KONKURS
Odpowiedz do tematu

:
Xarthias napisał/a:
nie, to mój kolejny fakultet
Mam już mgr z ekonoinformatyki (informatyczne systemy bankowe), licencjat z multimediów, policealną grafikę komputerową i policealną poligrafię
Ja po prostu lubię się uczyć i po tych studiach pewnie pójdę na kolejne...

"Bez przerwy pić też się nie da, więc się dokształcam"

Bohumil Hrabal

8) :lol:

"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"
:
xarthias trzymam kciuki :)

kot też człowiek tylko ma rozum, futerko i jest... mądrzejszy...

Nowalijka roku 2009
:
UWAGA! UWAGA! Dzisiaj wyników nie będzie :P

Linka nie może się podłączyć do sieci, w związku z czym prosiła o przekazanie informacji, że przeprasza i że werdykt ukaże się jutro.

:
Drżę w oczekiwaniu :D

:
A może obstawimy zwycięzców? :mrgreen:

Ja stawiam trypla: 1. Xarthias. 2. tygryska. 3. ex aequo weronik i f.

:mysli:

:
Hmm... ja bym stawiała tak:
1. weronik
2. Xarthias
3. tygryska
:)

:
A ja:
1. f
2. Nineczka
3. Tygryska

:
Jak się bawić, to się bawić. :) Moje typy:
1. mikaz, nineczka
2. saule, tygryska
3. weronik

:
Jako, że jestem lepszym krytykiem niż fotografem (głupia sprawa, bo na studiach bardziej uczyli mnie szukać i wytykać błędy w cudzych pracach niż poprawiać swoje) pozwolę sobie się wypowiedzieć ;)
Na początek - o swoich zdjęciach, w których jest więcej szopa niż photo ;) i które są raczej przypadkowe niż w jakikolwiek sposób zaplanowane.
Pierwsze zdjęcie - bezsensowny krzun na pierwszym planie niszczy kompozycję zdjęcia, no i całość jest mało związana z tematem, bo tak naprawdę nie widać, czy to jesień, czy wiosna czy co (no, widać, że nie zima co najwyżej :P ).
Drugie zdjęcie - nieostre, co tuszuje obróbka, jakieś śmieci w tle, też mało nawiązujące do tematu.
Trzecie zdjęcie - studyjne, klient zapłacił, więc chyba jest w porządku :P i w sumie jestem z niego nawet zadowolony, tym bardziej, że powstało bardzo małym nakładem czasu i pracy.
Zdjęcie czwarte, liście, to sam w sumie nie wiem co to miałoby być. No i przeczy tematowi kolorowej jesieni - pokazuje raczej jej szarą i smutną stronę.
Zdjęcie ostatnie, z muchomorkiem, w sumie prawie mi się udało, aczkolwiek nie do końca podoba mi się postprodukcja w PSie, ale nie miałem czasu za bardzo, żeby kombinować... No i przydałyby się tutaj jakieś baśniowe leśne ludki, które trochę by nadały temu zdjęciu sensu, a tak, to zwykły grzybek jest tylko...

A teraz typy konkursowe i parę szpil ode mnie dla Was :) (zawsze byłem zwolennikiem nauki przez konstruktywną krytykę). Oczywiście proszę to traktować jako moją subiektywną opinię i moje rady niekoniecznie muszą być prawidłowe, a jedynie dopasowujące prace do mojej estetyki...
:P

Najlepszym zdjęciem dla mnie w tym wątku, jest fota dankraj. Nie do końca co prawda nawiązuje do tematu złocistej, kolorowej jesieni, ale jest fajne i z pomysłem.
Od strony technicznej, szkoda że ostrość zamiast na lampę poszła na ścianę i szkoda, że zdjęcie jest trochę przechylone - powoduje to lekki dyskomfort przy jego oglądaniu.

Dalej dla mnie wyróżniają się trzy zdjęcia (kolejność przypadkowa).
a) Drugie zdjęcie Weronik, to z tymi murami. Fajny pomysł, przyzwoicie wykonane. Nieco prześwietlone u góry, ale może takie było założenie. Ja bym też zrobił mniej centralny kadr i chyba w poziomie..
b) Ostatnie zdjęcie f, chociaż w nim strasznie przeszkadza mi ten trójkątny cień u dołu i lekkie pochylenie kadru w prawo.
c) Zdjęcie Nineczki, chociaż podobnie jak u Weronik, spróbowałbym raczej kadru poziomego i próbowałbym złapać oba brzegi strumienia u dołu kadru.

Jeszcze jedno ze zdjęć ma niezły potencjał, tylko zabrakło sprzętu/techniki.
Mowa o winogronach Burli (pierwsze zdjęcie). Gdyby w tym zdjęciu ostrość poszła na kiść winogron z prawej, to byłoby bezdyskusyjnie najlepsze zdjęcie konkursu.

Także moimi typami jest te pięć zdjęć. Siebie, jako "wykształciucha" bym w tym konkursie nie liczył, bo jak na "fotografika" to moje zdjęcia są poniżej krytyki :P

:rockon:

:
A zatem wyniki konkursu (proszę pamiętać, iż każdy otrzyma jakąś nagrodę :wink: ) :

1. MIEJSCE - WERONIK :brawo:

2. MIEJSCE - F :brawo:

3. MIEJSCE - DANKRAJ :brawo:

Na szczególne wyróżnienie zasługują też następujące zdjęcia (kolejność bez znaczenia):
BURLI :]

MIKAZ :]

XARTHIAS :]

NINECZKA :]

Wyróżnienia dostaną jeszcze mały dodatek do kubeczka. A teraz prosim zajrzeć na pw. :D

"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
:
Dzięki za wyróżnienie :jupi: :D i gratuluję pozostałym :)

Spróbuj dotknąć przeszłości. Rozpraw się z nią. Bo to nieprawda, to tylko sen..

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.
:
wow! zostałam wyróżniona :shock:

kłaniam się nisko :D

dzięki Xarthias! nauka trwa.

:
Dziękuję za wyróżnienie :D

:
A ja pięknie dziękuję za nagrodę i powiem tak:
Nagrodzone zdjęcie jest zdjęciem zrobionej przeze mnie lampki z tykwy, które to hobby opętało mnie od jakiegoś czasu ...i wyparło wszystkie inne :lol:
Dlatego wystarczającą nagrodą będzie dla mnie jeśli ktoś zajrzy na youtube, obejrzy cały pokaz slajdów i uzna, że nie zmarnował czasu :D
A nagrodę rzeczową z przyjemnością przekazuję jako zadatek, na poczet kolejnego równie sympatycznego konkursu :D

link do pokazu http://youtu.be/TFNwvJB6WNQ

nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi
:
Dziękuje bardzo za wyróżnienie :)

:
Lul :)
Dzięki :)

:
Gratulacje dla Weronki :tuli: i reszty nagrodzonych i wyróżnionych. :)

:
Dzięki :*

Spróbuj dotknąć przeszłości. Rozpraw się z nią. Bo to nieprawda, to tylko sen..

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.
:
gratulacje dla zwyciezcow i wyroznionych i dla wszystkich uczestnikow :) :*

kot też człowiek tylko ma rozum, futerko i jest... mądrzejszy...

Nowalijka roku 2009
:
"Bo ja się wcale nie chwalę, ja po prostu niestety mam talent" :hehe:
O! Jak miło! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. :) Dziękuję bardzo i gratuluję wszystkim wyróżnionym w taki czy inny sposób uczestnikom konkursu. :brawo:
Doceniam również ofiarność organizatorki, która, mam nadzieję, nie obrazi się, jeśli zrezygnuję z nagrody. W każdym razie czuję się jakbym już ją odebrał. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do mojej jesiennej wrzutki . Nie żebym zaraz się chwalił, itd... :lol:
P.S. Ciekawe czy komuś udałoby się odgadnąć, w jakim regionie Polski znajduje się miejsce przedstawione na moim nagrodzonym zdjęciu?

Ostatnio zmieniony przez f 2012-11-06, 08:50, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum