[POb] Austen Jane - 'duma i uprzedzenie'
Odpowiedz do tematu

: [POb] Austen Jane - 'duma i uprzedzenie'
dla mnie genialna. Świetnie pokazany kontrast między ojcem i matką - czyt. kupa śmiechu. Historia super opowiedziana

dla mnie 6/6

Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 10:58, w całości zmieniany 2 razy
:
Dla mnie to klasyka:) Genialna książka dla osób, które lubią się obracać w klimatach XVI-XVII-XVIII wiecznych. Te stroje, tańce, ten sposób bycia, to zachowanie, maniery, ten sposób zwracania się do siebie i traktowaniainnych.. Mmm.. Urodziłam się zdecydowanie ze 200 lat za późno;>
Książka we wspaniały sposób pokazuje życie ludzi z tamtej epoki. Zresztą chyba, jak wszystkie książki Jane Austen.
Ale ja, za zakończenie (skończyło się za szybko! :D ) daję 5/6 ;)

:
Ostatnio czytam różne dziwne rzeczy w ramach poszerzania horyzontów przed pisaniem własnej książki :P

Może i do klubu fanek się nie zapiszę, ale uśmiać się uśmiałem :lol: Mocno rozbrajające dialogi i narracja. A angielski akcent uderza nawet z polskiego tłumaczenia.

:
Bo to bardzo zabawna książka jest - a ekranizacja jest jeszcze zabawniejsza! Zwłaszcza serial, w którym rolę pana Darcy gra Colin Firth. :D

"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"
:
geralt napisał/a:
przed pisaniem własnej książki

:lol: :lol: :lol: To o czym będzie ta powieść, jak ty "Dumę i uprzedzenie" czytasz? :shock:

Powieść świetna - jakiś czas temu nawet przypomniałam sobie fragmentami. :)

"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum