Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[POb] Gilbert Elizabeth- Ludzie z wysp
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-07-13, 20:30   [POb] Gilbert Elizabeth- Ludzie z wysp

Wstawiłam na FK , to i tu zaprezentuję . Pierwsza więc mogę pokazać :lol:

Niedawno przeczytałam powieść Elizabeth Gilbert pt. ,,Ludzie z wysp’’.
Opowiada ona o życiu poławiaczy homarów z leżących obok siebie wysp Fort Niles i Courne Haven . Między nimi toczą się nieustające zatargi . Całą historię widzimy oczami dziewczynki , a następnie młodej kobiety –Ruth Thomas . Wraz z jej dorastaniem zmienia się oblicze wyspy . Poznajemy też inne ciekawe postacie takie jak np. Senator Adams ,czy Pani Pommeroy. Dziewczyna spotyka Oweney . Związek z nim budzi róże reakcje . Co się stało z jej babcią? Co łączy jej rodzinę z bogaty rodem Ellisów? Przeczytałam tą powieść z czystego przypadku . Myślałam , że będzie nudna , banalna .Ale ona mnie pozytywnie zaskoczyła . Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w książce.
Atutami tej książki są ciekawi bohaterowie , piękne miejsca zdarzeń . Styl jest bardzo dobry.Autorka pisała prostymi , dzięki temu zrozumiałymi słowami . Akcja nie toczy się bardzo szybko ,ale nie odczuwamy znużenia .
Z informacji z tyłu książki przeczytamy , ze jest to romans . Nie zgadzam się z tym . Według mnie jest to powieść obyczajowa .
Chciałabym też pochwalić zaskakującą fabułę . Interesujące sytuacje oraz losy postaci .
Naprawdę polecam tę lekturę .Można ją czytać kilka razy i za każdym razem odkryje się w niej coś nowego .
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-07-14, 18:56   

I dobrze jak na początek :)
Byłam ciekawa tej książki, bo Gilbert mnie urzekła w "Jedz, módl się, kochaj". Chyba się skuszę na kupno po tej Twojej recenzji.

Odpowiedz do tematu