Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wojna o krzyż
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-03, 10:36   Wojna o krzyż

Jakie są wasze odczucia w związku z tym co się dzieje pod Pałacem Prezydenckim i podjudzaniem ludzi przez pisowców, którzy grają krzyżem? Ja mam niezły ubaw jak na to patrzę, ale gdybym był katolikiem, to pewnie szlag by mnie trafiał. Banda świrów modli się do złotego cielca, wylewając pod krzyżem morze jadu. A PiSowcy, o których nigdy nie miałem dobrego zdania, przebili samych siebie podwójnie. Przecieram oczy ze zdumienia jak patrzę na to jak rozwalają poparcie, które dzięki umiarkowanym ludziom zdobyli w kampani prezydenckiej, wystawiając na czoło Macierewicza, a sam lider bredzi o "zbrodni w sensie potocznym". I teraz nawoływanie do tego, żeby krzyż wrócił pod pałac. W sumie dobrze, że oszołomy wprost pokazują oszołomstwo, ale w takiej sytuacji słaby rząd, który poza mówieniem że jest super mało co robi, uniknie krytyki i zostanie wybrany na kolejną kadencję nawet przez osoby mu nieprzychylne, bo alternatywą są niebezpieczni szaleńcy.

Plus jest taki, że może ta cała afera otworzy oczy większości społeczeństwa, które dojdzie w koncu do wniosku, że miejsce symboli religijnych jest w kościołach i skończy się bezkarne ich wieszanie gdzie popadnie przez fanatyków. A może i ktoś wpadnie w końcu na pomysł, żeby przyjrzeć się konkordatowi i przestać być pachołkiem obcego państwa.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-04, 08:31   

Geralt - ja to już się wypowiadałem po sąsiedzku:

vide

A po wczorajszym "skeczu" to już mi się nie chce odzywać...

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-08-04, 09:19   

Zawsze twierdziłam, że żyjemy w pomylonym kraju, od jakiegoś czasu mam to czarno na białym ;)
A "obrońcy" krzyża po spełnieniu świętego obowiązku, wrócą pewnie do domów i z zacięciem będą może obmyślać jak znowu dokopać sąsiadowi. Oczywiście w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego... :(
Cytat:
Plus jest taki, że może ta cała afera otworzy oczy większości społeczeństwa, które dojdzie w koncu do wniosku, że miejsce symboli religijnych jest w kościołach

I nie trzeba być ateistą, żeby to stwierdzić ;)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-04, 10:33   

Temat założyłem jeszcze przed najciekawszymi wydarzeniami ze wczoraj. Nie ma to jak wyzywać księży od ubeków :lol: Ktoś dobrze powiedział, że ci protestujący w obronie krzyża nawet Chrystusa by ukrzyżowali. Za to bardzo sprytnie zachowała się Kancelaria Prezydenta. Pisowcy już zacierali ręce, żeby pokrzyczeć, że zomowcy pałują biednych staruszków broniących krzyża. Posłanka Szczypińska nawet była na miejscu, a sam Jarek podjudzał mówiąc, że krzyż powinien być pod pałacem :) Tymczasem haczyk nie został połknięty i w świat poszedł obraz chorych psychicznie agresorów rzucających się na księży próbujących przenieść krzyż do... kościoła, stojących ramię w ramię z politykami PiSu - po prostu miód :D Tak machali tym krzyżem, że sami nim przywalili w swoje durne łby.

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2010-08-05, 10:36   

to nie sa Obroncy.. to sa bezdomni i bezrobotni... lub emeryci.. wstyd i ponizajacy przekaz, jak wyglada katolik, ktory zapomnial, ze Bog jest miloscia dla kazdego a w naszym Kraju fanatyzm to obowiazek kazdego patrioty...
tfu, nic mnie tak nie napawa przerazeniem jak wlasnie takie podejscie do zycia, religii, moralnosci i tego co uwazam za wazne..
tych, co podsycaja takie fanatyzmy chcialabym zapytac co chca ugrac na tych co za nich stoja i pilnuja.. jak im nie wstyd zerowac na cudzym nieszczesciu umyslowym..

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-05, 11:15   

Pracodawca chce zlikidować palarnie... A gdybym tak powiesił w nich krzyże i rozpuścił plotkę, że chce zlikwidować... krzyże :?: :mysli: :hehe:

InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia

Wysłany: 2010-08-05, 20:06   

jacek napisał/a:
rozpuścił plotkę
Dzwoń do radia z pyskiem :D
to markotny kocur jest

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-06, 11:45   

Przez moje osiedle co chwilę przemaszerowują oddziały z krzyżem i zawodzą jakimiś pieśniami bojowymi... Czy to już wojna? :cry:

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-06, 11:56   

tak to wojna - ale wezwaliśmy pomoc:

http://images35.fotosik.p...76379709b78.jpg

:D

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2010-08-07, 14:53   

Natknęłam się dzisiaj na jeszcze jeden ciekawy obrazek odnośnie tematu:

:lol:

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2010-08-07, 17:06   

:twisted: to jest mysl :twisted:
zeby jakis tam palac smial przeslanial krzyz

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-08, 02:33   

Nie jestem katolikiem :)
Ale mjest w tym kraju stary zwyczaj taki jak w krzyzakach umiescil Heniek S no podobny :)
jak co sie stanie stawiasie krzyz
stawia sie na drogach w miejscach wypadkow casem wiesza na tym kask.. to ostatnio najczesciej , ale i z innych powodow .
To latwe 2 deski na krzyz zbite i juz .
I toto zyskuje majestat symbola od zaraz.
Po prawdzie ani religijny ani polityczny ani czyjs.
Ludzi i to nie tylko tych co go stawiali..
Komorowski jest niewatpliwym idiota,
a ci ktorym przeszkadza niewatpliwymi burakami bez kindersztuby pojecia kultury i rozumu.
Stracili kultóre wiejską , a za swego zycia intelektualnej nie nabeda za cholere .
Trzeba buc debilem zeby tradycyjny symbol traktowac jak psia kupe na trawniku , sa glupsi od komunistow.
Z pod stoczni tez usuwano krzyz dzis stoja 3 stalowe wielkosci prawie wierzowca .
Jak cwoki dosc dlugo pousowaja to stanie sie wazniejszy od belwederu , zamku krolewskiego i kolumny zygmunta razem wzietych i moze przerosnac palac kultury :)

I calkiem mozliwe ze ktos zaproponuje by wybuzyc palac bo zaslania krzyz.
:)
I Ch... mu w zgliszcza !

Moze to by puklo w um i odburaczylo was cywilizowane groszoroby bez korzeni.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-08, 23:29   

pajk napisał/a:
stawia sie na drogach w miejscach wypadkow casem wiesza na tym kask..

Pałac Prezydencki nie jest ani miejscem wypadku, ani cmentarzem, ani folwarkiem rodziny Kaczyńskich. Nie jest też miejscem na składanie pokłonów bóstwom i urządzanie nabożeństw przez sekciarskie kółka różańcowe działające pod dyktando politycznej linii.

Tutaj nie chodzi o nic innego, jak o interesy politycznej bandy, która wykorzystuje symbol i biednych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak są sterowani, do zakłamania wizerunku Lecha Kaczyńskiego, z którego próbuje się zrobić męczennika i największego Prezydenta wszechświata.

Ten krzyż w tym miejscu jest nie tylko naruszeniem zasady świeckości państwa. Jest przede wszystkim potworną obrazą dla samych katolików, bo zawłaszcza się go dla politycznych celów na związanym z polityką terenie i z Lechem Kaczyńskim w miejscu Jezusa Chrystusa. To jest zbezczeszczenie krzyża. Mnie to nie boli, ale weź pod uwagę, dlaczego znaczna część Polaków (w tym hierarchów kościelnych ostro wypowiadających się o sprawie) właśnie z powodów religijnych nie życzy sobie, żeby krzyż był wykorzystywany do celów polityczno-propagandowych - i z tego powodu chcą jego przeniesienia na cmentarz lub do świątyni.

pajk napisał/a:
Trzeba buc debilem zeby tradycyjny symbol traktowac jak psia kupe na trawniku , sa glupsi od komunistow.

To psie kupy też się przenosi z honorami do kościołów? Dawno nie byłem, ale jeśli to prawda, to współczuję wiernym wrażeń zapachowych.

PS. I nie ma już w polskim słowniku komunistów. Są tylko lewicowcy średnio-starszego pokolenia, patrioci zresztą :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-09, 02:16   

Cuz geri ja ci wspolczuje ale na niektore tematy to moze porozmawiam z twoimi dziecmi czy wnukami .
Ciebie interesuje kasa i wlasna satysfakcja reszte nasz w d natomiast ja mam w d kase i twoja satysfakcję.
Nirozumiesz ,trudno widocznie za trudne.. Moze tam i wy mlode wilki i pany.
ale i tak za cholere nic do pozazdroszczenia, Wszyscyscie Bucholtze z 'ziemi obiecanej' I tak wasze żony bedą sie puszczac z takimi jak ja mimo wieku i braku kasy :) Jestescie tylko brudną pianą, bez wlasciwosci i polotu. Mozecie tylko obryzgac opluć wszystko wokolo, co zreszta zachodzi , paskudne , ale sie zetrze.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-09, 08:30   

O kasę i władzę chodzi przede wszystkim tym, którzy uczynili z krzyża najlepiej sprzedający się znak handlowy. Ale wiele z osób czatujących pod pałacem też tego nie rozumie.

pajk napisał/a:
I tak wasze żony bedą sie puszczac z takimi jak ja mimo wieku i braku kasy :)

Mnie nie interesuje seks z cudzymi żonami. Tak więc zostawiam ten proceder jednostkom Twojego pokroju. Każdy ma jakiś sposób na rozładowanie frustracji i podbudowanie własnego ego.

pajk napisał/a:
Jestescie tylko brudną pianą, bez wlasciwosci i polotu. Mozecie tylko obryzgac opluć wszystko wokolo, co zreszta zachodzi , paskudne , ale sie zetrze.

Ulżyło? :)

InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia

Wysłany: 2010-08-09, 16:05   

Ciekawy jestem kiedy pajk wrócił z wa-wy spod krzyża... bo argumenty ma "krzyżacke"
to markotny kocur jest

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-09, 16:09   

przeca nigdy nie wrócił... jest już tam od 1410 :lol: albo i drzewiej :mysli: :p

a tak poważnie - Pajku - poczytaj sobie to co pisałem o sytuacji w Puławach (wyżej jest link); w tej chwili przebudowa centralnego skweru w moim mieście jest zablokowana przez terrorystów spod znaku "krzyża" i nie wiadomo co dalej. sorry - mnie to wkurwia.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-09, 19:02   

geralt napisał/a:
Ulżyło?

Nie nie ulżyło ..... Wiem że wyje jak pies na puszczy, głośno w nadzieji ze dotrze , al e nie dotrze , każdy oparzyć sie musi sam .
jacek napisał/a:
przebudowa centralnego skweru w moim mieście jest zablokowana

Zaistę jest to katastrofa i tragedia nieziemska , rozumiem ze pozatym co naszkodzi kosciół nic cie ne wkurwia , a juz na pewno nic tak strasznie . Przykro mi za kosciół , ale i przykro za, za ciebie , ze nic bardziej cie nie wkurwia.

InterSix napisał/a:
Ciekawy jestem kiedy pajk wrócił z wa-wy spod krzyża... bo argumenty ma "krzyżacke"

Nie byłem chciaż chciałem , nawet instrukcji fachowego wywalania barierek , nie napisałem bo mi net odjęło na czas jakiś.... a chciałem....

Krzyżackie .... :) ano , moze za jakiś czas sie przekonacie, co was dusi i udusi i że sami włozyliscie wielki wysiłek by sie udusić.

Ja sie wsciekam bo nie rozumiem waszej slepoty , bezwładnosci pogladow , ktote sie zmieniaja z 10-letnim opoznieniem. Zawsze wszyscy zwalczaja zagrozenie które dawno mineło , a nie widzą ze ogien, juz im sie pali, pod tykiem , z przeciwnej strony.

mniejsza, nie wazne, koniec swiata bliski !
Nawałnica kubek mi porwała ..... :) taki blaszany błyszczący 0,5 L porwała , poleciał i niema, kubeł na smieci znalazłem o 30 m, pokrywke od menażek też a kubek zabrało ....... :(

3 powodzie zaliczyłem , teraz , tajfun, to juz koniec

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-09, 21:25   

pajk napisał/a:
Wiem że wyje jak pies na puszczy, głośno w nadzieji ze dotrze , al e nie dotrze , każdy oparzyć sie musi sam .

Przede wszystkim wyjesz nie na temat.

Jak zwykle wyciągasz sobie z dupy jakąś tezę.
pajk napisał/a:
Ciebie interesuje kasa i wlasna satysfakcja reszte nasz w d natomiast ja mam w d kase i twoja satysfakcję.
Nirozumiesz ,trudno widocznie za trudne..

Żeby na jej podstawie prawić kazanie w "swoim świecie". A jeśli tego nie rozumiesz, to widocznie za trudne.

pajk napisał/a:
Ja sie wsciekam bo nie rozumiem waszej slepoty , bezwładnosci pogladow , ktote sie zmieniaja z 10-letnim opoznieniem. Zawsze wszyscy zwalczaja zagrozenie które dawno mineło , a nie widzą ze ogien, juz im sie pali, pod tykiem , z przeciwnej strony.

Za to Ty ciągle ubolewasz nad zepsuciem świata, nie dostrzegając, że on zawsze był zepsuty i zawsze taki będzie. Zmieniają się tylko formy tego zepsucia. Jak można gadać o tym jakie to straszne mamy czasy, po tym co ludzie ludziom robili na masową skalę jeszcze kilkadziesiąt lat temu?

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-10, 01:17   

geralt napisał/a:
Za to Ty ciągle ubolewasz nad zepsuciem świata,

Ja ?

Cytat:
co się dzieje pod Pałacem Prezydenckim i podjudzaniem ludzi przez pisowców, którzy grają krzyżem? Ja mam niezły ubaw jak na to patrzę, ale gdybym był katolikiem, to pewnie szlag by mnie trafiał. Banda świrów modli się do złotego cielca, wylewając pod krzyżem morze jadu. A PiSowcy, o których nigdy nie miałem dobrego zdania, przebili samych siebie podwójnie. Przecieram oczy ze zdumienia jak patrzę na to jak rozwalają poparcie, które dzięki umiarkowanym ludziom zdobyli w kampani prezydenckiej, wystawiając na czoło Macierewicza, a sam lider bredzi o "zbrodni w sensie potocznym". I teraz nawoływanie do tego, żeby krzyż wrócił pod pałac. W sumie dobrze, że oszołomy wprost pokazują oszołomstwo, ale w takiej sytuacji słaby rząd, który poza mówieniem że jest super mało co robi, uniknie krytyki i zostanie wybrany na kolejną kadencję nawet przez osoby mu nieprzychylne, bo alternatywą są niebezpieczni szaleńcy.

To :
Cytat:
Ja mam niezły ubaw jak na to patrzę

jest zupełnie nieprzekonywujące , raczej rozpaczliwe żekłbym..... :(

Świat jest ok , a jak nie całkiem i tak sensu zmieniac nima ..

Ja ubolewamm, ze Ty ubolewasz nie nad tym co trzeba .
oślepły płaczesz nad nieruchomym pluszowym misiem, gdy walec rozpłaszcza ci żone i dzieci.
Jestes moim znajomym i nawet cie lubie trochę to przykro tak patrzeć i nic nie mowić....

Ja wiem jestes nowoczesny i byle co cie nie tego.... sobie zrolujesz rozwiesisz na scianach i bedzie po dawnemu, rodzinnie i ciepło.
A ja mendzę okropnie :)

A najwiecej :) to mi chodzi o ten kubek :) co nawałnica......

Odpowiedz do tematu