Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
„ Kryzys męskości w kulturze współczesnej&#822
Autor Wiadomość
tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2009-12-09, 19:40   

geralt napisał/a:
PM nie afiszuje się siłą (czy to fizyczną, psychiczną, czy umysłową), ale kiedy trzeba potrafi jej użyć z zimną krwią.

geralt :* az cie ucaluje - dobrze to ujales :)

Nowalijka roku 2009

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-12-09, 20:13   

Tak jest wiedźminku nasz kochany. Buziak Ci się należy :*
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-09, 23:33   

tygryska napisał/a:
geralt napisał/a:
PM nie afiszuje się siłą (czy to fizyczną, psychiczną, czy umysłową), ale kiedy trzeba potrafi jej użyć z zimną krwią.
geralt az cie ucaluje - dobrze to ujales

całował to ja go nie bedę :) ale nie zgodzić się nie sposób :)

Natomiast:

geralt napisał/a:
Ja bym powiedział, że dla niezależnego faceta niezależna kobieta jest najbardziej pociągająca.

kłamstwo :) pod publiczkę :) Raczej dla pozornie męskiego , można wydymać i zostawić jak taka niezależna :) mniej wyrzutów sumienia :)

Niema kobiet niezależnych , są, ostre , niebezpieczne, inteligentne , wredne, ciekawe świata i wszystkiego, dynamiczne, różne ale , niezależne są tylko z braku odpowiedniego chłopa , od którego mogłyby się uzależnić.

Pewnie że pipy grochowe bez-pazurne :) interesują pipy grochowe bez-jajeczne ale z niezależnością ma to niewiele.

Poresztą i odwrotnie Niezależny chłop po nieudany patafian :)
geralt napisał/a:
Mamy do zdobycia cały wszechświat

---Hyba mnie letko mdli :)
---A tak konkretnie osobiście???? :) ty co masz do zdobycia oprócz kasy?

Lean val Tirach napisał/a:
Świat się zmienia i ludzie też się zmieniają. Może to jakiś proces rozwoju ludzkości, a nie kryzys...

--rozwoju nie raczej cykliczny , to już bywało tysiące razy.

-Bezpieczeństwo, sytość, nadmiar dóbr . Dają zniewieścienie , matriarchat (Tusk to baba :) ) i zapatrzenie we własny pępek.

---Przy czym zniewieścienie niekoniecznie musi być uważane za złe , Osobiście bym sie cieszył z matriarchatu dziś :) mam dość dupo-chłopów we władzach i doczepionych do nich wiernych wielbicielek :)
--Same kobiety jak sie dorwą żądzą zazwyczaj świetnie i spokojnie , choć nieraz dużo bardziej bezwzględnie w pojedynczych przypadkach.

-Brak zapotrzebowania na wojowników i tyle. Kryzys to to nie, jest większości bab takie chłopy pasują dziś , gdyby nie pasowały to byłyby inne.

Tyle że baba zawsze chciałaby , zjeść jajecznice i mieć jajka to marudzi :)

--Niewielka cześć kobiet tych inteligentniejszych nie odbiera świata jako bezpiecznego i stabilnego i te mają przechlapane , bo chłopów odpowiednich dla nich, jest bardzo mało chwilowo.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2009-12-10, 00:37   

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:
Ja bym powiedział, że dla niezależnego faceta niezależna kobieta jest najbardziej pociągająca.

kłamstwo :) pod publiczkę :) Raczej dla pozornie męskiego , można wydymać i zostawić jak taka niezależna :) mniej wyrzutów sumienia :)

Niema kobiet niezależnych , są, ostre , niebezpieczne, inteligentne , wredne, ciekawe świata i wszystkiego, dynamiczne, różne ale , niezależne są tylko z braku odpowiedniego chłopa , od którego mogłyby się uzależnić.

Pewnie że pipy grochowe bez-pazurne :) interesują pipy grochowe bez-jajeczne ale z niezależnością ma to niewiele.

Poresztą i odwrotnie Niezależny chłop po nieudany patafian :)

Jedne lwy lubią sobie królować w klatce, inne wolą poganiać z lwicami po sawannie :) Jeśli jedno żyje w zoo a drugie na wolności, to nic z tego nie wyjdzie - zbyt duża różnica w postrzeganiu świata. Odnoszę poza tym wrażenie, że mówiąc o niezależności nie mamy na myśli tego samego. Co rozumiesz pod pojęciem "uzależnienia się od chłopa"?

pajk napisał/a:
---Hyba mnie letko mdli :)

Chcesz worek? :)

pajk napisał/a:
---A tak konkretnie osobiście???? :) ty co masz do zdobycia oprócz kasy?

Na przykład wiedzę i możliwości, których jeszcze nikt nie zdobył.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-10, 02:43   

geralt napisał/a:
Odnoszę poza tym wrażenie, że mówiąc o niezależności nie mamy na myśli tego samego.
tu masz racje trochę ........ ale nie możemy tego doprecyzować , bo jeszcze ....Niezależność o której mowią panie , to zupełnie co innego niż twoja . Dlatego jakby rozszerzyłem, poza to , o czym ty mowisz , częściowo uwzględniając kobiecą interpretację :) co wcale nie znaczy że one sięz tego uciesza i mi przyklasną :)

geralt napisał/a:
Jedne lwy lubią sobie królować w klatce, inne wolą poganiać z lwicami po sawannie
Ależ zgoda :)
---Tyle że w twoim podejściu pobrzmiewa niewyartykułowane ale słychać ( bez konca ganiać, za lwicami po sawannie :) ) i siwte przekonanie że owe 'niezależne' lwice też by chciały bez końca ganiać po sawannie. A to nieprawda .

i taki 'niezależny chłop' co by chciał bez końca... to patafian :) spoko Ty nie , chyba nie :) Ty młody jesteś , pobrykac masz prawo i one chcą nieco, ale nie za długo :) w każdym razie nie tyle co ci sie marzy :)

geralt napisał/a:
Na przykład wiedzę i możliwości, których jeszcze nikt nie zdobył.

Niezwykle konkretnyj atwiet :) A daj lepiej spokój , z takimi odpowiedziami , bo zechce ten worek. :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2009-12-10, 10:27   

pajk napisał/a:
owe 'niezależne' lwice też by chciały bez końca ganiać po sawannie. A to nieprawda .

i taki 'niezależny chłop' co by chciał bez końca... to patafian :) spoko Ty nie , chyba nie :) Ty młody jesteś , pobrykac masz prawo i one chcą nieco, ale nie za długo :)

Tylko, że żeby nie ganiać bez końca nie trzeba uciekać z sawanny do zoo, wystarczy sobie przycupnąć pod drzewkiem.

A o rzeczach nieodkrytych trudno wypowiadać się konkretnie.

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-12-15, 01:20   

pajk napisał/a:
Niezależność o której mowią panie , to zupełnie co innego niż twoja . Dlatego jakby rozszerzyłem, poza to , o czym ty mowisz , częściowo uwzględniając kobiecą interpretację

Ale jakoś Twojej definicji nie widzę ;) . Jak zwykle coś tam mgliście wypisujesz, chowasz się za metaforami, żeby "mądrzej" wyglądało, a treści w tym jak na lekarstwo. Niektórzy się na to łapią, ja nie bardzo.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-15, 11:32   

blue napisał/a:
Niektórzy się na to łapią, ja nie bardzo
No chyba sie pochlastam :) ,że sie nie łapiesz :)
--Napisałem:
Cytat:
.....ta piepszona lena znów ma racje

Lena napisał/a:
o facet może wiedzieć o tym, czym jest dla kobiety prawdziwa męskość? Nie da się ukryć że pajk to facet. On może najwyżej opowiadać o prawdziwej kobiecie

Męskość jest to pojecie dość względne i to faktycznie raczej kobiety powinny definiować. Au rozmawiamy o kryzysie bądź 'kryzysie męskości w kulturze.
blue napisał/a:
Twojej definicji nie widzę
i nie zobaczysz :) To przez wrodzona skromność. Zbyt do mnie pasuje :)
-A tu przy okazji usiłuję tylko tępić szkodliwy mit o równości chłopa i baby i czekam az ktos objaśni jak narysować kółko równej wielkości, co trójkąt.
To takie trudne zadanie? :)
Jak tak sobie myślę ...to dochodzę ze baby są o wiele wiele lepsze od chłopów!
Najlepszy dowód , dla mnie, że baby chciałem , chcę, pewnie będę chciał jeszcze..... a chłopa nie :)

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-12-15, 11:34   

pajk napisał/a:
Męskość jest to pojecie dość względne i to faktycznie raczej kobiety powinny definiować.

O ile się nie mylę to chodziło o definicję kobiecej niezależności, a nie męskości ;) .

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-15, 18:55   

blue napisał/a:
chodziło o definicję kobiecej niezależności,

A sorry :) ale mylisz się, na ten temat wypowiedziałem się wyraźnie i jasno , nieco wyżej cytuję dla wygody :) :

Cytat:

.... Niema kobiet niezależnych , są, ostre , niebezpieczne, inteligentne , wredne, ciekawe świata i wszystkiego, dynamiczne, różne ale , niezależne są tylko z braku odpowiedniego chłopa , od którego mogłyby się uzależnić....

InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia

Wysłany: 2009-12-15, 19:33   

pajk napisał/a:
kółko równej wielkości, co trójkąt.

zdefiniuj "równa wielkość"
zdefiniuj czego.
to markotny kocur jest

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-12-15, 19:58   

pajku, Ty jedynie napisałeś, jakie kobiety są - w opozycji do nieistniejących niezależnych. A ja chciałabym jasnej odpowiedzi czym wg Ciebie owa niezależność jest.

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2009-12-15, 20:11   

blue,
Temat brzmi
Kryzys męskości w kulturze współczesnej
a ty ciągle męczysz Pajka o kobietach załóż nowy post o kobitkach i tam się dowiesz tego co Cię boli i tak dręczy.
Tu napisz czy zauważasz w ogóle jakąś męskość w kulturze szeroko pojętej zwanej współczesną :>

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-12-15, 20:20   

emerycie, nikogo o nic nie męczę, a jedynie odniosłam się do wypowiedzi - gdybyś nie zauważył, to ostatnie posty dotyczyły właśnie kobiet, niezależności itp. A aktualnie poza nerkami nic mnie nie boli.
Natomiast abstrakcyjny i wydumany "kryzys" kompletnie mnie nie interesuje - zawsze znajdą się ludzie, którzy będą na coś narzekać i niepotrzebnie rozdmuchiwać. Zwłaszcza w polskiej kulturze nie zauważyłam jednego wzorca męskości, mamy zbyt rozwarstwione społeczeństwo, by mówić o jednym, spójnym wizerunku. Zresztą wspomniany "kryzys" jak rozumiem dotyczy społeczeństwo konsumpcyjnych, zaś Polsce jeszcze sporo do tego brakuje (nie z powodu jakiejś naszej kulturowej wyższości, a z prozaicznego braku środków nabywczych).

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2009-12-15, 21:01   

pajk napisał/a:
i czekam az ktos objaśni jak narysować kółko równej wielkości, co trójkąt

Kiedy będziesz lepił pierogi na wigilię, to jak zrobisz kółko o jednolitej grubości ciasta, przerób je na kwadrat przy zachowaniu tejże grubości. To samo zrób z drugim kółkiem. Na płaszczyźnie o nieograniczonej rozdzielczości nigdy Ci się to nie uda, ale zakładając, że uważasz, iż na swoim monitorze widziałeś kiedykolwiek koło, to możesz osiągnąć swój cel jeśli się postarasz (prawdziwego koła nie zobaczysz na żadnym monitorze, przynajmniej nie prostokątnym). Kiedy będziesz miał już te 2 kwatraty, to je połącz w prostokąt, weź nóż i przejedź nim po przekątnej. Otrzymasz 2 trójkąty o powierzchni takiej jak kółko na pieroga. Możesz sobie je razem z kółkiem odrysować na kartce i nie dojdziesz który pieróg będzie bardziej kaloryczny :)

edit.
W sumie to nie musisz robić 2 kwadratów. Możesz jeden przeciąć po przekątnej i połączyć powstałe trójkąty w jeden przykładając krótsze boki.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-16, 15:43   

InterSix napisał/a:
zdefiniuj "równa wielkość"
zdefiniuj czego.
No coty ? :) Kobietom się wmawia , że mają być równe i już.

Od czasu do czasu , że równe wobec prawa , raz ze równiejsze w parlamencie, żeby było 50/50, ale to nie bedom, tak samo wybrane tylko, równiej .....to nie wiadomo.....?

Hmmm kobieta jest bardziej skomplikowana od trójkąta :) :) :) :)
:) równobocznego załóżmy dla ułatwienia................

Hmmmmm można opisać kółko na trójkącie to bedzie równe w jakimś zakresie, albo wpisać , tobedzie rowne w innym . Nawet jako ś to ysrednić to bedzie, bardziej-mniej-wiecej-równe
Ale czy równe????
Mnie się wydaje że trzeba zacząć od spraw prostszych , jak się zrówna jakoś, kółko z trójkątem, to i baba z chłopem jakoś się da:) i może nawet bez obcinania chłopu kutasa , a cycków ów babie :D

To może Interku, jakoś popróbuj sam.......- dopracuj się, własnej definicji równości kółka i trójkąta.
Ludzkość będzie ci wdzięczna :) bo już pewnie, ze zrównaniem, chłopa z ziemią ...tfu znaczy chłopa z babą pójdzie lżej
blue napisał/a:
czym wg Ciebie owa niezależność jest.
'Owa' jest nieprecyzyjne , czort wi co masz na myśli?
Odpowiem ,więc....- Co do, niezależności obustronnej, chłopa od baby i baby od chłopa.

--Jest niczym , idiotycznym wymysłem .
Hmm to tak jak obcęgi :) no niech będzie cążki (kobiety to czytają) :) usuń nit i będą 2 niezależne narzędzia , można tym podłubać wygodniej w czymś , wyczyścić paznokcie, wyryć inicjały na stole, wbić komuś, wygodniej w tętnicę szyjną , w celu eliminacji 'chwasta' :)

--No można i czasami warto z jakichś powodów, czasowo czy na stałe , wyjąć ten 'Nit' , ale w zasadzie to Idiotyzm :)

geralt napisał/a:
będzie bardziej kaloryczny

edit.
No widze że główy główkują, albo przynajmniej pół-główkują ...zawsze to cośśś !

Ale jeszcze moc pracy kółko (allllegoryczna kobieta, to się nie dziwić!!!!) mówiło mi że chce być tak samo ostre , twarde i kanciaste jak trójkąt!!!!! ...-Jednocześnie pozostająć kółkiem :) Tylko mi tu trybów nie rysować !!! To juz wynalazł Trybow tuż przed jodłowaniem.
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-12-16, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2009-12-16, 16:33   

Tak mi się przypomniało czytając te posty w tem temaciku wypowiedź mojej kotowatej mialżonki z lat zaszłych.
Czym się różni chłop od baby? W sumie niczym. Z tyłu to samo a z przodu pasuje

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-12-17, 01:32   

pajk napisał/a:
Odpowiem ,więc....- Co do, niezależności obustronnej, chłopa od baby i baby od chłopa.

--Jest niczym , idiotycznym wymysłem .
Hmm to tak jak obcęgi no niech będzie cążki (kobiety to czytają) usuń nit i będą 2 niezależne narzędzia , można tym podłubać wygodniej w czymś , wyczyścić paznokcie, wyryć inicjały na stole, wbić komuś, wygodniej w tętnicę szyjną , w celu eliminacji 'chwasta'

--No można i czasami warto z jakichś powodów, czasowo czy na stałe , wyjąć ten 'Nit' , ale w zasadzie to Idiotyzm

I dostałam kolejną metaforę, a nie jasną odpowiedź. Się nie dogadamy :) .

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-12-17, 03:24   

blue Ty powiedz co to kobieca niezaleznosc

chlop wie o kobiecej niezaleznosci tyle co o bolach w czasie okresu....slyszal ze sa i to straszne i nawet pewnie doswiadczyl reakcji bolacej kobiety na sobie ale czy sa naprawde to poki okresu nie dostanie to sie nie wypowie.

mój status

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2009-12-17, 14:16   

Mareczku, ale to nie ja rozpisywałam się o braku niezależności kobiet i moje zdanie nie ma tu nic do rzeczy :) . Próbowałam dociec, o co chodziło koledze, ale nie do końca się udało.

Odpowiedz do tematu