Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cejrowski Wojciech "Gringo wśród dzikich plemion"
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-03-29, 20:35   Cejrowski Wojciech "Gringo wśród dzikich plemion"

Jestem oczarowany tą książką. Autor roztacza przed nami wspaniały krajobraz, który po horyzont zapełnia puszcza, pełna tajemnic i niebezpieczeństw, zabójczych motyli i Indian ze strzałkami... A z drugiej strony mamy barwne, wspaniałe przygody, obrazy, które możemy sobie tylko wymarzyć... chyba, że weźmiemy lodówkę na plecy i ruszymy w poszukiwaniu szansy jej spieniężenia. :D

Książka, w której Wojciech Cejrowski opisuje swoje przygody, które przebył w Południowej i Środkowej Ameryce, pełna jest żywego humoru, sytuacyjnego i słownego. Jednak na dowcipkowaniu się nie kończy, każda opowieść ma ciekawy morał, każda mówi coś nie tylko o Indianach i życiu lub podróżowaniu po buszu, ale również o nas samych.

Polecam!

Moja ocena: 6/6 :brawo:

Zaproszone osoby: 1

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-30, 07:23   

/signed

...póki WC nie wjeżdża na tematy polityki, wiary albo nie opowiada bzdur o tym jaki to w Ekwadorze jest super system prawny, to jest ok :)

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2009-03-30, 07:51   

Książka lekka łatwa i przyjemna, ale ocena 6/6 to chyba NN przesada :?
Owszem jest kilka perełek w stwierdzeniach WC mnie do gustu przypadły dwie:

....'nikt w Europie nie ma włosów tak granatowych, gę­stych, tłustych i obfitujących we florę i faunę jak przeciętny Meksykanin"...... :lol:

...."Pan Bóg był w dżungli i mieszkał z Indianami na długo zanim przyszli misjonarze.
Był tam od stworzenia świata. Kto temu przeczy, podważa dogmaty wiary i nie nadaje się na misjonarza"......

Powiedział bym więcej każdy ma prawo do swojej wiary i nie ma co go uszczęśliwiać na siłę.

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-03-30, 11:21   

emeryt napisał/a:
ocena 6/6 to chyba NN przesada
Taka jest moja opinia. Być może wynika z tego, że nie czytuję na codzień książek podróżniczych i jest to moja pierwsza przeczytana pozycja pana Wojtka. Ale zdania nie zmieniam. Świetny humor plus opowieści z przesłaniem plus odrobina duszy autora wciśnięta między Opowieści... moja ocena jest taka a nie inna. :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-30, 11:49   

Cejrowski jest nierówny , mniejsza o poglądy , jego wiele wypowiedzi to celowa prowokacja dla przywrócenia równowagi , jego zdaniem zachwianej .

ale nie równy w pisaniu kawały wielkie są wspaniałe, a kawałkami pierniczy do bulu :) ale małymi kawałkami w sumie dużo radości z tego jest :) 5,666/6 :)

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-03-30, 12:13   

Ja lubię jego sposób pisania. Można się odprężyć i choć na chwilę oderwać. Lubię jego dowcip. Ogólnie ta książka mi się podobała. Postawiłabym 6/6
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-03-30, 19:46   

Mnie się bardzo spodobał pomysł przejścia przez granicę bez paszportu. :lol: I udawanie, że jest się z innego kraju. :)
Cejrowski zaskakuje mnie intelektem i celnymi uwagami. Od początku wiedziałam, że przypisy są jego. :roll:

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-03-30, 20:14   

Ja też. :)

pajk napisał/a:
ale nie równy w pisaniu kawały wielkie są wspaniałe, a kawałkami pierniczy do bulu
Dobra, powtórzę Mu to, jak się z Nim będę widział. :hehe: Za trzy dni będzie w moim mieście (wiecie, mieszkam w środku buszu :hehe: ). :P

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-30, 20:47   

Lean val Tirach napisał/a:
przejścia przez granicę bez paszportu

Tak kraina ubezpieczen społecznych czy cos tak ... jest the best off wszystko :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-03-30, 21:57   

Albo historia o motylu zabójcy. :p Niesamowita. Przeczytałam dwa razy ten rozdział. Bardzo mi się podobał albo ten o misjonarzach. Szaman był lepszy. :lol:

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-03-31, 15:42   

Tak, rozdział o misjonarzach był świetny. :lol: I motyl zabójca też. :D

Przypomniało mi się, jak pisał o tym gościu, któy łapie motyle, o wizycie w jego domu i jak nazwał motyla imieniem teściowej. :lol:

A'propos motyla zabójcy, to spotkałem się z opinią, że to brednie, bo te motyle co najwyżej "zwiastują śmierć". :) O, tu o tym czytałem: Forum Entomologiczne.

A sam motylek... popatrzcie.

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2009-03-31, 15:56   

I jeszcze dwa no trzy cytaty:

Gringo wśród dzikich plemion Indian. Czyli tych naszych braci, któ­rych Pan Bóg umieścił daleko poza cywilizacją majtek i biustonoszy.

Mam wrażenie, że ci, którzy wyjeżdżają na misje, to kwiat, a w kraju zostają nam w większości łodygi.
(Łodyga, jak wiadomo, jest sztywniejsza niż kwiat i mniej kolorowa.)
Ale może po prostu nie miałem szczęścia poznać kwiatów polskich, bo zbyt dużo czasu spędzam na obcej ziemi.

Towarzysze podróży, to zawsze balast. Chyba że towa­rzyszy nam żona, czyli osoba z którą chce się być na za­wsze i wszędzie,
na dobre i złe, w chorobie i zdrowiu, w domu i w podróży, itd. itp.
Żona, jak mi się wydaje, też stanowi pewien balast, ale tak naturalny i nieodczuwalny jak uszy, policzki albo pośladki.
Wiadomo, że te także coś tam ważą, ale w ich przypadku w ogóle się tego nie anali­zuje ani nie odczuwa, tylko zawsze nosi blisko przy sobie. :lol:

Ten trzeci najlepszy z racji tej żem od ponad 30 lat obarczony tym balastem i nie wiedziałem czemu zbliżam się do kresu sił :roll:

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-03-31, 19:51   

Nieznany napisał/a:
A'propos motyla zabójcy, to spotkałem się z opinią, że to brednie, bo te motyle co najwyżej "zwiastują śmierć".

Zatem ciekawe, jaka jest prawda. :) Obie są ciekawe, bo jak taki piękny motyl może być zwiastunem śmierci? Trochę to niedorzeczne. Przynajmniej dla Europejki. :)
Byłabym chyba skłonna uznać, że raczej jako owad jest zabójczy. Po prostu. Tak samo jak różne egzotyczne gatunki żab, węży, pająków itp.

emeryt napisał/a:
ponad 30 lat obarczony tym balastem

Ooo. :) I tak jesteś wytrwały. :p

Mój cytat :
"- Udawaj, że cię tu nie ma, że nie żyjesz. Inaczej cię zjedzą.
- ?
- Mrówki. (...)
Szedł tamtędy rozłożysty, dobrze zorganizowany, krwiożerczy i głodny dywan czerwonych mrówek. Chrzęsty, które słyszałem, pochodziły od węża, który zwijał się właśnie w przedśmiertnych konwulsjach."

Brrrrrrr. :shock:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-04-01, 09:19   

Nieznany napisał/a:
O, tu o tym czytałem:
Nie tam o tym nie czytałes !!!! tam przeczytałeś :
Cytat:
Warto by się zastanowić, czy Cejrowski nie koloryzuje rzeczywistości.

-plus odsyłacz do nastepnego forum tym razem anglojęzycznego.
Dalej chłopcy sobie siedza na forumie i se powatpiewaja dup ssss fotala nie ruszywszy. Bo im sie w pałach nie mieści (pewnie maluskie mają :) ) jeden pokazuje jakies zdiątko z jak to okresla biotopem (mądre! słowo) :) majacym sie raczej jak dupa do księżyca , do opisu WC i z zupełnie innego kraju. Potem jedno i drugie stwierdza. że cejrowski "wogle" bredzi i wszyscy pisarze bredza tylko oni nie :) I pozostaja w tym uroczym przeswiadczeniu :)

Biorac pod uwaga miłosc latynosów do wyrazów muerte , Corazon itp...... , jak i znaną w swiecie powszechną perfekcyjna znajomośc jezyków przez naszych rodaków, ilośc , gatunków i podgatunków owadów tam wystepujacych . podejżewam, ze to "panowie" tam raczej bredzą i mądrali udają.

Ważąc zdanie WC , który tam bywał i bywał długawo i nie po hotelach i Copacabanach i tych ....... panów co lubia motylki , bo czy który miał w ręku to juz nie wiem ..........................

Ja moge powątpiewać, czy niania ma dupę ? bo moze ktoś mu naopowiadał ze kazdy ma i uwierzył i kloryzuje . :) A to przecież, trzeba by przedyskutowac na forum proktologicznym i by sie dopiero okazało :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-04-01, 12:11   

pajk napisał/a:
Ważąc zdanie WC , który tam bywał i bywał długawo i nie po hotelach i Copacabanach

Dlatego, między innymi, jestem bardziej skłonna wierzyć Cejrowskiemu. Nie siedział w hotelu i nie wymyślał nowych zwierzątek, które ewentualnie mógłby spotkać w trakcie podróży. On je widział. Zresztą - jeśli ktoś oglądał "Boso Przez Świat", sam się może przekonać, że to nie są opowieści wyssane z palca. :)

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-04-01, 18:50   

Ja tylko napisałem, że "spotkałem się z opinią" a nie, że ją podzielam. :) Uważam, że skoro WC bywał i swoje przeżył, to pewnie wie o czym pisze a zawiść panów entomologów kapała mi z ekranu na klawiaturę. :)

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-04-11, 11:45   

Czy to jest w porządku, że taki Cejrowski wielokrotnie łamie prawo i do tego jeszcze to opisuje i ma na tym kasę :?: On nielegalnie przekracza granice a my go podziwiamy. On daje łapówki a nam się to podoba. On kombinuje z wizami, paszportami i innymi "dzikimi wężami" a nas to śmieszy. To ja się pytam, czy Was będzie śmieszyło, jeżeli wybiorę się np. na Ukrainę i z powrotem, ale zamiast przechodzić oficjalnie dam w łapę strażnikowi albo przejdę przez zieloną granicę :?: A potem to opiszę na forum - ciekawe, ile godzin minie zanim wpadną do mnie MiBy?

Ale oczywiście!! To nie Europa, On to robi w Połudiowej i Środkowej Ameryce! Jak się wkracza między wrony... "nie ma takiego numeru", który by nie przeszedł, wystarczy tylko odpowiednio posmarować... :evil:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-04-11, 12:13   

Cytat:
czy Was będzie śmieszyło, jeżeli wybiorę się np. na Ukrainę i z powrotem, ale zamiast przechodzić oficjalnie dam w łapę strażnikow

-Będzie bo wiele praw jest ustanowionych przeciw ludziom , a nie dla ludzi.
-narazisz mi się jesli napiszesz że zatrudniasz ukrainców na czarno za 2zł za godzine i nie dla tego , ze na czarno.

Nieznany napisał/a:
ciekawe, ile godzin minie
Dobija mnie wasze przerażenie wszelką władzą, tymbardziej tak bezsilna jak ta która mamy . Nikt nie przyjdzie !

-Informacje w nwecie chroni ilosc gówna, którą by trza przekopać , by ja znaleźć.
-To raz
-Gówno to kogo obchodzi , co zrobisz
-To dwa.
-To co napiszesz, bedzie literaturą i ewentualnie, pomówieniem i jesli wymienisz celnika z nazwiska , to sprawe cywilna o zniesławienie , moze ci wytoczyc.
-

[ Dodano: 2009-04-11, 12:16 ]
Nieznany napisał/a:
Ja tylko napisałem, że "spotkałem się z opinią"

-Aż!!!!! Nie tylko, takie sformułowanie , sugeruje, istotnośc , jakąś powagę, domniemanie podstaw tej opinii.

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-04-11, 12:47   

pajk napisał/a:
Będzie bo wiele praw jest ustanowionych przeciw ludziom , a nie dla ludzi.
Zaczynasz populizować, drogi pajku. Przeciwko ludziom? Nie sądzę. :) Oczywiście, zbyt daleko posunięty interwencjonizm państwa, nawet w kwestii ochrony granic i polityki celnej, służy tylko państwu a nie jego obywatelom, ale mimo wszystko wolę, żeby państwo miało wpływy z ceł i przeznaczyło je zgodnie ze swoją polityką ekonomiczną, niż żeby tych wpływów nie było. Jasne, możemy otworzyć granice, mimo obaw wielu osób nie nastąpiłby raczej najazd Tatarów na Polskę ;) a sytuacja z osobami, które szukają w Polsce pracy ustabilizowała by się dość szybko... ale musi być "coś za coś" - bo bilans musi wyjść na zero. :P

pajk napisał/a:
Dobija mnie wasze przerażenie wszelką władzą, tymbardziej tak bezsilna jak ta która mamy . Nikt nie przyjdzie !

-Informacje w nwecie chroni ilosc gówna, którą by trza przekopać , by ja znaleźć.
-To raz
-Gówno to kogo obchodzi , co zrobisz
-To dwa.
-To co napiszesz, bedzie literaturą i ewentualnie, pomówieniem i jesli wymienisz celnika z nazwiska , to sprawe cywilna o zniesławienie , moze ci wytoczyc.

Może i nie przyjdzie, ale wolę pozostać w zgodzie z prawem o tyle, o ile chcę lub potrafię. :) Ot, taki mój kaprys.

A czy rzeczywiście by nie przyszli :?: Nie mam ochoty sprawdzać, jak bardzo państwo potrafi lub nie dbać o swoje interesy. :)

pajk napisał/a:
Aż!!!!! Nie tylko, takie sformułowanie , sugeruje, istotnośc , jakąś powagę, domniemanie podstaw tej opinii.
Nie, pajku, wcale nie. Takie sformułowanie oznacza, że znam różne opinie na ten temat, ale nie mam swojego zdania. Ot, co.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-04-11, 17:55   

Nieznany napisał/a:
Takie sformułowanie oznacza, że znam różne opinie na ten temat,
No i jestes za głiupi by je wartościować . tak dla przykładu .
-Znasz WC moją i tych panów, i stawiasz je na równi .
To niewiem jak WC . ale jesli moja stawiasz na równi z "tymi panami" to wal sie na ryj z Zielonej góry. Szkoda do ciebie gadac . Zbyt lekko sobie to wazysz .
Nieznany napisał/a:
wolę pozostać w zgodzie z prawem

To dobrze że już po wojnie bo musiał bym cie odstrzelic jak faszyste :)

[ Dodano: 2009-04-11, 17:58 ]
Nieznany napisał/a:
j, służy tylko państwu a nie jego obywatelom
Nikomu nie służy "Państwo" jest zupełnie bezmyślne . i wiekszość jego przepisów ma tyle sensu co , dzis koszerne nakazy żywieniowe starozakonnych .

Odpowiedz do tematu