Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cejrowski Wojciech "Gringo wśród dzikich plemion"
Autor Wiadomość
Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-04-11, 23:14   

Nieznany napisał/a:
Czy to jest w porządku, że taki Cejrowski wielokrotnie łamie prawo i do tego jeszcze to opisuje i ma na tym kasę :?: On nielegalnie przekracza granice a my go podziwiamy. On daje łapówki a nam się to podoba. On kombinuje z wizami, paszportami i innymi "dzikimi wężami" a nas to śmieszy.

Mnie osobiście śmieszy nie tyle łamanie prawa przez Cejrowskiego, ile głupota i niewydolność rządów krajów, w których bywał. Jak ktoś w tej chwili napisałby coś o paranoi w Polsce (nieważne czy dotyczącej służby zdrowia czy czegokolwiek innego) i w kontekście tego opisał, jak udało mu się załatwić coś na granicy lub poza prawem, też byś się śmiał. Bo to głównie satyra na ludzi i prawa rządzące danym krajem, a nie przewodnik "Jak łamać prawo w Ameryce Południowej".

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-04-11, 23:34   

Lean val Tirach napisał/a:
nie tyle łamanie prawa przez Cejrowskiego

-Niania chyba chce na sił wywołac ferment :) bo nimrawo tak jakos , i nawet przez chwile sie zekscytowałem :) -ale on sam jest taki dwulicowy :) oportunista jeden , że nici z tego bedą :) I tak wszystkim to sie podoba i tyle :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-05-08, 23:59   

pajk napisał/a:
I tak wszystkim to sie podoba i tyle :)

Nie będę na sił udawać, że mnie to oburza. Autentycznie się uśmiałam za każdym razem. Poleciłam tę książkę kilku osobom do przeczytania, a potem zapytałam, czy ich poruszyło to łamanie prawa. Dwie osoby zapytały, czy w tych krajach istnieje w ogóle prawo,a inne tak jak ja uznały, że to jedynie ośmiesza niewydolność systemu.
Zresztą, moi drodzy, to są kraje generalnie zacofane w rozwoju. Rozwijają się najwyżej duże miasta, ale dżungla (o ile nie jest wycinana) stoi w miejscu. Te wszystkie pseudo wojskowe posterunki graniczne to "śmiech na sali", a nie poważnie funkcjonujące wojsko. Ehh
Traktuję tę książkę jako przewodnik po miejscach, których w życiu nie odwiedzę. Nawet gdybym wybrała się do jakiegoś kraju w Ameryce Południowej, to i tak jako "turystka" przez duże T, spałabym po hotelach, jadła w restauracjach i oglądała "turystyczne" zabytki, a nie ganiała się z miejscowymi po dżungli.
Cieszę się, że ktoś ma taką pasję i dostarcza mi wrażeń w postaci barwnych, dowcipnych i pouczających zarazem zapisków. :)
Ostatnio zmieniony przez Lean val Tirach 2009-05-09, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-09, 12:15   

Aaaaaaaaaaa !!! To prawa dzikusów mozna łamać?
Bo zacofana dzicz???
Pieknie to faszysci mieli racje za smo nase wychodzenie za stodole i korupcje mieli prawo wprowadzic swoj Ordung :)

Tym batdziej Krzyzacy i taka marcia brandenburska , cywilizujac prymitywnne slowianskie i pruskie plemiona.
Albo sie panienko przestrzego praw wszędzie takiego jakie jest , albo wszedzie , przestrzego to co uwaza za slluszne.
Rypka albo pipka.
Pujdziesz w gosci i kazesz gospodazom zdiac pokrowiec z kanapy bo to buractwo i lekcewazenie goscia tak przyjmować ?
Biała Lejdy w innym kraju nike jest gosciem? Do ZOO przyjechala prymitywne małpy oglą dać?????????
Chrześćjanka???

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-05-09, 12:34   

pajk napisał/a:
Albo sie panienko przestrzego praw wszędzie takiego jakie jest , albo wszedzie , przestrzego to co uwaza za slluszne.

Czyli jak pojedziesz do krajów arabskich, a tam właśnie sie odbywa wyrok przez ukamienowanie, dorzucisz cegiełkę?

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-05-09, 13:26   

pajk napisał/a:
To prawa dzikusów mozna łamać?

Żeby tak oni samo to jeszcze uznawali za swoje prawo...

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-09, 16:26   

zeby tak oni sami.... A my sami uznajemy wszyscy to c.o mamy za swoje prawo ??? Biala panienko Ty moze tak ale ja juz nie.

Dozucanie cegielek nie jest obowiązkowe , to raz.
Gdyby bylo a uznawal bym sensownosc kary i wine To bym dorzucil . Nie mozna sie uchylac ao wykonywania prawa tylko dla tego ze estetycznie sposób zadawaniasmierci nam nie pasi , smierc, to smierc . Osobiscie wolalbym na przyklad zeby mnie ukamionowano niz powieszono , jakbyco :)
Gdybym natomiast uwazal za sluszne i wazne uwolnic niewinnego kamionowanego. To bym to zrobil nawet zabijajac strazników :)
-Ale identycznie w iranie ajatollachów , jak tu polskich klawiszy. Taki maja ryzykowny fach trudno :) Bo ja cenie prawo ale nike mam do niego bałwochwalczego stosunku ani tam ani tu , tu bywa rownie bezltosne i bezwzgledne. Dla przykładu uwolnienie pedofila zeby mieszkal z ofiarą uwazam za czyn gorszy niz ukamionowanie jakiejs cichodupodajnej baby. W koncu jmest jakis powód i znala to prawo zanim dala d. na lewo. A dziecko nie zrobilo nic.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-05-09, 16:43   

pajk napisał/a:

Gdzie ja napisałam, że można je łamać? Nie mogę się oburzyć na Cejrowskiego, który tylko obśmiał tamtejszą cywilizację. Jestem porządną obywatelką Polski, ale to nie znaczy, że poza krajem będę robić same świństwa. Nie znaczy to też w takim Peru czy gdziekolwiek indziej będe popełniała przestępstwa, uchylając się od obowiązku posiadania paszportu, bo poczytam takiego Cejrowskiego i uznam, że to niepotrzebne.
Bez przesady.
Prawo jest prawem. Myślę, że każdy, kto wyjeżdża do innego kraju, powinien zapoznać się (chociaż powierzchownie) z prawem, w nim przestrzeganym, a nawet ze zwyczajami. A że sami miejscowi ich nie przestrzegają, to już inna sprawa.

pajk napisał/a:

Nie mów do mnie "panienko". :evil:

Prawo w większości krajów jest podobne. Zasady - te bardzo ogólne - zwykle się pokrywają. Niemniej nie będę przed wyjazdem dwóch tygodni spędzać na zapoznaniu się z większością paragrafów.
Mówisz albo, albo... a chciałbyś przestrzegać czegoś, co nie jest według ciebie słuszne?
Masz rację, powinno się szanować prawo danego kraju. Cejrowski pewnie je szanuje, nawet zachwyca się niektórymi rzeczami. Czy to grzech śmiać się z czegoś, co szanujesz?
pajk napisał/a:
Biała Lejdy w innym kraju nike jest gosciem?

Jest. Co to ma do rzeczy?

pajk napisał/a:
Chrześćjanka???

O co ci chodzi? Jak jakiś Chińczyk (dajmy na to) przyjeżdża do Polski to przez kilka dni tez jesteśmy dla niego "zoo". Inna kultura, język, zachowania.
Czy ja zwiedzając inne kraje jestem jakaś gorsza? Nie wolno mi? Co do tego ma bycie chrześcijaninem?
Jeśli masz na myśli naśmiewanie się z innych narodów, to każdy (od muzułmanina do katolika) pewnie nabija się czasem z innych narodowości. I pewnie również z ich prawa.
Przestrzeganie prawa to kwestia sumienia. Nie rzucaj we mnie kamieniami. Ja nie będę robić takich rzeczy jak pan Cejrowski. Już napisałam, jak traktuję jego powieści.

Ravena napisał/a:
Czyli jak pojedziesz do krajów arabskich, a tam właśnie sie odbywa wyrok przez ukamienowanie, dorzucisz cegiełkę?

Niby tak, ale faktycznie nikt nie każe ci brać udziału w wypełnianiu pewnych miejscowych zwyczajów.
Są prawa, co do których nit nie będzie miał pewnie pretensji, jeśli ich nie wypełnisz.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-09, 18:30   

Nie mowic panienko ? To jak cie inaczej wkużyć ???? :) :) :)

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-05-09, 18:36   

Najpierw się oburzałeś:
pajk napisał/a:

A potem stwierdziłeś
pajk napisał/a:
Bo ja cenie prawo ale nike mam do niego bałwochwalczego stosunku ani tam ani tu , tu bywa rownie bezltosne i bezwzgledne.

Widzę tu pewną niekonsekwencję :) .

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-05-10, 00:54   

pajk napisał/a:
Nie mowic panienko ? To jak cie inaczej wkużyć ???? :) :) :)

Stać cię na bardziej wyrafinowane metody. :*

Cytat:
Widzę tu pewną niekonsekwencję :) .

Myślę, że wszyscy mamy jakieś zasady, które w niektórych sytuacjach naginamy do swoich potrzeb. :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-10, 04:59   

wyrafinowane .... no stać ale kocham prostote :) i psote :) ciągle wyrafinowanie nudzi :)

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2009-06-28, 18:42   

z pewnym opóźnieniem :lol: ale też przeczytałem tą książeczkę
i muszę napisać że spodobała się, momentami nawet jest rewelacyjnie
trochę niespójna, powstawała o ile dobrze rozumiem z opowiadań
ale dar opowiadania ten człowiek ma, wnikliwie, z humorem, ciekawie
ogólnie oceniłbym na 5/6 tak mi się wydaje

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-06-28, 22:45   

Cytat:
ale dar opowiadania ten człowiek ma, wnikliwie, z humorem, ciekawie

Nie wiem, co rozumiesz przez wnikliwie, ale ogólnie zgadzam się z opinią. :)

Dodam jeszcze, że niektóre zdjęcia z tej książki zachęciły mnie do obejrzenia programu pana Cejrowskiego. :)

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-06-28, 22:56   

Programy Cejrowskiego bardzo lubię, szkoda tylko, że ostatnio same powtórki lecą...
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-06-28, 22:59   

Ja nawet myślałam, żeby sobie kupić na dvd, ale drogie są. :(

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-06-28, 23:17   

Najlepiej kupować dvd i książki przed/po spodkaniem z Cejrowskim, wtedy wszystko kosztuje o wiele mniej, ja kupiłem "Rio Anakondę" za 25 zeta a normalnie kosztuje chyba 44 - a do tego można dostać autograf, Wojtek stoi do ostatniego klienta, można sobie z Nim też spokojnie zrobioć fotę, wogóle się nie buntuje :)

Zaproszone osoby: 1

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-06-28, 23:19   

Nieznany napisał/a:
przed/po spodkaniem z Cejrowskim

Trzeba jeszcze na nim znaleźć. :p wiedzieć, gdzie będzie takowe w najbliższym czasie.

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-06-28, 23:23   

Lineczko Cejrowski ma swoją stronę internetową i tam wszystko jest napisane
http://www.cejrowski.com
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-06-29, 00:24   

:oops:
No, tak. Ale to jeszcze nie znaczy, że akurat uda mi się dostać na spotkanie. :(
Będę próbować. Cejrowski jest świetny. :)

Odpowiedz do tematu