Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Hrr] Masterton Graham - "Nocna Plaga"
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-02-16, 13:02   [Hrr] Masterton Graham - "Nocna Plaga"

Wojownicy Nocy od wielu pokoleń tropią i niszczą demony, które przez sen próbują zmienić życie ludzkie na jawie w koszmar. Stanley Eisner, światowej sławy muzyk, nie ma o niczym pojęcia, aż do momentu, gdy na ulicach Londynu zostaje napadnięty i brutalnie zgwałcony przez nieznanego mężczyznę w kapturze. Teraz dopiero jego życie zaczyna się zmieniać. Isabel Gowdie, wiedźma i ulubienica szatana, ma wobec niego plan do którego Stan nie może dopuścić. Zarażony tak zwaną "nocną plagą" próbuje wraz z grupką przyjaciół, którzy tak jak on dopiero się dowiedzieli o swoich tajemniczych zdolnościach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, stara się pokonać wielkie niebezpieczeństwo zagrażające całemu światu.

Zawsze lubiłem Grahama Mastertona i uważałem jego książki za ciekawe, te jednak odstaje od reszty. Brutalna, ociekająca seksem, niby do tego nas Masterton przyzwyczaił, ale zawsze miało to jakiś sens i nie tylko po to by się pojawić, a tutaj czasami miałem wrażenie, że sceny erotyczne są by zwiększyć objętość książki.
Pozycja nierówna w swej treści, początek się wlecze, a na kilku ostatnich stronach wszystko się wyjaśnia bardzo szybko.

Albo ja się zmieniłem, albo ta książka rzeczywiście jest jedną ze słabszych tego autora. Moja ocena to 3/6 i to głównie ze względu na nazwisko autora, bo chyba bym ocenił jeszcze niżej.

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2010-02-16, 22:07   

a co bys mastertona polecil? bo jakos mi "umknal" ten autor a w sumie ciekawie wyglada ;)

Nowalijka roku 2009

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-02-16, 22:23   

Ja bym polecał "Manitou" i "Zemstę Manitou" oraz "Dżinna" wszystkie pozycje zrecenzowane przez Xysia chyba, więc można spojrzeć, a tak w ogóle to autor raczej znany jeśli chodzi o horrory. Dla mnie na równi z Kingiem, chociaż to nieco rzekłbym inna, lżejsza literatura.

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2010-02-16, 22:28   

kinga nie lubie - no oprocz jego bardziej obyczajowych ksiazek typu skazani na shaw shank
z horrorow wolalam zawsze koonca ale mi sie skonczyly ;) wiec szukam innego autora
wampiry ostatnio w innych ksiazkach/autorach sa jakies takie... zbyt mlode ;) w wiekszosci przynajmniej wiec uznalam ze spojrze na mastertona ;) zaraz poczytam sobie recenzje xysa

Nowalijka roku 2009

Antonina 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-02-17, 12:33   

koontz Ci się skończył :shock:
a ja stale mam coś do przeczytania Koontza
:oops: sorrki :D

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2010-02-18, 08:41   

wlasnie dorwalam jeszcze jedna ksiazke koonza ale ogolnie to masterton mnie zaciekawil jak poczytalam recenzje ;)

Nowalijka roku 2009

Odpowiedz do tematu