Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Kossakowska, Maja Lidia - Żarna Niebios
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2009-10-24, 22:19   [Fsy] Kossakowska, Maja Lidia - Żarna Niebios

Żarna Niebios to zbiór opowiadań o tematyce anielskiej nawiązującej do bestsellerowego "Siewcy Wiatru" Z tego co doczytałem w necie jest to wznowienie wydanych w 2003 roku "Obrońców Królestwa". Fabryka dołożyła dwa opowiadania "Gringo" i "Żarna Niebios" oraz świetne ilustracje autorstwa Grzegorza Krysińskiego.

Podobnie jak w "Siewcy..." mamy ciągle do czynienia z koalicją archaniołów wraz z Lucyferem w celu nie dopuszczenia do wiadomości ogółu, że Pan odszedł i nie powiedział kiedy wróci.

Moim zdaniem opowiadania są trochę nierówne, jedne zdecydowanie lepsze od innych, ale generalnie całość mi się podobała. I ze względu na tematykę, i na język vide "Siewca..."

Opowiadania te są moim zdaniem po prostu mądre, a przynajmniej większość - opowiadające zarówno o Królestwie jak i o Głębi

Żarna Niebios przemielą cię i wyplują z całkiem innym zdaniem na temat religii i całego postrzegania wszechświata.

Mnie się podobało, tak jak i "Siewca..." dlatego 5/6[/i]
Ostatnio zmieniony przez algreholt 2009-10-25, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2009-10-25, 07:38   Re: Kossakowsak, Maja Lidia - Żarna Niebios

algreholt napisał/a:
Moim zdaniem opowiadania są trochę nierówne, jedne zdecydowanie lepsze od innych,

Zgadzam się w 100%. Nie wiem, czy oboje uważamy te same opowiadania za lepsze i te same za gorsze, ale fakt jest faktem, że poszczególne bardzo się różnią poziomem. Ponadto każde to ciut inna tematyka, rozterki innego anioła (lub demona). Myślę więc, że każdy wybierze coś dla siebie :)
Podsumowując - dla fanów "Siewcy" jest to pozycja obowiązkowa, dla tych którzy dopiero by się przymierzali do anielskiej twórczości Kossakowskiej - świetny wstęp, jako że większość opowiadań mówi o wydarzeniach chronologicznie wcześniejszych niż akcja "Siewcy"
Moja ocena zbioru - identyczna jak powyżej :)

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-10-25, 14:38   

Też wysoko oceniam ten zbiór Kossakowskiej, ale ja mam ogólnie rzecz biorąc słabość do twórczości tej pani :) No i chyba najbardziej mi się podobało "Zobaczyć czerwień", ale do Asmodeusza Kossakowskiej też mam słabość, wiec nie jestem obiektywna :lol: Ale podobała mi się też "Wieża zapałek" (Życie to nie podręcznik. Rzecz w tym, żeby odróżniać, co mówi instrukcja, od tego, co jest naprawdę słuszne). No i uśmiałam się na "Światło w tunelu". Ogólnie, mam ochotę powracać do tych tekstów, a to już jest coś ^^

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2009-10-25, 15:57   

Ravena napisał/a:
"Wieża zapałek"
Świetne! Podobnie jak "Beznogi tancerz" w moim przekonaniu powinien być na początku a nie na końcu tomu. Ludzkie oblicza istot stworzonych na podobieństwo Pana wiele mówi o nas samych..

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-10-25, 17:01   

żeby było całkiem O.K. - w temacie powinno być: Kossakowska a nie: Kossakowsak :) 8)

co do reszty się zagdzam :D

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2009-10-25, 20:06   

Poprawiłem, TY Czepidło pospolite :)

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2009-10-26, 07:33   

Jak dla mnie najlepsze są:
- Sól na pastwiskach niebieskich
- Zobaczyć czerwień
- Żarna niebios
- Wieża zapałek

Beznogi tancerz również, ale jakoś łatwiej mi go zaliczyć jako prolog do "Siewcy" niż osobne opowiadanie :)

Odpowiedz do tematu