Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Rom] Sandemo Margit - SAGA O LUDZIACH LODU
Autor Wiadomość
JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-04, 19:09   [Rom] Sandemo Margit - SAGA O LUDZIACH LODU

Witam.

Może porozmawiamy o 47 - miotomowej Sadze o Ludziach Lodu?

Nie jest to arcydzieło literatury światowej, ale jeśli ktoś lubi magię i przygodę, to SoLL jest w sam raz dla niego.
Pod względem wiedzy o mitach, religiach i kulturach, jest to, moim zdaniem, książka bardzo bogata i nie zaliczyłabym jej do pospolitych romansideł czy bajeczek.

Margit Sandemo wykazała się bardzo solidną wiedzą z tego zakresu, a poza tym opisała wszystko ujmujacym językiem. Poza tym przez 47 tomów Sandemo utrzymuje w lekkim napięciu, co nie jest łatwe w tak obszernej opowieści.

Jeśli chcielibyście podzielić się uwagami na temat SoLL i rozpocząć dyskusję, to zapraszam.

Pozdrowienia,

JAgusia

Jeśli ktoś chce, to mam całą sagę w e-bookach i chętnie się podzielę.
Ostatnio zmieniony przez Tifa Lockhart 2009-10-07, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-02-04, 19:44   

<wow> Przebrnęłaś przez 47 tomów ???? <wow> Gratuluję <wow>

Ja już od dłuższego czasu zabieram się do lektury SoLL, ale trochę brakuje mi czasu, a czytam jeszcze inne książki. Moja przyjaciółka przeczytała już (w papierze) jakieś piętnaście tomów i jest zachwycona, a nie mam wątpliwości co do jej gustu, więc pewnie to po prostu dobre książki są :) :):)

liv 
Pierwszak
Killerus Studentus

Wysłany: 2005-02-05, 09:37   

karramba poczytaj Sage - jest naprawde niezla i nawet sie nie czuje kiedy przeczyta sie do konca (na mnie ilosc tomow tez dzialala odstraszajaco - a przeczytalam w rekordowo krotkim czasie)

JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-05, 13:26   

A co powiecie o kobietach Ludzi Lodu?

Może porozmawiajmy o ulubionych bohaterach?

JAgusia

[ Dodano: 2005-02-05, 13:33 ]
Nie wiem, Liv, kto jest Twoim ulubionym bohaterem, ale wiem jakie imię Ci się podobało. :wink:

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-02-05, 14:40   

Lubię czytać serie fantasy, ale czy w temacie SoLL mógłby wypowiedzieć się jakiś mężczyzna ? Nie uznaję segregacji płci lecz w kwestii gustów różnica jest tak istotna, że trochę niepokoi mnie to, że wypowiadają się same Panie (nawet jeśli są to Panie, których gustom nie mam nic do zarzucenia :) )

JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-05, 15:10   

Serdecznie proszę o wypowiedź Konradzie. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie czy gust, dyskusja staje się ciekawsza.
Każdą wypowiedź szanuję i uważam za równoprawną, a tym bardziej nie mam nic przeciwko mężczyznom. :D :oops: :wink:

Pozdrawiam,

JAgusia

liv 
Pierwszak
Killerus Studentus

Wysłany: 2005-02-05, 15:37   

akurat nick Liv wzielam od Liv Kristine - wokalistki Theatre Of Tragedy - a moja ulubionymi postaciami byli Ulver i Villemo :D

Vilgefortz
Gość
Wysłany: 2005-02-05, 20:26   

Ja to zacząłem czytać jak miałem 17 lat. Ostatnio spróbowałem się za to wziąć ale ciągnie jakimś shitem wiec sobie darowalem

JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-05, 21:25   

Villemo to także moja ulubiona bohaterka. Była najlepsza prawda? Miała moim zdaniem najbogatszą osobowość wśród kobiet. Po niej Ingrid.

Z mężczyzn - moim ulubionym był Heike - bardzo przypadł mi do gustu i podobały mi się jego przygody.

Sol też polubiłam, ale bardziej w Sadze o Królestwie Światła? Czytaliście?

JAgusia

Nadril 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-05, 21:42   

Nie, mogłabyś przybliżyć temat i powiedziec o co w tej sadze chodzi?(Saga o Królestwie światła..).

A co do samej sagi o ludziach lodu to pochłonąłem ją w niecałe trzy tygodnie, czytałem po dwie-trzy książki dziennie...
Nie jest to może dzieło na miare światową, ale wciąga...
Co do bohaterów, to z kobiet najbardziej mi przypadły do Gustu Sol i Ingrid, a z męzczyzn Ulvhedin...
Za to ten cały Nataniel, wybraniec(Neo :D )był jak dla mnie postacią mdłą i niewyraźną. No i taką.. niesympatyczną.....

JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-06, 16:27   

SAGA O KRÓLESTWIE ŚWIATŁA - to dalsza część przygód bohaterów SoLL (duchy i współcześni) oraz bohaterów Sagi o Czarnoksiężniku. W sumie te trzy sagi stanowią trylogię, ale każdą część można czytać niezależnie od innych. Ale oczywiście, jeśli ktoś polubił bohaterów SoLL, to ucieszy się czytając o nich w SoKŚ. No, ale do rzeczy...

Tytułowe Królestwo Światła znajduje się we wnętrzu Ziemi. Panuje tam wieczny dzień ponieważ świeci tam sztuczne Słońce, które nie tylko daje światło i ciepło, ale ma też inne właściwości.
Mieszkaja tam ludzie z różnych epok, ponieważ śmierci nie ma, a kazdy zatrzymuje sie na wieku ok. 35 lat. Są tam nie tylko ludzie, duchy, czarne anioły, elfy i obcy, ale też wiele innych istot. Środkiem transportu są latajace gondole!
Poza granicaqmi królestwa, także wewnątrz Ziemi, znajduje się Królestwo Ciemności oraz Góry Umarłych.
Jeśli podobała wam się Saga o Ludziach Lodu, to ta część trylogii też wam się spodoba - tak samo, albo bardziej...

Pozdrawiam,

JAgusia

anka 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-07, 08:47   

Mnie przeraziła taka ilość tomów. A z doświadczenia wiem, że jeżeli zacznę coś czytać, to nie przestanę, aż skończę. Dlatego postanowiłam przeczytać najpierw Sagę o Czarnoksiężniku (marne kilkanaście tomów) i w zależności czymi się spodoba czy nie, przeczytać SoLL. Generalnie nawet mi się fajnie czytało, ale potrzebuję chyba dużej przerwy, bo ostatnie tomy czytałam jedynie siłą rozpędu.
Ale po tak zachęcających Waszych opiniach znowu naszła mnie ochota na te 47 tomów.
Więc chyba już cas się za to zabrać...

JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-08, 17:39   

Ze wszystkich części Saga o Czarnoksiężniku podobała mi się najmniej. Proszę nie sugeruj się nią i przeczytaj SoLL! Będziesz dosłownie połykać kolejne części!

Pozdrawiam,

JAgusia

Sarah
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 00:07   

Przeczytałam całą SoLL, ale tak prawdę mówiąc, to najbardziej podobało mi się pierwsze dwadzieści kilka tomów, potem było coraz gorzej :?
Moja ulubiona postać kobieca - Sol, bardzo emocjonalna, czerpiąc garściami z życia, egoistyczna, ale nie pozbawiona uczuć... 8)

gopiot 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-21, 14:49   

co do sag - przeczytalam wszystkie trzy i podzielam zdanie iz saga o czarnoksiezniku byla znacznie gorsza. Lubilam z sagi tez Tule - imion wszystkich nie pamietam ale i ona byla ciekawa postacia.
Gosia

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-04-21, 15:13   

Tez przeczytalem SoLL. dawno temu. podobala mi sie. ale macie racje ostatnie tomy byly juz dretwe.
a czy sa tomy kolejnych czesci, jak mowisz JAgusia, trylogii dostepne w ebookach?

--
korzystam z: IPhone 3G

JAgusia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-21, 15:27   

Mam tylko całą SoLL

gopiot 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-21, 16:16   

Mam troche ebook- sagi o czarnoksiezniku dokladnie od 2 do 7 tomu
Gosia

[ Dodano: 2005-04-21, 16:17 ]
Widzialam strone z kilkoma pozycjami sagi o ludziach lodu - niestety nie udalo mi sie ich sciagnac
Gosia

anka 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-25, 17:50   

Ja mam Całą SoLL i 10 tomów Sagi o czrnoksiężniku

BlackFalcon
Gość
Wysłany: 2005-05-05, 22:03   

A można prosić o Czarnoksiężnika 8,9 i 10 na maila : blackfalcon@twoje-sudety.pl ? Z góry dzięki!

Odpowiedz do tematu