Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Sapkowski Andrzej - Narrenturm
Autor Wiadomość
Greg-B 
Pierwszak
FEF rulez !!

Wysłany: 2005-06-11, 01:16   

Dranio - ale nie ma mail'a :D
Ostatnio zmieniony przez Greg-B 2005-08-20, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-11, 10:10   

Dranio napisał/a:
Tak Andy poprosze o Bozych Wojownikow

Poszło na maila

Karuzel 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-15, 05:33   

Ksiazka jak dla mnie genialna i taka inna niz to co czytalem do tej pory.Przeczytałem jednym tchem:)Po jezyku widac ze Sapkowski duzo sie przygotowyał aby oddac atmosfere tamtych czasów, chodz uwazam ze ksiazka osmiesza sieredniowiecze oraz przesady ludzui tamtych czasów.

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-15, 08:53   

Cytat:
chodz uwazam ze ksiazka osmiesza sieredniowiecze oraz przesady ludzui tamtych czasów.

W kazdym wieku sa poglady ktore mozna osmieszyc, nawet w naszym. Nie wolno porownywac wiekow srednich do @naszych czasow" bo nijak to nie wychodzi. Wtedy byla inna mentalnosc, inne typy postaw, Do tej pory czytalem tylko "Narrenturm" i jakos nie widzialem zeby cos bylo osmieszone. Chyba ze za smieszne mozna uznac wtracenie bohatera do wiezy blaznow. I w dzisiejszych czasach "niewygodnych" ludzi uznaje sie za wariatow, i wcale nie jest to smieszne.

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-06-15, 09:19   

Karuzel napisał/a:
sieredniowiecze oraz przesady ludzui tamtych czasów

Żaden ze mnie znawca, ale wydaje mi się że opisywany okres nie jest już średniowieczem.

Ciekawostka... na tym fragmencie obrazu jest pokazany Jan Žižka:

Pamietacie co to za bitwa i kto był malarzem?

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-15, 09:22   

I czy mozna rozpoznac twarze osob z otoczenia malarza(tak mowia). Elementy uzrojenia tez nie sa oddane wiernie z realiami historycznymi 8)

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-15, 12:57   

Może się wygłupiłem, bo historia to nie był mój konik, ale czy to nie w okolicach roku pańskiego 1400

Jagus 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-01, 22:19   

Przeczytałam oba tomy i jedno moge powiedzieć: jest to ten sam Sapkowski. Jedyna rzecz, która mnie strasznie zdrażniła i sprawiła że ciężko było przebrnąć to cytaty i ich odnośniki na końcu ksiązki. Moim zdaniem zepsuło to całą atmosferę. Zanim wczytasz się i zapomnisz o bożym świecie, jak to miało miejsce podczas czytania wiedźmina, musisz skoczyć na koniec książki i mozolnie szukać odnośnika. [autor nie zadał sobie nawet trudu ponumerowania ich, co uważam za wielkie utrudnienie]. No chyba, ze dojdziezs do wniosku że to nudy i nie warto tam zaglądać, lepiej ominąć. Jednak to takie wstawki, m.in. budują klimat dobrej książki, tylko dlaczego nie zostały umieszczone normalnie, u dołu strony? Jest to dla mnie zastanawiające. I podkreślam, że przynajmniej w moim przypadku była to wada, która nie pozwoliła mi cieszyć się lekturą tak, jak to miało miejsce w przyp. Sagi o Wiedźminie.

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2005-10-01, 23:14   

Ja sobie poradziłem w ten sposób z odnośnikami, że ich po prostu nie czytałem w czasie lektury. Zrobiłem to dopiero po przeczytaniu. Uważam, że to znacznie ułatwia czytanie, chociaż potrzebna jest raczej "żyłka historyczna". Jak ktoś specjalnie historii nie lubi, to przygody Reynewana są raczej nie dla niego.

Jagus 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-07, 07:57   

A może ktoś wie, kiedy wyjdzie trzecia część? {a może już wyszła i ja nic o tym nie wiem????}

kilof 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-09, 12:20   

Trzecia część "trylogii husyckiej" jeszcze nie wyszła. Tworzy się :)

Tanatos 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-12, 11:20   

Przeczytałam oba tomy i jedno moge powiedzieć: jest to ten sam Sapkowski. Jedyna rzecz, która mnie strasznie zdrażniła i sprawiła że ciężko było przebrnąć to cytaty i ich odnośniki na końcu ksiązki. Moim zdaniem zepsuło to całą atmosferę. Zanim wczytasz się i zapomnisz o bożym świecie, jak to miało miejsce podczas czytania wiedźmina, musisz skoczyć na koniec książki i mozolnie szukać odnośnika. [autor nie zadał sobie nawet trudu ponumerowania ich, co uważam za wielkie utrudnienie]. No chyba, ze dojdziezs do wniosku że to nudy i nie warto tam zaglądać, lepiej ominąć. Jednak to takie wstawki, m.in. budują klimat dobrej książki, tylko dlaczego nie zostały umieszczone normalnie, u dołu strony? Jest to dla mnie zastanawiające. I podkreślam, że przynajmniej w moim przypadku była to wada, która nie pozwoliła mi cieszyć się lekturą tak, jak to miało miejsce w przyp. Sagi o Wiedźminie.

saszka12345 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-09-30, 13:54   

Ciekawe recenzje. :shock: Właśnie mam zabierać się za tę książkę i pomimo powyższych neatywnych postów sądzę że warto. Pomimo wielu złych opinni wolę sam zdecydować czy jest dobra. Postaram się także nie porównywać jej do sagi o Widźminie ... :) . Dzięki

saszka12345

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2006-09-30, 14:14   

Mi na przykład Narrenturm podobał się i to bardzo. Uśmiałam sie jak dzika norka. Mimo dość pokaźnych rozmiarów książeczki połknęłam ją niemalze za jednym zamachem. Teraz z niecierpliwością czekam na trzecią część cyklu, której premiera ma być podobno już w październiku...

3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda

Wysłany: 2006-09-30, 18:21   

saszka12345 napisał/a:
Postaram się także nie porównywać jej do sagi o Widźminie ...

Nie należy ich porównywać :) Ten sam pisarz ale zupełnie inne światy. Oczywiście, można powiedzieć: "Podobało mi się bardziej/mniej", ale nie należy szukać tu odpowiednika Wiedźmina i Yen czy Ciri. To jest zupełnie inna bajka. Na dodatek mająca ambicję mocnego zaczepienia w prawdziwej historii.
Mnie się dobrze czytało. Inaczej niż Wiedźmina, ale dobrze i czekałem na druga część, tak jak teraz czekam na trzecią :)

warzyw 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-10-03, 21:57   

glus napisał/a:
Dla porównania proponuję przeczytać (tak było ze mną) książkę bardzo historyczną (chociaż nie stricte naukową) Jasienicy - np. Polskę Piastów (bo pierwsza w cyklu ale dowolna inna z tej serii np. P. Jagiellonów, ... będzie równie dobra) czyta się jak powieść sensacyjną.

Moze nie dokładnie odnosnie tematu, ale nie moge sie powstrzymać: książki Jasienicy są "mało historyczne". Jest w nich mnóstwo błędów faktograficznych i interpretacyjnych. Jednak w charakterze popularyzatorskim są swietne:)

tatkog 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-10-05, 19:32   

każdy z nich ma zalety i wady a ja wole sapka

tokuf 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-10-22, 13:35   

Narrenturm i Bożych wojowników przeczytałem, posmiałem sie trochę ale czegos mi tam jednak brakowało nie umiem powedzeic czego :oops:

ale na swoje usprawiedliwienie powiem ze z Sapkowskiego podabały mi sie najbardziej opowiadania i "krew elfów"

Odpowiedz do tematu