Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
In Vitro Bis
Autor Wiadomość
emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2013-06-08, 09:43   

trochę pomylone pojęcia

chodzi o dofinansowanie zabiegu, który jest ostatnim sposobem i etapem leczenia bezpłodności, a nie spełnieniem snobistycznych zachcianek.

Pajku masz rację eutanazja też jest konieczna - dla równowagi :) - sam bym się jej poddał dla rozwiązania mnóstwa niechcianych problemów tych zdrowotnych i tych ze sfery duchowej no i materialnej - starczy mi tej ziemskiej egzystencji, ale mam też nadzieję że odejdę z tego świata o "własnych siłach" :)

ira, - w naszym Kraju zawsze będzie brakowało na coś pieniędzy - nie ma takiego kraju na świecie by na wszystko starczało !
info.: zanim się dojdzie do zabiegu in vitro jest bardzo skomplikowana procedura weryfikacyjna !!!

Adopcja dzieci z domów dziecka to następny problem do dyskusji, ale chyba jako nowy wątek, tylko czy jest sens rozmawiać o tym nie mając żadnego doświadczenia - ja go nie widzę.

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2013-06-08, 13:05   

emeryt napisał/a:
tylko czy jest sens rozmawiać o tym nie mając żadnego doświadczenia - ja go nie widzę.

A ile osób wypowiadających się w tym temacie ma jakieś konkretne doświadczenie z metodą in vitro? I co rozumiesz przez "doświadczenie"? Czy jeśli zostałem adoptowanym mogę uważać, że doświadczenie jakieś mam, czy też nie mogę tak uważać?

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2013-06-08, 13:27   

Jareth,
tu jest temat o in vitro
wypowiadam się w nim bo coś na ten temat wiem mam przykład w rodzinie więc mam pewne "doświadczenie"

załóż temat o adopcji i tam niech się wypowiadają Ci co mają jakieś doświadczenie z tą dziedziną: adoptowali dziecko, są adoptowani, prowadzą ośrodek adopcyjny, prowadzą Prywatny dom dziecka, pracownicy socjalni itd. itp., lub osoby co mają coś do powiedzenia w tej sprawie - ja takowego nie mam więc się nie będę wypowiadał

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2013-06-10, 16:37   

geralt napisał/a:
Pomoc społeczna powinna istnieć, powinna być bardzo rozbudowana - ale może być skuteczna tylko jako dobrowolna inicjatywa prywatna bez pośrednictwa państwa. Już samo to, że ten pomysł wydaje się niemożliwy do wcielenia w życie świadczy o społecznym zdegenerowaniu.

Możliwe to jest, ale nie myl fundacji (no tych normalnych z zasadami tzw. moralnymi) a dzikim kapitalizmem. Takie ośrodki tzw pomocy w sumie prywatnej już były. Kojarzy mi się ostatnio jakiś Maciuś.
akt państwowo większe koszty, bo etaty trza utrzymać. Wiem jak działa PCPR, MOPS itp. Nie korzystam z pomocy bo na razie nie muszę, ale gwarantuję, że jak to pójdzie w prywatę to się kolejki chętnych ustawią po te dudki z budżetu gminnego, powiatowego czy unijnego. Oczywiście niektórzy uczciwi się załapią i wykorzystają środki zgodnie z przeznaczeniem. Strzelam - będzie tego ok. 10%. Media będą miały używanie, ludzie igrzyska, a wymiar sprawiedliwości zakorkuje się dokumentnie.

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-10, 16:58   

andy napisał/a:
Oczywiście niektórzy uczciwi się załapią i wykorzystają środki zgodnie z przeznaczeniem. Strzelam - będzie tego ok. 10%.

Na wsiach szczególnie ta pomoc jest KONIECZNA i to dla większej liczby osób niż te 10%.

Kobietom szczególnie trudno.
U mnie np na miejscu pracy praktycznie nie ma, poza kilkoma sklepami spożywczymi, ciucholandami, pocztą, Ochotniczą Strażą Pożarną... Większość musi do pracy dojeżdżać.
Ale jak tu mając dzieci pracować, kiedy przedszkole jest czynne do 13, a dzieciaki w podstawówce kończą lekcje nawet ok 11:30...

Zatrudnienie opiekunki mija się z celem, zupełnie się nie opłaca. Nie mieć czasu dla dzieci, na odpoczynek, zajęcie się domem i wydawanie znacznej części pensji na dojazdy i opiekunkę? Bez sensu... To już lepiej iść do MOPSu...

A praca przez Internet to wyzysk - śmieszna płaca, nienormowany czas pracy (czytaj: musisz być do dyspozycji nieomal 24h na dobę)...
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.
W końcu będziemy niewolnikami."

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2013-06-10, 17:02   

Przecież wiem nie mieszkam w stolycy

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-10, 17:06   

To czemu 10%?
To... mało
za mało
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2013-06-10, 17:10   

Caroline* napisał/a:
To czemu 10%?

Pisałem o czym innym. O prywatyzacji pomocy społeczne. Cytat był z v-ce admina. Sprawdź.
A tak na marginesie to środki na pomoc i tak w tym systemie idą do pomcobiorców w jakichś 60% w porywach. Jak będzie przy prywatyzacji? Mnie wyszło to 10%

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-10, 17:15   

andy napisał/a:

Pisałem o czym innym. O prywatyzacji pomocy społeczne. Cytat był z v-ce admina.

Wiem.

Gdyby pomoc społeczna została sprywatyzowana, myślisz, że więcej osób ustawiałoby się w kolejki, chociaż nie potrzebowałyby pomocy?

Ja sądzę, że kryteria by pozostały, może łagodniejsze, ale jednak.

A kontrola? Sądzisz, że nijakiej by nie było, skoro tylko 10% Ci wyszło?
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2013-06-10, 17:21   

Caroline* napisał/a:
Gdyby pomoc społeczna została sprywatyzowana, myślisz, że więcej osób ustawiałoby się w kolejki, chociaż nie potrzebowałyby pomocy?

Nie jeszcze raz. Chętnych na tą kasę by się ustawiło. To znaczy by nią zarządzać. Reszta czyli ile komu i po co nieistotna. Najwyżej w mediach będzie audycja. Ale co się wzięło to się nie odda.
Co prawda znam przypadki, że są "potrzebujący", którzy biorą co kto daje Państwo, Caritas, itp. Czynszu się nie płaci, ale dwie bryki na parkingu stoją i na wakacje np. do Egiptu wyjechać trzeba

i ZNOWU POST DO WYWALENIA LUB PRZENIESIENIA - NIE PASUJE DO TEMATU

Zrobi kto? Ok jak nie to ja jutro. Caroline* nie wciagaj kota w dyskusje nie w temacie topicu

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-10, 17:33   

andy napisał/a:
Caroline* nie wciagaj kota w dyskusje nie w temacie topicu

Ależ andy... to nie ja zaczęłam ten temat

Do przeniesienia raczej, niż do wywalenia...

A dlaczego właściwie nie chcesz tego sam zrobić?
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2013-06-10, 17:45   

Caroline* napisał/a:
A dlaczego właściwie nie chcesz tego sam zrobić?

Obiecałem Wodzowi, że nię będę wchodził w kompetencje modów

Też do wywalenia

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-10, 17:48   

Hmm... to po co Ci uprawnienia?

Jeden post mniej czy więcej do wywalenia...
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2013-06-10, 18:58   In Vitro Bis

Przenoszę z głównego wątku to powyej

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-06-10, 21:43   

andy napisał/a:
Caroline* napisał/a:
To czemu 10%?

Pisałem o czym innym. O prywatyzacji pomocy społeczne. Cytat był z v-ce admina. Sprawdź.
A tak na marginesie to środki na pomoc i tak w tym systemie idą do pomcobiorców w jakichś 60% w porywach. Jak będzie przy prywatyzacji? Mnie wyszło to 10%

Ja nie pisałem o żadnej prywatyzacji, a o stanie, który obowiązywał przez tysiące lat.

Nie było systemów emerytalnych, więc ludziom zależało na tym, żeby nie tylko mieć dzieci (nie było ZUSu, to ludzi stać było na posiadanie dzieci), ale jeszcze je odpowiednio wychować. Nie było państwowej pomocy, to po pierwsze każdy robił, co tylko mógł, żeby jej nie potrzebować. A gdy już była potrzeba, to można ją było uzyskać - nie gorszą od tej dostępnej w obecnym systemie, jeśli weźmie się pod uwagę różnice spowodowane przez postęp techniczny. I wtedy człowiek otrzymujący pomoc był wdzięczny. Dzisiaj wielu, jeśli nie większość, spośród tych, którzy więcej biorą niż dają wykazuje się roszczeniową postawą i wręcz pluje na tych, którzy pracują (bo nie mówię o oszustach, którym w niedemokratycznych czasach można było dużo łatwiej zakazać niecnych uczynków). Tak więc biorcy plują na faktycznych dawców, a głosują na cwaniaczków, bo tylko tacy im obiecują złote góry, dodając przy tym, że takie się im należą za nic.

Jasne, że fajnie by było rozdawać, ale najpierw trzeba mieć coś. Żeby dać, trzeba zabrać, a żeby komuś zabrać, ten ktoś musi mieć. A skutkiem ubocznym źle prowadzonej polityki społecznej jest stale rosnąca nieporadność ludzi. Bo po co się uczyć, jak mi się należy? Na razie to jako tako działa, ale jeśli nieporadność będzie ciągle rosła, to postęp techniczny może tego nie wyrównać, a gdy stosunek biorców do dawców przekroczy poziom krytyczny, nie będzie ani pomocy, ani zdolności do radzenia sobie. I co się wtedy stanie?

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-10, 21:47   

To mi wygląda na czarną wizję "co by było gdyby... PiS doszedł do władzy" - Ci, co obiecują dawać bez zabierania... Tylko skąd brać pieniądze?
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-06-10, 22:23   

geralt napisał/a:
Nie było systemów emerytalnych,

Geri nie bedem tera wrzeszczał . Ale to zwyczajnie nie prawda !!!!!!!!!!!!!

W każdym dobrze zorganizowanym państwie od sumeru przez egipt, rzym francje niemcy zawsze istniały formy pomocy państwa tak dobre jak dobre było państwo w danej chwili .
Zawsze były renty .
Wyraz rentier powstał zanim powstał wyraz socjalizm , co prawda znaczenie jego sie zmieniało ale świadczy o otrzymywaniu renty .
Były inne formy zabezpieczenia instytucjonalnego ale zawsze były .
Załamywały sie w ciezkich czasach , w czasie wojen ale były .

Widzisz to ekonomia !!! Oprucz okresow, zamieszana, wojen, innych złych (to kiedyś byłoczestsze niż dziś) człowiek był cenny !!!!

Cenny przynajmniej jak koń.

To mu gwarantowalo sporo , ekonomia!!!!

Dziś nie jest .

geralt napisał/a:
stale rosnąca nieporadność ludzi

To też nieprawda !!!!!!!!!!!!

system, ekonomia dziś pracuje na maksymalny zysk !!!!
Systemowi jest potrzebne conajmniej 10 procentowe bezrobocie , żeby wymusić postawe niewolniczą , mobilnośc itp.

kto pracuje to pracuje , ale mało kto 8 godzin przeciętna t 10 albo wiecej wystarczylo by wymusić 8 i nima bezrobocia i bezradności .

Ale nie można tak system nie pozwoli towar z chin albo brazyli okaze sie tańszy gospodarka sie zesra.

Wszyscy ludzie zaradni tez doprowadzili by gospodarke do upadku !!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz jesteś zaradny zdobywasz prace ktosmniej zaradny idze na bruk , jest zrozpaczony zrobi wszystko jest MOBILNY

JEST 8 MIEJSC PRACY A 10 ludzi jest ok 2 zawsze grzebie w smietniku .

jesli tym 2 pozwoli sie zalozyc firme , znaleźć robotę .
bedzie 10 na 10 pracowało, szlak trafia mobilnośc , elastyczność ciecie kosztów.
Rosna wymagania pracowników.

Chiny i indie miejsca gdzie są niewolnicy zdobywaja rynek SZLAK trafia gospodarkę.
Ostatnio zmieniony przez pajk 2013-06-10, 22:44, w całości zmieniany 3 razy  

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-06-10, 22:25   

Caroline* napisał/a:
To mi wygląda na czarną wizję "co by było gdyby... PiS doszedł do władzy" - Ci, co obiecują dawać bez zabierania... Tylko skąd brać pieniądze?

Jeśli do władzy dojdzie Kaczyśki albo Palikot, to poza większym obciachem wiele się nie zmieni. Z góry można łatwo zepsuć, ale naprawianie wymaga działania oddolnego.

Pesudoliberalizm w stylu Balcerowicza nie wystarczy - to prosta droga do zatrzymania gospodarki. A takie obowiązkowe OFE (coś w rodzaju sprywatyzowanej polityki społecznej, nawiązując do Kocura) są jeszcze gorsze od ZUSu. Ale tego nie rozumieją nawet najsłynniejsi profesorowie ekonomii, więc nie polecam mówić takich herezji na studiach :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-06-10, 22:44   

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:
Nie było systemów emerytalnych,

Geri nie bedem tera wrzeszczał . Ale to zwyczajnie nie prawda !!!!!!!!!!!!!

W każdym dobrze zorganizowanym państwie od sumeru przez egipt, rzym francje niemcy zawsze istniały formy pomocy państwa tak dobre jak dobre było państwo w danej chwili .

Chciałem odpowiedzieć, ale sam to zrobiłeś.

pajk napisał/a:
Cenny przynajmniej jak koń.

To mu gwarantowalo sporo , ekonomia!!!!

Dziś nie jest .

Były renty dla zasłużonych. I była pomoc, kiedy państwo było bogate, bo do pewnego stopnia pomaganie się zwyczajnie opłaca, tak jak opłaca się dotrzymywanie słowa.

Ale nie było składek emerytalnych, złożonych systemów, a kasy nie rozdawała większość. Mówisz o czasach, kiedy prywatne i publiczne jakoś zlewało się ze sobą, nie było takiego rozgraniczenia. Nie nazwałbym tego pomocą publiczną w dzisiejszym rozumieniu.

Dzisiaj pomaganie (z nie swojej kieszeni) opłaca się "władcom", którzy nie biorą na siebie praktycznie żadnej odpowiedzialności. I, przy szerszym spojrzeniu, prawie tylko im.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-06-10, 23:12   

mowie od sumeru to bardzo rozne państwa i brdzo rozne systemy . 'Dzisiaj' wszystko idzie źle bo państwo jest do dupy , własciwie go zupełnie nima dawniej (do 8000 lat do tyłu tyle siegaja zapiski) tez bywało państwo do dupy i wszystko było do dupy.

Dzisiaj rożni sie najbardzij od nie dzisiaj tym że wtedy nie było I-podów .
Jest okres kiedy człowiek nie jest wart konia i tyle, tak też bywało wiele razy .

Odpowiedz do tematu