Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Żamboch Miroslav - Sierżant
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2005-06-13, 22:31   [Fan] Żamboch Miroslav - Sierżant

Cytat:
Ojciec Lancelota zginął 15 lat temu. Był genialnym magiem-teoretykiem, czy dlatego poszukiwał go kontrwywiad królowej? Na syna spadła domniemana wina ojca: został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby. A gdy jego jednostka wylądowała w małym Joudzou, leżącym na granicy z ziemią niczyją, życie Lancelota zdaje się w przyspieszonym tempie dobiegać końca.

Jest to takie nietypowe fantasy. Mamy do czynienia z magami i nekromantami, ale także z konwencjonalną broniąjak pistolety i czołgi. Żołnierze posługują się również mieczami. Książka tego czeskiego autora bardzo mi się podobała, wartka akcja nie pozwala się nudzić. czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Coś dla amatorów dobrej książki. Bardzo polecam i od razu uprzedzam pytania wszystkich zainteresowanych. Książkę czytałem w formie papierowej i niestety nie posiadam ebooka. Pozdrawiam Algreholt :)
Ostatnio zmieniony przez Tifa Lockhart 2009-10-07, 16:48, w całości zmieniany 3 razy  

KoZa 
Przedszkolak
Filmoholic

Wysłany: 2006-01-22, 20:01   

Jedyne, co mnie boli po skończonej lekturze, to fatk, że... nie mogę tej książki przeczytać jeszcze raz, tylko, że w oryginale. Wtedy mógłbym osądzić, czy Żamboch jest rzeczywiście mistrzem pokroju imć Sapkowskiego.

Świat, który stworzył i postacie, które nakreślił, wskazują na to, że ma duże szanse. "Sierżanta" czyta się wprost wspaniale. Przez pierwsze kilka stron może być problem z przyzwyczajeniem się do narracji pierwszoosobowej - później idzie już z górki. :)

Cieszę się również z powodu świetnego zakończenia (oczywiście go nie zdradzę). Przynam jednak, że jest szokujące, a przy tym bardzo logiczne, a to dla mnie plus.

:)

Polecam! :)

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2006-01-22, 21:16   

KoZa napisał/a:
Wtedy mógłbym osądzić, czy Żamboch jest rzeczywiście mistrzem pokroju imć Sapkowskiego.

Zdecydowanie Sapkowskim to On nie jest. Przynajmniej na razie. Ja mimo sympatycznie spędzonego z tą książką czasu nie powiedziałbym, że to takie superdzieło. Bohaterowie są trochę zbyt papierowi i psychologicznie kompletnie nieopisani. Poza tym prostota narracji bije po oczach. Czasem może byc to zaletą, jednak nie sądzę aby przydało to książce głębi.
To prościutkie czytadło.

KoZa napisał/a:
Cieszę się również z powodu świetnego zakończenia (oczywiście go nie zdradzę). Przynam jednak, że jest szokujące, a przy tym bardzo logiczne, a to dla mnie plus.

Z tym zgadzam się w 100%. Pomysłowe i zaskakujące zakończenie zasłużyło na oklaski.
W sumie : można spokojnie przeczytac bez szkód dla organizmu ale i bez euforii.

Ocena : -7/10

ciastek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-07-29, 15:07   

mnie sie podobalo i to bardzo - choc jego nowowydane "bez litosci" jest gorsze - ale sierzant goodi :) -smieszny - pomyslowy - pelen nowych pomyslow,

Recenzent
Przedszkolak
Jestem programem!

Wysłany: 2010-02-28, 07:37   [Fan] Zamboch-sierżant

Tifa Lockhart, Dzisiaj 7:33 napisał(a) na forum Małe forum ksišżki
---------------------------------------------
Sprawiedliwość? Ona tutaj nie istnieje. Zostałeś wcielony do wojska zagrzechy ojca, walczysz -sam nawet nie wiesz o co. Wydaje się zwyczajne uratowanie małej dziewczynki okazuję się początkiem czegoś głębszego.

Książka mnie niezawiodła. Oczekiwałam czegoś przyjemnego z ciekawą treścią i właśnie coś takiego otrzymałam.Sama konstrukcja książki jest dobra i łatwa w odbiorze. Krótkie zdania, bez zbędnych opisów. To sprawia,że czyta się bardzo wygodnie.

Postacie tu występujące są ciekawe. Najważniejsza- Lancelot z koszmarnymi wspomnieniami dzieciństwa czy też Gasupurez, który zabił własną żonę ale napotkaną dziewczynką opiekuje sięjak ojciec. Warto też wspomnieć o Fillu czarowniku, który do końca taki kryształowy to nie jest.

Ogółem zachwyciła mnie ta pozycja, mam nadzieję, że kiedyś przeczytam jeszcze coś Zambocha.

Moja ocena-5/6

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-02-28, 16:59   

Proponuje przenieść do tematu już istniejącego ;)

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2010-02-28, 20:36   

Takie sobie czytadło pociągowe.
Po jednym Żambochu przechodzi chęć na następne. Na stałe.

InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia

Wysłany: 2010-03-01, 17:53   

Žamboch - Sierżant

Całkowicie przyjemne czytadło, przeczytałem Sierżanta na jednym posiedzeniu ( długim ale jednym) i popędziłem po "Na ostrzu noża" i "Bez litości". Dobre i smakowite. Klimatyczne. Taki czeski Sapek (znany z Wiedźmina) :twisted:

=5 / 6
to markotny kocur jest

Odpowiedz do tematu