwać po prostu przystojną. Był wysoki i szeroki w ramionach. Jego umięśnione i wytrenowane ciało dawało przyjemność. Głos był niski i miły, z lekka chrapliwy, z uwodzicielskim tonem, który wzruszał kobiety. Jego złote oczy i gęste, czarne włosy były typowe dla wszystkich długowiecznych ras Terreille, ale złotobrązowa skóra była nieco jaśniejsza niż skóra haylliańskich arystokratów - przypominała raczej skórę przedstawicieli rasy Dhemlan. Jego ciało było bronią, a on zawsze dbał o swoją broń.
Daemon włożył czarny żakiet. Ubrania także stanowiły broń, od skąpej bielizny, po idealnie dopasowane garnitury. Nektar kuszący kobiety nieświadome tego, co im grozi.

Mimo tego, że fabuła książki aż gęsta jest od erotyzmu, jednak nie jest banalną opowiastką erotyczną a dość przyzwoicie napisaną powieścią fantasy. Choć niektórzy z bohaterów pokazani są wyłącznie w dobrym lub złym świetle nie brak tu bohaterów niejednoznacznych, i to takich, którym chce się kibicować lub chciałoby się uciąć... no, powiedzmy, że głowę - i to powoli, by czuł każdy cal cięcia.

Nie jest to powieść wybitna, ale jak na debiut jest warta przeczytania. Jest jednak pewien minus i to nie w pracy autorki - zawiodła redakcja tłumaczenia. Znaleźć można w książce sporo błędów, w tym literówek i kanciastych zdań, może nie co krok, ale niemal w każdym rozdziale. Jednak z pewnością wezmę się za kolejne tomy Trylogii Czarnych Kamieni.

Moja ocena: 4+/6

Zaproszone osoby: 1

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2011-09-20, 19:59   

Jestem jużw 4 tomie, ale chyba wypada zacząć od początku. Po wielu pozytywnych komentarzach sięgnąłem po tę pozycję z mieszanymi uczuciami. Dziewczyny tak wychwalają, że pozamieniali wszystko, że kobiety rządzą, a mężczyźni służą, myślę sobie kurde zobaczymy czym tu tak się zachwycać... No i powiem Wam, że też się zachwyciłem, pomijam już aspekt odwróconych regół, bo tak naprawdę to tamten świat mnie by całkiem odpowiadał, gdybym znalazł swoją królową... ale prawda jest taka, że czasami niewiele się różni od naszego, bo między Bogiem a prawdą to kobiety jak tylko zechcą to mają potężną władzę nad mężczyznami, ale jak się który wkurzy.... Lord Piekła jest facetem i żadna królowa mu nie podskoczy :)

Książki czyta się fantastycznie, ja zwróciłem na szydercze poczucie humoru ciemnych chłopaków... jakoś wyjątkowo do mnie przemawia, sam jestem szydercą i potrafię docenić dobry tekst... :)

Prawda, że 3 pierwsze części są lepsze od 4, do innych na razie nie porównuje, bo w mojej bibliotece na razie udało mi się tyle wytargać...

Mrok, polityka, knowania, honor, zomna, bezlitosna furia, erotyzm i szyderstwo takiej mieszanki nie jestem w stanie zignorować dlatego też zgadzam się z burli, że szkoda, że tak szybko się skończyło (3 tomy w 4 dni, to trochę szybko...)

Polecam fanom gatunku i nie tylko :)

Odpowiedz do tematu