Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Glukhovsky Dmitry "Metro 2033"
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-06-07, 12:21   Glukhovsky Dmitry "Metro 2033"

Glukhovsky Dmitry "Metro 2033"

Cytat:
Bestseller Dmitrija Glukhovsky'ego Metro 2033 do ściągnięcia za darmo i zupełnie legalnie!

Drodzy moskwiczanie i goście stolicy! Moskiewskie metro to system transportu, którego użytkowanie wiąże się z podwyższonym ryzykiem.
(Informacja w wagonie metra)

Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła.
(Chan)

Choć „Metro 2033” jest książką o świecie po wojnie nuklearnej, mutantach, potworach i walce z nimi, z charakterystycznymi dla science fiction rekwizytami, to jest to przede wszystkim opowieść o konieczności odnalezienia przez każdego człowieka swojego miejsca na ziemi; o konieczności określenia i zrozumienia misji, którą ma do wypełniania człowiek jako jednostka i jako gatunek. Jest to książka o wypełnieniu powołania i życiu pomimo wszelkich trudności.

„Metro 2033" jest przypowieścią o postnuklearnej Moskwie, gdzie ci, którzy przeżyli kryją się przed promieniowaniem i nowymi formami życia w stołecznym metrze – największym schronie przeciwatomowym świata. Rozproszone grupki ludzi tworzą państwa-miasta na stacjach kolejki podziemnej, handlując, wojując i układając się między sobą. Bohater książki, Artem, aby ocalić swoją stację, jest zmuszony do wyprawy na drugi koniec metra, podczas której pokonuje liczne niebezpieczeństwa i poznaje nowe społeczności, które powstały po wojnie. Im dłużej szedł, im więcej poznawał światopoglądów, tym bardziej przekonywał się, że cała jego wyprawa jest pozbawiona sensu. W końcu staje przed wyborem: czy jest sens iść dalej?

Można poczytać także on-line :)

Metro 2033.pl

:D

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2011-06-09, 17:04   

słyszałem od kilku osób, że ciekawe, trzeba się będzie przekonać

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-06-09, 18:57   

Dzisiaj zarzuciłam przyjaciółce delikatną aluzję, że nie czytałam tego, a niedługo mam urodziny. Mam nadzieję, że zrozumiała. :lol: Mam wielką ochotę to przeczytać.

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-06-09, 20:22   

"Metro 2033" jest niezłe. Może nie jest to książka super świetna (to oczywiście moje subiektywne zdanie), ale czyta się ją "wygodnie" i zawiera kilka ciekawych pomysłów. Jednak "Metro 2034" jest zdecydowanie słabsze.

Patrisja 
Towarzysz

Wysłany: 2011-06-09, 21:35   

Mi również podobało się Metro 2033 i także słyszałam niepochlebne opinie o jego następcy Metro 2034. Że niby pisane tylko dla pieniędzy, z dłużącymi się opisami i przemyśleniami.
Jak jest naprawdę przekonam się jak przeczytam :)
Ale nie pasuje mi wersja, że autorowi tak bardzo zależy na pieniądzach by napisać jakieś badziewie licząc na reklamę poprzedniej części. Z prostej przyczyny, Metro 2033 było i jest dostępne bezpłatnie jako ebook w internecie. Autor nic na tym nie zarabia, a mimo to nie wycofuje takiej oferty.

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-06-09, 22:08   

Patrisja napisał/a:
także słyszałam niepochlebne opinie o jego następcy Metro 2034.

Ja nie słyszałem takiej opinii. Ja sam ją wydaję :twisted:
Pewnych rzeczy autorzy nie powinni robić. Albo ewentualnie zrobić i później przyznać się, temu tam w lusterku, że spi...olili i się wycofać. Tak moim zdaniem jest z Metrem 2034. Szkoda tylko, że Dimitry się nie wycofał.
Swoją drogą, obawiam się, że 8 tom cyklu "Mroczna Wieża" (jestem zakochany w historii o rewolwerowcu - krzyżowcu :lol: ) też może się okazać, hmm... jakby to ująć, inny niż bym chciał. Bo w sumie bym nie chciał 8 tomu. Tak jest dobrze. Oj, sorry za mały offtop.

Jool 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-06-23, 01:34   

Przeczytać Metro 2033 i zapomnieć o 2034 - I wszystko jest OK, ma się za sobą kawał porządnej literatury, bez czkawki. Ja, niestety, z czkawką :) . Mogę tylko dodać, że na kanwie Metra powstało kilkanaście opowiadań różnych rosyjskojęzycznych autorów, zdaje się, że pozostają jedynie w źródłowym języku :) .

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-06-23, 08:49   

Zdaje się, że powstała także całkiem niezła gra komputerowa, w której dość wiernie przedstawiono świat Metra 2033. No i fabuła gry to w zasadzie fabuła książki :)

Patrisja 
Towarzysz

Wysłany: 2011-06-23, 14:49   

Tak powstała i dość mocno chwalono ją za oddanie książkowej atmosfery, ciemne tunele, podejrzane dźwięki. Strach się bać :D

Odpowiedz do tematu