Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
10 nowych seriali, których wstyd nie znać
Autor Wiadomość
Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-12-08, 16:33   10 nowych seriali, których wstyd nie znać

Tak brzmi tytuł artykułu Roberta Ziębińskiego w ostatnim Newsweeku. Autor pisze w w nim o serialowych premierach na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych.
Cóż, doszliśmy do etapu, gdy seriale telewizyjne są o wiele bardziej cenione niż kinowe produkcje, a granie w dobrym serialu uważa się raczej za nobilitację niż spadek kariery aktorskiej ^^ Za Ziębińskim przytaczam kolejne tytuły, których wedle dziennikarza nie wypada nie poznać.

The Walking Dead - premiera w listopadzie 2010 na FoxLife

Ekranizacja kultowego komiksu pod tym samym tytułem. Serial opowiada o grupie ludzi starającej się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. Dowodzi nimi policjant Rick Grimes. "Serial łamie wszelkie tabu, jakie obowiązywało do tej pory w takich produkcjach" pisze Ziębiński.

Boardwalk Empire - premiera styczeń 2011 - HBO

"Zakazane Imperium" to nowy serial stacji HBO; jego pierwszy, pilotażowy odcinek został wyreżyserowany przez Martina Scorsesego. Scenariusz wyszedł spod ręki autora linii fabularnej Rodziny Soprano - Terence Wintera. Oparty jest na książce Nelsona Johnsona o tym samym tytule i opowiada o Atlantic City jako stolicy hazardu w pierwszej połowie XX. wieku.

The Event - premiera styczeń 2011 - Canal Plus

The Event to konspiracyjny thriller skupiający się na postaci Seana Walkera (Jason Ritter), który bada tajemnicze zniknięcie swojej dziewczyny, Leily (Sarah Roemer). Niechcący zaczyna on odkrywać największy przekręt w historii Stanów Zjednoczonych.

Blue Bloods - premiera: 2011 - Canal Plus

"Opowieść o zbrodniczej działalności policji. Bohaterami są członkowie rodzinnego klanu gliniarzy, którzy okazują się gorszymi draniami od ściganych przez nich przestępców. Tak depresyjnego i mrocznego serialu o obrzydliwej stronie prawa jeszcze w telewizji nie było. nic dziwnego, że magazyn Entertainment Weekly uznał go za jeden z pięciu najoryginalniejszych seriali roku." (R. Ziębiewicz, Newsweek)

Haven - premiera listopad 2011 - SyFy

W małym miasteczku znajdują schronienie wszyscy ci, których ściga śmiertelna klątwa. Ten spokój jest jednak złudny, bo w końcu okazuje się, że nawet w tej enklawie spokoju klątwy także dosięgają uciekinierów. Mrocznym siłom jednak można się postawić – zaś spróbuje tego agent FBI, Audrey Parker. Tak z grubsza rysuje się fabuła nowego serialu, na podstawie prozy Stephena Kinga.

Sherlock - premiera: 2011 - BBC

Mark Gatiss i Steven Moffat umieścili akcję we współczesnym Londynie. Grany przez Benedicta Cumberbatcha Sherlock, choć pozbawiony fajki i charakterystycznego płaszcza, walczący z uzależnieniami, wciąż ma wiele wspólnego z literackim oryginałem. Jest detektywem-konsultantem, do którego policja zwraca się po pomoc, gdy śledztwo utyka w ślepym zaułku. "Absolutna serialowa perełka" twierdzi Ziębiński.

Luther - premiera 2011- BBC

Luther to psychologiczno-kryminalny brytyjski serial. Idris Elba znany z "Prawa ulicy" (The Wire), wciela się w postać policjanta zmagającego się z własnymi demonami. Nierzadko staje się przez to groźniejszy od samych przestępców, których ściga. W każdym odcinku tożsamość mordercy znana jest od początku. Fabuła skupiać się będzie na pojedynku między śledczym a śledzonym, którzy czasami mają więcej wspólnego niż mogliby się tego spodziewać.

Caprica - premiera: styczeń 2011 Canal Plus

Prequel serialu "Battlestar Galactica". Akcja rozgrywa się 50 lat wcześniej na spokojnej planecie o nazwie Caprica. Dwie potężne i wpływowe rodziny, Greystone i Adama, spierają się ze sobą o utworzenie zaawansowanej technologii - sztucznej inteligencji w postaci robotów nazwanych Cylonami. Pewnego dnia obawy przeciwników projektu potwierdzają się. Myślące maszyny buntują się i postanawiają samodzielnie kształtować własne życie. Spokojna niegdyś Caprica staje się areną konfliktu, w którym rozstrzygną się losy mieszkańców, a w ostatecznym rozrachunku - losy jednej i drugiej rasy.

Terriers - premiera: 2011 - HBO

'Terriers" opowiada o losach byłego policjanta Hanka Dolwortha (Donal Logue - ''Life''), który razem ze swoim przyjacielem Brittem Pollack'iem (Michael Raymond-James - ''True Blood'') prowadzi nielicencjonowaną agencję detektywistyczną. Bohaterowie będą się zmagać z problemami dojrzałości. Natomiast sprawy im zlecone będą rozwiązywać, unikając jakiegokolwiek niebezpieczeństwa oraz odpowiedzialności.

Ostatni tytuł nie jest znany. Wiadomo, że serial będzie polski. Premierę ma mieć w 2011 na kanale HBO i ma być to największe wydarzenie rodzimej telewizji. "Ale na seriale HBO warto czekać, bo uznawane są za jedne z najlepszych na świecie" twierdzi Ziębiński w artykule.

Źródła: Newsweek nr 50/2010 i internetowe portale filmowe ^^
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2010-12-08, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-12-08, 19:53   

POLICYJA:

Ravena napisał/a:
The Walking Dead...Dowodzi nimi policjant
- i znow kolejne zombi,
Ravena napisał/a:
Blue Bloods...o zbrodniczej działalności policji

Cytat:
Luther...to psychologiczno-kryminalny

Ravena napisał/a:
Terriers...o losach byłego policjanta

od tego miejsca stwieradzam ze autor lubi kryminaly (nawet te z zombi), i w wiekszosci sie na tym skoncetrowal dalej juz troche lepiej mimo ze w podobnym stylu: ( te ponizej ogladałem czasem i moga byc )

Boardwalk Empire - tez policja kontra mafia, ale fajnie osadzony w czasie i te poczatki maifi :)
Sherlock - nawet sie da ogladac (w roli glownej detektyw)
Haven - ten opis jest jak najgorszy blurb jaki czytalem na okladce, ktokolwiek bo pisal chyba byl na prochach :lol: ... a w roli glownej policjant i agentka FBI .. ogladalem, fajne te klątwy są :D

The Event - raczej opisalbym to jako thiller fiction:
Spoiler:
uwaga ludzko wygladajacy kosmici lub cos w tym stylu

Caprica - fanom BSG powinno sie spodobac, poczatki cylonow i tej ich wiary :D

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-12-08, 20:19   

No i po co nam telewizja, skoro mamy Internet ^^
Żadnego z wyżej wymienionych tytułów nie oglądałam, osobiście wszelkie zombie, klątwy i tajemnicze wirusy mnie straszliwie irytują ;) Kryminalne seriale o złych policjantach i depresjach gangsterów zupełnie mnie nie pociągają... BS nie oglądałam, i chyba wolę Star Treka :)
Najbardziej podoba mi się Sherlock. Trwa dokładnie tyle, ile powinien trwać (dla mnie) przeciętny serial :P

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-12-08, 20:32   

Ja nie wiem czy te klątwy to klątwy :D
np.
Spoiler:

- babka ma zly humor i mamy tornado w miescie :D
- gostek jak sie zirytuje to sie dziury w ziemi otwieraja
pewnie dlatego klatwy ze prawie zawsze odwraca sie to przeciwko uzytkownikowi

ogólnie to myślę ze pan Robert Ziębiński z Newsweeka wyczerpał swoje pomysły na ten rok i stworzył ten zapychacz

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-12-08, 20:39   

Ta babka to jak ja! :lol:
necro napisał/a:
ogólnie to myślę ze pan Robert Ziębiński z Newsweeka wyczerpał swoje pomysły na ten rok i stworzył ten zapychacz

Ostatecznie jest to subiektywny artykuł. Wbrew tytułowi ^^
A przy okazji taki ktoś kto nie ogląda telewizji (vide: ja) dowie się co w serialowym świecie piszczy i nie będzie zupełnie zielony, gdy współpracownicy zaczną nagle ekscytować się kolejnymi odcinkami w czasie przerw na kawę :D

Kama 
Towarzysz

Wysłany: 2010-12-09, 10:27   

Luthera polecam. Jak ktoś lubi kryminały.
Dla mnie super. 6 odcinków, brytyjski akcent :) i przystojny czarnoskóry glina :)

The Walking Dead
Haven
Blue Bloods
mam zamiar zobaczyć

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-12-09, 23:40   Re: 10 nowych seriali, których wstyd nie znać

Ravena napisał/a:

Caprica - premiera: styczeń 2011 Canal Plus

Chyba jedyce, co mogłoby mnie zainteresować. Battlestar Galactica (wersja nowsza) to prawdopodobnie najlepszy serial z gatunku sf, jaki kiedykolwiek powstał. Problem w tym, że utknąłem w 3 sezonie i obawiam się, że prequele też nie będą grzeszyły tym czymś, co napędza twórców, nie będąc jednocześnie kasą.

Jeśli chodzi o seriale w ogóle, to jest jedno absolutne arcydzieło - Dexter, a później długo długo nic. Tego się nie da zrecenzować, bo to się wymyka wszelkim ramom. To trzeba obejrzeć.

PS. No i czekam na ekranizację Pieśni lodu i ognia.

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-12-10, 15:32   

Cytat:
Jeśli chodzi o seriale w ogóle, to jest jedno absolutne arcydzieło - Dexter

Ale tylko pierwsza seria, która jest naprawdę świetna - druga jest jednak słabsza :hm:
Trzecia wciąż przede mną więc nie znam, koleżanka twierdzi, że wraca do poziomu pierwszej...
geralt napisał/a:

Będzie rozczarowująca... 8)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-12-10, 15:43   

Ravena napisał/a:
Cytat:
Jeśli chodzi o seriale w ogóle, to jest jedno absolutne arcydzieło - Dexter

Ale tylko pierwsza seria, która jest naprawdę świetna - druga jest jednak słabsza :hm:
Trzecia wciąż przede mną więc nie znam, koleżanka twierdzi, że wraca do poziomu pierwszej...

Druga momentami jest nawet lepsza od pierwszej, jak dla mnie równy poziom. Dalej już trochę słabsze, ale wciąż bardzo dobre. Zakończenie 4 sezonu na długo pozostaje w pamięci... Do zakończenia 5 serii został jeden odcinek.

Ravena napisał/a:
geralt napisał/a:

Będzie rozczarowująca... 8)

bo?

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2010-12-10, 15:53   

"Bo"... ci przyszłość przepowiadam, tak bedzie i tyle? :lol:
A na poważnie, dla fanów przeważnie/zawsze realizacje filmowe powieści są rozczarowujące. A cykl Martina jest tak duży i wielowątkowy, że myślę, realizatorzy jednak trochę obetną ^^

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2010-12-10, 16:10   

To zależy czego się oczekuje. Takiego serialowego Wiedźmina trudno w ogóle porównywać z książkami, a jednak mimo wszystko z przyjemnością obejrzałem całość dwukrotnie, bo jako serial wcale nie jest taki zły, jak go malują.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-09-03, 20:09   

The Killing (polski tytuł: Dochodzenie) - jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, to niech zobaczy! Fox Life będzie wyświetlał pierwszy (póki co jedyny, ale chyba wnet się to zmieni) sezon, od poniedziałku o 21.00. Oczywiście można też szukać w sieci, póki co in english, ale pewnie wnet ktoś zacznie wrzucać odcinki PL. :) Jeśli o mnie chodzi widziałem i jestem zachwycony. To sesnacja wysokiej wody, każdy jeden odcinek przynosi nowe zagadki i ciągle się zmieniają podejrzani... jest świetny!!

Cytat:
Czy wiecie kto zabił Rosie Larsen?
„Dochodzenie” to najnowszy serial Veeny Sud – scenarzystki, producentki i twórczyni, „Dowodów zbrodni”. Serial oparto na popularnym duńskim pierwowzorze „Forbrydelsen”, który odniósł ogromny sukces.

Akcja „Dochodzenia” rozgrywa się w deszczowym Seattle i opowiada historię zabójstwa młodej dziewczyny – Rosie Larsen i policyjnego śledztwa prowadzonego przez dwójkę detektywów, poszukujących motywu i sprawcy zbrodni. Serial rozgrywa się w czasie rzeczywistym, jeden odcinek serialu to jeden dzień śledztwa, co daje możliwość przedstawienia dogłębnej analizy głównych postaci. W „Dochodzeniu” widzowie śledzą trzy wątki związane z morderstwem: detektywów, którzy prowadzą śledztwo; pogrążonej w żałobie rodziny zamordowanej dziewczyny oraz podejrzanych. W serialu pojawia się również wątek polityczny, gdyż jednym z podejrzanych jest lokalny radny, prowadzący aktualnie kampanię. Wraz z rozwojem akcji, staje się jasne, że nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret, i choć bohaterowie myślą, że już uporali się ze swoją przeszłością, ona niespodziewanie do nich powraca.

W „Dochodzeniu” występują: Mireille Enos (nominowana za tę rolę do nagrody EmmyŸ) jako detektyw Sarah Linden; Billy Campbell („Once and again”) jako Darren Richmond, przewodniczący Rady Miasta Seattle, obecnie starający się o urząd burmistrza; Joel Kinnaman („Snabba Cash”) jako Stephen Holder, policjant pracujący wcześniej w wydziale narkotykowym, który wspólnie z detektyw Linden szuka sprawcy zbrodni Rosie; Michelle Forbes („Czysta krew”) w roli matki Rosie, Mitch Larsen oraz Brent Sexton („W.”, „W dolinie Elah”) jako ojciec Rosie, Stan Larsen. Pierwszy odcinek wyreżyserowała Patty Jenkins („Monster”), natomiast szósty i dziewiąty – Agnieszka Holland.

Myślę, że mogę spokojnie polecić ten serial również w imieniu andrewa i mi nie zmyje głowy, jak zajrzy, bo znam Jego opinię i jest równie pozytywna jak moja.

Zaproszone osoby: 1

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-09-03, 21:34   

Tak chwilkę mi trzeba było by rozróżnić oryginał od remaka, czyli polecasz ten produkt USA :)

Cytat:
`The Killing` jest remakiem popularnego duńskiego serialu pt. `Forbrydelsen`.

Szkoda ze nie wcześniej dałeś znać, teraz zaczynają się nowe sezony więc raczej już nie znajdę dodatkowej chwili na coś nowego.

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2011-09-03, 22:37   

Tak, polecam produkt USA pod tytułem "The Killing" :tak: :ok:

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2011-09-04, 12:18   

Nieznany napisał/a:
Myślę, że mogę spokojnie polecić ten serial również w imieniu andrewa i mi nie zmyje głowy, jak zajrzy, bo znam Jego opinię i jest równie pozytywna jak moja.

Właśniem zajrzał :) i oczywiście potwierdzam.
I dokładnie tak jak napisał Nieznany, chodzi o wersje amerykańską.

Nieznany napisał/a:
Oczywiście można też szukać w sieci, póki co in english

Napisy w sieci są :)

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2012-11-24, 15:17   

Mam pytanie, a propos nowego serialu. Czy ktoś widział "Elementary"? Przeczytałam o tym serialu niedawno i po raz pierwszy od bardzo dawna mam chętkę na obejrzenie czegokolwiek co ma więcej niż jeden odcinek ;) Konwencja wydaje mi się dosyć ciekawa, choć oczywiście nic to nowego...
I tylko niepokoi mnie Jonny Lee Miller w roli współczesnego Holmesa... Ciągle mam go w pamięci jako ciapowatego Edmunda z "Mansfield Park"... ^^
Obejrzał ktoś? Poleca?

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2012-11-24, 17:51   

Podobno - to cytat - "d... nie urywa, szału nie robi. Ot taka trochę podróbka Castle'a i klasyki" Nie widziałem, ale można by faktycznie rzucić okiem - lubię Lucy Liu. :)

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-11-24, 17:54   

To ja się wstydzę, bo żadnego z tych seriali nie znam i poznawać raczej nie zamierzam :)
Ledwo mi wystarcza czasu, żeby za Mythbustersami nadążyć, cały sezon TopGear America czeka na obejrzenie, podobnie finałowy sezon No Reservations, a teraz jeszcze doszedł mi The Layover (tyż Bourdaina)...
Nawiasem mówiąc zna ktoś dobrą stronę z napisami angielskimi do seriali? Bo szukam właśnie napisów do Layovera, a na polskie raczej nie ma co liczyć :)

MonikaZiomek 
Przedszkolak

Wysłany: 2013-12-02, 20:38   

Oczywiście przepis na życie, Czas honoru i Prawo Agaty. Ktoś z Was ogląda , któryś z tych seriali ?

DaLi 
Licealista
DaLi

Wysłany: 2013-12-02, 20:50   

NIE. część tu CZYTA. część MORDUJE. a jeszcze inna - stawia jednych i drugich do pionu ;)

Odpowiedz do tematu