Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Lena
2010-01-01, 20:15
Śmigiel Łukasz "Decathexis"
Autor Wiadomość
Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-11-26, 12:23   Śmigiel Łukasz "Decathexis"

Tytuł: Decathexis
Autor: Łukasz Śmigiel
Wydawca: Grasshopper
Format: 264s. 125×195mm
Cena: 29,—
Data wydania: 4 grudnia 2009

Cytat:
Decathexis oznacza ostateczne pogodzenie się z tym, że osoba, którą kochaliśmy, umarła i straciliśmy ją na zawsze.
Decathexis to także tytuł nowej powieści grozy Łukasza Śmigla (autora „Demonów” i „Muzykologii”). Nowa książka miesza ze sobą brutalny horror w klimatach Clive’a Barkera, mroczny kryminał i powieść przygodową z gatunku płaszcza i szpady…
W roku 1888, w świecie Kirkegaardu, religią panującą jest Śmierć, której podporządkowano każdy aspekt ludzkiego życia. Właśnie w takich realiach o sens istnienia walczą główni bohaterowie – młody tanatolog Jon Pendergast, człowiek o błyskotliwym umyśle i nieprzeciętnej wiedzy na temat zmarłych, oraz jego dobry przyjaciel, pierwszy szermierz królowej – Tancerz Śmierci, Danse Macabre.
Bohaterowie starają się rozwiązać zagadkę zmarłych, którzy w niewyjaśniony sposób znikają z cmentarzy. Wiele wskazuje na to, że za mroczną tajemnicą stoi tajemniczy Kościół Morii i jego najwyższy kapłan Abaddon La Roche.
Zanurz się w ponury świat Decathexis i dowiedz się, dlaczego trupy lepiej palić, a nie zakopywać w ziemi. Poznaj mroczną tajemnicę sprzed wieków i prastare zło, którego nie pokonają ani półtoraręczny miecz fechmistrza, ani muszkiety żołnierzy Czarnego Hufca.
Nadchodzi Matka Śmierć i wkrótce wszyscy będziemy musieli przeżyć własne DECATHEXIS…

Za: www.esensja.pl
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-11-26, 14:04   

O! Jak miło. :) Czytałam opowiadanie, a tu cała powieść. Podobało mi się, więc zakupię sobie całość. A co sobie będę żałować? :twisted:

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-11-26, 19:40   

okładka jest porażająca! znaczy cholernie dobra. dobrych grafików komputerowych to mamy w Pl na serio dużo

a powieść .... horror, kryminał i przygodówka - jakoś sobie nie wyobrażam ...

Łukasz Śmigiel 
Przedszkolak

Wysłany: 2009-12-23, 09:56   decathexis tom 1

Kolejne recenzje DECA znajdziecie na moim facebooku i na blogu. Jak dotąd nikt mi jeszcze nie wyrwał serca za tę książkę, tym bardziej cieszy mnie praca nad kontynuacją. Ściskam!

Odpowiedz do tematu