Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ravena
2010-09-16, 23:01
Inne grupy translacyjne
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-17, 08:26   Inne grupy translacyjne

witam :)

A w tym topiku zaprezentuję wybór dokonań nieistniejących juz grup translacyjnych. Na początek nPCG. Grupa bardziej znana ze skanów, miała jednak na koncie trochę udanych translacji.

1. Diablo - Opowieści z Sanktuarium

Okładka: Francisco Ruiz Velasco
Konsultanci: Chris Metzen, Sam Didier
Projektant: David Nestelle
Redaktor: Dave LandCytat:
"Diablo: Tales of Sanctuary" z Dark Horse Comics to 64 stronicowy komiks zawierający trzy historie przedstawiające przygody bohaterów gry. Barbarzyńca Renit wraz z nekromancerem Cairo udadzą się w poszukiwaniu legendarnej "ręki Naza", niezbędnej do pokonania hordy demonów. Palladyn Hale będzie musiał walczyć z siłami zła, które zmuszą go do zakwestionowania sensu istnienia, a druid Azgar stanie przed koniecznością obrony swojej wioski.


Przykładowe plansze:


One-shot

2. Hulk - Koniec

Scenariusz: Peter David
Rysunki: Dale KeownCytat:
Poruszająca wizja przyszłości, w której Bruce Banner, The Incredible Hulk, jest ostatnim człowiekiem na Ziemi. Oto ostateczna bitwa Hulka, który zmaga się z wewnętrznymi demonami.


Przykładowe plansze:


One-shot

3. Lucyfer - Trzecia opcja

Scenariusz: Mike Carey
Rysunek: Scott HamptonCytat:
Lucyfer – najpiękniejszy i najbardziej wpływowy – upadły anioł był w cyklu Gaimanowskim postacią drugoplanową. W nowej serii Mike'a Careya jest już głównym bohaterem.


Przykładowe plansze:


Trzy tomy

4. Strażnicy Masery

Scenariusz i rysunki: Massimiliano FrezzatoCytat:
Dawno, dawno temu istniała Wieża. Był to 17 Eiz (rok) Kolonii, lodowa czapa pokrywająca planetę wreszcie stopniała, a cywilizacja kolonistów była u szczytu swoich naukowych i kulturowych osiągnięć... Ten okres został nazwany Erą "Wielkiej Chwały". Nikt nie potrafił przewidzieć nadciągającego kataklizmu... Wtedy w 18 Eizie, Krasnoludy, ciemiężony lud, zbuntowały się przeciw swojemu miejscu na dnie hierarchii społecznej i próbowały wyrzucić ludzi zamieszkujących Wieżę... Krwawa wojna domowa toczyła się przez osiem Eiz, podczas której cały kontakt pomiędzy Wieżą, a społecznościami, które osiedliły się na pobliskich wyspach przestał istnieć. Sześćdziesiąt Eiz minęło od tej pory. Wraz z przemijaniem czasu i śmiercią pierwszych osadników, wiedza i postęp techniczny zostały zniszczone. Dla kilku rozproszonych grup ocalałych, Wieża stała się jedynie legendą z zamierzchłych czasów.


Przykładowe plansze:


Sześć tomów

5. Albino - Pająk Dajetty

Scenariusz: Glenn Danzig
Rysunki: Eric Cantene
Litery: Bill Oakley
Kolory: Glenn Danzig, Andre Khromov, Tasty Friend ColorCytat:
W każdym z nas zawiera się mroczna część zrodzona z naszych kompleksow i obaw. Na codzień staramy sie ją ukryć. Co jednak dzieje się kiedy zrodzony w naszym umyśle potwór nabiera realnych kształtów? Napisana przez Glena Danziga historia opowiada właśnie o tym.

Dajetta jest młodą, piekną dziewczyną, mieszka razem z przyjaciółką, pracuje jako modelka i jest... prawie normalna. Jej piersi mają... oczy! Dajetta nie może znaleźć partnera, wszyscy przerażeni od niej uciekają. Pewnego dnia łzy płynące z piersi padają na małego pająka... do życia budzi się seksualna, psychopatyczna kreatura... związana z Dajettą aż do śmierci... ich obojga.


Komiks dla dorosłego czytelnika.

Przykładowe plansze:


Dwa tomy

6. Conan - Dark Horse

Scenariusz: Kurt Busiek
Rysunki: Cary Norda
Wydawca: Egmont 2004 - 2005
Wyd. oryg.: Dark Horse Comics
Wyd. polskie: Egmont (00 - 03 - jako 01 - zawiera: Legenda, Z Mrocznych Wzgórz, Córka Lodowego Olbrzyma i Na skrzydłach północnego wiatru; oraz 04 - 07 jako 02 - zawiera: Bramy raju, Proch i pył, Dzień pożegnania i Krew zakrew)
00 - 01 - także translacja niezależna: nPCG
08 - 10 - translacja i opracowanie: GruMiKZanim Egmont zaczął wydawać w zbiorczych tomach serię o Conanie, dwa pierwsze zeszyty przetłumaczyła grupa nPCG, gdy Egmont przestał wydawać Conana - za kontunuację serii zabrała się grupa GruMiK.

Cytat:
Nowe, komiksowe, przygody postaci stworzonej przez Roberta E. Howarda. Klasyczne opowiadania Howarda na potrzeby komiksu zaadoptował Kurt Busiek – legendarna postać amerykańskiego rynku komiksowego. Conan Barbarzyńca przemierza bezdroża mitycznych krain w poszukiwaniu sławy i bogactwa. Conan to wartka akcja, piękne kobiety, dynamiczne pojedynki. Wszystko to podane w niezwykle atrakcyjny sposób. Seria, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem w USA. Niezwykle szybko trafiła na szczyt listy bestsellerów oraz zdobyła prestiżową Nagrodę Eisnera Ten komiks to idealna rozrywka na długie, zimowe wieczory.


Przykładowe plansze:


Dwa tomy translacji.

zapraszam :)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-27, 12:30   

a teraz, najciekwsza wg mnie propozycja innej grupy - BCG (Black Comics Group):

Chronicles of Wormwood

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Jacen Burrows
Kolory: Andrew DalhouseCytat:
Danny Wormwood nie jest zwykłym facetem, większość zna go jako Antychrysta, syna Szatana. Ale nieprzeszkadza mu to wprowadzeniu normalnego życia. Mieszka w Nowym Jorku wraz ze swoją dziewczyną i gadającym królikiem, który całe dnie buszuje w internecie. Jego najlepszym przyjacielem jest czarnoskóry Jay, który ma uszkodzenie mózgu, większość ludzi zna go jako Jezusa Chrystusa. Ma także francuską kochankę, którą znamy jako Joanna D'Arc. Mimo takiego zakręconego życia jest też właścicielem jednej ze stacji telewiwzyjnych. Wszystko wydaje się normalne i spokojne w życiu Danny'ego do czasu, gdy niespodziewanie odwiedza go jego tata.

"... Nazywam się Wormwood i jestem Antychrystem... Sam nie wiem jak to się stało, że mam królika... Dlaczego pomyślałem, że fajnie by było nauczyć gnoja mówić - to jest tajemnica wystawiająca na próbę mądrość Salomona..."

Dość mocne przygody Antychrysta we współczesnym świecie.


Przykładowe plansze:


Cztery tomy.

:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-06-07, 16:15   

Kilka translacji Classic Comic znanej także jako ComicFan. Tak w zasadzie to jeden translator, który miał kilka naprawdę bardzo dobrych pomysłów - ale działanie w pojedynkę skutkowało błędami w projektach.

1. Piranese - Planeta więzienie

Scenariusz: Milo Manara
Rysunki: Milo ManaraCytat:
Nowy (2005) komiks Milo Manary wydany przez Albin Michel nosi tytuł "Piranese la Planate Prison". Krótko o fabule: Nikt nie wie czy Raj istnieje, ale Piekło jest realne. To Piranese, Planeta - więzienie, na którą zsyłani są wszyscy wyrzutkowie imperium, następnie sterylizowani lub kastrowani. Z tej planety nie ma ucieczki, a szanse przetrwania nikłe. Ale ten porządek zostaje zakłócony przez przybycie młodej kobiety, która uniknęła kontroli genetycznej, przeprowadzanej przez strażników. Czy okaże się wyzwolicielem, który da innym nadzieję?


Dla dojrzałego czytelnika.

Przykładowe plansze:


One-shot.

2. Rzymskie Orły

Scenariusz i rysunki: Enrico MariniCytat:
Seria komiksowa autorstwa Enrico Marini znanego z takich hitów jak Skorpion, Cygan czy Drapieżcy.
Wartka i ciekawa akcja mająca miejsce w antycznym Rzymie.

Akcja Les Aigles de Rome rozgrywa się w starożytnym Rzymie, historia ma swój początek w 11 roku p.n.e. Seria opowiada o losach syna germańskiego wodza, który jako zakładnik zostaje wysłany do Rzymu, gdzie zaprzyjaźnia się z synem rzymskiego dostojnika.


Dla dojrzałego czytelnika.

Przykładowe plansze:


Dotychczas jeden tom.

3. Regulator

Scenariusz: Éric Corbeyran
Rysunki i kolor: Éric Moreno, Marc MorenoCytat:
Mroczny i zakręcony klimat, organizacje płatnych zabójców zwanych Regulatorami toczą ze sobą walkę o władzę i wpływy.


Przykładowe plansze:


Trzy tomy.

4. Robur

Scenariusz: Randy & Jean-Marc Lofficier
Rysunki i kolor: Gil FormosaCytat:
Alternatywna rzeczywistość między I a II Wojną Światową z motywami zaczerpniętymi z Juliusza Verne'a.


Przykładowe plansze:


Dotychczas jeden tom.

5. Hombre

Scenariusz: Jose Ortiz
Rysunki: Antonio SeguraCytat:
Genialny komiks autorstwa Antonio Segura i Jose Ortiz. Przygody tytułowego bohatera - Hombre w niedalekiej przyszłości, pościgi, ucieczki, piękne kobiety, seks i bezprawie.
Smakowity kąsek dla miłośników komiksów.


Dla dojrzalszego czytelnika.

Przykładowe plansze:


Cztery tomy.

:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-08-04, 08:28   

kolejne translacje nPCG:

1. Wolverine - Xisle

Scenariusz: Bruce Jones
Rysunki: Jorge Lucas
Kolory: Oscar Carrento
Litery: Dave SharpeCytat:
Gdy Logan, mutant i członek X-Men znany jako Wolverine, zabierał swoją przybraną córkę Amiko na, jak się zdawało, niewinną wycieczkę do cyrku, nie zdawał sobie sprawy, że jego życie w niedalekiej przyszłości dokona kolejnego kroku w kierunku dziwności...


Przykładowe plansze:


Pięć tomów.

2. Star Wars - Imperium - Zdrada

Scenariusz: Scott Allie
Rysunek: Ryan Benjamin
Tusz: Curtis Arnold
Kolor: Dave StewartCytat:
Początek nowej serii usytuowanej w czasie gdy Imperator Palpatine trzymał Galaktykę w swym żelaznym uścisku. Podczas gdy Rebelia zaczyna się formować i uderzać w placówki Imperium, pewna grupa uważana przez wszystkich za lojalną Imperatorowi i jego sprawie rozpoczyna swą zdradziecką działalność. Grupa niezadowolonych oficerów poprzysięgła śmierć swoim panom i planuje przejąć władzę w Imperium. Używajac płatnych zbójców, prywatnych armii nie zdają sobie sprawy, że są wśród nich tacy, którzy nie mają zamiaru dzielić się przyszłą władzą z resztą...


Przykładowe plansze:


Cztery tomy.

3. 666

Scenariusz: François Froideval
Rysunki: Franck Tacito

Cytat:
Kolejna walka z Szatanem i jego zgrają. Tym razem naprzeciwko piekielnej księżniczni Lilith staje amerykański egzorcysta ze slumsów Nowego Jorku - ojciec Carmody - stosujący dość niekonwencjonalne metody wypędzania Szatana.


01 - Przed DemonemCytat:
To musiało nadejść pewnego dnia...
Wrota piekieł zostały otwarte i demony najechały planetę. Z wdziękiem i taktem, najbardziej seksowna bestyjka objęła kierownictwo największej sieci przemysłowej w Stanach i wypuściła hordy oddziałów na Brooklyn i Manhattan... Krótko mówiąc, panika Amerykańskiego episkopatu - strażnika wartości moralnych i wojowników z Siłami Ciemności - zadecydowała o wezwaniu ojca Carmody. Podejrzany człowiek Kościoła, amator mocnych alkoholi, broni o niszczycielskim kalibrze, w pewnym sensie Watykański Clint Eastwood. Jego misja: pokonać i zniszczyć piekielne hordy, które napadły Ziemię.


Przykładowe plansze:


Jeden tom.

4. Brath

Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Andrea di VitoCytat:
Epicka opowieść o światach w konflikcie i imperium chylącym się ku upadkowi. Brath Mac Garen jest wodzem klanu, panującym nad ostatnim wolnym krajem w znanym świecie. Członkowie klanu walczą z niezliczonymi legionami złego Imperatora, którego nic nie powstrzyma od próby zrobienia z nich niewolników.


Przykładowe plansze:


Sześć tomów.

5. Underworld

Adaptacja: Kris Oprisko
Na podstawie scenariusza: Danny McBride
Historia: Kevin Grevioux, Len Wiseman, Danny McBride
Rysunki: Nick Postic, Nick MarinkovichCytat:
Pod ulicami miasta, klany Wampirów i Lycanów toczą walkę o władzę nad całym podziemiem. Ich wojna trwa już wiele stuleci, niewidoczna dla ludzkich oczu - do tej pory. Kiedy rozpocznie sie walka, którą stronę wybierzesz?


Przykładowe plansze:


One-shot.

;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 10:25   

Tym razem projekt Black Market Comic Books:

Red Sonja - Queen of the Frozen Wastes

Scenariusz: Frank Cho & Doug Murray
Rysunki: Homs
Kolory: Will Murai
Wyd.: Dynamite Entertaiment, 2006
Translacja i opracowanie: Black Market Comic Books Present - Czarny Rynek Komiksu Przedstawia
Cztery części w jednym tomieCytat:
Tytułową bohaterką jest żyjąca w starożytnej krainie – Hyborii – czerwonowłosa bojowniczka. Realia i kształt świata przemierzanego przez Sonję możecie kojarzyć z opowiadań Roberta Ervina Howarda, którego najsłynniejszym, literackim "dzieckiem" jest Conan barbarzyńca.

Estrogeny spływają kaskadami po ścianach w tej opowieści o krwawej walce dwóch nieugiętych kobiet. Red Sonja kontra kanibalistyczna Królowa Zamarzniętych Pustkowi!

Oprócz tego zaś oczywiście mnóstwo wszelakich potworów i innych indywiduów. Odrąbanych głów i różnorakich członków nie ma nawet co liczyć. Krwi więcej by już być nie mogło, gdyż nie można by na planszach dostrzec koloru włosów ślicznej i prawej heroini.

Nam, Hunom, miedzianowłosa wojowniczka podoba się jednak również bardzo ze wględu na... zbroję - cóż, takie to sobie gustowne, blaszane... bikini :)

"Naprawdę, nienawidzę zimna..." - a wcale tego nie widać Sonju!


Przykładowe plansze::D :* :p rotfl
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-07, 18:16   

Battlefields - The Night Witches - Nocne wiedźmy

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Russ Braum
Kolory: Tony Avina
Litery: Simon Bowland
Okładki: John Cassaday i Garuy Leach
Wyd.: Dynamite Entertainment, 2008
Translacja i opracowanie: Tylko komiksy:
Tłumaczenie i beta redakcja: Venda
Grafika: Predator
Korekta: Marv
Tom pierwszy z trzechCytat:
"Nocne Wiedźmy" to trylogia wojenna napisana przez Ennisa i wchodząca w skład szerszego cyklu "Battlefields" (Także "Dear Billy" - wyd. polskie: " Drogi Billy" - Mucha Comics 2010 oraz "Tankies"). Garth Ennis po raz kolejny pokazuje nam, że potrafi pisać znakomite scenariusze wojenne i że historię II Wojny Światowej zna naprawdę bardzo dobrze ("War Stories").

Późne lato 1942 roku. Wojska niemieckie wkroczyły w głąb Sowieckiej Rosji, obrońcy ojczyzny wycofują się w chaosie. Zostaje utworzony nowy pułk bombowców. Jego załogi składające się z kobiet, mają latać cienkimi, drewnianymi dwupłatowcami na niebezpieczne misje nocne nad niemieckie linie, ryzykując przy tym życie. Te pilotki staną się legendą, dla przyjaciół i wrogów będą znane jako "Nocne Wiedźmy".

Bohaterkami "Nocnych wiedźm" są kobiety - pilotki Armii Czerwonej - służące w 99-tym pułku nocnym lotnictwa bombowego... Anna, Zoja, Walentina i inne, latając na przestarzałych maszynach Po-2 i Pe-2 prowadzą operacje bombowe nad południowym teatrem wojny ojczyźnianej: Powołżem, Kaukazem. W tym komiskie prawdziwe jest wszystko oprócz numeru jednostki. "Nocne wiedźmy" to tak naprawdę 588 pułk bombowców nocnych, a od stycznia 1943 - 46 pułk bombowców nocnych gwardii. Do końca wojny przeprowadził on 24 000 lotów bojowych. Pilotki tej jednostki zdobyły 23 spośród 30 tytułów Bohatera Związku Radzieckiego, przyznanych kobietom podczas II Wojny Światowej.


Przykładowe plansze::brawo:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany

Forum KGB dostępne jest również pod aliasem forumkgb.xx.pl
xx.pl - darmowe aliasy www