Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Film a książka
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-02-01, 21:41   

Kala napisał/a:
Forrest Gump...ech...film po prostu mistrzowski....ksiązki nie doczytałam do końca,nie dałam rady...
Co do tego, że mistrzowski, to bez dwóch zdań masz rację. :) Nie tylko świetna gra Hanksa, ale też cała masa niewielkich a świetnie umiejscowionych tricków, jak z tym Kennedym... jak dla mnie - bomba. :ok: I jest to też jeden z niewielu filmów, w wypadku których znam wyłącznie ekranizację a nie znam książki, na podstawie której powstała. Jakoś nigdy się nie mogłem zebrać, żeby ją przeczytać... chyba podświadomie boję się, że nie spełni moich oczekiwań i nie dorówna swej filmowej adaptacji. :)

Zaproszone osoby: 1

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2011-02-01, 23:09   

Kala napisał/a:
Saga Zmierzch...czytalam jednym tchem.Akurat dorwałam te ebooki w czasie gdy w kinie leciała pierwsza czesc (nie łaczylam tego ze sobą) Po przeczytaniu zobaczyłam reklame filmu,załapałam, że to ten film od tej ksiazki...taką wielką chec miałam obejrzeć ten film,ze w desperacji kinówke z netu sciagnełam...zawiodłam sie strasznie...przy ksiazce film to jakis sztywniak...nie wiem...wierny dosc jest ksiązce,wiem ze Meyer zatwiedzała i muzyke i scenariusz,wiec pewnie miała wplyw pewnie na obsade...ale dla mnie to nie powinno tak wyglądać...

Mnie książka znudziła. Wieczne zachwyty nad Edwardem są "monotematyczne". I ta niepewność Belli - kochać go, nie kochać, kochać go, nie kochać... ile można, ja się pytam? :suchy: Natomiast film... cóż - raczej promocja nowych hollywoodzkich gwiazdek, niż ekranizacja książki. Nieciekawy i fabularnie sztucznie zagmatwany. Do kitu.

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-02-01, 23:26   

'kwiat pustyni' - oczywiście książka zdecydowanie lepsza. film trochę zagmatwany ale dawał radę

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-02-03, 08:48   

''Tańczący z Wilkami''. Książka była świetna. Przeczytałam ją na raz. A film średnio mi się podobał. Za długi, nie mogłam się skupić na nim.

Kala 
Gimnazjalista

Wysłany: 2011-02-03, 19:30   

burli napisał/a:
'kwiat pustyni' - oczywiście książka zdecydowanie lepsza. film trochę zagmatwany ale dawał radę

Jak dla mnie to i to niezbyt...tyle ze wstrzasajace...

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2011-02-05, 16:46   

Hmm, pisałem już na ten temat tu i gdzie indziej wielokrotnie. Ostatnio w zeszłym tygodniu leciał na TV Puld Riverworld na motywach Farmera. Co prawda ta produkcja chyba i tak niskobudżetowa objęła tylko t1 i kawałek t2 cyklu to w sumie w porównaniu z naszą superprodujcją czyli Wiedźminem moim spaczonym zdaniem nie wypadla tak tragicznie

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-02-05, 20:29   

andy napisał/a:
naszą superprodujcją czyli Wiedźminem

Kiedy wspominam ten film, to zaczynam się śmiać. :lol:

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2011-02-07, 11:32   

andy napisał/a:
naszą superprodujcją czyli Wiedźminem

Jaką "superprodukcją"? :niespodzianka: Andy, Andy - ogarnij się, kochanie. :p "Wiedźmin" to był taki tymczasowy zapychacz kina. Tragedia przez duże "T". Grozy tego filmu nie uratował nawet skarpetkowy potwór.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-02-07, 16:53   

Ale co się aż tak tego Wiedźmina czepiacie? Oglądaliście cały serial? Bo film, owszem, był beznadziejnym zlepkiem skrótów. A serial, rewelacją nie był, ale nazwałbym go co najmniej dobrym, gdzie przeciętne i słabsze odcinki przeplatały się z naprawdę udanymi. Co tam takiego tragcznego było, pomijając efekty specjalne? Szczególnie jak na polskie warunki. Znacie jakieś lepsze w miarę współczesne krajowe seriale, poza Oficerem i Kiepskimi? :)

InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia

Wysłany: 2011-02-07, 20:09   

Oooo! To ktoś o Kiepskich książkę napisał ???
to markotny kocur jest

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-02-07, 21:04   

A kto by w dzisiejszych czasach książki czytał? :D

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2011-02-08, 15:37   

geralt napisał/a:
Oglądaliście cały serial?

Oglądaliście, oglądaliście. Przeczytaliście też całą "sago-logię" o wiedźminie. I Żebrowski do tej pory mi się śni po nocach w koszmarach. Yennefer zupełnie "bez jaja" - no proszę cię. Naprawdę tak ja sobie wyobrażasz - uważasz, że Wolszczak dała radę książkowej bohaterce choćby w 50%? Że o Zamachowskim jako Jaskrze nie wspomnę. :hm:
Dla mnie zarówno w filmie jak i serialu swoich postaci bronią jedynie Chyra i Kozłowski. Przy okazji taką Pavettę, jak Buzkowa, to ja bym na śniadanie zjadła. :twisted:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-02-08, 18:08   

Yennefer niestety nie śni mi się po nocach :( Żebrowski na szczęście też nie :D Ale akurat jemu nie mam specjalnie zbyt dużo do zarzucenia. Po filmie też byłem wściekły, a po serialu spodziewałem się najgorszego. Gdybym porównywał serial z książką a nie z filmem, to miałbym więcej do zarzucenia, ale sam w sobie ujdzie.

Antonina 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-05-17, 11:43   

Przeczytałam książkę" Ostatnia piosenka"
i
zaraz potem wypożyczyłam film
i
nie obejrzałam
bo
początek był wierny temu co w książce
a ksiązkę miałam zbyt świerzo w pamięci
i się mi odechciało oglądania :(

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2012-03-11, 11:04   

Oglądnęłam kiedyś film Argentyński (nagrodzony zresztą oskarem) "Sekret jej oczu" i się zakochałam ... w filmie oczywiście. Wszystko za czym od dawna tęsknie w kinie (net i czas nie pozwalają na zaznajamianie się inszymi niż komercha produkcjami) znalazłam w tej skromnej produkcji. Mamy tu ciekawą historię z polityką w tle, wątek romansowy niezwykle subtelnie przedstawiony oraz oryginalnych bohaterów, których nie można nie pokochać 8)
No i jak to teraz bywa niedługo potem ukazała się książka o tym samym tytule, na podstawie której zrobiono film. Oczywiście zakupiłam i czytałam z zapartym tchem choć kończy się tak samo (no prawie) jak film. Pomimo tego, że książka i film różnią się od siebie w szczegółach i film został trochę tak "do interpretowany" i wygłaskany to nic bym w filmie nie zmieniała. Wyszły 2 równoległe historie, które zaczynają się i kończą w tym samym miejscu :] Polecam :)

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

ciocia_rada 
Przedszkolak

Wysłany: 2012-03-12, 14:49   

Ja zwykle oglądam film, potem czytam. Ale nie ma reguły, że zawsze bardziej podoba mi się film czy tez książka.

"Milczenie owiec" - najpierw widziałam film, po dłuższym czasie dorwałam się do książki i... jakoś mnie nie powaliła. Przeczytałam, odhaczyłam i... obejrzałam raz jeszcze film.

"List w butelce" - najpierw widziałam film, odczekałam swoje w bibliotece, przeczytałam jednym tchem w jedną noc, popłakałam się. I choć nadal mam sentyment do filmu, to już nie robi na mnie takiego wrażenia jak wcześniej i nie wychwalam go wniebogłosy jak wcześniej.

"Pod słońcem Toskanii" - znów pierwszy film, przez książkę nie dałam rady przejść... Opisy toskańskiej przyrody wolę oglądać niż czytać...

edit:
obejrzałam "Miasto Ślepców", film ok ale nie na tyle, by zachęcić mnie do książki. Nawet dla samego faktu porównania. Chyba po prostu nie biorą mnie takie apokaliptyczne wizje ;)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2012-03-12, 17:03   

Ja ostatnio chciałam przeczytać "Skóra, w której żyje". Ale jako, że film mnie nie powalił to darowałam sobie :]

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Odpowiedz do tematu