Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bishop Anne - Splątane sieci
Autor Wiadomość
burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-11-17, 12:27   [Fsy] Bishop Anne - Splątane sieci

Nie wiem w ogóle dlaczego to znów ja jako pierwsza muszę dodawać recenzję ale niech Wam będzie ... (oczywiście oczekuję pod moim postem Waszych wypowiedzi)

Generalnie czytanie zajęło mi 5 dni. 300 stron przeczytały się praktycznie same. Sam pomysł z 'Domem strachu' zdaje mi się dość trywialny. to jedyne słowo, które tak bardzo do niego pasuje. Kojarzy mi się z 'Piłą' (choć może to przesada). Oczywiście i ta część jest raczej 'porywająca' ale to już nie to. Czy to może być kwestia tego, że autorka zaczęła się przejmować terminami i pisze żeby pisać (zdążyć na czas do wydawcy?) nie wiem.

TREŚĆ (gdyby kogoś interesowało)
Lady Angelline planuje na Święto Winsol zrobić niespodziankę dla Plebejuszy. Kupuje w tym celu bardzo stary dom i chce z niego zrobić 'dom strachu'. Spowodowane jest to autorem cyklu książek o krwawych, które czytają i Krwawi i Plebejusze. Oczywiście są tam ponapisywane wierutne bzdury - co śmieszy i zarazem martwi Krwawych. Lady Angelline oczywiście bardziej to śmieszy więc robi 'dom strachu' (dom, który ma wyglądać jak każdy inny dom krwawych) jakiego oczekują Plebejusze. Więc są tam pajęczyny, myszy, robaki, kurz, ciemność, skrzypiące podłogi etc. Zaproszenia zostają wysłane i pierwsi goście zjawiają się w domu. Niestety okazuje się to morderczą grą. Co się tam dzieje i kto tam trafia? Musicie przeczytać sami.

Jak dla mnie 4+/6

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2010-11-19, 14:14   

Osobiście nie sądzę, aby chodziło o terminy. Zobacz, jak te książki były wydawane (pogrubiłam pozycje wydane u nas):

Cytat:
The Black Jewels

* Daughter of the Blood, March 1998.
* Heir to the Shadows, April 1999.
* Queen of the Darkness, January 2000.

* The Invisible Ring, October 2000. Set before the events in Daughter of the Blood
* Dreams Made Flesh, January 2005. Collection of Short Stories
* Tangled Webs, March 2008.

* The Shadow Queen, March 2009.
* Shalador's Lady, March 2010.
* Twilight's Dawn, March 2011. (forthcoming) Collection of Short Stories

Jak widać splątane sieci są szóstą książką z serii wydaną po trzyletniej przerwie. Więc stawiałabym na brak dalszych oryginalnych pomysłów i zmęczenie materiału.
Tym bardziej wyczekuję więc premiery "Niewidzialnego pierścienia" (styczeń 2011), gdyż został napisany jako czwarty tom i powinien jeszcze trzymać poziom :)
A jeśli chodzi o ocenę "Splątanych sieci" to zgadzam się w 100% z burli

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2014-01-10, 06:43   

Przeczytałem, fakt nie jest to to samo co pierwsze 3 lub następne części, ale szczerze mówiąc to po przerwie bardzo chętnie wróciłem do rodziny SaDiablo...ich sposób patrzenia na świat ma w sobie coś co wywołuje uśmiech na mojej twarzy podczas czytania. :-) Mocne 4

Odpowiedz do tematu