Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ACTA
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-01-27, 19:21   

geralt napisał/a:
Cytat:
Dość niezwykłe wyznanie w ustach ministra cyfryzacji. Michał Boni przyznał, że ściąga z internetu muzykę oraz filmy i nie uważa, że to powinno być karane. I jak dodał, może pójdzie dziś na demonstrację anty-ACTA w Warszawie.

Cóż, obok Zdrojewskiego, to właśnie Boni ma chyba najtrudniejszy okres w swojej działalności publicznej. Szkoda by było tak intratnej posady. Nie wykluczam, że dostał po prostu polecenie od Tuska.

8) :lol:

Ciekawe, czy ściąga też komiksy :mysli: Nie, to raczej by było za trudne :D

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-01-28, 05:22   

Zobacz, gdzie Tusk ma przyklejone hasło

Cytat:
Najwyraźniej Donald Tusk nie przejął się ostatnimi atakami hakerów. Fotoreporterzy zauważyli, że na laptopie, z którego korzysta premier podczas posiedzenia rządu, jest nalepka z loginem i hasłem.

więcej

Pewnie jest za trudne do zapamiętania - jakbyście nie mogli odczytać: login: Donald, hasło: Donald1

8) :lol:

Ominek 
Przedszkolak

Wysłany: 2012-01-28, 11:02   

:lol: http://referendumacta.pl/
Najczęściej zadawane pytanie do nich to:

Czy to referendum w sprawie odwołania rządu?
:lol:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-02-01, 15:59   

Cytat:
Janusz Palikot nie kończy akcji wieszania masek anonimowych na znanych polskich pomnikach. Chce zasłonić twarz Chrystusowi ze Świebodzina. Zbiera składki na wielką maskę i wynajęcie ... helikoptera. Bo jak inaczej zawiesić maskę na 33-metrowym pomniku?

http://wiadomosci.gazeta....iebodzinie.html
:doh: pewnie ściema jak z tym paleniem w Sejmie, żeby o nim głośno było, ale i tak go pogięło

ale go na proteście ładnie przyjęli :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=pteIYNTzdgE

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-02-02, 12:01   

Następny mądry... i "prawnik" w dodatku :cry:

Cytat:
Zbigniew Ziobro tłumaczy w "Super Expressie", dlaczego poparł w Parlamencie Europejskim umowę ACTA, którą teraz krytykuje. Polityk Solidarnej Polski przyznaje, że został wprowadzony w błąd przez komisarza ds. handlu Karela de Guchta.

Ziobro opowiada, że zadał pytanie komisarzowi, czy ACTA nie jest sprzeczna z Kartą Praw Podstawowych. - Z wielkim smutkiem przyjąłem fakt, że komisarz na moje pytanie (...) powiedział nieprawdę. Wysłał mi odpowiedzi w styczniu, czyli długo po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stwierdzającym, że ACTA jest niezgodna z KPP! To skandal! - mówi europoseł w rozmowie z "Super Expressem".

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

1. Nie przeczytał tekstu - to po pierwsze.
2. Nie został wprowadzony w błąd, bo już pierwszy artykuł ACTA załatwia sprawę zgodności z innymi tekstami prawnymi (a KPP tak praktycznie to ch... chroni, a nie wolności, tak swoją drogą).
3. Powołuje się na nieistniejący wyrok TS w sprawie ACTA. To wymysł mediów, bo rzekomy wyrok w sprawie ACTA dotyczył czegoś zupełnie innego (możliwości nakazania dostawcom internetu filtrowania treści w sieci w związku ze sprawą w Belgii z 2004 roku).

Kto takim inteligentom daje dyplomy?

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-02-02, 18:27   

Politycy bronią się nogami i rękami. Najpierw, jak zwykle, zrobili wszystko na "odwal się", czyli zgodzili się na to, co im tam podsunęli, a później, jak się okazało, że ta ustawa nie jest jak inne - nie przejdzie tak gładko w społeczeństwie, próbują się bronić i coraz bardziej absurdalne tłumaczenia wymyślają. Jacy oni biedni - nikt nie wiedział, na co się godzi, nikt im nie powiedział, że najpierw się czyta dokumenty...!
Ciekawa sprawa jest też z Komorowskim. Cały czas siedział cicho, a jak się już odezwał to wysłał list do RPO z zapytaniem czy ustawa nie wpłynie na ograniczenie praw obywtelskich. Na pewno dokonale wiedział, że Rzecznik wcześniej wysłała list do Tuska w całej tej sprawie... Szkoda słów. Za chwilę w ogóle zrobi się z tego łańcuszek i jeden na drugiego będzie zwalał "bo on zagłosował 'za', to ja też!"

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-02-02, 19:09   

Problem polega na tym, że nasza ratyfikacja lub nie niczego nie zmieni. ACTA właśnie dlatego była tak, a nie inaczej "negocjowana" i ukrywana. Jeżeli ACTA nie zostanie odrzucona na poziomie europejskim - czyli nie ratyfikuje jej PE, to i tak jej przepisy będą dla Polski wiążące. I tyle. O to chodziło od początku i ta banda o tym doskonale wiedziała.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-02-03, 16:00   

http://www.sfora.pl/Tusk-...cje-ACTA-a40185

No, proszę...

Cytat:
Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu ratyfikacji umowy ACTA do końca roku 2012. Argumenty internautów uznaję za uzasadnione - powiedział na konferencji prasowej Donald Tusk

Wygrana:)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-02-04, 05:19   

Saguś - napisałem powyżej, że to niczego nie zmienia. To już nie zależy od tego.
Tu jest więcej . Na dzień dzisiejszy nasza ratyfikacja lub nie - niczego nie zmienia. Jak ACTA nie odrzuci PE, to nam nie pomoże nawet wyjście z UE.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-02-04, 07:05   

a - jeszcze jedno, byłbym zapomniał:

"Artykuł 41: Wystąpienie

Strona może odstąpić od niniejszej Umowy na drodze pisemnego zawiadomienia o odstąpieniu złożonego Depozytariuszowi. Odstąpienie staje się skuteczne 180 dni od daty otrzymania zawiadomienia przez Depozytariusza."

Zamiast zatem p***lić o ratyfikacji i, po raz kolejny, kłamać ludziom, wystarczy od Umowy odstąpić.

ACTA po polsku

Może to zrobić Ambasador RP w Tokio - jako że Depozytariuszem Umowy jest Państwo Japonia - oczywiście po uzyskaniu stosownego pełnomocnictwa, analogicznie do złożenia podpisu pod Umową.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-02-04, 13:01   

Bo tu chodzi o to, żeby się nie narazić ani internautom, ani koncernom. I wyrazić się "wymijająco wprost" :D Jednym powie, że "zawiesi" ratyfikację, a drugim obieca, że może kiedyś się ją "odwiesi" i gitara :)

jacek napisał/a:
Saguś - napisałem powyżej, że to niczego nie zmienia. To już nie zależy od tego.
Tu jest więcej . Na dzień dzisiejszy nasza ratyfikacja lub nie - niczego nie zmienia. Jak ACTA nie odrzuci PE, to nam nie pomoże nawet wyjście z UE.

Ja bym powiedział, że jednak ma znaczenie. I to podstawowe. Co z tego, że UE zobowiąże się do czegoś "bez uszczerbku" dla innych przepisów, jeśli inne przepisy jasno określają, że nie ma w tym zakresie uprawnień? Co Unia może w granicach swoich kompetencji, to już zrobiła w sposób dużo bardziej zaawansowany, niż zobowiązuje ACTA. A co nam szkodzi, że w innych krajach handel podróbkami towarów unijnych firm czy pirackimi kopiami będą nielegalne? Bo praktycznie do tego (jeśli i to już nie obowiązuje) sprowadzałaby się ta cała umowa, gdyby została zatwierdzona tylko na poziomie unijnym. Gdyby przyjęcie przez kraje nie miało znaczenia, nikt by sobie tym nie zawracał głowy. Tym bardziej, że przepchnięcie czegokolwiek w UE wymaga zgody co najmniej większości (najczęściej zdecydowanej, a czasem jednomyślności) w Radzie, której członkowie to nie kto inny, jak przedstawiciele rządów państw unijnych, a tutaj ponoć nikt nie zgłaszał wątpliwości (jakby się jakiś rząd tłumaczył: "to nie my, to Unia") ;)

I skąd stwierdzenie, że nam po przyjęciu ACTA przez PE "nie pomoże nawet wyjście z UE"?

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-02-04, 14:05   

jacek napisał/a:

A myślałam, że źle zrozumiałam Twojego posta :)
Jeżeli chodzi o mój komentarz "wygrana", chodziło mi o ugięcie się Tuska, a nie o definitywną wygraną internautów. Chociaż byłoby to bardzo możliwe, faktycznie, że to zagranie PRowe Tuska. Jakiś tam prawnik wypowiadał się, że nie ma takiego pojecia, jak "zawieszenie ratyfikacji".

Poza tym czytałam, że państwa mogły, ale nie musiały podpisywać ustawy. Przede wszystkim nie musiały jej podpisywać tak szybko. Miały czas do 31 marca 2013r. z decyzją.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-02-04, 14:14   

geralt napisał/a:
I skąd stwierdzenie, że nam po przyjęciu ACTA przez PE "nie pomoże nawet wyjście z UE"?

Norwegia i Szwajcaria nie są w UE, natomiast wiele, o ile nie większość unijnych regulacji ma tam zastosowanie własnie wskutek podpisania stosownych umów.

O znaczeniu ratyfikacji/ nie ratyfikacji przez parlamenty państw członkowskich jest mowa w linkowanym przeze mnie artykule, tak jak i o możliwych posunięciach UE w przypadku braku takowej ratyfikacji na poziomie krajowym.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-02-04, 14:49   

jacek napisał/a:
Norwegia i Szwajcaria nie są w UE, natomiast wiele, o ile nie większość unijnych regulacji ma tam zastosowanie własnie wskutek podpisania stosownych umów.

To w tym przypadku nie są tylko unijne regulacje, bo dotyczą całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w którym zawiera się Unia) i Szwajcarii na podstawie jakichś odrębnych porozumień. Gdyby Polska wyszła z UE, a np. chciała zostać w EOG, to wiązałyby ją tylko przepisy EOG, który nie jest stroną w umowie ACTA.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-02-11, 03:30   

Coraz więcej państw się wycofuje, a Niemcy w ogóle zrezygnowali z podpisania ACTA. Więc praktycznie to już pozamiatane ;)
http://pclab.pl/news48747.html

Odpowiedz do tematu