Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Birkegaard Mikkel "Biblioteka cieni"
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-02-06, 13:18   [Krm] Birkegaard Mikkel "Biblioteka cieni"

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ może mieć na człowieka czytana mu książka? Jon, młody adwokat z Kopenhagi, nie miał na ten temat żadnych przemyśleń, ale tylko do czasu. Kiedy w tajemniczy sposób zamordowany został jego ojciec, właściciel antykwariatu Libri di Luca, i kiedy okazało się, że jest on teraz właścicielem tego urokliwego miejsca, dla Jona otworzył się inny świat.

Okazało się, że antykwariat jest siedzibą Stowarzyszenia Lektorów, osób, które potrafią wpływać na sposób postrzegania świata przez innych ludzi przez... czytanie. I to w taki sposób, że czytelnicy nie są tego świadomi. Lektorzy, którzy dzielą się na Nadawców, oddziałujących przez czytanie, i Odbiorców, słyszących i do pewnego stopnia widzących to, co czytają inni i mogących wpłynąć na ich odbiór.

Tam, gdzie człowiek ma władzę nad innym człowiekiem zawsze pojawią się nadużycia. Nie inaczej jest wśród Lektorów. Jon, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, kto zamordował swego ojca, dowie się, że prócz prawomyślnych Lektorów istnieją osoby wykorzystujące swą umiejętność dla zdobycia władzy i majątku. To jedna z tych osób zamordowała ojca Jona, Lucę, który był bliski odkrycia prawdy o tej organizacji cieni. W niebezpieczeństwie są teraz również sam Jon i sprzyjający mu Lektorzy.

Ja sam nie jestem wielkim fanem kryminałów, ale tę, dość wciągającą, książkę przeczytałem z przyjemnością, bo choć może nietrudno odgadnąć, kto jest "tym złym" i jakie będzie zakończenie, to całe to książkowe tło... aż by się chciało zgubić wśród półek Libri di Luca, poczuć woń tych tomów naładowanych swoistą energią... W każdym razie książkę polecam.

Moja ocena: 4/6

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu