Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Cast P.C i Kristin Naznaczona
Autor Wiadomość
Recenzent
Przedszkolak
Jestem programem!

Wysłany: 2010-01-21, 20:16   [Fsy] Cast P.C i Kristin Naznaczona

Tifa Lockhart, 2010-01-11, 21:26 napisał(a) na forum Małe forum ksišżki
---------------------------------------------

Dzień jak co dzień. Strach przed sprawdzianem z geometrii.Stoisz w korytarzu, podchodzi do ciebie obcy chłopak. Czujesz ból głowy i nagledowiadujesz się, że jesteś naznaczona. Strach, gonitwa myśli. I uświadamiasz sobie, że staniesz się wampirem.

Oto zarys fabuły książki P.C Cast i Cristin Cast Naznaczona. Podeszłam do niej dosyć sceptycznie sądziłam, że to będzie chłam napisany na fali sukcesu Zmierzchu.Myliłam się, można to bardziej porównać do Harry'ego Pottera.

Bohaterką jest 16 letnia Zoey. Wiedzie normalne życie, aż tu nagle dowiaduje się, że musi udać się doszkoły dla adaptetów wampiryzmu. Okazujesię, że jest niezwykła - jako jedyna nie wampirzyca ma cały wypełniony znak-wytatuowany półksiężyc na czole. I podczas obrzędów ku patronce szkoły, odczuwamoc wszystkich żywiołów- powiewy wiatru,smak morskiej wody itp.

Fabuła oryginalna nie jest. Czyli nic nie przeczuwająca dziewczyna musi całkowicie zmienić swojeżycie, poznaje nowych przyjaciół, wrogów i się zakochuje. Troszkę naiwne, ot taka lektura młodzieżowa. Akcja toczy się szybko. 300 stron wręcz się połyka.Autorki stosują krótkie zdania, oszczędzają rozmyślań, dzięki czemu czytelniknie zaczyna się nudzić. Wszystko jest napisane łatwym w odbiorze językiem. Nietrzeba się przy niej szczególnie skupiać, więc czyni to z niej lekturę rozrywkową.

Denerwowało mnie natomiast wymienianie firm rzeczy np.kołdra od kogoś tam, dżinsy z firmytakiej a takiej. Uważam, że jest to całkowicie niepotrzebne.

Myślę, że sięgnę po następną część. Czytało mi się miło iszybko. Oceniam na 4 /6 gdyż wybitnym dziełem to nie jest.

Odpowiedz do tematu