Autor Widmo" najlepszym europejskim filmem roku
Odpowiedz do tematu

: Autor Widmo" najlepszym europejskim filmem roku
"Autor Widmo" w reżyserii Romana Polańskiego zdobył sześć nagród Europejskiej Akademii Filmowej. Ekranizacji bestsellerowej powieści Roberta Harrisa przypadły statuetki m.in. za film roku, reżyserię, scenariusz i główną rolę męską.

W wyścigu po nagrody "Autor Widmo" pokonał takie tytuły jak "Liban", oscarowy "Sekret jej oczu" oraz "Miód". Dzieło Polańskiego tylko raz musiało uznać czyjąś wyższość - wyróżnienie za montaż powędrowało do twórców "Carlosa".

Triumf polskiego reżysera nie jest jedynym powodem, dla którego nasi kinomani mogą dzisiaj świętować. Nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego zdobyło bowiem "Hanoi-Warszawa" Katarzyny Klimkiewicz.

za filmweb :)

Kto nie widział jeszcze filmu to polecam nadrobić bo jest kawał dobrego kina do końca trzymającego w napięciu :)

Spróbuj dotknąć przeszłości. Rozpraw się z nią. Bo to nieprawda, to tylko sen..

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.
:
ja widziałąm i powiem: dupy nie urywa. ale ma specyficzny klimat, którego nie odczułam w żadnym innym filmie

:
burli napisał/a:
dupy nie urywa. ale ma specyficzny klimat, którego nie odczułam w żadnym innym filmie

fajnie to ujęłaś ;) , ale mogę się pod tym podpisać. Warto zobaczyć.
Mój mąż natomiast zasnął i nie był zachwycony

:
Kama napisał/a:
Mój mąż natomiast zasnął i nie był zachwycony

Może spodziewał się akcji, pościgów i efektów specjalnych itp. 8)

:
na pewno ma klimat europejskiego filmu - nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ... :/

:
burli napisał/a:
nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ..

Nie :lol:

:
burli napisał/a:
na pewno ma klimat europejskiego filmu - nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ...

wiem :)
no właśnie !

weronik napisał/a:
Może spodziewał się akcji, pościgów i efektów specjalnych itp.

pewnie tak

:
dobrze, że Kama mnie rozumie ... Wronik nie wiem jak to wytłumaczyć. po prostu klimat filmów europejskich jest inny niż amerykańskich, ale na czym zmiana polega - nie wiem, po prostu ją wyczuwam. może to brak komerchy, lub zmniejszenie jej do najmniejszych rozmiarów, ale swoją drogą czym jest komercja? znaczy, zdaje mi się, że wiem co to znaczy ale jak to ładnie wytłumaczyć? och nie wiem na czym to polega po prostu ja tak to czuję :P

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum