Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nieznany
2009-05-15, 08:59
Ziemkiewicz czyli Buractwo o Polactwie
Autor Wiadomość
pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-15, 08:09   Ziemkiewicz czyli Buractwo o Polactwie

Po pierwsze to on ,nie mysli ........ nie mysli o Polakach tylko o sobie i swoich ambicjach. Polacy interesuja go o tyle o ile zapierdalaja dosc szybko i nie podskakuja , aby mu zapewnic byt na wymaganym poziomie materialnym, bezpieczenstwa ( a tu ma wielkie wymagania bo tchurz satraszny ! ) I OBCIACHU !!! To chyba najgorsze bo powszechne dzis. Jak kazdy burak ze wsi ( UWAGA nie kazdy ze wsi to burak !!!! ) - wiec jak burak ze wsi zamknol by matke w kuchni jak kulturalne europejczyki w goscie przyjda , niech kanapki robi i kuchte udaje,, tak RafLlek zamknolby nas Polactwo w kuchni , mamy zapiedralac i NIE robic OBCIACHU bo
sie pochlasta (Taki wstyd przed obcymi) !!!!!!!!!!!!!
---- Gwoli wyjasnienia ziemkiewicz od 1-szych kart wyzywa , i uzywa na K. itp to i ja mam prawo :)

To kutas ! Rafał Ziemkiewicz oczywiscie :)
I jest mi smutno , tak czulem ze lepiej tego nie czytac by bylo Lubilem go za inne ksiazki ......... no i mi przykro.

Do czytania jednak zachecam sporo tam moze nie trafnych ale ciekawych ocen faktow mysli ......

Trzeba pamietac tylko o jednym Gdzie w gre wchodzi OBCIACH burak traci rozum i rozeznanie .

Wszystko by bylo ok z ta ksiazka gdyby nie' milosc Ojczyzny' wymazonej Rafalka Tyle ze mazenia chlopka awansowanego na intelektualiste Euro-Snoba sa plaskie i małe. I to ze są napedzane strachem przed OBCIACHEM swiadomoscia slomy w butach (sam sie Przyznaje wiec to nie obelga ) to nieslychanie silna motywacja!!!!! Dlatego jest gotow 4/5 polaków poslac do gazu , albo zagonic kazdą metodą, do roboty , zeby osiagneli szczescie takie jak im Rafal wymyslił. Niech zapierdalają do upadu wyzdychaja byle rafal sie poczuł .......... Tyle ze on sie nigdy nie poczuje , sloma w butach jest nieodklejalna w 1-szym pokoleniu Enteligenta . To tyle :) poza tym warto poczytac , byle sie zwariowac nie dać :)
A autorowi bym radzil Czasową emigracje :) jak polscy chlopi i gurnicy nie chcą na niego zapierdalac czytac dosc intensywnie jego knig . By mial byt na miare Sartra . To niech zobaczy pare lat czy tacy greccy rolnicy moze zechcą tyrac na niego i czytac z zapamietaniem dziela ??????
Jak juz sie dowie gdzie go maja wroci i przeprosi , pewnie znow go polubie :)

[ Komentarz dodany przez: Nieznany: 2009-05-15, 09:01 ]
Przesunąłem temat, Pajku, bo to lektura miesiąca jest. :)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-15, 10:14   

I spoko. Nigdy nie trawiłem pisactwa pana Rafała Ziemkiewicza (tego wcześniejszego takoż). Pisactwo -> nie mylić z pisarstwem. Dawniej zwane grafomanią, ale mi się tak owa, rafałowa końcówka "ctwo" spodobała, że też będę ją stosował.

Dla mnie pisactwo pana Rafała to przejaw nadętej bufonady i zapatrzenia w siebie - tutaj - jako wernyhory, wieszcza narodu. Połączone jest to, z właściwym dla palantów delektowaniem się własnym zakapućkałym słowotokiem, widocznym zarówno w słowie, jak i w piśmie.

Widoczne straszliwe kompleksy - czyli owa słoma w butach - są w dodatku obnoszone i podnoszone niby ten sztandar dziejowy. Jakie to Polactwo niesczęsne, a każdy kto inaczej to be i fuj.

Dla mnie okropny niesmak i słusznie Pajk prawi - niechaj wypierdala i zobaczy jak to jest naprawdę i czy ktoś gdzieś w nim wernyhorę obaczy.

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-05-15, 11:03   

Nie zawsze trzeba czegoś spróbować, żeby wiedzieć, że nie będzie dobre ;) . Ziemkiewicz należy do wąskiego grona pisarzy, którzy na mojej liście "do przeczytania" się nie pojawią. Jest to świadomy wybór - zupełnie nie ciekawi mnie jego wizja, obrzucanie ludzi błotem itd. itp. (znane mi skądinąd - jego wystąpienia publiczne, publicystyka). Z podobnych przyczyn nie czytuję niebeletrystycznych pozycji Waldemara Łysiaka - pewien styl mi nie odpowiada. To zupełnie jak z pajkiem - czasem spada poniżej pewnego poziomu i już nawet nie mam ochoty z nim dyskutować, po prostu przechodzę nad tym do porządku dziennego ;) .
Pieniaczom mówię stanowcze nie.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-15, 15:09   

Ok dobfrze ze przeniesiony nie bylo a po dwu rozdzialach szlak mnie trafil :) czulem sie w obowiazku poprzedzic 'slowem wstepnym' bo to jednak warte przeczytania :) ale widze ze mam pomoc :) i z niebieskiej i z piwnej strony :)

[ Dodano: 2009-05-15, 17:58 ]
Hmmmmm ........

-Zmienilem zdanie :) nie warto tego mordowac te pierwsze rozdzialy i wstep to bylo TO lepsze dalej to nudne brednie . Jakie polowione przypadkowe cyfry z których jasno wynika ze ktos do nas doklada miliardy , bo nic sie nie oplaca co robimy i do wszystkiego doklada podatnik biedny Ziemkiewicz pewnie mucichcem petrodolary Binladen z gaspromem slą zeby mogl dokladac :)
--- Bredzi z takim samym pojeciem o wszystkim jak Wyzywany przez niego Lepper pier......e dalej nie czytam :)
Współczuje nabywcom wersji papierowej .
- To przyklad ksiazki gdzie autor powinien kazdemu kupujacemu wyplacic 10 krotna wartosc egzemplaza tytulem odszkodowania za szkody moralne i na ukladzie nerwowym .

Kto to polecil?????? a ten jankes wynarodowiony Mareczek :) Jego pozwe do sądu :) chyba ze udowodni ze przeczytal calosc dokladnie do ostatniej strony ..... T mozna uznac ze mu zaszkodzilo i ma status Ofiary :)

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-05-15, 17:59   

styl rzeczywiscie taki sobie ale nie powiecie chyba ze po czesci nie ma racji

z drugiej strony oddam pol mojej pensji dozywotnio temu kto znajdzie recepte i wprowadzi ja w zycie na te nasze 'cechy' narodowe

polecilem bo sie Pajku domagaliscie ksiazki kontrowersyjnej heheh rzeczywiscie ofiara jestem wiecej nie polecam bo sie mnie od jankesow gebe wyciera :)

mój status

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2009-05-19, 13:23   

Mareczku dzięki za tą książkę, gdyby nie Twa propozycja pewnie nigdy bym po nią nie sięgnął. Nie lubię Ziemkiewicza publicysty, może dlatego, że za bardzo jest pro-narodowy, pro-Dmowski.
Książke rzucałem w kąt parę razy, ale po przeczytaniu Pajkowych wywodów postanowiłem się przemóc i doczytać do końca tylko po to by przyznać Ci Marku rację,
w nas istnieje to POLACTWO i te życie na kredyt i to ONI nie my, w tym się zgodzę z Ziemkiewiczem, ale już ktoś mądrzejszy mawiał .... "że gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania".... więc pewnie i tak będzie na tym Forum.
Szkoda że nadal nie widać lekarza na tą chorobę, bo jak powiedział Bismark
..." dajmy Polakom władzę, a sami się wykończą"...
i to powinno być przesłaniem dla młodych.

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-19, 21:21   

emeryt napisał/a:
w nas istnieje to POLACTWO i te życie na kredyt i to ONI

niesłychane uproszczenie Leperowskie wręcz !!!!!! :)

Too niesśłychanie kuszące i łatwe widziec tak swiat :)

Ten żesz błąd, popełnia i pan 'Z' patrzy po wierzchu i daje nastepną chłopska recepte
prosta, 3/4 narodu to Polactwo pokomunistyczne i juz .

-Niestety prawda jest gorsza.

Ziemkiewicz tego nie widzi bo ta część dotyczy belki w jego oku i znajomych .

Komunizm nas zwichrował nieco odcioł , ale paradoksalnie z w komunizmie chowanych zaczeła sie juz formowac jakas elitka intelektualna i nawt zaczynała miec moralnosć po trosze i jakąs fachowośc , bardzo duzo tego nie było ale było , nie żucało sie w oczy .

Tych ludzi wypierniczylismy na kopach w pizdu !!!! Ja tez :) bo nie byli spolegliwi , za to spolegliwi byli cynicy i sukinsyny .

""""Elita"""" solidarnosciowa była bez umiejetnosci, fachowosc, wykształcenia , bez doswiadczenia wrządzeniu. Tragiczny do dzis brak kadr z doświadczeniem , wykształceniem , uczciwoscią, i nie uwikłanych w komune

Tych kryteriów nie spełnia do dzis nikt!!!!!!!
1doswiadczenie
2wykształcenie
3uczciwość
4nie uwikłanie w komune

4 punkty i jest tragedia , jeden dwa , czasem 3 ale 4 nigdy !!!!!!!!!!!!!!!

Jest zle bo dzis rezygnuje sie z punktu 3
dziś u władzy jest elita ekonomiczna , ci którzy zaczeli robic forse juz za komuny i ich uczniowie .

Kto robił interesy i jak za komuny ???
-jak ? NIELEGALNIE z pogardą dla prawa , uczciwosci, za łapówki , wódke koneksje.

Zaden biznesmen pokomunistyczny nie był sekretarzem PZPR ale kazdy miał tescia, bratanka , kumpla , albo prowadzącego na UB _ bez tego sie nie dało

Formalnie są czyści ale to njgorsze menty Gorsze o stokroc od robola biorącego gwozdze i po pare cegięł z budowy i czy pani z biura podwedzającej spinacze i mydło.

dzisiejsi biznesmeni i nauczyciele biznesu dla młodszych, to czesto wczesniejsze manele cinkciaże alfonsi aferzyści drobni donosiciele i kurwy(zawód nie wyzwisko)
nauczeni że zmarnować 10 milionów państwowych by zarobić 10 tysięcy to swietny interes bo nikt sie nie dopatrzy
Dziś marnują 100 milionów naszych podatków by zarobic swoje pare groszy , albo wywalaja ludzi z mieszkań by tam zrobic bióra
To są ci których chce pan ziemkiewicz jego kumple :) oni jego zdaniem nie maja swobody i rozmachu działanie bo im polactwo nie daje .

To oczywiscie tez uprosczenie , bo wszystkie powody sie przenikają i nie ma na nie prostej recepty , ale ja przynajmnij wiem ze upraszczam :)

Problem jest prosty czy najpierw kasa dla bogatych jak sie nażra troche dla biednych i na koncu leczenia upadku moralnego o ile sie da jeszcze .......
Kurwy i złodzieje dopchają sie do kasy szybciej europa nie europa wszystkich wydymaja po szkole PRL :) i my za nimi szaraczki troche tez moze hapniemy szybciej ,
tylko czy potem da rade wyleźć z tego błota , czy damy rade patrzyc na nurków smietnikowych i głodne dzieci bo takie będą.

czy ? ..... nawet nie uczciwosc i prawo ( sie nieda ) "troszke uczciwosci, troszke prawa, odrobina solidarnosci z biedotą" a mniej kasy i wiecznie wyjące Ziwmkiewicze

Taki w sumie jest wybór

No i są jescze proste sposoby :)
lepera
Ikonoowicza
emeryta :)
mareczka
kazdego co mu sie cos nie podoba kazdy wie ...- wywalic , zamknąc , zakazać powywieszać.................................. :)

[ Dodano: 2009-05-19, 21:48 ]
Mareczek napisał/a:
'cechy' narodowe

Niema kurwa zadnych negatywnych cech narodowych !!! zatlantycki mądralo :)
było zostac i poprawiać a nie spierdalac za kasą niech sie tera inni męcżą z tym a ty bedziesz wyzekał na cechy...

-Są pewne zaszłości zmiany społeczne , moralne ale i tak radzimy sobie 10 razy lepiej niz zorganizowani niemcy

Sam pan ZIEMKIEWICZ pisze ( jak który tuman oczerniacz polactwa) sie doczytał , że wpompowano miliardy marek w byłe NRD i gówno GÓWNO !!!!

nawet 1/5 tego nie zrobili co my bez miliardów Dojcz marek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--ja knie wierzą to przeczytac dokładnie jescze raz wszystko a nie tylko to co podbechtuje do linczy sąsiadów polactwa

Ta jedna uwaga obserwacja (dojcz marki - NRD) zadaje kłam całemu jego wywodowi o polactwie nawet szkoda gadać

emeryt 
Magister

Wysłany: 2009-05-20, 10:00   

Pajku - przykro mi że tak podchodzisz do tej dyskusji,
a mieliśmy dyskutować o książce, a nie o Twoich poglądach politycznych i aktualnej sytuacji w naszym kraju.
Gdybyś przeczytał całą książkę to byś wiedział że autor wcale nie szuka rozwiązania, a tylko i niestety chciał nam pokazać jak od Liberum Veto ciągnie się niemoc zrobienia czegoś konkretnego od początku do końca, bo zawsze prywata bierze górę, a kłótnie i swary na wierchuszce nie służą pomnażaniu dobra narodowego.
Z Tobą naprawdę chyba nie ma sensu dyskutować, bo Ty jesteś choleryk, który zawsze musi mieć rację i w tym się przejawia Twoje POLACTWO !

Powinieneś przeprosić Mareczka nie wiesz co go zmusiło do emigracji, a oceniasz go swoją miarą.

Ja przeżyłem w Polsce wszystkie te "władze" i stwierdam, że ciągle prywata bierze górę i dobrze że znalazł się taki Ziemkiewicz który ma odwagę napisać o tych co wynoszą spinacze, ale i o tych którzy w ramach budowy dróg wyasfaltowali sobie dojazdy do swych - Bóg wie jak zdobytych - posiadłości, bo tylko tak młodzież może się dowiedzieć o przekrętach - niemocy polskiego sądownictwa -, a także o Polactwie szeroko pojętym pod tym tytułem.

A tak na marginesie to akurat w mym mieście mieszka były I sekretarz, byly poseł, a obecie Wielki Kapitalista (w jednej osobie)Nowobogacki właściciel 1-szej Prywatnej Kopalni,
- kopalni którą najpierw zamknął bo była nierentowna i tak będąc posłem wylobował przepisy, że teraz ją eksploatuje bo warto i nikt mu w tym nie przeszkodzi
- cóż ręka ręke myje ! -

Stara władza zawsze się dogada z Nową, bo przekazując im obowiązki już ich wtajemnicza jak się robi przekręty, a wiadomo nauka kosztuje ! i wymaga "wdzięczności "

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-05-20, 16:50   

1doswiadczenie
2wykształcenie
3uczciwość
4nie uwikłanie w komune

tu sie z Pajkiem zgadzam te 4 kryteria sa bardzo wazne jednak niemozliwe do spelnienia
doswiadczenie maja tylko ludzie uwiklani w komune, bo jesli nie byles uwiklany w komune to nikt i nic nie pozwoliloby Ci zdobyc owego doswiadczenia. Dlatego tez wg moich z glowy prognoz musi jeszcze kilka jesli nie kilkanascie pokolien sie "zmarnowac" zeby komuna zniknela z umyslow i mentalnosci.

mój status

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-21, 00:23   

emeryt napisał/a:
Pajku - przykro mi że tak podchodzisz do tej dyskusji,

I nie słusznie :) Ty sie w gruncie żeczy zgadzasz ze mna nie z Ziemkiewiczem :) i to samo cie boli , jemu sie zwyczajnie wszystko nie podoba to i zgodzic sie z nim łatwo :) A o mareczka ty sie nie martw :) on wie kiedy żartuje :) i na ile ....

emeryt napisał/a:
autor wcale nie szuka rozwiązania,

To jakim prawem burak je...... chce być posłem?????????????????????????????????

- jeszczejeden darmozjad Który nie widzi rozwiązania a sie pcha? Nawet nie szuka , nie zamierza.......... szukać.

Ślepe z tyłu a nie na kierowników wycieczki sie pchać.

emeryt napisał/a:
jak od Liberum Veto ciągnie się niemoc zrobienia

To Prymitywne :) niech se ziemkiewicz chociaż Conana poczyta to moze ciut zmądrzeje !!!! jak mu wbili w podstawówce komunistycznej to łacińske słowo tak uwierzył , Egipt , czyngiz chan , cesarstwo mogołów rzym, troja, grecja, Babilon i władza papy smerfa,
tez upadły przez liberum Veto :)

emeryt napisał/a:
w tym się przejawia Twoje POLACTWO !

-i to mnie cieszy :) bo jak by sie przejawiało Holendractwo, Tuskizm , albo jakie Słowactwo to byk sie pochlastał, ja sie spokojnie czuje , bez iczyjego pozwolenia i od dawna, obywatelem galagktyki, narodowosci polskiej i epitety na Pol....... sprawiaja mmi frajde , w pałni solidaryzuje sie z tym 3/4 narodu którego nie lubi pan 'Zzzzzz' Bo czasem mam wrażenie , ze sie nieco kosmopolityzuje :)

a wszystkie nacje nie na pol .... to w porównaniu z nami to wszarze, łamagi , palanty, dupki :) do piet nanm nie dorastają .

A jak wy koniecznie chcecie sie czuć niewolnymi folwarcznymi z 'BantuStanu' , to proszszsz ....... wolnosc mamy :)

emeryt 
Magister

Wysłany: 2009-05-22, 09:39   

To jest to co skłoniło Ziemkiewicza do tak rozwlekłego pisania, nie poselstwo Pajku, nie chęć szukania rozwiązania, a .."nie miała ona większego znaczenia, poza nabiciem objętości książki, od której w końcu zależy moje honorarium.."

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-22, 18:30   

hm nie do konca rozumiem .... mnie rozwlekłosc , nie wadzi , obserwacje bywaja ciekawe i fakty , tylko wnioski do d . szkodliwe wręcz ...

natomiast jesli to cytat z ziemkiewicza
emeryt napisał/a:
."nie miała ona większego znaczenia, poza nabiciem objętości książki, od której w końcu zależy moje honorarium.."
to przeoczyłem to, ale to by swiadczyło, ze on nami, czytelnikiem, tez dosłownie gardzi , uwaza za frajerów i owce do strzyżenia.........

I dla samego siebie i swoich słów, nie ma szacunku za grosz .

Znaczy sam siebie ma za palanta i tu nie bede sie z nim sprzeczał faktycznie to Palant ! :)

emeryt 
Magister

Wysłany: 2009-05-22, 18:37   

oczywiście że to cytat z Ziemkiewicza rozdział VIII.
Tak to jest jak publicysta chce zostać na siłę pisarzem.

Odpowiedz do tematu