Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy bóg dupczy????(serdeczne sorry jesli naruszam komus )
Autor Wiadomość
pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-30, 03:03   Czy bóg dupczy????(serdeczne sorry jesli naruszam komus )

No taki mi sie nasunoł , przy okazji czego innego gdzie indziej........

No bo :
1) Adama , nas stworzył 'na obraz i podobieństwo'

2) Adam ma / miał .. mniejsza mamy Kutasa !!!

3) Znaczy Bóg też ma KUTASA

4) Po co mu?

T o zasadniczy wątek , ale i pytanie do biegłych w pismie :) czy gdzies kuiedys było to rozwazane?????

--Czy moze w rozumowaniu i wynikaniu 1)...2)...3) jest jakiś bład?????

InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia

Wysłany: 2010-08-30, 14:32   

cholera... że nie zapytałem o to w czasach jak jeszcze religie miewałem w ramach nauczania...

Dobre pytanie pajk, dobre... :twisted:
to markotny kocur jest

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-31, 11:27   

A Ewę to na czyje podobieństwo stworzył? Ja tam bym w sumie wolał, żeby Bóg była kobietą :) Może miałbym większą motywację, żeby wytrwać w wierze. A jak poza Ziemią same chłopy, nawet w piekle, to nudy... :(

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2010-08-31, 17:30   

Cytat:
A Ewę to na czyje podobieństwo stworzył?

Niczyje. Stworzył ją jako dopełnienie dla mężczyzny, a jako Genialny Stwórca wymyślił na czym mają polegać różnice między płciami, żeby stanowiło całość. Tylko człowiek ( w biblijnym znaczeniu na ogól oznacza mężczyznę) został stworzony na podobieństwo Boga.

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2010-08-31, 23:32   

Pajk że Bóg jest facetem to raczej jasne skoro jest ojcem, z Synem Bożym to też proste, ale kim jest Duch Święty? To chyba ciekawsze do rozważenia

(tak wiem, że nie powinno się rozdzielać ale co szkodzi poteoretyzować ;) )
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-08-31, 23:45   

Lena napisał/a:
ale kim jest Duch Święty? To chyba ciekawsze do rozważenia

jak to kim - gołębicą :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-08-31, 23:49   

Lean val Tirach napisał/a:
Cytat:
A Ewę to na czyje podobieństwo stworzył?

Niczyje. Stworzył ją jako dopełnienie dla mężczyzny, a jako Genialny Stwórca wymyślił na czym mają polegać różnice między płciami, żeby stanowiło całość. Tylko człowiek ( w biblijnym znaczeniu na ogól oznacza mężczyznę) został stworzony na podobieństwo Boga.

..... jako Genialny Stwórca wymyślił na czym mają polegać różnice między płciami, żeby stanowiło całość. ....
to troszke chyba dorabiasz inwencją?..

Pisze , ze 'wymyslił' gdzieś?????

No i brak sladu odpowiedzi 'Poco Mu ....? nie rozwijam , nie chodzi mi o prowokowanie , ale o problem calkiem powazny.

[ Dodano: 2010-08-31, 23:55 ]
Lena napisał/a:
Pajk że Bóg jest facetem to raczej jasne skoro jest ojcem, z Synem Bożym to też proste, ale kim jest Duch Święty? To chyba ciekawsze do rozważenia

(tak wiem, że nie powinno się rozdzielać ale co szkodzi poteoretyzować ;) )

O trujcy rozmawia siie od tysiecy lat , prosze nie rozmydlać i nie omijac niewygodnego pytania !! :)

Cytat:
jak to kim - gołębicą

Geri załuz sobie temat o chodowli gołebi czy jaki i tam z Lenką o gołabkach :) mozecie :)

Temat dotyczy 'delikatnie mówiac 'Przyrodzenia Boga i do czego mu ono ?'

nie chce tego powtazac ale do zjechania z tematy nie dopuszcze :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-09-01, 00:23   

Myślałem, że sobie jaja robisz. Bóg biblijny z tego co się orientuję jest bytem niematerialnym. A kutas, jak powszechnie wiadomo, jest jak najbardziej namacalny. Na podobieństwo zostało ponoć stworzone to, co nas najbardziej odróżnia od innych gatunków (wow, mógłbym występować jako ekspert na antenie radia Rydzyka :lol: ). W sumie jakby przyjąć, że Bóg to obcy z innego wymiaru, to nawet by to miało jakoś ręce i nogi.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2010-09-01, 17:07   

Lena napisał/a:
ale kim jest Duch Święty

Chodzi ci o płeć? Jak dla mnie to on nie ma płci. To takie "ono". :lol:

pajk napisał/a:

No, raczej, skoro ją stworzył i to wymyślić musiał.

pajk napisał/a:
No i brak sladu odpowiedzi 'Poco Mu ....?

Nawet jeśli ma - czy musi go używać? Czy posiadanie czegoś od razu musi oznaczać używanie tego?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-09-01, 19:13   

pajk napisał/a:

A czy to robotnicy wymyślili Pałac Kultury?

pajk napisał/a:

Nawet jeśli ma - czy musi go używać? Czy posiadanie czegoś od razu musi oznaczać używanie tego?

Równie dobrze można by zapytać czy Bóg je, pije, sika, śpi itp. Bez sensu ta dyskusja. To nawet ja potrafię zrozumieć niepojętą tajemnicę jednego w wielu wcieleniach i niematerialności istoty. Zresztą istnienia podobnych istot nie można wykluczyć, pod jednym warunkiem - ich władza nie może być nieograniczona, bo to jest sprzeczne samo w sobie.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2010-09-01, 22:52   

geralt napisał/a:
A czy to robotnicy wymyślili Pałac Kultury?

Akurat Bóg jest Projektantem i Kreatorem w jednym. Nie porównujmy go do ludzi.

A jeśli już nawet uprzeć się przy twoim przykładzie, to i robotnicy muszą wiedzieć, co z czym się je, bo projekty często mają to do siebie, że nijak nie pasują do rzeczywistości i fachowcy sami muszą "w biegu" wymyślać rozwiązania. :roll:

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2010-09-02, 17:54   

trochę inne zdanie
i naukowcy zmieniają poglądy

http://fakty.interia.pl/n...orzenia,1526803

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-09-04, 03:23   

pajk napisał/a:

pajk napisał/a:

same uniki !!! człowiek musi wymyslec, Bóg niekoniecznie jest wszystkowiedzacy to raczej nie musi , ale mniejsza chodzi o to ze to antropomorficzne domniemanie .

No ale, ma czy niema ? nie jestem pewien swojej wiedzy biblijnej w tym zakresie.

jesli ma ----- to oczywiscie nie musi uzywac nie oto chodzi ---Jednakowoz jest to dosc dziwne i złozone ustrojstwo ..............

Zazwyczaj nic , nie istnieje tak sobie bez celu , tymbardziej tak dziwaczne urzadzenie .

Dziwaczne dla boga jakiego sobie wyobrazamy , dziwaczne .... fenomenologicznie , samo w sobie.

jako organ na naszej ziemi calkiem zwykle i normalne

[ Dodano: 2010-09-04, 03:30 ]
emeryt napisał/a:
trochę inne zdanie
i naukowcy zmieniają poglądy

http://fakty.interia.pl/n...orzenia,1526803

Hawking jest naukową 'małpa z dwoma głowami ' Gdyby nie kalectwo ....... Nie wyczytałem u niego nic , czego nie czytał bym wczesniej , nie bardzo wiem co on odkrył chyba nic.
Na temat poczatku mozna se piepszyc naukowo ile sie chce tyle samo w tym sensu co w zdaniu ksiedza proboszcza z Parceli zagajnej. albo cus albo nic zdanie se tez mozna zmienic 100 razy szczegolnie jak sie promuje ksiażke .

[ Dodano: 2010-09-04, 03:37 ]
geralt napisał/a:
Myślałem, że sobie jaja robisz. Bóg biblijny z tego co się orientuję jest bytem niematerialnym. ........

No nie bardzo ...... Ale głownie chodzi ze adama , nas, stworzono ' na obraz i podobieństwo'

czyli bardzo dokładnie tak jak............ Bóg sobie moze raz byc materialny raz nie jego sprawa i gajowego .

Chdzi o scisle okreslona formę Jesli taka przybiera nawet tylko czasem , a nie jest to z powodu zeby lepiej sie gadało swietym do podobnego .

Bo najpierw stworzył adama , na podstawie juz istniejacego wzorca .

Wzorzec istniał gdy jeszcze ludzi nie było .

Hyba by trza kopnąc w d. Fabiolka :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2010-09-04, 13:23   

pajk napisał/a:
nie jestem pewien swojej wiedzy biblijnej w tym zakresie.

Wiedza biblijna w tym zakresie nic nie mówi na ten temat.

pajk napisał/a:
Bo najpierw stworzył adama , na podstawie juz istniejacego wzorca .

Wzorzec istniał gdy jeszcze ludzi nie było .

Niemniej narządy płciowe mógł dodać w celu zapewnienia możliwości prokreacji ludzi. Zwierzęta stwarzał bez wzorca, a mimo to podzielił je na samce i samice. Widocznie przemyślał sprawę i doszedł do wniosku, że ludzie - dzieląc ich na kobiety i mężczyzn - też czymś muszą się od siebie różnić, żeby mogli się rozmnażać.
Myślę, że "stworzenie na jego podobieństwo" nie odnosiło się głównie do "fizyczności".

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-09-04, 13:37   

pajk napisał/a:
czyli bardzo dokładnie tak jak............ Bóg sobie moze raz byc materialny raz nie jego sprawa i gajowego .

Chdzi o scisle okreslona formę Jesli taka przybiera nawet tylko czasem , a nie jest to z powodu zeby lepiej sie gadało swietym do podobnego .

A dlaczego miałaby być to tylko jedna ściśle określona forma? Równie dobrze może sobie sprawić żeński organ, kto mu zabroni?

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-09-05, 00:52   

narządy płciowe mógł dodać w celu
Dowolnym .......

to oczywiście mozliwe ..... jednak to wytłumaczenie , jest zbyt ludzkie , pomyslał przemyslał poprubował jakos mu wyszło ..... :( dodał ..... I tak z oszczednosci skleił cos do sikania , z czyms do zapładniania i do przyjemnosci , powodując olbrzymie zawirowania kultórowe .

Teoria ewolucji ma na to wyjasnienia , ale tu w boskiej dziedzinie sa raczej nie na miejscu .

Na obraz i podobieństwo , a to se tak dokleił wyjatkowo ? jakos to nieprzekonywujace zupełnie .

geralt napisał/a:
A dlaczego miałaby być to tylko jedna ściśle określona forma? Równie dobrze może sobie sprawić żeński organ, kto mu zabroni?

Geri opieram sie na jedynym mi znanym tekscie , że stworzył adama 'na obraz i podobieństwo swoje' żenski orfgan nic tu niam do rzeczy.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-09-05, 14:20   

pajk napisał/a:
skleił cos do sikania , z czyms do zapładniania i do przyjemnosci , powodując olbrzymie zawirowania kultórowe

:lol:

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:

Geri opieram sie na jedynym mi znanym tekscie , że stworzył adama 'na obraz i podobieństwo swoje' żenski orfgan nic tu niam do rzeczy.

A to ten tekst trzeba interpretować dosłownie? Zwłaszcza, że mówi chyba jednocześnie o niematerialności szefa.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-09-07, 02:17   

Cytat:
A to ten tekst trzeba interpretować dosłownie? Zwłaszcza, że mówi chyba jednocześnie o niematerialności szefa.
trzeba nie trzeba , ale jak nie dosłownie , to jak bardzo nie dosłownie ??????

Uczeni w pismie jechowi , katolicy, żydzi zazwyczaj traktuja dosłownie dośc , to ide ich tropem .

jak nie dosłownie to problemu nima , tak jak pewnie nima i boga ... To ocz ym gadać ????????????

zakładam na czas jakiś ze jest i traktuje go jak wierni roznej masci inaczej to nima sensu.

Poza tym sformułowanie jest dość silne i kategoryczne , przynajmniej co do wygladu , budowy.
Domyslnie nie obejmuje rysów twarzy czy wzrostu , moze i bydowy wewnetrznej czy samej materi, budulca a le tak zwany pokrój osobnika raczej dokładnie . tak to odbieram .

Nikt nie podważył to chyba to jedyny opis ... nie chce mi sie ale chyba zajze do bibli i sprawdze :)

Patrisja 
Towarzysz

Wysłany: 2010-09-15, 13:55   

W mojej opinii Bóg jest istotą bezpłciową. Tak jakby jednocześnie i kobietą i mężczyzną. Może to nie najlepszy przykład ale trochę tak jak ślimaki. Mogą być jednocześnie "panią" ślimakową i "panem" ślimakowym. :p

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2010-09-15, 19:27   

Cytat:
W mojej opinii Bóg jest istotą bezpłciową.

Wg. Wolskiego czyli przynajmniej napisał w Agencie dołu anielice też. Czyli idąc tym tropem ... Wsie co w niebie takoż :lol:

Odpowiedz do tematu