Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Siatkówka
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-11-28, 16:30   

Najtrudniejsze ciągle przed nami. A Brazylia, Włochy i Rosja poza nami grają ostatnie mecze z Japonią i Iranem, więc prawdopodobnie załapią w tych kolejkach komplet punktów, podczas gdy Polska zagra z najlepszymi. Do tego Kuba wróciła do gry. Może się to ułożyć tak pechowo, że nawet zwycięstwa z Egiptem i Włochami nie wystarczą do kwalifikacji. Dlatego sam już nie wiem komu kibicować w meczu Kuba-Rosja.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-11-28, 16:48   

Zdaje mi się, że mocna Rosja jest pewniejsza. :mysli: No i oczywiście trzeba wygrać 3:0 z Egiptem! Bo my potrafimy świetnie grać z bardzo dobrymi a tylko dobrych nie doceniamy...

Zaproszone osoby: 1

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-12-02, 09:18   

To się przebudzili :brawo:

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2011-12-02, 10:03   

Po co komu kawa? :) Wystarczy taki mecz :) Teraz Japonia mogłaby punkt urwać Rosji..:

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-12-02, 10:04   

Przebudzili się wszyscy troje... z Europy - chodzi o to by Brazylii powiedzieć :papa: :aloha: :hehe:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-12-02, 15:26   

Trzeba wygrać z Brazylią 2 sety, to będzie pewne co najmniej drugie miejsce. Jak zwykle ciężko znaleźć dokładne zasady ustalania kolejności, a te lubią się często zmieniać. Raz ważniejsze jest ratio setów, raz małych punktów. Ale z jednym i drugim może być problem, bo Włosi grają z Japonią i Iranem, a my z Brazylią i Rosją.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2011-12-02, 15:48   

Z Brazylią ciężko będzie przez to, że z nimi nie wygrywamy, ale zeby tak Ruskim wpierniczyć.. :) Za to ich zarozumialstwo :D I wygląda na to, że liczą się małe punkty, bo Rosja jest przed nami w tabeli. Chociaż, chyba, że stosunek setów wygranych i przegranych..
Jutro, z Brazylią gramy o 7:00, ale ze Sborną.. Ta 3 mnie przeraża.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2011-12-04, 04:21   

Po co siaktkarzom rękawy, skoro i tak je od lat podciągają co piłkę? Brazylia i Rosja grają bez rękawów. Jeśli przeszkadza, to po cholerę je szyją, a jeśli nie przeszkada, to dlaczego ciągle je podciągają?

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-12-04, 07:21   

geralt napisał/a:
Brazylia i Rosja grają bez rękawów

No właśnie.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2011-12-04, 08:51   

Z tym podciąganiem rękawów to już wchodzi w nawyk. Nawet, jak się ich nie ma, to się i tak je próbuje podciągnąć :) I można wytrzeć dłonie :) Strój zależy od sponsora.
A od trwonienia punktów, to chyba jesteśmy mistrzami. Wczoraj w trzecim secie z Brazylią, a dziś jeszcze większe.. 5 piłek meczowych.. Szkoda, chociaż układu tabeli by nie zmieniło.

------------

Aaaa! Jadę na Puchar Polski! W Rzeszowie będzie w tym roku :yahoo:
Będzie okazja zobaczyć formę większości kadrowiczów.

Sorry, tak mi to "wyniknęło", musiałam się pochwalić.. :zawstydzony:

------------------

I po Pucharze. Zostałam bez głosu, a nasi i tak się wczoraj podłożyli... Skra niestety w pełni zasłużyła na zwycięstwo mimo, że grali tylko poprawnie.
Ale jaka w sobotę była jazda..! Cała Skra (a w szczególności Wlazły, Pliński i Falasca) udowodnili, że są tylko zadufanymi bufonami i myślą, że skoro dominują od kilku lat w Polsce, to mogą wszystko na boisku! Wyskakiwali do siatkarzy Resovii co chwila, z głupimi tekstami. A po meczu podbiegli pod sektor klubu kibica Asseco i zaczęli jakieś głupie gesty w ich stronę pokazywać.. Pomieszało się im już w tych głowach. Chyba pomylili dyscypliny...
Chyba ze 3 razy, po wzięciu challenge'a, i tak startowali do sędziego z awanturą, bo przecież oni wiedzą lepiej. Każda inna drużyna dostałaby przynajmniej 3 żółte kartki.
Chociaż szczerze powiedziawszy ten challenge nie jest taki doskonały. Drugi sędzia, mimo dostępu do kamer i powtórek, dwa razy walnął się z decyzją. Ale inne zespoły i ich trenerzy nie rzucały mu sie od razu do gardła jak Bełchatów. Tym bardziej, że nie mieli racji.
A challengem podobno interesował się już CEV (jesteśmy pierwszą federacją, która ten system u siebie wprowadziła), co by wprowadzic na mistrzostwa, ale po takich akcjach..

I zastanawia mnie tylko jedno.. W 4 secie, przy stanie 23:24 dla Żółtków, Resovia zablokował atak Kurka. Na tablicy pojawił się remis, hala w ryk, bo to był matchball.. i w tym momencie okazuje się, że ktoś wziął sprawdzenie. Punkt dla Bełchatowa. Przechodzą dalej. Tylko jak to możliwe, że Skra miała 3 challenge w jednym secie? Widzieliście może ten mecz?

PySy. Bardzo prosiłabym Szefostwo o scalenie czy coś, tych moich postów, bo to już trzy łobok siebie :)

Szefostwo scaliło. :nieznany:
NN
Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2012-01-23, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-03-18, 20:02   

Szkoda tej LM. Nie oglądałem meczu, ale widzę, że było blisko.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-03-19, 23:54   

Skra sama zawaliła. W 4 secie mieli 3 piłki meczowe, a na sam koniec dostali tzw. "szmatę" w środek boiska - zagrywka po siatce. W 5 jwszcze bardziej zawalili, bo prowadzili 5:1. Zenit szybko wyrównał, ale pierwszą piłkę meczową miała Skra. Ostatnia piłka była mega kontrowersyjna, bo sędzia nie zauważył bloku. A był. I nie pozwolił na challenge. W sumie nie mam pojęcia czemu. Od czwartku nie spałam i nie wytrzymałam do ceremoni, ale słyszałam, że Zenit został ostro wygwizdany przez kibiców Skry, a realizator (w czasie "dekorowania" Rosjan) pokazał ostatnią piłkę. Nie wiem, czy to był brak wyczucia, czy specjalnie. Ogólnie Zenit zasłużył na zwycięstwo i tak.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-22, 14:05   

Ha! Widzieliście może mecz z zeszłego tygodnia Skra- Resovia? Ale awantura była..! Po raz kolejny Skra udowodniła, że nie umie przegrywać. Przegrali juz na boisku, a zaczęli się drzeć o taką piłkę..! To się robi trochę żałośne. Po meczu z nami (w sensie Jastrzębiem) było podobnie. Jeden z gości w studio stwierdził nawet, że przy stoliku sędziowskim tylko kierowcy Bełchatowa brakowało, a tak, to byli wszyscy.
I w końcu przyszla kryska na matyska - muszą zapłacić karę. Zaskoczył mnie tylko Wlazły - tylko on się nie rzucał, a paradoksalnie tylko on miał prawo.
No cóż, dziś, mam nadzieję Rzeszów ich rozgromi, Jastrzebie ZAKSĘ i koniec w tym sezonie :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-04-22, 15:12   

A co w końcu zrobili z tym meczem, co go kiedyś siędziowie przez pomyłkę zakończyli wcześniej, a później siatkarze nie wrócili? :D

Niedługo ruszy Liga Światowa. Jak zwykle te grupy układają dziwnie nierówno - Japończykom Rosji, Kuby i Serbii nie zazdroszczę, za to Bułgaria, Niemcy, Argentyna i Portugalia to taka grupa jak nasza na EURO2012. Nam będzie z wiadomych względów ciężko wygrać grupę, ale zawsze to kolejne okazje na odczarowanie Brazylii. Nie można też zbyt szybko trafić ze szczytem formy, bo później Londyn...

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-23, 21:01   

W tym roku Liga Światowa będzie traktowana, jak trening i dogrywanie się składu. Kto ją wygra, nie stanie na podium IO. Tak mi się wydaje.
A co do tego śmiesznego meczu, to PZPS podtrzymał wynik - wygrana Resovii. Mistrzów :) Ale fajnie - w końcu ktoś dokopał tej zarozumiałej Skrze :D

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-05-07, 01:49   

Szkoda tych siatkarek. O ile ręczni zwyczajnie nie zasłużyli na olimpiadę, tak one wygrały dotychczas wszystkie mecze (a w grupie miały mistrzynie świata Rosjanki, mistrzynie Europy Serbki i Holandię, która też często zdobywa medale, później wygrały z Niemkami), jeden mecz nie wyszedł i przy drugim miejscu na turnieju, który, gdyby dodać Włoszki, mógłby spokojnie być mistrzostwami Europy, odpadają z gry. Fakt, że zawaliły wcześniej, ale jednak taki system kwalifikacji jest mało sprawiedliwy, choć federacja siatkarska już nas przyzwyczaiła do różnych dziwactw.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-05-11, 15:22   

To prawda, że ten system nie jest za fajny. Ale oni chyba po prostu chcą zarobić na kolejnych turniejach zamiast od razu kilka drużyn zakwalifikować. Chociaż mężczyźni mieli troszkę inny system i się dało...
Ale trzeba przyznać, że nasze siatkarki grały w tym ostatnim meczu fatalnie. Za dużo błłędów własnych. Zbyt dużo psuły i nie kończyły piłek. To się zemściło.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-05-19, 08:38   

Że niby to prawda?:

Polska - Brazylia 3:2

:shock:

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-05-19, 09:19   

Uf, takie mecze są warte każdej zarwanej nocki.
Pierwsze, co się rzuciło w meczu, to waleczność Polaków. Jakie oni piłki wyciągali..! Już w trzecim secie mieliśmy matchball'a, ale Brazylia atomowymi atakami wygrała. U nas, ciężko było coś wyciągnąć z sytuacyjnych piłek, a tych było mnóstwo własnie przez wybrony. A jak było ładne dogranie, to Kubiak i Bartman szaleli w ataku :) Ogólnie, oglądając mecz, byłam w głębokim szoku :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-05-19, 12:57   

Dobrze, że się nie sprawdziła stara reguła siatkarska i po wyrównaniu dali radę. Ciekawe czy naszej grupie przyznają dziką kartę na drugą drużynę w finale. Biorąc pod uwagę poziom i zainteresowanie kibiców - i Polska i Brazylia powinny awansować.

Odpowiedz do tematu