Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tablet z Androidem - problemy
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-21, 08:34   Tablet z Androidem - problemy

Hej :)

Mam kilka problemów z nowo zakupionym tabletem Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3110 z systemem Android 4.0.4. Kompletnie się na tym nie znam, a za nim coś sam znajdę w necie lub do czegoś dojdę, to dużo czasu upłynie.

Pierwsza kwestia to program do kopiowania plików z kompa (WinXP) na tablet. Mogę używać Windows Media Player, ale tylko do multimediów (niektórych), a ebooków, czy komiksów już nie.

Jakie typy rozszerzeń są "czytate"/ kompatybilne z Androidem? - już wiem, że docx i pdf oraz cbr - tak ;)

Które można przekonwertować na właściwe dla Androida, a innymi sobie głowy nie zawracać po prostu… czyli ściągać od razu "androidowe".

Flash Player 11.2+ dla Androida. Wiem, że Adobe przestał współpracować z Androidem. Ja mam wersję 11.6xxx, ale była też namierzalna w necie wersja 11.2.

Kolejny problem, który mi psuje krew to to, że w przypadku utraty zasięgu sieci play, nie mogę przełączyć na play/plus. Tak - play już nie współpracuje z plus, ale znam takich co nie mają blokady…

Może spotkaliście się z podobnymi problemami i możecie coś poradzić, albo moglibyście mnie skierować na jakieś naprawdę dobre forum z tego zakresu…

Dzięki serdeczne :) :)

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2012-11-21, 11:26   

Spróbuj może na tym forum: http://forum.android.com.pl/. Ja tam pytałem o swojego samsunga i odpowiedzi udzielili. Przy czym możliwe, że problem będziesz musiał rozwiązywać sam działając według podanej przez kogoś z forum instrukcji.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-21, 13:32   

Dzięki serdeczne - zarejestruje się i popytam :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-11-21, 19:47   Re: Tablet z Androidem - problemy

jacek napisał/a:
Pierwsza kwestia to program do kopiowania plików z kompa (WinXP) na tablet. Mogę używać Windows Media Player, ale tylko do multimediów (niektórych), a ebooków, czy komiksów już nie.

Ja telefon z androidem po prostu podłączam przez USB i kopiuję pliki jak na zwykłego pen drive'a.

jacek napisał/a:
Jakie typy rozszerzeń są "czytate"/ kompatybilne z Androidem? - już wiem, że docx i pdf oraz cbr - tak ;)

Wszystko zależy jakie programy zainstalujesz na androidzie. Świeży windows też nie wszystko otwiera.

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-11-21, 21:17   Re: Tablet z Androidem - problemy

jacek napisał/a:
Hej :)

Mam kilka problemów z nowo zakupionym tabletem Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3110 z systemem Android 4.0.4. Kompletnie się na tym nie znam, a za nim coś sam znajdę w necie lub do czegoś dojdę, to dużo czasu upłynie.

Nie rozumiem pytania. Podłączasz tablet kablem i przerzucasz każdy plik na kartę/do pamięci urządzenia z okienka do okienka. W samym tablecie/telefonie polecam do zarządzania plikami program Menedżer Plików.
Możesz też użyć jakiejś chmury, dropbox, google drive itp.
Cytat:

Nie rozumiem pytania :)
Praktycznie każdy format da się odczytać na Androidzie, kwestia aplikacji. Ja do książek używam Kindle. Czyta pdfy i mobi, te drugie trzeba wrzucić do katalogu Kindle na karcie/urządzeniu.

Cytat:
Które można przekonwertować na właściwe dla Androida, a innymi sobie głowy nie zawracać po prostu… czyli ściągać od razu "androidowe".

Patrz wyżej.

Cytat:
Flash Player 11.2+ dla Androida. Wiem, że Adobe przestał współpracować z Androidem. Ja mam wersję 11.6xxx, ale była też namierzalna w necie wersja 11.2.

Wchodzisz w Sklep Play, menu, Moje aplikacje i sprawdzasz czy flasha nie ma przypadkiem w aplikacjach do aktualizacji. Jeśli nie ma, to znaczy, że masz najnowszą wersję.

Cytat:
Kolejny problem, który mi psuje krew to to, że w przypadku utraty zasięgu sieci play, nie mogę przełączyć na play/plus. Tak - play już nie współpracuje z plus, ale znam takich co nie mają blokady…

Musisz w ustawieniach sieci włączyć "Dane w roamingu" wtedy pójdzie :)
W którym to dokładnie miejscu jest nie pamiętam, a nie chce mi się teraz instalować romu ICS w fonie, żeby sprawdzić.

Cytat:
Może spotkaliście się z podobnymi problemami i możecie coś poradzić, albo moglibyście mnie skierować na jakieś naprawdę dobre forum z tego zakresu…

Dzięki serdeczne :) :)

Jeśli chodzi o Andka to jestem dość zaawansowanym użyszkodnikiem, więc jakbyś miał więcej pytań, to wal śmiało. Polecam też wspomniany android.com.pl i jego forum oraz jeśli angielski nie jest dla Ciebie problemem to xda-developers.com

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-26, 05:45   

Dzięki Xar :) Ale to nie takie proste - odpiszę szczegółowo później ;)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-26, 10:46   

No to tak:

1. Niestety - mój komputer nie widział tabletu. I tyle. Zatem żadne przerzucanie plików np Eksploratorem czy Total Commanderem nie było możliwe. Dopiero jak wgrałem program Kies Samsunga to się poprawiło. Tzn. Kies na razie nie chodzi, ale wgrane sterowniki pozwoliły na to, że wreszcie jest komunikacja pomiędzy kompem i tabletem.

2. Flash Player. Nie ma. Nic nie ma. Tak jak pisałem, w sierpniu Adobe zakończył współpracę z Androidem i od tego czasu ani na Google Play ani na Adobe nie ma już żadnej wersji flasha na Androida. Ja mam bodajże wersję 11.1.115.9 , którą gdzieś tam znalazłem. Do sierpnia można ją było updatować np na Google Play do 11.2 teraz już nie. Niemniej była - ślady w necie są:

http://www.downloads.pl/p...be-flash-player

Może kiedyś gdzieś dorwę.

3. Play -> play/plus. Nie można. Gdybym miał telefon/ smartfon z internetem playa - to wtedy tak. W tablecie mam tylko internet i przełączanie/ roaming nie są możliwe. To idzie tylko po nadajnikach playa. Mogę co najwyżej kartę z telefonu przełożyć do tabletu i wtedy będzie O.K. Tyle tylko, że będę płacił dodatkowo za internet, a karta internetowa będzie leżała bezużytecznie.

Szukam wiedzy, czy do tego modelu można (i jak) podłączyć antenę zewnętrzną. Chyba jednak nie - bo nic nie znalazłem. Zatem pozostanie mi zapewne kupno dodatkowej karty innej sieci (np 2 GB) i przekładanie w razie potrzeby...

4. Jeżeli chodzi o pozostałe kwestie - powolutku, ale do przodu. Oswajam się z aplikacjami i szukam najlepszych rozwiązań. Zatem teraz już będą bardziej konkretne pytania - jak na przykład: Która aplikacja na Androida będzie najlepsza dla odtwarzania filmów z napisami. Ja jeszcze nie sprawdzałem. Zatem nawet nie wiem czy taka jest. Na razie testowałem filmy bez napisów. :)

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2012-11-26, 15:00   

jacek,
to Ty nie masz telewizora ? żeby naa takim maleństwie filmy oglądać
i to jeszcze z napisami
:hehe:

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-26, 16:01   

TV - Są jakieś w piwnicy ;) A tak naprawdę - jak już mam sprzęt - to chcę go na maxa wykorzystać :P Napisy - lepsze od dubbingu... A propos filmów - dziś 70-ta rocznica premiery Casablanki :shock: :brawo:

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-11-26, 20:49   

Do filmów tylko i wyłącznie MX Player: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad (wersja darmowa, z reklamami tu i ówdzie (ale nie w czasie filmu :P )).
Może chcieć doinstalować dekodery zależne od procka jaki masz w urządzeniu, ale to sam Ci wskaże które, jeśli w ogóle.
Napisy w txt muszą mieć tą samą nazwę co film. Nie wnikałem jak z innymi formatami napisów.
Flash jest tylko ten: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.flashplayer z 8.10.2012
Innego już nie będzie. Kompatybilny do ICS. Z JB już nie.
A i tak w większości przeglądarek działa co najwyżej średnio, więc imo szkoda zachodu, ja go nawet nie instaluję.
Co do tego internetu to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Nie możesz w urządzeniu włączyć roamingu, czy masz taką umowę, która nie obejmuje internetu w roamingu.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-27, 05:34   

Xarthias napisał/a:
Co do tego internetu to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Nie możesz w urządzeniu włączyć roamingu, czy masz taką umowę, która nie obejmuje internetu w roamingu.

Link do flasha nie działa - ja zresztą, tak jak pisałem żadnego flasha na google play już nie znalazłem.

Ano nie mogę, będę się dowiadywał czy mogę to zmienić.

Dzięki za info :)

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-11-27, 14:52   

Zaloguj się na kompie na konto googla i wtedy otwórz link. Prawdopodobnie pokaże Ci, że program ten nie jest kompatybilny z Twoim urządzeniem, dlatego na tablecie Ci się nie pokazuje.
Może to oznaczać dwie rzeczy. Albo masz androida 4.1 (JellyBean), który z zasady jest już niekompatybilny z flashem, albo musisz poszukać aplikacji zdejmującej blokady z google play, bo producent urządzenia taką blokadę wprowadził.
Możesz też spróbować wynalazków typu App1 lub App2, być może dzięki temu uda Ci się zainstalować flasha, choć nie potrafię sobie wyobrazić po co :P
Popróbuj też różnych przeglądarek, może któraś obsługuje flasha (dolphin, chrome, opera... jest tego więcej). A jeśli nie chodzi o strony, a o pliki svf, to odtwarzarek takich plików jest multum, nawet wspomniany przeze mnie mx player powinien sobie poradzić.
Jeśli to nie pomoże, to jeśli jesteś bardzo zdesperowany, możesz spróbować poszukać jakiegoś custom romu na swój tablet (polecam xda-developers), który tego flasha obsłuży. Ja w telefonie zmieniam rom średnio raz w miesiącu, bo akurat czegoś potrzebuję, co jeden rom ma a inny nie :P Dzięki synchronizacji danych do chmury i titanium backup robi się to w miarę bezboleśnie, najtrudniejszy jest ten pierwszy raz :P

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2012-11-27, 15:11   

jacek moje młode cuś chyba takiego sobie kupiło z pół roku temu. Jak przyjedzie na weekend to zapytam

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-11-30, 07:55   

Mam Androida 4.0.4, tak jak napisałem w pierwszym poście ;) Z flashem jest kompatybilny, wcześniejszą wersję flasha mam. A 11.2+ jest mi potrzebna do Forge of Empires, choć nie wiem, czy da się grać pod Androidem. Logować się wszakże loguję, ale potem jest komunikat - wymagana wersja przynajmniej 11.2 :) Do sklepu zajrzę jutro i zobaczę ;)

Przy okazji - Kotzur - najlepszego z okazji imienin :D ;)

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-11-30, 13:17   

O graniu to bym raczej nie marzył :)
Nawet durne gierki z fejsbooka nie działają, więc...

Odpowiedz do tematu