Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gra o tron
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-05-12, 12:23   

Na początku zaplanowane były tylko 3 tomy :D To się szybko nie skończy, a po ostatnim tomie i tak pozostanie niedosyt, bo tam fabuła opiera się na historii całkiem sporego świata i tego się po prostu nie da sensownie (bo zniszczenie całego świata nie byłoby sensowne) skończyć tak, żeby samo się nie prosiło o kontynuację. To seria z rodzaju niekończących się.

Co do serialu, to powiedziałbym, że jest dla osób, które albo nie zamierzają czytać, albo przeczytały. Z prostego powodu - znajomość książki podnosi atrakcyjność serialu (tak jak znajomość dzieł Sapkowskiego przy graniu w Wiedźmina pozwala dostrzec różne smaczki), a obejrzenie serialu psuje odbiór powieści.

Saule 
Towarzysz

Wysłany: 2013-05-13, 18:42   

A tak z ciekawości - to serial jest jakoś powiązany z tomami? W sensie, że np. sezon pierwszy jest na podstawie tomu pierwszego i drugiego, czy coś w tym stylu?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-05-13, 19:58   

Pierwsze dwa sezony generalnie odpowiadają tomom książki. Część wątków z drugiego tomu przeniesiono do trzeciego sezonu, na który mają poświęcić dwa sezony, ale już w tym sezonie pojawiają się wątki nawet z "Tańca ze smokami". Tom czwarty nie opisuje wydarzeń z najciekawszych miejsc, które pojawiają się właśnie w piątym, więce serial raczej nie będzie dalej szedł tom po tomie.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-05-21, 23:41   

Tak trochę bez błysku przeszło kilka odcinków, aż wreszcie jest, jak być powinno. I jaki romantyzm :D

Spoiler:
Nowy chłopak Daenerys w serialu jest taki rozbrajający, że prawie go polubiłem :lol:

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-05-22, 15:51   

Ślub był genialny! :D A jeszcze fajniejsza była akcja Czerwonej Kapłanki - ona ma jednak jakiegoś fioła. :] :lol:

Spoiler:
A Daario Naharis tak pasuje do roli, że hej. :suchy: Czemu sądziłam, że będzie miał - delikatnie mówiąc - ciemniejszą karnację?

Generalnie już któryś raz nie mogę zdzierżyć stroju Sansy - czemu ona tak tragicznie wygląda w tych sukniach? Jakaś taka nieproporcjonalna mi się w nich wydaje...

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-05-29, 21:14   

Odcinek z ostatniego poniedziałku (niedzieli) był zdecydowanie najlepszy :lol:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-06-04, 00:32   

W najważniejszych momentach twórczość własna producentów bywa naprawdę irytująca. Nie powiem, że wiadoma scena została schrzaniona totalnie, ale trochę się zawiodłem.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-06-05, 20:03   

To ja z mocnym opóźnieniem idę oglądnąć rzeczony odcinek, a potem się wypowiem.

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-06-05, 21:27   

Obejrzałam dwa odcinki. Koleżanka fanka serialu spojleruje mi ciągle, bo nie ma z kim rozmawiać. :lol: Podobało mi się bardzo i gdyby nie to, że mam internet z limitem, to z pewnością oglądałabym cały czas. A tak to dostanę od brata na urodziny książkę, przeczytam ją i w wakacje będę dalej lecieć z odcinkami. ;)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-06-07, 00:00   

C-Z-E-P-I-A-S-Z się, Geri. :p
Ja wiem, że nie do końca było to, co w książce, ale do licha i tak miałam ciary.

Spoiler:
Nie pamiętam, żeby Cat kogoś zabiła. Nie pamiętam też, by zginęła żona Robba. No i nie było mocnej sceny z głową wilkora - o to marudzisz?

A generalnie ostatnia scena mocna, wbijająca w fotel i nie mogłam sobie wyobrazić, jaki to mógł być ból. Czy już pisałam, że nienawidzę Freya?

Spoiler:
Czekam aż coś spotka rzeczonego paskuda.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-06-07, 00:19   

Spoiler:
Robb nie wziął żony na wesele, żeby nie drażnić Freya, Jane Westerling pojawiła się jeszcze później w książce. Cat zabiła na pewno jedną z dziewczyn, dokładnie tak to wyglądało, choć nie wiem, czy to akurat była żona starego. A co mam jeszcze do sceny? Za szybko to poszło. Liczyłem na to, że krwawym godom poświęcą większość odcinka, jeśli nie cały, jak w przypadku bitwy w drugim sezonie. Ten klimat sielanki i szydery z kiepskiej orkiestry. W książce do ostatniej chwili nie było wiadomo, do czego jest zdolny Frey, a tu już na początek finałowej sceny dali zabójstwo żony Robba.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-06-07, 00:28   

Spoiler:
Cytat:
Robb nie wziął żony na wesele, żeby nie drażnić Freya, Jane Westerling pojawiła się jeszcze później w książce. Cat zabiła na pewno jedną z dziewczyn, dokładnie tak to wyglądało, choć nie wiem, czy to akurat była żona starego. A co mam jeszcze do sceny? Za szybko to poszło. Liczyłem na to, że krwawym godom poświęcą większość odcinka, jeśli nie cały, jak w przypadku bitwy w drugim sezonie. Ten klimat sielanki i szydery z kiepskiej orkiestry. W książce do ostatniej chwili nie było wiadomo, do czego jest zdolny Frey, a tu już na początek finałowej sceny dali zabójstwo żony Robba.
No właśnie też mi się kojarzyło, że tam nie było jego żony albo przeżyła jakoś... Pozdrowienia od Lannisterów. :twisted: Bolton drugi dziad - swoją drogą, skoro o Boltonach już mowa - nie masz wrażenia, że jakoś tak "mało" niszczą Theona? A orkiestry się czepiasz - fajnie brzdąkali i klimatycznie weszli w nastrój jatki. :]

Saule 
Towarzysz

Wysłany: 2013-07-13, 21:42   

Obejrzałam pierwszy sezon i zbliżam się do końca drugiego. Rzeczywiście, niektóre rzeczy bardzo są uproszczone.
Bardzo podobała mi się scena końcowa pierwszego sezonu - Daenerys i smoki.
Tyrion i Bronn świetnie są dobrani i w ogóle fajnie się zgrali :)
Aktor grający Jona cały czas wygląda jakby zaraz miał się rozpłakać.
Catelyn inaczej sobie wyobrażałam; a tak poza tym to na filmie jest jeszcze bardziej drażniąca niż w książce :D
Joffrey - hmm... czy to on nie miał być pięknym księciem? :D - ale trzeba przyznać, że jego wygląd idealnie współgra z charakterem jego postaci; rzeczywiście ma jakąś taką zaciętość, brutalność w wyglądzie.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-07-14, 10:08   

Końcową scenę pierwszego sezonu odgrywaliśmy na zlocie :) Ja byłem smokiem :D

W trzecim sezonie serialu pojawiają sie spoilery z piątej części PLiO.

Saule 
Towarzysz

Wysłany: 2013-07-14, 13:14   

geralt napisał/a:
Końcową scenę pierwszego sezonu odgrywaliśmy na zlocie :) Ja byłem smokiem :D

I jak, młody smoczku, zmieściłeś się na ramieniu Lean (bo to ona z pewnością była Daenerys)? No chyba, że bardziej przytuliłeś się do jej piersi :lol:

Na razie i tak miałam zakończyć oglądanie na drugim sezonie. Chciałam najpierw przeczytać książkę, a dopiero potem oglądać serial. Mam wtedy jakieś porównanie.

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-07-16, 08:29   

Co robi Natalie Dormer w roli Margaery? Jak tak czytam to ona chyba młodziutka w książce jest.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-07-16, 15:14   

Saule napisał/a:
I jak, młody smoczku, zmieściłeś się na ramieniu Lean (bo to ona z pewnością była Daenerys)? No chyba, że bardziej przytuliłeś się do jej piersi

:lol: :lol: Na to ostatnie to chyba za mało wypiłam.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-07-17, 22:16   

Nie dość, że Linka twierdziła, że smoki nie istnieją, to jeszcze przekonywała, że jest psychologiem...

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2013-07-18, 14:49   

A Geri się nawet położył na kozetce. ;)

Zaproszone osoby: 1

Saule 
Towarzysz

Wysłany: 2013-07-20, 20:12   

geralt napisał/a:
Nie dość, że Linka twierdziła, że smoki nie istnieją, to jeszcze przekonywała, że jest psychologiem...

Na psychologa to ona bardzo pasuje, ale że smoki nie istnieją?! No naprawdę Lean! :D

Odpowiedz do tematu