W jednej chwili wszystko uległo zmianie. Życie Luśki głównej bohaterki książki Pauliny Holtz „Luśka na planecie Dziecko, czyli niePoradnik świadomego rodzica” nagle stanęło na głowie. Niespodziewanie stanie się mamą, a dla jej rodziców to nie jest coś co powinno miało mieć miejsce. Przynajmniej nie w tej kolejności, najpierw zaręczyny, ślub i dopiero dziecko. Nawet nie domyślała się że jest lub może być w ciąży. Żyła w szczęśliwym związku z Krisem, szczęśliwa że niedługo otworzy własną kancelarię prawniczą – a tu taka wiadomość! Wiele teraz się zmieni w jej życiu. Czy da sobie z tym radę?

Książka Pauliny Holtz – serialowej Agnieszki Lubicz to humorystyczna opowieść o tym jak ciąża, zwłaszcza ta niespodziewana zmienia życie wielu młodym rodzicom. „Jak ja się czuję? Przestraszona. Podekscytowana. Zszokowana. Podtruta. Obolała. Zmęczona. Szczęśliwa i niepewna. No, po prostu w ciąży.” – możemy przeczytać jak bohaterka książki reaguje na wiadomość o ciąży. Ale oprócz ciekawego, humorystycznego opowiadania mamy w książce wiele wywiadów z interesującymi gwiazdami i znanymi osobami np: Reni Jusis, Monika Mrozińska czy też dr n. med. Dariusz Boruczkowski. Poruszane są tematy dotyczące sposobów rodzenia, tego czy warto zapisać się do szkoły rodzenia czy tak ważny dla każdej kobiety okres karmienia dziecka czy przygotowanie wyprawki.

Polecam książkę Pauliny Holtz z uwagi, iż poruszanie w niej tematy nie są stresujące jak w wielu poradnikach dla młodych rodziców, ale w sposób jasny i przede wszystkim nie narzucający określonych zachowań. Zawiera ona wywiady z osobami, które także stawiały sobie różne pytania odnośnie wielu spraw, takich jak karmienie, szkoła rodzenia, jak rodzić i pielęgnować narodzone dziecko. Jest to przede wszystkim książka dla rodziców, którzy nie szukają gotowych rozwiązań, ale chcą przeżyć ten najpiękniejszy okres w życiu rodzica na swój sposób – bez nacisku i nieuniknionych porad babć. Książka ukazała się w formie tradycyjnej ale i elektronicznej i dostępna jest w wielu księgarniach internetowych.
Link usunięty