Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Test nr 8
Autor Wiadomość
Recenzent
Przedszkolak
Jestem programem!

Wysłany: 2009-12-12, 19:02   Test nr 8

weronik, 2009-02-06, 16:08
---------------------------------
Drogie forumki

Szanowna administracja wpadła na wspaniały pomysł .

Wybieramy na KGB lekturę na dany miesiąc, a później o niej dyskutujemy

Na razie my wam narzucimy z góry daną pozycję, a jak pomysł się przyjmie, chętnie wysłuchamy waszych sugestii w tej kwestii.

Tak więc tutaj toczyć się będzie dyskusja na temat "Siwobrody" -Brian W. Aldiss

fragmenty

Jakby ktoś chciał tą pozycję pożyczyć zapraszam na PW

=================================================

andy, 2009-02-06, 17:49
Przeczytam pewnie jutro to się ustosunkuję. Autora lubię i cenię, ale za Cieplarnię Non Stop i Helikonię. Tego jeszcze nie czytałem, a zresztą u nas wdanie nie tak dawno 2003 chyba.

tobe, 2009-02-06, 18:11
Mógłbym napisać jak andy też go lubię ale za helikonie (szczególnie) i opowiadania, cieplarnia nie podobała mi się za bardzo, non stop zacząłem czytać ale jakoś nie skończyłem o ile pamiętam z braku czasu

Nieznany, 2009-02-06, 18:43
Zacząłem czytać. Wygląda interesująco. Jak skończę, to się wypowiem.

A co do "Lektur miesiąca", to propozycje na kolejny miesiąc, marzec, składać można w tym wątku.

Wracając do powieści Aldissa - garść informacji o niej samej.

napisał/a:
Rok wydania: 2003

Liczba stron: 265

Wymiary: 125 x 195 mm

ISBN: 83-88431-39-00

Oprawa: miękka

Tytuł oryginału: Greybeard

Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz

Język: polski

Fantastyka katastroficzna, w klimacie przypominająca Dzień tryfidów Wyndhama. Jedna z najpopularniejszych powieści autora. Zabawy z bronią atomową na orbicie okołoziemskiej kończą się Wypadkiem. Ziemia zostaje napromieniowana, a efektem jest bezpłodność wielu ssaków, w tym... człowieka. Padają kolejne rządy, wybucha anarchia, toczą się wojny o każde narodzone po Wypadku dziecko, choćby najbardziej zdeformowane.

Mijają lata, ludzkość topnieje w oczach i starzeje się. Czy istnieje jakaś nadzieja dla naszego gatunku? Wraz z Siwobrodym udajemy się w ponurą wyprawę łodzią po Tamizie, w poszukiwaniu nadziei.

Źródło: fantasybook.idl.pl

, 2009-02-06, 18:51
Ta po tym to prawie wsio wiem, Czytać? E i tak przeczytam, A w klimacie to może Poczwarki na następny miesiąc

pajk, 2009-02-06, 20:08
To nie jest najlepsza, książka tego pana , lepsze są helikonia ze 2 pierwsze tomy non stop , czy Cieplarnia . Pan ma hopla na temat ekologi i talent opisywania świata, jaki mógłby być, gdyby coś jego wizje mutacji , zmian gatunkowych , socjologicznych , społecznych , sa dość orginalne i zaskakujące ale mozliwe.

Nie jest najlepsza , ale i tak 100 razy lepsza od wielu

- jak na dzisiejszy dzień, jest nieco za wiele urągania nad naszą naturą , jacy to be jesteśmy tylko sie zabijamy i zabijamy , az żessmy sie wykastrowali jako gatunek na amen Troszke jest ponurawe, bo obraz upadku straszliwego, degrngolady wszystkiego od moralności do higieny .

-Świat opisywany to świat samych, starców, starowinek starych K. starych wariatów i pomyjeńców bożych , którzy mrą jak łątki jednodniówki,

Odpowiedz do tematu