Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oddam książki w dobre ręce
Autor Wiadomość
burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-21, 00:57   Oddam książki w dobre ręce

no więc tak ..... po selekcji czyli : najpierw ja obejrzałam książki razem z tatusiem - niewiele zostawiliśmy, potem obejrzała je moja mama - zostawiła sobie około połowę kupki, następnie moja siostra; stwierdziła, że 1/3 z nich zostawi sobie, a reszte pokaże swojemu chłopakowi czy by czegoś nie chciał. Zostały mi 3 tytuły ... :maruda: (zawsze to jednak coś, może ktoś z Was się skusi)

ewentualne zgłoszenia pt: 'ja chcę' bądź podobne proszę zgłaszać w temacie, żeby wszyscy wiedzieli czy książka jest jeszcze dostępna czy nie (mam nadzieję, że NN się nie zezłości :mrgreen: ) ach i podajcie adres na prv to prześlę pocztą. Najchętniej po nowym roku jak Poczta Polska ogarnie się z paczkami świątecznymi ....

NR1
"Królowa Camilla" Sue Townsend wyd. 2008, twarda okładka, obwoluta, książka w stanie nienaruszonym praktycznie (czytana bodajże 2 razy)

W desperackiej próbie rozprawienia się z przestępczością i zwalczenia zamieszek Jack Barker, premier Wielkiej Brytanii, postanawia utworzyć Strefy Zamknięte dla wszelkiej maści wyrzutków społecznych, w tym kryminalistów, nieudaczników, głupców, chorobliwie otyłych i Rodziny Królewskiej.

Książę Karol i miłość jego życia, Camilla, zamieszkują w Kwiatowej Strefie Zamkniętej wraz z resztą Rodziny i licznymi psami. Spokój zostaje zburzony, kiedy Królowa ogłasza decyzję o abdykacji, a Karol odmawia objęcia tronu. Jednak gdy tylko książę William proponuje swoją kandydaturę, pojawia się jeszcze jeden pretendent - nieślubny owoc związku Karola i Camilli. Z kart tej powieści wyziera najlepsze oblicze Sue Townsend - ostre, satyryczne i przezabawne. To inteligentna, świetnie napisana, choć niekiedy przerażająca fantazja na temat współczesnej Wielkiej Brytanii.

Najdroższy Karolu, dzisiejszego ranka o 9.30 abdykowałam ze stanowiska Królowej Anglii, Przewodniczącej Wspólnoty Narodów itd., itd., itd.. Ściskam serdecznie, Mama
PS Dziś jest Dzień Kubła na Śmieci na Kółkach
PPS Przekaż uściski Królowej Camilli

czytelnia.onet.pl

NR2
"Byłem oficerem politycznym LWP" Eugeniusz Stefaniak wyd. 2007, miękka okładka, trochę pozaginane rogi

Jest to pierwszy – jak się wydaje – głos na rynku wydawniczym pochodzący ze środowiska oficerów politycznych wojska. Dlatego warto zapoznać się z tym, co autor ma do powiedzenia, tym bardziej że był świadkiem lub uczestnikiem wielu zdarzeń czasu PRL i LWP. Z bliska, z bezpośredniego kontaktu i obserwacji, w sposób bardzo osobisty i momentami z dużą dozą szczerości przedstawia dotąd mało znane wątki z rzeczywistości wojskowej lat 1945–1980. Kierując się lojalnością wojskową i partyjną, ciągnął przez długie lata bagaż obowiązków, mimo narastającej w nim świadomości istnienia zła ustrojowego. Dlaczego rozstał się z LWP dopiero w 1980 r.? Zapis życiorysu Eugeniusza Stefaniaka Czytelnik może ocenić, to jego prawo. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest on pochodną bolesnej opowieści o prawdziwych losach młodego pokolenia Polaków lat wojny i czasów powojennych.

poczytaj.pl

znalazłam w środku list Pana Eugeniusza do Redakcji GW (również dołączam). ma potworny charakter pisma .....

NR3
"Niczego nie żałuję ..." Aniela z Belinów Kowalska wyd. 2009, miękka okładka, stan dobry, choć książka klejona i skutki zaczynają być powoli widoczne

Wspomnienia Anieli (Aniki) z Belinów Kowalskiej (1919-2000), córki ziemianina spod Radomska, przez matkę spokrewniona z Piłsudskim, Witkacym, a także z generałem Kazimierzem Sosnkowskim.
Autorka przywołuje obrazy z przeszłości: sielankowe dzieciństwo spędzone w rodzinnym dworze, naukę w wileńskim Gimnazjum Sióstr Nazaretanek, studia SGGW w Warszawie, ciężki czas wojny. Okres okupacji Anika Belinianka spędza głównie na wsi – najpierw w rodzinnych Strzelcach, potem w pobliskim Strzałkowie. Dwór ma żywe kontakty z akowską partyzantką, a znajomość Aniki z legendarnym Almem, dowódcą dużego oddziału AK w rejonie Radomska i Częstochowy, kończy się ich ślubem. Rok 1946 to dramatyczna ucieczka Aniki i Alma przez zieloną granicę na Zachód. Ostatecznie lądują w Wielkiej Brytanii, gdzie autorka mieszkała aż do śmierci, otoczona dziećmi i wnukami.
Aniela Kowalska była siostrzenicą Mieczysława Jałowieckiego, autora wydanej z wielkim powodzeniem przez „Czytelnik” trylogii: Na skraju imperium, Wolne Miasto, i Requiem dla ziemiaństwa. Wiele osób przywoływanych w książkach Jałowieckiego przewija się również we wspomnieniach Aniki Kowalskiej.

kruk.osdw.pl

Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2010-01-28, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-12-21, 07:32   

Ja bym się posępiła na nr 3 :)

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-12-21, 13:03   

A ja na dwójkę. :)
I nie zezłoszczę się, tylko jeszcze podziękuję. :*
Adres już Ci chyba podawałem na priv przed ta akcją z książkami z antykwariatów. :mysli:

Zaproszone osoby: 1

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-21, 19:55   

nie podawałeś. jedynie nr. telefonu dostałam.

hmmm .... a myślałam, że nr1 pójdzie pierwsza .... ale cieszę się, że choć dwie mam z głowy. wyślę po nowym roku :]

mam nadzieję, że i na Camille ktoś się skusi. ;)

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-12-21, 20:33   

Oh, you're right. :) Zaraz Ci podam. :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-12-21, 23:32   

A może ja bym się skusiła, skoro tak bardzo chcesz się pozbyć. :p

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-12-22, 23:45   

nie ma problemu :mrgreen: wrzuć adres do mnie na prv. wyślę zaraz po nowym roku. następne kilka książek dodam pewnie po świętach jak domownicy będą mieć trochę czasu żeby je przejrzeć więc poproszę szanownych Modów o nie kasowanie tematu ;)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2010-01-21, 16:43   

burli - wielkie dzięki :* książka doszła :)

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2010-01-22, 20:09   

Dołączam się do podziękowań. Książka dotarła w całości. :)

Dzięki, dzięki, dzięki. :* :prosze:

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-01-24, 02:22   

spoko. mam nadzieję, że Lean też dostała. Mam już ok 10 nowych pozycji przygotowanych ale nie mam kiedy ich tu wstawić :/ jak tylko znajdę chwilę to wypiszę co tam mam ;)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2010-01-24, 14:40   

Do mnie jeszcze nie dotarła. Biorąc pod uwagę jednak to, że na ogól pocztę odbiera moja mama, to może się nie przyznała. :lol:

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-01-25, 14:49   

kolejny zrzut: ;)

NR1
"Łabędzie Leonarda", Karen Essex wyd. 2006, twarda okładka, obwoluta, książka w stanie prawie idealnym ;)

Łabędzie Leonarda to fascynująca historia dwóch rywalizujących ze sobą sióstr z książęcego rodu d’Este, sugestywnie nakreślona na tle zamętu, jaki zapanował w Italii u schyłku XV wieku.
Piękna, wykształcona i ambitna Isabella nie ma powodu zazdrościć swej nie tak utalentowanej i olśniewającej siostrze, jednak kaprys losu właśnie młodszą Beatrice łączy węzłem małżeńskim z potężnym Ludovikiem Sforzą, przyszłym księciem Mediolanu.
Ten barwny fresk z czasów Leonarda da Vinci to również portret geniusza, który wyprzedza swój czas i aby wyrazić własną wizję artystyczną, musi wypełniać żądania bogatych mecenasów.
Pasjonujaca powieść o rywalizacji, miłości, zdradzie i zawiedzionych nadziejach, która przenosi czytelnika do renesansowej Italii i jej potęg – Mediolanu, Wenecji i Ferrary – zachęca, by w dziełach wielkiego Florentyńczyka nie szukać rozwiązania zagadki, lecz raczej zadumać się nad tajemnicami ludzkiego serca.
za: czytelnia.onet.pl

NR2
"Miłość od ostatniego wejrzenia" Vedrana Rudan wyd. 2003, miękka okładka, stan bardzo dobry :D

Druga powieść chorwackiej dziennikarki, która ukazuje się w Polsce.
Miłość od ostatniego wejrzenia to opowieść o uwodzeniu i ujarzmianiu, o poniżaniu i zemście, o miłości i nienawiści. Historia pewnego małżeństwa...

NR3
"Nie rób mi tego" Piotr Kołodziejczak wyd. 2008, miękka okładka, dodatkowo jakaś płyta CD, wygląda jakby nigdy nie była czytana

Bohaterką książki Piotra Kołodziejczaka jest młoda, ambitna dziewczyna, która marzy o wyrwaniu się z małego miasteczka, do którego trafiła po poważnym wypadku. Aneta wcześniej studiowała literaturę na uniwersytecie w Donbasie, ale choroba i rehabilitacja zmusiła ją do przerwania studiów i powrotu do Polski. Tu zamieszkała ze swoją babcią, tu poznała wspaniałego chłopaka i znalazła prawdziwą przyjaciółkę od serca. Jednak Anecie to nie wystarcza: coś ciągnie ją do wielkiego miasta, do nowych ludzi i dobrej, ambitnej pracy. Przed nią więc trudna decyzja: opuścić kochających ludzi, czy zostać w miejscu, które nie daje szans na spełnienie marzeń? Czy Aneta naprawdę kocha Krzysztofa? Czy weźmie do serca rady Bronki, która sugeruje jej, by realizować najbardziej szalone plany i wyzwolić w sobie wewnętrzną, drapieżną energię? - Zawsze będę ci wdzięczna i zawsze będę pamiętała, że w dużej mierze dzięki tobie, dobroci, jaką mi okazałeś, doszłam do zdrowia – mówi Aneta do Krzysztofa. – Ale zrozum misiu, powinnam uczynić krok naprzód, bo inaczej już nigdy się nie dowiem, czy jestem tą samą dziewczyną czy już całkiem się zmieniłam. Naprawdę cię kocham. To, że wyjadę, wcale nie musi oznaczać, iż coś się między nami zmieni – Aneta wypowiadała słowa niepewnie, cedząc je, jak gdyby każdorazowo głęboko zastanawiała się nad ich sensem. Aneta musi dokonać wyboru. I nikt nie będzie w stanie jej pomóc.
Zaleta książki Kołodziejczaka tkwi w powszedniości opisywanych przez niego sytuacji. Bo tysiąc ludzi w tym właśnie momencie stoi przed ważną życiową decyzją. Opuścić ukochaną osobę? Zmienić pracę? Miejsce zamieszkania? Któż z nas nie zadawał sobie takich pytań...
Wszystko, co zawarte zostało w książce, ma w sobie świeżość i jednocześnie jest dobrze znane. Łatwo jest utożsamiać się z bohaterami przeżywającymi problemy, mając jednocześnie świadomość, że wszystko jest przecież na niby, że to tylko książka, zmyślona historia, od której w każdej chwili możemy się oderwać. Ale na tym polega magia literatury, dzięki której możemy przeżyć katharsis, oczyszczenie. Powieść Nie rób mi tego nie należy oczywiście do mistrzowskiej literatury, którą za kilka lub kilkanaście lat będzie się cytować w podręcznikach do języka polskiego, ale nie każda książka musi trafić do kanonu lektur. Piotr Kołodziejczak napisał bowiem powieść, która z całą pewnością czytadłem nie jest i na pewno nie pozbędziemy się jej po pierwszej lekturze. Wprost przeciwnie: pewnie będzie wędrować po naszych koleżankach, mamach lub babciach, a może trafi gdzieś do przedstawiciela płci brzydkiej, bo mężczyźni, wbrew pozorom, wcale gruboskórni nie są.
Recenzja literacka nie powinna odsłaniać całej prawdy o książce, a przede wszystkim o jej zakończeniu. I tak też będzie tym razem. By zasugerować pewien klimat, zdradźmy tylko, że koniec powieści Piotra Kołodziejczaka przypominać będzie pewien film, w którym zagrał kiedyś Tom Cruise i pewna hiszpańska gwiazda filmowa, uważana za muzę kontrowersyjnego reżysera, słynącego z zamiłowania do mężczyzn. Wielbiciele filmu na pewno będą wiedzieli, o co chodzi, a miłośników książki taki trop zachęci do twórczych poszukiwań. W każdym razie nikt nie będzie zawiedziony.
Dominik Sołowiej
za: kafeteria.pl

NR4
"Dymek, mesjasz zwierząt" Bogdan Loebl, wyd 2008, miękka okładka, stan bardzo dobry

"Dymek, mesjasz zwierząt", to pierwsza bajka w bogatym dorobku prozatorskim Bogdana Loebla. Napisał ją, jak sądzić należy z zawartej w niej dedykacji, pod wpływem nagannego traktowania zwierząt przez człowieka: "Moim przyjaciołom - chorej na białaczkę, wyrzuconej do lasu kotce Parasi, którą znalazła moja żona Anna i psu Gaśkowi, którego przywiązanego drutem do drzewa ocaliły moja wnuczka Julia i synowa Magda, przygarniętemu bezdomnemu psu Miśkowi, genetycznie głuchej, rasowej kotce Kasi, którą pozostawiono na środku szosy, zapewne żywiąc nadzieję, że, nie słysząc nadjeżdżającego samochodu, nie ucieknie przed nim, kociakowi Adasiowi wrzuconemu do kubła na odpadki przez trzech młodzieńców oraz pamięci wszystkich wyrzuconych kociąt i wypchniętych z samochodów, przywiązanych do drzew drutem, sznurkiem, rzemykiem smyczy, albo żyłką wędkarską psów, do których nikt z ludzi nie zdążył , by pokrzyżować plany Bestii. Pies, którego wnuczka Bogdana Loebla Julia i synowa Magda znalazły w lesie przywiązanego drutem do drzewa, mieszka w domu pisarza i nie wie, że stał się bohaterem książki, którą objęło swoim patronatem stowarzyszenie VIVA! - Akcja dla zwierząt. za: merlin.pl

NR5
"Poszukiwacze zaginionej wazy" Tomasz Małkowski wyd 2005, miękka okładka, stan prawie idealny

Wreszcie mamy pełną magii, przygodową, fantastycznie opowiedzianą historię toczącą się tu i teraz, w XXI wieku w Polsce. Kuba Morawski, uczeń pierwszej klasy gimnazjum, ma przed sobą niezwykłe zadanie. Razem ze swoim jamnikiem Racuchem, dwuletnią siostrą Basią i gadającą lampą Melanią ma uratować świat przed panowaniem złego Viperusa. Ich przygody zaczynają się na Wawelu, gdzie nagle ożywają arrasy, potem kolej na Paryż i Rzym, które na zawsze mogą zniknąć z mapy Europy. Kuba i jego drużyna latają wieżą Eiffla przerobioną na rakietę, podróżują w czasie, nieustannie wymykają się z pułapek zastawianych przez nikczemnego Viperusa i jego plugawą kompanię. Spróbujcie razem z Kubą zmierzyć się z Viperusem. To prawdziwe wyzwanie dla odważnych, a jednocześnie świetna lekcja historii i geografii, która sama wchodzi do głowy.
Tę książkę czyta się jednym tchem.
za: poczytaj.pl

NR6
"Księżyce" Piero Meldini wyd. 2004, miękka okładka, stan idealny

Andrea Severi, przyjeżdżając do Grecji, nie wiedział, od czego w swoim życiu ucieka. Ale teraz, kiedy w wygodnej, choć alarmującej ciszy szwajcarskiej kliniki zapisuje po nocach swoje wspomnienia, starając się w gorączkowym zapamiętaniu odtworzyć przebieg całej podróży, nabiera przekonania, że przeżyte w Grecji wydarzenia były z całą pewnością serią wymownych znaków, których sensu nie umie jednak odgadnąć. Przypadkowe spotkanie z piękną, budzącą pożądanie kobietą i jej trzema córkami, niesłychanie do niej podobnymi i złączonymi z nią głębokim nieodgadnionym porozumieniem, zaczęło się z wolna przemieniać w spiralę bezradności i lęku: w prawdziwą pułapkę. Dlaczego? Co takiego zmieniło świetlisty obraz słonecznej Grecji w rzeczywistość mroczną, tajemniczą i księżycową, gdzie wszystko, co się przydarza, jest niebezpiecznie przesycone mitem? za: inbook.pl

NR7
"Szelest warg" Paweł Łęski wyd 2005, miękka okładka, stan idealny

Kanwą opowiadania są wątki biograficzne autora z okresu stanu wojennego. za: xoto.pl to jedyny opis jaki znalałam

NR8
"Merle i Królowa Laguny" Kai Meyer wyd 2001, twarda okładka, stan idealny

Pierwsza część trylogii, która przyniosła autorowi tytuł najpopularniejszego w Niemczech pisarza dla dzieci i młodzieży.
Merle i Królowa Laguny - to pełna magii powieść, której akcja toczy się w XIV-wiecznej Wenecji. Jej bohaterką jest osierocona dziewczynka imieniem Merle, która podejmuje się pełnej przygód misji, by ocalić ukochane miasto przed wojskami egipskimi. Baśniowa sceneria, zaskakujące zwroty akcji, mistrzowskie stopniowanie napięcia, niebanalna fabuła i pomysłowość w konstruowaniu wątków i postaci sprawiają, że trylogia Meyera jest odbierana równie entuzjastycznie jak seria o Harrym Potterze.
Uznawany za mistrza magicznego realizmu, Kai Meyer dokonuje w swoich powieściach udanego połączenia wiedzy historycznej, mitów, baśni i humoru. Brawurowa walka między dobrymi a złymi mocami opowiedziana w sposób mistrzowski i nieoczekiwany, pełna detali i barw, tak skutecznie wciąga czytelnika w wir zdarzeń i porywa w podróż po podwodnej Wenecji, że trudno powrócić do rzeczywistości. Niesamowita sceneria tak magicznego miejsca, jakim jest Wenecja, a także pasjonująca fabuła, w której pojawia się zdrada, pościg, czary w ciemnych uliczkach i kanałach miasta, od pierwszej strony powieści porywa czytelnika, bez względu na jego wiek. Zdaniem większości czytelników - to powieść, której nie można odłożyć i po której z niecierpliwością czeka się na kolejny tom.
Krótkie streszczenie:
Czternastoletnia Merle żyje w Wenecji, w której nie zaginęła sztuka tajemna. Jej świat jest pełen magii. Szkoli się w warsztacie czarnoksiężnika Arcimboldo, wytwórcy czarodziejskich luster. Przybyła tam z przyjaciółką, niewidomą Junipą, z sierocińca. Uczniowie warsztatu cudownych zwierciadeł i warsztatu tkackiego rywalizują ze sobą i toczą walki, podobnie jak ich mistrzowie Arcimboldo i Umberto.
Lagunę wenecką przed obcą przemocą chroni cudowna siła, nazywana królową laguny. Wenecja jest od trzydziestu lat oblegana przez wojska egipskie, jednak królowa laguny uniemożliwia wkroczenie wrogów do miasta.
Siły zła nieustannie czyhają na fantastyczną istotę i w labiryncie ciemnych uliczek i kanałów wybucha pełna przygód wojna. Syreny i latające lwy, złodzieje, wytwórcy czarodziejskich luster, wszyscy chcą dotrzeć do królowej laguny.
Pewnego dnia Merle zauważa, że egipskiemu szpiegowi udało się zagarnąć "esencję królowej laguny". Wenecja pozbawiona ochrony swej tajemniczej królowej stoi teraz otworem dla Egipcjan. Merle wraz z przyjacielem Serafinem podstępem przechwytuje karafkę z bezcenną substancją i zręcznie ucieka pościgowi. Rozpoczyna się dla niej walka z czasem i seria przygód, gdyż tylko ona może uratować Wenecję przed faraonem. Dowiaduje się bowiem od królowej laguny, że to jej przypadła w udziale odpowiedzialna rola - została wybrana, żeby ocalić to magiczne miejsce. Musi tylko spełnić pewne warunki - wypić "esencję królowej" i uwolnić latającego i mówiącego lwa...
W Internecie opublikowano wypowiedzi młodzieży niemieckiej na temat tej książki. Zdaniem większości czytelników – to powieść, której nie można odłożyć i po której z niecierpliwością czeka się na kolejny tom. Niejednokrotnie oceniają ją wyżej niż Harry`ego Pottera. Twierdzą, że książka ma po prostu magię.
Druga i trzecia część trylogii - Merle i szklane słowo i Merle i kamienne światło – będą się ukazywać w odstępach kilkumiesięcznych.
za: gildia.pl

NR9
"Król musi umrzeć" Mary Renault wyd. 2005, miękka okładka, stan idealny

W Polsce Mary Renault znana była dotąd z cyklu o Aleksandrze Macedońskim. Jednak powieścią jej autorstwa, która najbardziej przemawia do wyobraźni czytelnika, jest Król musi umrzeć.
Powieść ta jest pierwszą częścią dwuksięgu o antycznym greckim bohaterze, Tezeuszu. Podobnie jak Tolkien, który by napisać Władcę Pierścieni, musiał pieczołowicie wykreować magiczną krainę Śródziemia, jego uczennica z Oksfordu, Mary Renault, z wielkim staraniem o detale stwarza na nowo świat Morza Śródziemnego czasów archaicznych.
Życie Tezeusza śledzimy od jego dzieciństwa, gdy jako syn księżniczki greckiej Trojzeny, nie znając swego ojca, stara się dosięgnąć prawdy o swym pochodzeniu. Razem z Tezeuszem podróżujemy przez Peloponez, i obserwujemy jego potyczki z krwawymi rozbójnikami zamieszkującymi przesmyk Istmos, walkę o władzę w rządzonym przez kobiety według zasad starej religii Eleuzis, spotkanie ze zdradziecką Medeą w Atenach i trudne relacje z odnalezionym ojcem. Docieramy wreszcie na złowieszczą Kretę, która pobiera haracz z młodych ludzi i dowiadujemy się, kim był Minotaur…
W swej podróży młody Tezeusz osiągnie dojrzałość i pozna ciężar, z jakim wiąże się noszenie korony.

NR10
"Miejsce dla dwojga" Marcin Wolski wyd.2005, miękka okładka, stan idealny

Dla Marka ta historia zaczęła się trzynaście lat wcześniej. Ciężko ranny w wypadku, znalazł się na granicy życia i śmierci, a jego duch, wyzwolony z ciała, długo krążył nad światem. Marek dobrze zapamiętał to niezwykłe, przejmujące uczucie. Przez te lata doświadczył go jeszcze dwukrotnie. Po wypadku zostało mu wstydliwe, dokuczliwe kalectwo i z czasem zamknął się w domu, otoczony książkami, pogrążony w marzeniach o pięknej sąsiadce. Lecz teraz postanawia powrócić do życia. Kiedy dostaje pracę w amerykańskiej firmie medycznej, nie podejrzewa, że jest oczkiem w głowie supertajnej agencji, którą interesują wyłącznie jego pozacielesne podróże. Marek podejmuje ryzykowną współpracę, gdy oto pewnego dnia, na skutek nieoczekiwanej katastrofy, jego dusza nie może połączyć się z ciałem.
"Miejsce dla dwojga" ma wszystkie walory pisarstwa Marcina Wolskiego: błyskotliwą fabułę, liczne, misternie splecione wątki, ironiczny ton. To świetna fantastyka, a przy tym intrygująca, wieloznaczna opowieść o miłości, która nie zna przeszkód.
za: gandalf.pl

NR11
"Podróże Proroków" Jocelyne J. Awad wyd. 2005, miękka okładka, stan bardzo dobry

Libańska, pisząca po francusku Jocelyne J. Awad debiutowała powieścią Khamsin, uhonorowaną nagrodami Prix France-Liban oraz Prix Richelieu-Senghor.
Akcja Rozdroża proroków rozgrywa się w 1967 roku na Bliskim Wschodzie - w Jerozolimie, Libanie i Syrii, na starożytnych rozdrożach cywilizacji i styku trzech wielkich religii monoteistycznych. Bohaterką powieści jest poszukująca własnej tożsamości młoda Żydówka Lea podróżująca wraz z grupą turystów z Belgii do Ziemi Świętej w czasie Wielkiego Tygodnia. Dziewczyna zakochuje się w arabskim przewodniku-poecie, który przemyca narkotyki. W autobusie wiozącym turystów ukryte są dwie tony haszyszu, przez co podróż staje się bardzo niebezpieczna. Cała historia jest wieloznaczna i wielowątkowa: miłość, religia, poszukiwanie własnych korzeni, sensacja, wreszcie odwieczny konflikt arabsko-żydowski, który stanowi tło powieści.

NR12
"Jak futbol wyjaśnia świat, czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji" Franklin Foer, egzemplarz recenzecki (ale posiada piękną okładkę i opis z tyłu) przed korektą, stan idealny, wyd. ok 2006

Futbol to coś więcej niż gra, czy nawet styl życia. To gra o wysoką stawkę, która może obalić władzę i zainicjować ruchy niepodległościowe. W czasie podróży Foer spotyka najdziwniejszą kolekcję kibiców: angielskiego chuligana, którego matka była Żydówką, ojciec nazistą, a on sam jest najemnikiem klub serbski, który przekształcił się w brutalny oddział partyzantów, hałaśliwych Szkotów, którzy zachęcają go do zajęcia stanowiska w długowiecznej wojnie katolickich i protestanckich drużyn. Opowieści o pasji i przemocy przeplatają się z humorem i tragizmem, autor naświetla problemy zderzenia cywilizacji, międzynarodowej gospodarki i wszystkiego, co pomiędzy. Książka pełna iskrzącej inteligencji, barwnych charakterów, cierpkiego humoru i wielkiego zainteresowania futbolem i ludzkością jest oryginalną próbą poszukiwania sensu w naszych trudnych czasach. za: albertus.pl

NR13
"Wojownik wielkiej ciemności. Księga Arjaty i Trogwara. Kroniki Hjorwardu" Nik Pierumow miękka okładka, stan idealny

Nik Pierumow (ur. 1963), biofizyk z Leningradu, obecnie mieszka w USA. W 2004 roku został uznany za najlepszego rosyjskiego pisarza fantasy, a na konwencie Eurocon - za najlepszego autora w Europie. Napisał kontynuację "Władcy Pierścieni" J. R. R. Tolkiena, trylogię "Pierścień Mroku".
Druga część "Kronik Hjörwardu".
W Dajre, stolicy wielkiego Hallanu, królestwa w Hjörwardzie Zachodnim, doszło do zamachu stanu. Tron przejęła Władczyni. Nikt nie wie, skąd przybyła i jak się nazywa, lecz wiadomo powszechnie, że w przewrocie brały udział elfy i nie obeszło się bez błogosławieństwa bogów.
Rodzina królewska uszła z Dajre cudem. Gdzie ma się schronić? Zaufany króla przekonuje, by wyruszyć do Czerwonego Zamku. Propozycja kusząca - ogromny, pusty zamek, leżący tuż przy granicy Hallanu, gwarantował bezpieczeństwo, lecz od wieków cieszył się złą sławą cytadeli Ciemności, miejsca przeklętego przez bogów.
Czy ostatni przedstawiciele dynastii hallańskiej będą szukać azylu w Czerwonym Zamku? Decyzja jest niełatwa. Kto raz zwiąże się z Ciemnością, ten już na wieki będzie zgubiony.
za: biblionetka.pl

aha. i bardzo ważne! jutro wybieram się na pocztę więc dla tych, którzy się na coś zdecydują już dziś, książka zostanie wysłana już jutro, a reszcie wyśle trochę później - przy następnej wizycie na poczcie
:mrgreen:

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2010-01-25, 17:40   

Czy jeśli znów o coś poproszę, to będzie źle o mnie mówiło? :mysli: Jeśli tak, to cóż, homo sum. :lol: I nawet się, cholibka, nie będę krygował, poproszę o więcej, niż jedną książkę. 8) Bo skoro burleska chce się pozbyć... ;)

burli napisał/a:
"Król musi umrzeć" Mary Renault
burli napisał/a:
"Jak futbol wyjaśnia świat, czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji" Franklin Foer
burli napisał/a:
"Miejsce dla dwojga" Marcin Wolski

Z góry dziękuję, jestem dźwięczny nad wyraz i wogóle. :nieznany:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2010-01-25, 18:00   

Nieznany napisał/a:
Czy jeśli znów o coś poproszę, to będzie źle o mnie mówiło?

Bardzo źle :p :lol:

Mnie się spodobał opis książki NR6 - "Księżyce" Piero Meldini :D

burli - może choć tym razem za znaczki chociaż zapłacim ?

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-01-25, 18:46   

weronik napisał/a:

kategorycznie odmawiam! już i tak mi głupio, że nie zapłaciłam składki za serwer na ten rok więc chociaż tyle dla Was zrobię kochani - choć wszystko mam za darmo :shy:

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2010-01-25, 20:20   

Agnieszko, jesteś aniołem! :*

A że nieco upadłym... to już szczegół!! :p :lol:

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2010-01-25, 21:01   

Cytat:
"Łabędzie Leonarda", Karen Essex

burli napisał/a:
"Merle i Królowa Laguny" Kai Meyer

To dla mnie te dwie. Byłoby super. :) :) :)

Cytat:

Wenisia, ja już nawet mam pomysł, jak odpłacić burli za jej "szczodrość". :twisted:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2010-01-25, 21:18   

Lean val Tirach napisał/a:
Wenisia, ja już nawet mam pomysł, jak odpłacić burli za jej "szczodrość".

Dawaj na PW :twisted:

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-01-25, 21:54   

wypraszam sobie spiskowanie wobec mojej osoby!

:p

swoją drogą .... dopiero 6 pozycji. to nawet nie połowa! :cry: mam nadzieję, że ktoś się jeszcze zgłosi :]

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-01-26, 13:59   

Wszystkie postałe możesz przesłać do mnie, Burlesko :)
Adres ci gdzieś się był ostał czy mam podawać jeszcze raz?

Odpowiedz do tematu