PROPOZYCJE LEKTUR MIESIĄCA
Odpowiedz do tematu

:
Ponieważ większość z nas ma pewnie jakies skonkretyzowane plany czytelnicze proponuję zaczekać z dyskusją przynajmniej do połowy grudnia... a może do Nowego Roku? W czasie świąt będzie więcej czasu na czytanie. :)

"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"
:
Czarny czyta teraz, jak nie zapomni co czytal to się odezwie

:
Nieznany napisał/a:
W czasie świąt będzie więcej czasu na czytanie.

No co ty? w czasie swiat nie mozna sie bardzo podrapac, a co dopiero czytac. nie wiem jak u was, u mnie caly ten cyrk z rodzina trwa do nowego roku, w swieta wszyscy cie musza ukochac i przytulic :/ Nie ma czasu na czytanie. lepiej po owym roku
A co czytacie?

"Do diabła z tym wszystkim! Nie ma grzechu i nie ma cnoty. Jest tylko to, co ludzie robią. I wszystko, co robią, jest ludzkie. Czasem to, co robią, jest ładne, czasem jest brzydkie, ale tylko tyle ma się prawo o tym powiedzieć."
:
Naprawdę na przeczytanie jednej książki potrzeba aż tyle czasu? Philip Roth kiedyś stwierdził, że jeśli czyta się powieść dłużej niż przez dwa tygodnie, to jakby nie czytać jej wcale, a ja się z tym zgadzam.
Poza tym jeśli chce się, by taka "lektura miesiąca" miała sens, to powinen być wyznaczony użyszkodnik odpowiedzialny za "rozkręcenie" dyskusji, ktoś, kto by przygotował jakiś początek, bo liczenie na to, że samo z siebie coś wyjdzie nie ma sensu, a poprzednie lektury to udowodniły.

Nobody buys a horse for his coat, only for his virtue.
:
Może pyton pomyśli nad kierunkiem dyskusji? On to zaproponował. Ewentualnie może się porozumieć z Kotzurem. :mysli:

:
Popieram kandydaturę pytona. Choćby dlatego że ciekawam niesamowicie jaki sposób poprowadzi dyskusję :) Mam tylko nadzieję, że ta książka jest w osiedlowej bibliotece.

Gdybym miał niebios wyszywaną szatę
Z nici złotego i srebrnego światła,[...]
Rozpostarłbym ci tę szatę pod stopy,
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats
:
Nie widzę problemów, zaraz zabieram się za listę tematów dyskusyjnych.

:
Lena napisał/a:
Popieram kandydaturę pytona....
nie wiem o co chodzi :) :) ale tez popieram :) po pierwsze bo pytona a człowiek jest wazniejszy niz jego przyeznaczenie :) a pozatym ostatnio statystycznie mi wychodzi że Lena mało mówi ale jak to czesto ma racje :) małpa ! :)

A tak na marginesie , na zaś jest ta ista opowiadań niby THE best ! a jakby ja tak ......po kolei?

hmmmm..? :(
:
To może ja coś wybiorę do czytania bo widzę, że nikt się nie kwapi ? :> :lol:

Spróbuj dotknąć przeszłości. Rozpraw się z nią. Bo to nieprawda, to tylko sen..

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.
:
A wybieraj, Weronko, wybieraj. :nieznany:

:
To ja wam coś nieszablonowego podrzucę :
"Las Duncton" Williama Horwooda. Założę się, że nie wiecie o co chodzi :?

"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
:
slusznie ! I w związku z tym jak ktos ma o tym rozmawiać ????

:
Nieznany napisał/a:
A wybieraj, Weronko, wybieraj.

Widzę, że ktoś mnie ubiegł 8)

Spróbuj dotknąć przeszłości. Rozpraw się z nią. Bo to nieprawda, to tylko sen..

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.
:
Cytat:
W magiczny i barwny świat Brackena i Rebeki, tyrana Mandraka, skryby Boswella, Hulvera, Comfreya i innych krecików z lasu Duncton wkrada się zło, niszcząc harmonijną dotąd wspólnotę. Przed rozpadem może ją uratować jedynie odwaga i miłość...

Jest to pierwszy tom wspaniałego cyklu książek o krecikach. Niesie głębokie przesłanie filozoficzne i religijne, oparte głównie na buddyzmie. Pasjonująca lektura i dla młodzieży, i dla dorosłych.

:shock: Co cię skłoniło do wyboru tej książki?

"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
:
:smiech: jeny a cóż to?? Krtek reaktywacja?? :smiech:

W.B.Yeats
:
Lean val Tirach napisał/a:
Co cię skłoniło do wyboru tej książki?

To w moim przekonaniu druga, całkiem inna ale równoległa jakościowo książka do znakomitego "Wodnikowego Wzgórza"
I po prostu - jest piękna. Uczuciowa.
Wiem, jestem zatwardziałym realistą, twardo stąpającym po ziemi a tu..taki dziwny wybór. No tak, ale książka ta niesie ze sobą nieprzemijające przesłania wyższości dobra nad złem, pokazuje podłość i okrucieństwo oraz ogromną determinację. Autor operuje pięknie dobranym słownictwem i zajmującym stylem. Każdy znajdzie tu analogie do innych, światowego formaty, dzieł fantasy i nie tylko. I z pewnością nie będzie to nic od nich gorszego.
W moim przekonaniu bardzo warto poświecić czas na tę książkę. Niekoniecznie jako Lektura Miesiąca ale w ogóle.

P.S. Tu znajdziecie moją reckę przeniesioną z zaprzyjaźnionego forum
http://ebooki.linuxpl.com...p=148876#148876

"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
:
Lena napisał/a:
jeny a cóż to?? Krtek reaktywacja??

Lean val Tirach napisał/a:
Jest to pierwszy tom wspaniałego cyklu książek o krecikach

:) Jestem za !!!!!!!!! nie kumam coto :) ale cos orginalne jak na nasze forum i Zawsze miałem wysokie mniemanie o anglosaskich historiach o zwierzątkach :) Tylko zeskond to wziąć :)

:
Ja tez jestem za. :)

A jak nie, to może Wodnikowe Wzgórze? Oderwałabym się trochę od "fantastycznego menu".

"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
:
pajk napisał/a:
Lena napisał/a:
jeny a cóż to?? Krtek reaktywacja??

A co Kreciki ci sie nie podobają ???????

Uwielbiałam dobranockę z krecikiem w roli głównej :)
Tylko zdziwiona byłam taką propozycją. Zwykle lekturą miesiąca jest jakaś książka sf lub fantasy albo coś około tego

W.B.Yeats
:
też mogę to czytać i mam nadzieje że jest łatwiejsze w odbiorze niż
Accelerando które było zdecydowanie nie na mój gust
aa
za biblionetka:
Cytat:
Niestety animal fantasy - świetny skądinąd gatunek - jest przez wielu traktowany jako bajeczki dla dzieci :/

albo tad williams "pieśn łowcy" też animal fantasy ;0

cheers
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum