[Por] Draab Adam, Marketing wystawienniczy
Odpowiedz do tematu

: [Por] Draab Adam, Marketing wystawienniczy
Bardzo dobra książka poradnik. Pomogła mi w pracy określić czy i w jaki sposób mogę wykorzystać targi do promocji produktów. Książka w interesujący sposób przedstawia czym są targi, na jakie pytania należy odpowiedzieć przed przystąpieniem do nich i jakie cele mieć podejmując się uczestnictwa w nich.

Polecam każdemu kto pracuje marketingowo.

ocena 3/5

Si tibi vis omnia subicere, te subice rationi.

--
korzystam z: IPhone 3G
:
Wybacz ale chyba powinieneś zmienić pracę bo na temat wystawiennictwa to ten pan nie ma zielonego pojęcia.

Żeby nie było, że mendzę bez powodu to kilka słów wyjaśnienia.

Autor należy do grupy poznańskich demagogów z zakresu wystawiennictwa. To co napisał w zmiankowanej makulaturze to wypociny z okresu kiedy targi w Poznaniu kwitły a Polska Korporacja Targowa tworzyła fikcję w zakresie rozwoju naszego wystawiennictwa.

Na koniec dnia (jak mówią Anglicy) życie zweryfikowało dane i mądre rady, które Pan Drab podsuwa. Szczególnie dotyczące sposobu komunikacji na targach, czasu jaki poświęca zwiedzający na zapoznanie się z ofertą oraz "praktyki".

Oczywiście w książce jest kilka prawd ale jeśli poznałeś je dzięki tej publikacji to jest bardzo źle i szybko musisz nadrobić zaległości.

Polecam lekturę made by Jacek Kall, Józef Penc, Strategor i przede wszystkim przeprowadzenie bazowych analiz produktu, który sprzedajesz.

Ja tą książkę czytałem w latach 90 - tych i wtedy nijak się to miało do rzeczywistości i powszechnie się ludzie podśmiewywali ze speca "który koło targów chodził do pracy".

Możesz się ze mną nie zgadzać ale tak się składa, że autor i kilku podobnych mu demagogów "buja się" dzisiaj po rynku łapiąc chałtury za grosze bo iluzje jakie tworzyli w okresie prosperity nijak się na efekty nie przełożyły.

Przemyśl sobie i zweryfikuj w praktyce to co autor napisał.

Faktem jest, żę Drab napisał pierwsze opracowanie na ten temat po II wojnie ale .... polecam żebyś poszperał i sięgnął po publikacje z lat 20 - tych.

Jest tam sporo na temat procesu wymiany, jego genezy, czynników stymulujących transakcje oraz motywacji zakupu. :)

:
monos napisał/a:
Bardzo dobra książka poradnik


cos mi tu śmierdzi !!!!!! Proponuje wypierniczyć 'recenzje' poradnikow z działu książek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Do jakiegoś diału zatytułowanego :uwaga prawdopodobie oszustwo bzdura pranie mózgu.'

(90 % poradników omawianych i obecnych w necie to efekt inicjatyw "zarabiaj w necie" napisz ksiazke " itp zazwyczaj to stek bzdur nieprawdopodobny , albo porady dla niedomytych i niedouczonych kucht , lub jawny kant i namawianie do oszukiwania innych .


---Pewnie sa wyjątki ale nikt takiej masy chłamu nie zweryfikuje to radziłbym to oddzielić od prawdziwych książek !!!!!!!!

hmmmm..? :(
:
To będzie kompletny :ot:

Pajk, Tobie naprawdę przeszkadza publikowanie wzmianek takich, jak monosa, czy wypowiadasz się tylko dla sztuki? KGB to nie jest forum nastoletnich gUpta$$kuff, tylko ludzi na pewnym poziomie, bez względu na wiek - może nie zawsze ten poziom prezentujemy, zwłaszcza w Twojej obecności, ale mam nadzieję graniczącą z pewnością, że tak jest. Więc nie patrzymy bezkrytycznie na tego typu recenzje hipermegaprzegenialnych poradników (abstrahując od tego tytułu, nie znam więc się nie wypowiadam), tak samo jak na informacje o "Komentarzach do Listu do Rzymian" Lutra - autorzy takowych recenzji, zapowiedzi lub wypowiedzi "forumowych Cioć i Wujków Dobra Rada" mają jasny cel, a nawet trzy: sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż. Oczywiście, może niektórzy z nas się tym zainteresują, w końcu nie jest to bajka o złym wilku, tylko jakaśtam synteza posiadanej przez autora wiedzy, ale na Boga, człowieku, nie rób z nas idiotów. :oops:

Koniec kompletnego :ot:

"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"
:
Nieznany napisał/a:
Tobie naprawdę przeszkadza publikowanie wzmianek takich, jak monosa
zrobie i ja wyjątek i odpowiem.

Tak ! Bo to straszny obciach umieszczać to miedzy normalnymi książkami .

tak jak ojjj tam to zwyczajnie niesmaczne , i my sie nie nabierzemy ale dla młodszych umieszczenie tego razem to potwierdzenie wiarygodnosc , a to czesto kant !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nie podaje reki oszustom i świniom ! :)

Ale to tylko uwaga , że moze warto by było oddzielic (nie usunąc) oddzielić i nie potwierdzac autorytetem forumi i nie ubabrywać forum w paskustwie .

Jak nie warto, to kij ok i miłej lektóry :)

[ Komentarz dodany przez: Nieznany: 2009-11-26, 22:54 ]
Pajk, staruszku, choć raz rzeczesz "do rzeczy". :P Wszystkie poradniki (a bardzo łatwo je wyszukać dzięki tagom, których tak nie doceniasz :> ) przeniosę do "Inne", może to bardzo nie wypaczy Twojego pomysłu. I niech tak zostanie. :)

Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2009-11-26, 22:56, w całości zmieniany 1 raz
hmmmm..? :(
:
pajk napisał/a:
Tak ! Bo to straszny obciach umieszczać to miedzy normalnymi książkami


No i tu się z pajkiem zgadzam na 100%

:
no ja tez bo taka nachalna forma reklamy na forum ksiazkowym... yyy jakos nie widzi mi sie dobrze - ale wrzucenie tego do innych moze jest jakims pomyslem... szczegolnie jak ktos potem przeczyta komentarze :>

kot też człowiek tylko ma rozum, futerko i jest... mądrzejszy...

Nowalijka roku 2009
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.