„ Kryzys męskości w kulturze współczesnej&#822
Odpowiedz do tematu

:
nie zgodze sie PikuŚ ze kobiety (wszystkie) oceniaja meskosc faceta po ilosci pieniedzy - samo posiadanie forsy moze byc spowodowane czynnikami charakterologicznymi (pazernosc i bezwzglednosc) lub dziedziczeniem (bogaci rodzice, dziadkowie)

w obydwu tych przypadkach (przykladowych) osobnik nie jest mezczyzna tylko pasozytem ;) a tym samym nie nadaje sie na partnera

kot też człowiek tylko ma rozum, futerko i jest... mądrzejszy...

Nowalijka roku 2009
:
tygryska napisał/a:
a tym samym nie nadaje sie na partnera

A prawdziwy mężczyzna się nadaje? Ten co gołymi łapami lwy dusi i pazury zatopi w krtani parszywca, co krzywo na damę jego serca spojrzał? Czegoś tu nie rozumiem, ten PM na partnera nijak się nie nadaje, co najwyżej na wyrozumiałego czasem pana i władcę. Od niego bije woń niezależności i swobody, własnego zdania (bez dyskusji!!) i opanowania każdej nadarzającej się sytuacji. Na partnerów mogą się nadawać wszyscy pozostali, ale nie on:).
pajk napisał/a:
Podkreślam Gotowość !!! Gotowość do przekroczenia norm, w razie konieczności KAŻDYCH norm.

Normy wyznacza nam środowisko i my sami. To czy i kiedy je przekraczamy też zależy od nas. Każda norma jest do przekroczenia, kwestia tylko warunków jakie nas spotykają, To nie dowód męskości tylko determinacji, która jest zależna od wielkości nacisków. Jedni pękają wcześniej, inni później, ale z męskością niewiele ma to wspólnego.
pajk napisał/a:
Jedynym celem, P.M. (skrócę bo mnie męczy powtazanie) jest kobieta , reszta to środki)

To nie definicja PM tylko patologicznego samca.

Jool
:
jolenka chyba zle wytlumaczylam... dla mnie prawdziwy mezczyzna to taki ktory nie udowadnia tego ze jest prawdziwym mezczyzna bo nim jest po prostu - i dlatego ceni w kobiecie partnera a tym samym np. nie uznaje za zagrozenie niezaleznosci kobiety, tego ze ona ma swoje zainteresowania, znajomych itd.

macho typowy totalnie moim zdaniem nie jest prawdziwym mezczyzna :)

Nowalijka roku 2009
:
tygryska napisał/a:
nie zgodze sie PikuŚ ze kobiety (wszystkie) oceniaja meskosc

ależ ja tego nie napisałem :)
Jool napisał/a:
Od niego bije woń niezależności i swobody, własnego zdania (bez dyskusji!!)

Oj Jol ty chyba chcesz to koniecznie przez swoj skrzywiony pryzmat :)
Wyraznie napisałem o kims potencjalnie groźnym , a nie takim co leje i sie sadzi z byle powodu :) .
Pozatym P.M. raczej niema zdania w wielu kwestiach oprócz kilku b. waznych na codzien jest doskonale sterowalny :) nawet moze uchodzic za pantoflarza i raczej go to bawi niż złości .

--No ale w sumie to wy powinnyscie określić tyle że jakoś jezyka wysupłac nie umiecie na ten ciekawy temat :) to pomagam jak umiem :)

hmmmm..? :(
:
tygryska napisał/a:
i dlatego ceni w kobiecie partnera a tym samym np. nie uznaje za zagrozenie niezaleznosci kobiety, tego ze ona ma swoje zainteresowania, znajomych itd.

To to bym na ogół ......... No srutu tutu nowomodnie jakiego partnera?

Kobieta i chłop to nie związek równych , w czym by mieli być równi ???? jak potrzeby inne ? Kobieta powinna walić 12 piw w 30 minut , a chłop łazić po domu z algami na pysku dla urody ??????

--Niezależności to kobieta chce jak ma dupka :) jak ma takie cudo , to ciągnie wszędzie , dobrze jak, nie do damskiej toalety , :) żeby sie pochwalić .

:
Myślę, że każda kobieta inaczej definiuje prawdziwego mężczyznę. Dla mnie prawdziwy facet to przede wszystkim taki który nie słyszy, a słucha. Nie mówi, a rozmawia. P.M. co się pożre ze swoją kobietą, to się pożre, ale na zewnątrz broni jej jak lew. Poza tym P.M. musi być odpowiedzialny i zaradny. To chyba wszystko, co tak na szybko przychodzi mi do głowy...

Gdybym miał niebios wyszywaną szatę
Z nici złotego i srebrnego światła,[...]
Rozpostarłbym ci tę szatę pod stopy,
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats
:
lena ale zeby slyszal i rozmawial to musi sie czuc pewnym swojej wartosci :)

Nowalijka roku 2009
:
Ale Tysiu, rozmawiamy o prawdziwych facetach czy pierdołach życiowych :?:

W.B.Yeats
:
no o PM ale PikuŚ mi zarzucil ze to co ja uznaje za prawdziwego to dupek ;)

Nowalijka roku 2009
:
Tysiu, ale co facet może wiedzieć o tym, czym jest dla kobiety prawdziwa męskość? Nie da się ukryć że pajk to facet. On może najwyżej opowiadać o prawdziwej kobiecie :p

W.B.Yeats
:
Lena napisał/a:
Myślę, że każda kobieta inaczej definiuje....
Kazda kobieta inaczej definiuje :) ale to co definiuje to nie jest TO :) definicje są tochę na pokaz . A mam wrażenie, że Kobieta nie bardzo wie, sama. :) Kobieta ma zazwyczaj intuicje i prymitywnemu rozumowi poważnych rzeczy nie zleca. :)

Lena napisał/a:
to się pożre, ale na zewnątrz broni

No coTo byłby za chłop , co by obcym, pozwolił 'bić' swojom babę ? :)

Zawsze przypomina mi sie chyba z 'leśnego morza' newerlego Że chińczyk nawet nie chwali żony !!! żona to 'człowiek wewnętrzny' gdyby powiedział że świetnie gotuje to jakby sam siebie wychwalał .

Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-12-08, 23:26, w całości zmieniany 1 raz
:
lena :) ty to masz glowe :) a juz sie zastanawialam ze nie moge pajkowi wytlumaczyc o co mi chodzi ;)

Nowalijka roku 2009
:
pajk napisał/a:
No coTo byłby za chłop , co by obcym, pozwolił 'bić' swojom babę ?

No moje kochanie jak by kto zaczepił.... To niech sie sam biduś broni - po co zaczynał :lol: Ja go bronic nie będę bo jeszcze mi sie dostanie...
pajk napisał/a:
Kobieta i chłop to nie związek równych , w czym by mieli być równi ???? jak potrzeby inne ? Kobieta powinna walić 12 piw w 30 minut , a chłop łazić po domu z algami na pysku dla urody ??????

Aha... czyli FACET albo PM jak wali 12 piw w 30 minut jest TRUE PM a baba z algą na pisku to PK bo jak niedaj bogowie nie jest miss to nie baba... Gratuluję związków...

pajk napisał/a:
Piepszony malkontent !!!
Nieznany napisał/a:
to markotny kocur jest
:
tygryska napisał/a:
za prawdziwego to dupek
niiii wcale ni :) ale ta piepszona lena znów ma racje :)
Lena napisał/a:
o facet może wiedzieć o tym, czym jest dla kobiety prawdziwa męskość? Nie da się ukryć że pajk to facet. On może najwyżej opowiadać o prawdziwej kobiecie

Imnie denerwuje :)

:
ale mnie uspokoila :)

Nowalijka roku 2009
:
pajk napisał/a:
Imnie denerwuje

Nawet nie masz pojęcia jaka to frajda denerwować Cię na forum :p
To lepsze od lodów czekoladowych i bitej śmietany :D

W.B.Yeats
:
InterSix napisał/a:
Aha... czyli FACET albo PM jak wali 12 piw w 30 minut jest TRUE PM

nie to dotyczyło tylko problemu równości kółka i trójkącika :) takich jak na toaletach damskich i męskich :) to świetna analogia :)

Kto mi powie jak zrobić żeby kółko było takie samo duże jak trójkąt ? już nie mówie całkiem równe , no chyba ze kto ambitny tobedzie na 6 z plusem :)

:
ale temat jest kryzys meskosci w kulturze wspolczesnej czyli kolezanka teskni za tym czego dzisiejszy facet nie umie jej dac, i tu by sie trzeba bylo zapytac za czym autorka tematu teskni.

Tak sie w czasie pracy zastanawialem chwile i doszla mi jeszcze jedna definicja PM.
To taki ktorego kolezanki zazdroszcza.

:
Czy ja wiem, czy w ogóle można mówić o "kryzysie męskości"? To raczej "kryzys osobowości" i dotyczy obu płci. Kobiety chcą mieć władzę, chcą więcej znaczyć, mieć własne zdanie i więcej praw. Mężczyznom się mówi, że mogą płakać, wymaga się od nich delikatności, instynktu macierzyńskiego i znajomości etykietek kremów na cellulit.

Świat się zmienia i ludzie też się zmieniają. Może to jakiś proces rozwoju ludzkości, a nie kryzys...

"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
:
tygryska napisał/a:
a tym samym np. nie uznaje za zagrozenie niezaleznosci kobiety

Ja bym powiedział, że dla niezależnego faceta niezależna kobieta jest najbardziej pociągająca. Mówię o prawdziwej niezależności, bo demonstrowanie tejże jest najczęściej oznaką jej braku. Skłonność do agresji czy umiejętność obojętnego przejścia obok porzuconego na mrozie szczeniaka w żadnym wypadku nie są przejawami męskości. Umiejętność opanowania niepotrzebnych emocji - jak najbardziej. PM nie afiszuje się siłą (czy to fizyczną, psychiczną, czy umysłową), ale kiedy trzeba potrafi jej użyć z zimną krwią.

pajk napisał/a:
Ewa Gerbatowska napisał/a:
Współczesny mężczyzna zamiast „ zdobywać świat” i „cieszyć się życiem

Hmm nima co zdobywać :)

Mamy do zdobycia cały wszechświat - trzeba tylko najpierw zdobyć wiedzę, która w tym pomoże.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum