Zmarł Jon Lord
Odpowiedz do tematu

: Zmarł Jon Lord
Zmarł Jon LordCytat:
Po długiej walce z rakiem zmarł w Londynie Jon Lord, brytyjski rockman, były klawiszowiec zespołu Deep Purple. Lord miał 71 lat.

Lord zakładał Deep Purple w 1968 r. Był współtwórcą największych przebojów zespołu, w tym legendarnego "Smoke on the Water". Z zespołu odszedł w 2002 r. O śmierci muzyka poinformowali jego krewni. "Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Jon Lorda. (...) W ostatnich chwilach Jon był otoczony opieką swojej kochanej rodziny" - czytamy w oświadczeniu wydanym na stronie muzyka.

Najlepsze lata kariery Lord przezywał wraz z grupą Deep Purple. W latach 1978-84 grał także w innej słynnej grupie Whitesnake. Był jednym z najwybitniejszych współczesnych klawiszowców, wirtuozem organów Hammonda, które udanie inkorporował do muzyki rockowej.

Deep Purple było jedną z najpopularniejszych obok Led Zeppelin i Black Sabbath brytyjskich grup rockowych, które zdobyły rzesze fanów w na przełomie lat 60. i 70. Był pierwszym muzykiem rockowym, który połączył muzykę klasyczną z popularną na płycie "Concerto for Group and Orchestra" z 1969 r.


gazeta.pl
Wikipedia
onet.pl

:znicz:

:
:(

:
:znicz:

"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"
:
:rip:


Deep Purple - Smoke On The Water.

http://www.youtube.com/watch?v=DjyWRCKhwsY

:znicz:

Gość

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!
:
:znicz:

:
:znicz:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.