Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bishop Anne- córka krwawych; I tom trylogii czarn
Autor Wiadomość
burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-09-21, 00:50   

super, że Ci się podobało! mogę Ci przesłać, którą tam chcesz część. nie posiadam tylko tej ostatniej

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2011-09-21, 08:27   

Dacie wiarę, ze ja cały cykl wciągam chyba dziesiąty raz? :wow: i w dalszym ciągu jest to dla mnie (jak określa mój małżonek) czasowstrzymywacz- wyłącza mnie z rzeczywistości. Muszę sobie w końcu kupić ten cykl bo ciągle pożyczać... :roll:

mój status

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-09-21, 08:57   

Leonidko, Ty to się z całą pewnością dogadasz z burli, która tu pewnie wnet wpadnie i zachwycona Twoim wpisem napisze coś w stylu "łał, dziesięć razy? ja czytałam tylko osiem!" :lol: :P :hehe:

Zaproszone osoby: 1

Patrisja 
Towarzysz

Wysłany: 2011-09-21, 11:32   

I nie ma się co dziwić dziewczynom :lol:
Ja też uwielbiam tę serie :)

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-09-21, 13:51   

wcale nie. czytałam tylko raz. nie mam aż tyle czasu! poza tym mam spore zaległości więc najpierw czytam to czego jeszcze nie czytałam, a potem wezmę się za to co już znam

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-09-23, 02:35   

O k..., ma kobieta fantazję :lol: Połknąłem na szybko prawie połowę pierwszego tomu i chyba pochłonę całość :D

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-09-26, 03:43   

Zacząłem czytać drugi tom. Na pewno jest to powieść z rodzaju tych, których się nie zapomina. Na pewno jest oryginalna. Na pewno świat we władaniu sadystycznych nimfomanek :mrgreen: wyróżnia się nawet na tle fantastyki, a przynajmniej tej spójnej i opartej o sensowną fabułę. Te wiecznie niezaspokojone damy są rozbrajające, ale książka dotyka też spraw zupełnie niezabawnych. Jest hardcorowo brutalna, a przy tym w jakimś sensie subtelna, co na swój sposób czyni ją jeszcze bardziej mroczną. I chyba przede wszystkim ta lekkość z jaką autorka porusza się po najbardziej mrocznych zakamarkach ludzkiej "duszy" może budzić niepokój, o którym wspomniała Ravena. Pod koniec tomu miałem mieszane uczucia i wydaje mi się (choć ogólnie książka mi się podoba), że autorka w pewnych momentach przeholowała - mam na myśli nie tyle same wydarzenia, bo nie takie już rzeczy się czytało, co wiek postaci. Nie są to sceny dyskwalifikujące, stanowiąc jednak potępienie dla okrucieństwa, ale dla mnie także w takim kontekście są rażące - nie wiem też co myśleć o samym zakończeniu "Córki krwawych". W ogóle uderza ogromny rozrzut między treścią a przesłaniem. To tak, jakby wyryczeć coś pozytywnego (chyba, bo pod koniec I tomu zacząłem mieć małe wątpliwości) za pomocą ostrych słów, przy głośnej i wyjątkowo ciężkiej muzyce. Generalnie powieść jest świetna - tylko trzeba w tej je*iącej czasem po uszach muzyce odszukać rytm i w ogóle mieć na to ochotę ;) Można się tym zachwycać, można to nienawidzić, można poczuć mieszankę jednego i drugiego, ale trudno jest podejść do tego obojętnie. Ja czytam dalej.

Odpowiedz do tematu