Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Gemmel David, Echa Wielkiej Pieśni
Autor Wiadomość
monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-04-17, 15:27   [Fsy] Gemmel David, Echa Wielkiej Pieśni

Ta ksiazka jest jedna z lepszych jego ksiazek. moze nawet najbardziej mi sie podobala.

na ziemie wskutek magii, z innego swiata, laduje kontynent z innego swiata wraz z rasa panów, takich faszystow ktorzy zniszczyli wlasny swiat. tymczasem ziemia jest zniszczona po poprzednich jej wladcach.
..., wyglada to dosc zakrecone, ale takie w rzeczywistosci jest,

Echa wielkiej piesni opowiada o potedze i wielkosci ludu ktory, dumny z wlasnych osiagniec przestal patrzec w przyszlosc, przestal sie rozwijac.

rowniez w tej ksiazce autor wykorzystal motyw kamieni ktore posiadaja szczegolna moc.

polecam.

--
korzystam z: IPhone 3G
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2009-11-30, 19:43   

Awatarowie to lud prawie Bogów. Wysoko rozwinięci, inteligentni, prawie nieśmiertelni...

Wszystko to dzięki mocy słońca zamkniętej w kryształach i odpowiednio wykorzystanej. Potrafią się leczyć i przedłużać swoje życie. Bardzo szybko podbili inne ludy, z których zrobili niewolników, traktując ich jak podludzi.

Wszystko jednak ma swój sens, i oni zostali ukarani... Najpierw za sprawą niespodziewanej epoki lodowcowej ich populacja zmniejszyła się diametralnie, by wkrótce zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu w postaci kolejnej rasy Panów przybyłych z innego wymiaru.

I tak w najgorszy możliwy sposób Awatarowie uświadomili sobie, że już nie są niezwyciężeni....

Wraz z niedawnymi niewolnikami ramię w ramię stanęli naprzeciw nowemu wrogowi, ale czynie jest dla nich już za późno...?

Książka ciekawa traktująca o rzeczach ważnych. Wolności, równości, braterstwie. Pomysł mi się podobał, chociaż po cyklu "Troja" spodziewałem się czegoś innego, nie wiem, dłuższego przede wszystkim. Wydaje mi się, że nie wszystkie wątki zostały odpowiednio wyeksploatowane. Myślę, że można było coś z tego wyciągnąć jeszcze.

Czyta się fajnie, łatwo i szybko, chyba nawet za łatwo i szybko patrząc na tematykę.

Dlatego moja ocena to 4-/6 Fajnie, ale mogło być lepiej.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-11-30, 19:59   

Hmm... recenzja algree mnie zainteresowała. Niby poleca a gani... dopisuję do listy "do przeczytania". :nieznany:

Zaproszone osoby: 1

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2009-11-30, 23:30   

autora lubie wiec przeczytam :> i sprawdze doswiadczalnie :>

Nowalijka roku 2009

Odpowiedz do tematu