Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[SciFi] Akunin, Borys - Fantastyka
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-02-22, 20:43   [SciFi] Akunin, Borys - Fantastyka

Jest rok 1980, ZSRR z daczy niedaleko od Moskwy wracają autobusem dwaj młodzi chłopcy, nie znają się ani nic o sobie nie wiedzą. Nagle na drodze wyrasta biały słup i autobus wpada w poślizg...Giną wszyscy z wyjątkiem naszych małodców.

Chłopaki się budzą w szpitalu i każdy z innym Darem.... Jeden potrafi zwiększyć swoje tętno czterokrotnie i dzięki temu jest cztery razy szybszy i silniejszy od innych, a drugiemu wystarczy spojrzeć komuś w oczy by zajrzeć do jego myśli.

Czytając książkę dowiadujemy się o ich losach, o tym jak totalnie odmiennie się potoczyły ich drogi życiowe i w jaki sposób wykorzystują posiadany talent.

Ich losy splatają się dopiero po wielu latach za sprawą tajemniczej kobiety, która rozkochuje ich w sobie, i oboje nie mogą bez niej żyć. Okazuje się, że za ich darem może stać obca cywilizacja...

Książkę się czyta bardzo fajnie, trochę inne spojrzenie na świat po wszystkich zachodnich autorach. Początek książki to stare dobre ZSRR, a pod koniec krajem zaczyna rządzić Jelcyn. Nie jest to stricte science fiction, ale taka powieść szpiegowska z elementami fantastyki. Mnie się podobała bardzo i moja ocena to 4+/6

Kama 
Towarzysz

Wysłany: 2010-02-27, 14:33   

Choć fanką fantastyki nie jestem i wole Akunina z Fandorinem (dziadkiem i wnukiem), to przyznam, że z ciekawością przeczytałam "Fantastykę".
Z serii Gatunki czytałam jeszcze "powieść szpiegowską", ta jednak mniej mi sie podobała.

Bruixa 
Licealista

Wysłany: 2010-06-16, 23:13   

"Fantastyka" to pierwsze moje spotkanie z Akuninem i zachęciło mnie do następnych. Aktualnie zaliczyłam po 1 kryminale z serii o Fandorinie i o siostrze Pelagii. Akunin ma własny styl, dosyć ciekawy, odmienny od tego, jak na ogół piszą Anglosasi i nasi rodacy. Podoba mi się u niego tło historyczne, obrazki obyczajowe i odniesienia do aktualnych problemów.

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-06-17, 22:16   

Ja też się spotkałem z tym autorem przy okazji tej książki, i też muszę przyznać, że mnie zainteresował. Rzeczywiście jest inny, nie anglosaski, ale ciekawy, dostrzega się w jego książce inne rzeczy niż u "zachodnich" pisarzy. Jest wciągający, intrygujący i taki jakby bardziej bliżej nas, chyba z sentymentu trochę i ze starych czasów. Ma coś w sobie... to prawda...

Odpowiedz do tematu