Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Lena
2010-01-01, 20:15
Canavan Trudi "Ostatnia z Dzikich"
Autor Wiadomość
karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2009-11-25, 18:55   Canavan Trudi "Ostatnia z Dzikich"

TRYLOGIA "ERA PIĘCIORGA" TOM2

Wydawnictwo: Galeria Książki
Oprawa: miękka
Data ukazania się: 13-11-09
Stron: 648
Cena: 44.79 zł

Cytat:
Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki te koszmary nie odejdą, ale jedyny człowiek, któremu ufa i którego mogłaby prosić o pomoc, zniknął. Tkacz Snów Leiard, wciąż usiłując jakoś uporządkować coraz wyraźniejsze wspomnienia dawno zmarłego Mirara, ucieka w góry w towarzystwie Emerahl, być może ostaniej z Dzikich. Choć sama nie jest Tkaczem Snów, Emerahl dysponuje wielką mocą i pomaga Leiardowi w zrozumieniu tej niezwykłej plątaniny pamięci. To, co odkryją, zmieni jego życie na zawsze. A daleko na południu Pentadrianie liżą rany i próbują wybrać nowego przywódcę. Wydaje się, że pokój musi jeszcze zaczekać...

Przyznam szczerze, że pierwsza część nie zainteresowała mnie na tyle, żeby zakupić kolejną. Choć może jeśli trafię kiedyś w bibliotece to wypożyczę, ze względu na postać Emerahl - tytułowej Dzikiej, która była jak dla mnie jedyną ciekawą postacią w całej książce. A tytuł sugeruje, że w tym tomie nie będzie raczej drugoplanową bohaterką :)

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-11-25, 19:02   

A mnie się pierwszy tom spodobał. Ja też tej pozycji nie kupię, ale jeśli trafię na nią w bibliotece, to sięgnę po nią na 100%. I mnie też intryguje Emerahl, ostatnia z Dzikich. :) I Leiard też.

Zaproszone osoby: 1

Wiki555 
Przedszkolak

Wysłany: 2010-01-18, 19:27   Re: Canavan Trudi "Ostatnia z Dzikich"

Trudi Canavan to bardzo dobra pisarka... szczerze to uwielbiam jej wszystkie książki:
-Trylogia czarnego maga
-uczennica maga
-era pięciorga - choć dopiero przeczytałam kapłankę w bieli oraz ostatnią z dzikich

polecam!!! :) Ostatnia z dzikich też jest spoko, nie oceniajcie jej zle dlatego że kapłanka w bieli sie wam nie podobała... Emerahl ma fajne przygody w niej...
bardzo podoba mi się też Figiel- veez Aurayi :) jest the best

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2010-01-18, 20:56   

Nowa użytkowniczka przybywa na forum i od razu się wypowiada w wątku książkowym - to mi się podoba. :ok: A jeszcze bardziej mi sie spodoba, jak się ładnie przywita i powie kilka słów o sobie w wątku powitalnym. :nieznany:

A wracając do pani Trudi a konkretnie do "Ery Pięciorga" - nie jest to literatura wysokich lotów, ale jak na czytadło jest niezgorsze. Czytam właśnie drugi tom i nawet nawet... da się czytać. :P

Zaproszone osoby: 1

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2010-01-19, 11:37   

Ładna okładka choć cena odrzucająca.
Po porażce jaką była dla mnie trylogia maga i "entuzjastycznej" ;) recenzji w pierwszym poście chyba się nie skuszę :)
Trochę szkoda, bo Trudi pomysły ma fajne, ale nie potrafi ich wykorzystać. Czytadła to wolę Rudazowa ;)

Odpowiedz do tematu