Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mistyfikacja - komentarze i co kto chce :)
Autor Wiadomość
pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-23, 22:19   Mistyfikacja - komentarze i co kto chce :)

:) ja nie mówię że to literatura czy cuś :) -ale niech mi kto udowodni że mówię nie prawdę , że coś niemożliwe.........

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-01-23, 23:18   

Zakładając, że to możliwe, to ja mam kilka pytań. :)

1) Jak to jest z tą "magią"? Bóstwa są różne to fakt i w różnych mitologiach różnie powstawały, posługiwały się magią itd. Chcesz powiedzieć, że wykorzystujesz "CO"? Jakąś niewidoczną moc? Te cząsteczki niby? To nazywasz magią?
Proszę o tyle o wyjaśnienie, iż na ogół - nie mówię, że zawsze, ale na ogół religia nieco kłóci się z magią.
2) Bogiem zostałeś po nałożeniu obręczy na głowę? Przypomina mi to coś...komiksy o Thorgalu czy coś takiego. Wyszło na to, że boską moc masz od kosmitów jakichś.
3) Powiadasz, że próbowałeś na "bogini" - a ona o tym wiedziała? Jaka była jej reakcja, pomijając nieudany efekt. Czy wie, jak korzystać z magii? Czy bez nałożenia obręczy można zostać bogiem?
4) Żeby używać magii, trzeba używać zaklęć czy nie? To bardzo istotne.
5) Magia jest dziełem ziemian? Coś jakby Atlantydą zalatuje.

Tyle mi się nasunęło. Potem pewnie z dyskusji coś wyniknie dalej. :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-23, 23:25   

Lean val Tirach napisał/a:
1) Jak to jest z tą "magią"? Bóstwa są różne to fakt i w różnych mitologiach różnie powstawały, posługiwały się magią itd. Chcesz powiedzieć, że wykorzystujesz "CO"? Jakąś niewidoczną moc? Te cząsteczki niby? To nazywasz magią?

-nazwałem to magią , tak sobie.
-Bo efekty są identyczne , nie do odróznienia, jeśli by znać zaklęcia, (mnie nie potrzebne). Ja, :) mam podobne mozliwości, do jakiegoś boga świata magi, takiego "lepszego" bo nima innych chwilowo.

- nie czytasz uwaznie - pisałem że boskość jest "nie religijna" .
Uzyłem słoa "bóg" ze wzgledu na zbliżone wiekszości znanych bogów mozliwości. -ale to tam pisze.
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-01-24, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-23, 23:26   

2) Bogiem zostałeś po nałożeniu obręczy na głowę? Przypomina mi to coś...komiksy o Thorgalu czy coś takiego. Wyszło na to, że boską moc masz od kosmitów jakichś.

Tez pisze , pod koniec ....- od przodków jakby :) .
Całkiem przypadkiem.
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-01-24, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-01-23, 23:31   

pajk napisał/a:
od przodków jakby

Ty piszesz, że od przodków, ale nigdzie nie jest napisane, że nasi przodkowie nie przybyli z innej planety, co takowoż czyni ich w jakimś stopniu kosmitami.
Twój wywód wskazuje na to, że przewyższali nas znacznie technologią. To o czymś świadczy. Co oczywiście nie znaczy na 100%, że przybyli z gwiazd. :)

pajk napisał/a:
nie czytasz uwaznie

Czytam i zadałam pytanie o magię, nie o boskość. Wspomnienie o Bogu miało nakreślić kierunek mojego zastanowienia. :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-23, 23:32   

3) Powiadasz, że próbowałeś na "bogini" - a ona o tym wiedziała? Jaka była jej reakcja, pomijając nieudany efekt. Czy wie, jak korzystać z magii? Czy bez nałożenia obręczy można zostać bogiem?

Wiedziała?....

-Przed nie , bo jej nie było , stworzyłem ją sobie, albo scislej poleciłem stworzyć.
Efekt był udany , a....... to " :( " to juz.... prywatne , nie opowiadam o swoich kobietach i co tam między nami , i czemu źle w końcu poszło ...... nawet jak minelo kilkaset lat !!

Obrecz to narzedzie , jak karta czipowa do bankomatu.
-Oczywiście że mozna bez , jesli zechcę , zafiksuje ful dostep i już, nawet mogę ustawić że ktoś bedzie miał najwyższy priorytet , wyższy od mojego i stanę się mniejszym bogiem :)
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-01-24, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-23, 23:48   

4) Żeby używać magii, trzeba używać zaklęć czy nie? To bardzo istotne.

zaklęcia są...........
( -były ... -no chyba że komuś sie uda , albo opublikuje liste i wymowę to Bedą znów.
----własciwie są , bo jak znasz to dziala , cały czas :) .... )
................---- dla zwykłych ludzi .

Tak było niegdyś, nie znaczy, że wszyscy wszystkie znali , jak pisalem, dzieci mniej , tylko proste i bezpieczne, im starsze i mądrzejsze tym więcej, a jak kto chiał mógł sie uczyć. Nie tylko zakuwać na pamięć , trzeba znzc parametry dopuszczalne , konsekwencje ,żeby sobie i innym krzywdy nie zrobić.

- jak sie ma ful dostep "koronę" albo ustalony inaczej.
--- zaklecia nie są konieczne
- system (magia) , czyta na bierząco z mózgu , co ma robic i jak . Korona jest wygodna poprawia komunikacje, jest jakby nadajnikiem , ale nie jest niezbedna i moze wyglądac inaczej.

-mogą istniec tez inne "przekazniki" do okreslonych celów i o okreslonych mozliwosciach , własciwościach. ( przedmioty magiczne) Jak kolwiek je tam nazwac .....

- rózczki , miecze, czy , piloty podfalowe, nawet :) wyglądac tez moga dowolnie .
--jak kryształ , miecz, kijek, pierścień :) albo pilot do TV, czy immobilajzera :)

kwestia gustu i wygody :)

--Poniewaz istotne :)

to wyraźnie mówię: -by uzywać magi nie trzeba nic , jeśli się ma takie uprawnienia i tak chce , ja nie muszę , bogini nie musiała uzywac zaklęć.

Korony , przedmioty, zaklecia: to dla wygody , bezpieczeństwa , łatwego podziału stopni dostepu.

- mozna by całkiem inaczej , ale po co kiedy tak wygląda że ok
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-01-24, 00:28, w całości zmieniany 1 raz  

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-24, 00:07   

Ty piszesz, że od przodków, ale nigdzie nie jest napisane, że nasi przodkowie nie przybyli z innej planety, co takowoż czyni ich w jakimś stopniu kosmitami.
Twój wywód wskazuje na to, że przewyższali nas znacznie technologią. To o czymś świadczy. Co oczywiście nie znaczy na 100%, że przybyli z gwiazd.

-Po co domniemywać , czy przybyli czy nie kiedy ja wiem i napisze z czasem :)
--Nie jest napisane , bo jeszcze nie napisalem .

całkiem jak nieznany, czy zurmik :)
--Bóg jej mówi jak jest, i ze powie potem reszte , a ona dywaguje :

, co o czym swiadczy zaraz powie że bóg nie ma racji :) że ma skleroze , ona wie lepiej :) :) :) dać jej piwa :) :beer:

Czy koniecznie chcesz wiedziec już , zaraz ? :) Przybyli, nie przybyli , niby proste , ale z waszego punktu widzenia

- "Byli w gwiazdach" są własciwie caly czas w jakims sensie - co ty myslisz że ziemia to jedyna planeta ....
- ja akurat sie trafiło, jestem z ziemi , siedze tu z wami, bo przywykłem , do klimatu widoków , ja wiem , tak mi sie chce i już, gdzies musze , no nie, nie musze .... a czort bieri wsio rawno , niewazne, tu mi dobrze.

a czy przybyli?

---a ludzie pochodzą z: Radomia, z warszawskiego, z polski, z europy,euroazji, czy z ziemi, a może z , układu słonecznego , galaktyki drogi lecznej ??????

Przybyli zzzzz ........... -do afryki , ameryki ? czy byli ? nie mówie o białych, tylko o ludziach.

-Kosmici , jacy kosmici? -a my nie kosmici ? (jestesmy z poza tego kosmosu?)
--ze niby chwilowo nie latamy , chwilowo i własciwie latamy tyle ze blisko .

-tacy my kosmici, jak oni, jestesmy stąd i oni stąd .

--tylko od indywidualnego psychicznego horyzontu, zalezy czy sie uwazamy za radomiaków, europekczyków, czy kosmitów.
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-01-24, 00:50, w całości zmieniany 3 razy  

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-24, 00:13   

I pomieszała kolejność !!!!! :)

5) Magia jest dziełem ziemian? Coś jakby Atlantydą zalatuje.
Nie bardzo , ale z waszego punktu widzenia , coś w tym jest , była taka maleńka mieścina , osada? .....
( Terminy architektoniczne nie bardzo przystają , ale ze wzgledu na proporcje i liczbe mieszkańców miejsca, tak jakos to mozna okreslic )
-pod sam koniec o podobnej nazwie i pewnie legendy stąd . więc zalatuje.
ale nic waznego , ani znaczącego , więc ledwo zalatuje.

:)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-01-24, 11:09   

pajk napisał/a:
Efekt był udany , a....... to " :( " to juz.... prywatne , nie opowiadam o swoich kobietach i co tam między nami , i czemu źle w końcu poszło ...... nawet jak minelo kilkaset lat !!

Więc stworzyłeś kogoś, kto ma możliwość korzystania z te mocy. Czy udana znaczy, że jest to osoba, która będzie korzystała z tego w rozsądny sposób. Wiem, że to trochę jak z dziećmi. Rodzice nigdy nie wiedzą, co ich pociechy odwalą w przyszłości.
ALE!! :
pajk napisał/a:
Mogę wiedzieć, ale po co wiedzieć wszystko , cały czas ?
----Więc tak, wiem w zasadzie wszystko, to co nie wiem , jest mi akurat zbędne, albo akurat, nie chce wiedzieć, na przykład , nie wiem co będzie jutro , bo cholernie nudno jak się wie .

Nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia/dowiedzenia się, czy twoja bogini "pójdzie w świat" z pełną świadomością używania magii i konsekwencji jej użycia? Ja bym bardzo się bała, wiedząc, że żyje sobie gdzie taki pajk, który stworzył przynajmniej jedną osobę obdarzoną podobną mocą, która bez żadnej kontroli będzie miała dostęp do magii.

pajk napisał/a:
nawet mogę ustawić że ktoś bedzie miał najwyższy priorytet , wyższy od mojego i stanę się mniejszym bogiem

Eee, więc to nie zależy od potencjału konkretnej osoby? Możesz stworzyć kogoś silniejszego od siebie czy obdarzyć już kogoś istniejącego takimi możliwościami? A może jedno i drugie?
Jak się żyje ze świadomością, że możesz, ale nie musisz kogoś stwarzać (bez względu na to, czy z mocą czy nie)?
To ja mam do ciebie pretensję : dlaczego ja nie mogę używać magii? :)

pajk napisał/a:
Nie tylko zakuwać na pamięć , trzeba znzc parametry dopuszczalne , konsekwencje ,żeby sobie i innym krzywdy nie zrobić.

Więc magię trzeba czuć. I każdy się z tym rodzi? Bo w sumie, zrozumiałam, że to pozostałość po naszych przodkach, więc każdy teoretycznie, a nawet praktycznie powinien móc.

pajk napisał/a:

to wyraźnie mówię: -by uzywać magi nie trzeba nic , jeśli się ma takie uprawnienia i tak chce , ja nie muszę , bogini nie musiała uzywac zaklęć.

Jak to uprawnienia - skoro ty zostałeś bogiem przez przypadek, to tylko przez przypadek masz uprawnienia??? :shock:

pajk napisał/a:
całkiem jak nieznany, czy zurmik :)
--Bóg jej mówi jak jest, i ze powie potem reszte , a ona dywaguje :

Nie całkiem jak Nieznany. :p
A nie mogę podywagować? Mam prawo nie uwierzyć, że jesteś bogiem i zanegować wszystko, co mówisz. Więc czemu mam nie dywagować? :]

pajk napisał/a:
-udowadniać nie zamierzam niczego , mógłbym , ale wolę byście niedowierzali , zawsze ze wszystkiego mogę się wycofać i powiedzieć ze żart :)

Zatem nie dowierzam i nie możesz mi bronić tego :
pajk napisał/a:
zaraz powie że bóg nie ma racji :) że ma skleroze , ona wie lepiej :) :) :)

pajk napisał/a:
:beer:

I wzajemnie. Przy piwie lepiej się dywaguje. :beer:

pajk napisał/a:
- "Byli w gwiazdach" są własciwie caly czas w jakims sensie - co ty myslisz że ziemia to jedyna planeta ....

Ależ skąd. Wierzę, że gdzieś tam jest inna planeta, na której będzie nam dane, może naszym potomkom, coś jakby druga szansa. :)
Z tego też względu, rozumiem, iż jesteśmy kosmitami. To nawet miłe, wiedzieć, że jest się "obywatelem wszechświata". W każdym znaczeniu tego określenia. :)

Cytat:
I pomieszała kolejność !!!!! :)

Jak to? :p

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-24, 22:46   

Tylko króciutko resztz potem :) - Nie Miej żalu 'bogini' juz niema! -Nie to ze ją zabilem choc czesciowo to prawda , powiedzmy ze zostala wyłączona.To odwracalne. Nie dostaniesz 'magi' , bo niechcial bym musiec ćie wyłączyć, nikt nie dostanie , sam jej nie uzywam od jakiegos czasu .
Móc wszystko to tak samo jak nie móc nic , zobaczysz jesli napisze dalej co bylo.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-25, 09:05   

Więc stworzyłeś kogoś, kto ma możliwość korzystania z te mocy. Czy udana znaczy, że jest to osoba, która będzie korzystała z tego w rozsądny sposób. Wiem, że to trochę jak z dziećmi. Rodzice nigdy nie wiedzą, co ich pociechy odwalą w przyszłości.
ALE!!
Stworzyłem ja sobie do pary , jako ewe dla adama . Byłem sam.......

Chciałem by była równa, taka jak ja. A nie w ramach jakiegoś arhetypu ucznia czarnoksięznika . Poza tym byłem debilem wtedy jeszcze , pisze o tym dalej. zdajesz się zakładac że bóg wszechmocny prawie musi byc mądry , alboo chociaz odpowiedzialny za to co robi. Nie musi.

Ja bym bardzo się bała, wiedząc, że żyje sobie gdzie taki pajk, który stworzył....
Buj sie ! tez bym sie bał . to gorsze niz bomba wodorowa w rekach małpoluda. Jestem niby madrzejszy już. Ale i tak bym sie bał.
-Co do meritum , to nigdzie nie miała łazic bezemnie :)
dlaczego ja nie mogę używać magii?

Bo Ciebie lubię taka jak jesteś. I chce żebyś pozyła.

Więc magię trzeba czuć. I każdy się z tym rodzi? Bo w sumie, zrozumiałam, że to pozostałość po naszych przodkach, więc każdy teoretycznie, a nawet praktycznie powinien móc.

Każdy....
może ,
lepiej lub troche gorzej
przecie nie oto chodzi
jak co komu wychodzi
dobrze miec pare zalet
....- I poprostu niestety miec talent :)

Jak to uprawnienia - skoro ty zostałeś bogiem przez przypadek, to tylko przez przypadek masz uprawnienia???

-Uprawnienia uzywam w znaczeniu "komputerowym" (Ja admin, wy usery ile nadam praw dostepu tyle macie)

-ktoś może też przez przypadek , koron było wiecej , nie ma gwarancji że nie istnieją.

ale szansa mała , raczej ja moge nadać albo nie, A że mam przypadkiem ... ale mam to fakt. Nic moralnego czy nie , fakt.
Mam prawo nie uwierzyć, że jesteś bogiem

Masz , ale to nie wierz we wszystko . Albo łze to nima co dywagowac , wszystko pic.
Albo nie, czemu miał bym częściowo oszukiwac?
Cytat:
I pomieszała kolejność !!!!!

Jak to?

Bo wtrąciłas pytanie zanim skonczyłem odpowiadac na pierwsza ture :) i mi sie pomojtało :) :)
Ostatnio zmieniony przez pajk 2009-01-25, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-01-25, 16:11   

No zaczyna mi sie podobac. rozwin troche fabule, puki co jest dobrze, tylko zeby ci sie cholera nie odechcialo...

mój status

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-25, 17:00   

Mareczek napisał/a:
rozwin troche fabule,
sam se rozwiń , unikam fabuły jak ognia , już i tak straszą mną dzieci i dziewice , co bede musiał dla prawdy i zrozumienia napisze , ale na , opisy jatek, i wyczynów łóżkowycvh nie licz.
--Sie nima czym chwalić, to straszna amoralna dzićz była .

-Wole napisac , na przykład jak "ojcowie magi " pisali , bo to ciekawe i orginalne.

Bo zupełnie nie pisali recznie od początku , to znaczy, żadnych piór ołówków , patyczków.
--W dawnych czasach , (dla nich dawnych, dla nas pra,pra pra dawnych) każdy miał pierścień , gruby i zaokrąglony , własciwie piercienie do pisania używali do końca , do "zaproszeń, osobistych listów, a pod koniec , znów wiecej.

To było coś pośredniego między pieczęciami walcowymi sumeru , a głowicą drukującą elektrycznej maszyny do pisania, odciskali "litery" które były na obwodzie pierścienia i szło im to szybciej niz nam pisanie.

A "pisarz" miał pałeczki 15 - 20 cm coś jak uschnieta makówka na niej też na obwodzie "litery" w 3 albo 4 rzedach . szybkie pisanie wyglądało jak gra na cymbałach i było ze 3 razy szybsze , niz nasze mistrzynie klawiatóry osiągają.

--może o tym wolisz posłuchac a nie tylko sex i napierdalanie , w tym nic sie nie zmieniło , było tak jak dziś.

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-01-26, 02:39   

zlem sie opowiedzial, nie fabule ale sposoby wlasnie pisania naprzyklad

mój status

Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2009-01-30, 20:11   

Przeczytałam na razie tylko pierwszy post Mistyfikacji i chciałam zapytać....
pajk napisał/a:
A zaklęcia? :) zaklęcia są , działają :) tylko nikt ich , już chyba nie zna .
-Teraz, jak siedzisz przed kompem , powiedz odpowiednie słowo , z odpowiednią intonacją i ..... stanie się! :)

Czy szanowny pan bóg uprawiał seks dzisiaj około godziny 20.00??
Bo po przeczytaniu powyższego głośno i z intonacją powiedziałam "wal się!" i ciekawam strasznie czy się stało :mysli:

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-01-30, 20:20   

Jak w kwestii formalnej, Eske:
Eskevar napisał/a:
"wal się!"
wskazuje raczej na autoerotyzm. :mysli: Może pytanie powinno brzmieć:
Cytat:
Czy szanowny pan bóg uprawiał seks ze samym sobą dzisiaj około godziny 20.00??
:?:

I nie, nie jestem ciekaw, czy się udało. :evil2:

Zaproszone osoby: 1

Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2009-01-30, 20:27   

Nieznany napisał/a:
wskazuje raczej na autoerotyzm

"wal się" jest to raczej skrót myśleniowy, którego zmuszona byłam użyć ze względu na to, że nie znam osoby, z którą pajk miałby się walić a wyrażenie "wal się z kimś" brzmiałoby co najmniej śmiesznie.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-31, 15:47   

Eskevar napisał/a:
Czy szanowny pan bóg uprawiał seks dzisiaj około godziny 20.00??
30 I 2009 o 20:00 NIe :) , ale z jednej strony dobrze bo byłem w hali "oszołoma" .
--- Z drugiej , poćwicz jeszcze , intonację!!!!!! :) , Bo prawierze niewiele brakowało , może, intonacji , a może... -Pani promocyjna majonezu , schowała się za szparagami , mało kto zagląda i nima kamer, chyba i była dość przychylna wszelkim inicjatywom mogącym, umilic jej czas , a nie będacym , wtykaniem majonezu w ryj , komu popadnie. tak se lazłem niezadowolony (markety mnie wkurwiaja) i patrzę....
-I sie pytam: "czy to dobre miejsce do kucania?"
Wypowiedziane z uśmiechem "Nnnnnno!" uznalem za przyzwolenie i też kucłem ... i miło było ......-ale po 20 minutach glosnik ryknoł na cały sklep: "Pracownik działu sosów ....... ..... proszony jest......................... i czar prysł ...

--Wychodzi że wbrew przypuszczeniom , byćmoże masz dryg !!! ćwicz! ćwicz! ćwicz!

-Najlepiej na tym, materiale który już prawie "zapracował efektywnie ! ! ! :)

:ok: :prosze: :* :* :brawo: :jupi: :brawo: :jupi:

Nieznany napisał/a:
....pytanie powinno brzmieć: Cytat:
Czy szanowny pan bóg uprawiał seks ze samym sobą dzisiaj ....
Pomine wredne i obleśne insynuacje , wynikłe z rozbuchanej erotycznie wyobraźni osób, które myślą że to co dla nich najsłodsze , tyczy wszystkich. :)

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-01-31, 17:08   

pajk napisał/a:
Nieznany napisał/a:
....pytanie powinno brzmieć: Cytat:
Czy szanowny pan bóg uprawiał seks ze samym sobą dzisiaj ....
Pomine wredne i obleśne insynuacje , wynikłe z rozbuchanej erotycznie wyobraźni osób, które myślą że to co dla nich najsłodsze , tyczy wszystkich.
Nikt tak jak Ty nie pomija powstałych we własnej głowie insynuacji! :)

Eskevar napisał/a:
Nieznany napisał/a:
wskazuje raczej na autoerotyzm

"wal się" jest to raczej skrót myśleniowy, którego zmuszona byłam użyć ze względu na to, że nie znam osoby, z którą pajk miałby się walić a wyrażenie "wal się z kimś" brzmiałoby co najmniej śmiesznie.
A, skoro skrót myślowy, to OK. Faktycznie, "wal się z kimś" mogłoby zabrzmieć nawet dwuznacznie. :)

Ale wróćmy do tematu, czyli:
Cytat:
Bo ja jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Słyszysz słowa od których włos jeży się na głowie
o rany rany
Jestem niepokonany

8)

Piszesz, że żyłeś w różnych wioskach, opisujesz szamanów itp. - podróżowałeś gdzieś dalej, czy ciągle osiedlałeś się na terenach naszego obecnego kraju :?: A jakim językiem mówiłeś :?: Przecież skoro żyjesz nawet 1000 lat, to Twój język musiał mocno ewoluować w tym czasie, co więcej prawdopodobnie musiałes posiąść umiejętność posługiwania się wieloma dialektami, bo chyba nie pozostawałeś ciągle w jednej okolicy :?: A może ta Twoja koronka pozwoliła Ci nie zważać na język osób, z którymi rozmawiałeś :?:

To jedno. A drugie - czy na terenach, z których się wywodzisz, istniały religie deistyczne czy raczej panteistyczne? Znaczy: wspomniani przez Ciebie szamani uciekali się w modlitwach do boga/bóstw-stworzycieli "w niebiosach" czy raczej wierzyli w boską moc natury :?: I czy, skoro ujawniłeś takie moce, znalazłeś jakichś wyznawców :?: Lub może, czy nigdy nie próbowano Cię wybierać na władcę/przywódcę/przewodnika :?:

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu