Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bielanin Andriej - Miecz bez Imienia
Autor Wiadomość
shimatta 
Docent
Już mgr inż.!

Wysłany: 2009-02-19, 23:24   [Fsy] Bielanin Andriej - Miecz bez Imienia

Cytat:
Zwyczajna zabawa na zwyczajnym festynie kończy się dla młodego malarza zupełnie nadzwyczajnie. Za sprawą tajemniczego miecza Andriej trafia do równoległego średniowiecznego świata. Jako trzynasty landgraf Miecza Bez Imienia ma znaleźć wyjście z zamku, z którego nie ma wyjścia, i zgładzić potężnego maga...

Właściwie można, powiedzieć, że jest to cała historia. Ale jednocześnie takie słowa są niedopowiedzeniem.
Andriej Bielanin jest rosyjskim pisarzem książek fantasy dla młodzieży. W Rosji zostały wydane trzy paro-częściowe cykle oraz kilka pojedynczych książek. W Polsce ukazał się jedynie "Miecz Bez Imienia", pierwszy tom cyklu pod takim samym tytułem.
Zwyczajny facet(Andriej), z końca dwudziestego wieku, trafia do kochanej średniowiecznej Anglii. Biedny musi poradzić sobie w świecie, gdzie jego wiedza jest nic nie wartą paplaniną a o wszystkim decyduje prawo miecza vel pięści. A dodatkowo jego życie jest zagrożone...
Cała książka jest parodią/komedią. Sam Andriej mówi, że jego przygody trącają parodią i są kpiną wobec prawdziwych rycerzy. Bo, wyobraźmy sobie dorosłego, żonatego faceta ubranego w od pasa w górę jak rycerz, od pasa w dół w dżinsy i adidasy. Faceta, próbującego przeżyć a jednocześnie ładującego się w każdą możliwą dziurę vel bitkę.

Książce daje 6. Jest to jedyna książka, którą czytałam <liczę> osiem razy. Z czego raz przeczytałam do końca, zamknęłam, otworzyłam - poszłam od początku. A ja nie czytam książek wielokrotnie - raz/dwa wystarczy.
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 11:15, w całości zmieniany 3 razy  

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-02-20, 08:48   

Cytat:
Zawsze dotrzymuję słowa, yuujin.

Cieszy mnie to shim. Tym bardziej, że od dawna namawiam Cię do wpadania na kgb-usia.

Teraz jednak przejdę do meritum. Co by NN nie smęcił, że kompletnie nie na temat :p
Za książkami tego typu nie przepadam. Nie bawią mnie po prostu. Wydają się być parodią na siłę. Zdecydowanie wolę... jakby to nazwać... komizm bardziej naturalny. Jednak nie znaczy to, że nie przeczytam. Może kiedyś.
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

Odpowiedz do tematu