Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Szatan jest w bajkach!
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)


Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 10506
Skąd: wiesz?
Wysłany: 2013-03-11, 12:07   Szatan jest w bajkach!

onet.pl napisał/a:
- Szatan przypuścił szalony atak na dzieci! - ostrzega rodziców ksiądz Marek Wąsag z Myczkowa na Podkarpaciu. Mówi, że Hello Kitty i kucyki Pony to zło wcielone. Sprawę opisuje "Super Express".

- Oglądając bajki, w tym o kucyku Pony, dziecko wchodzi w świat fikcji jak w świat realny. To otworzenie furtki w swoim sercu komuś, kogo oznacza ta rzecz, a oznacza piekielnika. Strategia szatana jest taka: niszczyć pod pozorem niewinności - słowa księdza Marka Wasąga przytacza "Super Express".

Duchowny jest członkiem Rady Polskich Egzorcystów i Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku.

Szatana widzi w Kung Fu Pandzie, grze Diablo, Harrym Poterze, lalkach Barbie i pokemonach. Na wywiadówce wyjaśniał własną etymologię nazwy Hello Kitty.

- Hell (piekło), Kitty (imię dziewczynki). Jak widać, kotek nie ma ust. Dlaczego? Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść - mówił dodając, że kupując dzieciom przedmioty z tym wizerunkiem, oddajemy je w ręce demonów.

Psycholog Monika Filipowska uspokaja, że dzieci nie widzą odniesień do czarnej magii. - Takie znaczenia nadają tylko dorośli - zapewnia w 'Super Expressie".
(op;GK)


Ja jestem katolikiem i jest mi z tym dobrze, jednak niektóre wypowiedzi naszych księży mnie dosłownie przerażają. Szatan jest podstępnym wrogiem, ale... bajki? Może mógłbym uznać, że filmy, w których występują wampiry, czarna magia i zło triumfują, mogą być jeszcze w jakiś sposób niebezpieczne dla dzieciarni, ale może to tylko dlatego, że nie lubię książek i filmów o wampirach. Ale Hello Kitty, kucyk Pony i pokemony? To może jeszcze kot Filemon, Bolek i Lolek oraz Reksio :?: Drodzy moi forumkowie, przyznajcie się - jeżeli ktoś odnalazł odwołanie do diabła w bajkach o Reksiu, niech da mi znać, bo chyba muszę przemyśleć swoją postawę w zakresie mojej wiary... :oops:
_________________
"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"

 
  Zaproszone osoby: 1
 
geralt 
Prorektor


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 3050
Wysłany: 2013-03-11, 21:48   Re: Szatan jest w bajkach!

Ale przed Harrym Potterem ostrzegał sam Papież. Jak można być katolikiem i sprzeciwiać się głowie Kościoła?

Utrzymywanie przez Kościół egzorcystów i mówienie o opętaniach jest niby mądrzejsze od przestrzegania przed bajkami i zabawkami?

Ale Benedykt i inni wiedzą, co mówią - bajki i książki są zagrożeniem dla Kościoła.

Cytat:
- Oglądając bajki, w tym o kucyku Pony, dziecko wchodzi w świat fikcji jak w świat realny.

I Kościół traci monopol na urealnianie świata fikcji w młodych umysłach. Dzieci widzą światy, w których nie ma religii i utożsamiają się z bohaterami, którzy nie chodzą do kościoła, nie mówią o Bogu. Widzą światy pełne pozytywnych wartości, a pozbawione religijnej wiary. I później trudniej im wmówić, że świat bez Boga nie ma sensu, musi być bezwartościowy i pozbawiony nadziei. Trudno wmówić, że księża są im do czegokolwiek potrzebni. Bo przecież Reksio, Simba czy kucyki świetnie radzą sobie bez nich.

Tak naprawdę, mając kontakt z wieloma światami fikcji, człowiek podświadomie zdaje sobie sprawę z fikcyjności tego, co mu się wtłacza do głowy na lekcjach religii.

Kiedyś kościoły był głównym miejscem zrzeszania ludzi, stanowiły główne medium. Stała obniżka wpływu boli wielebnych.

Cytat:
To otworzenie furtki w swoim sercu komuś, kogo oznacza ta rzecz, a oznacza piekielnika.

To otworzenie w swojej głowie furtki, którą nauka Kościoła stara się zamknąć - dla władzy i wpływów.
 
 
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)


Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 10506
Skąd: wiesz?
Wysłany: 2013-03-12, 00:03   

geralt napisał/a:
Ale przed Harrym Potterem ostrzegał sam Papież. Jak można być katolikiem i sprzeciwiać się głowie Kościoła?
To nie jest sprzeciwianie się głowie Kościoła, tylko dyskusja z nią. Papież również jest omylny w wielu kwestiach, jest tylko człowiekiem. Nieomylnością wykazuje się wyłącznie wówczas, gdy określa ex cathedra prawdy wiary a nie sądzę, żeby zły wpływ HP na dusze ludzkie były prawdą wiary, IMO to tylko jego własna interpretacja. Jeśli któryś z kolejnych ojców świętych, po dogłębnym przemyśleniu, uzna takie coś za obowiązujący dogmat... ale nie sądzę. :)

geralt napisał/a:
I Kościół traci monopol na urealnianie świata fikcji w młodych umysłach. Dzieci widzą światy, w których nie ma religii i utożsamiają się z bohaterami, którzy nie chodzą do kościoła, nie mówią o Bogu. Widzą światy pełne pozytywnych wartości, a pozbawione religijnej wiary. I później trudniej im wmówić, że świat bez Boga nie ma sensu, musi być bezwartościowy i pozbawiony nadziei. Trudno wmówić, że księża są im do czegokolwiek potrzebni. Bo przecież Reksio, Simba czy kucyki świetnie radzą sobie bez nich.
Geralt, interpretujesz to tak, jakby purpuraci i zwykli księża grali z wiernymi w grę o rząd dusz na zasadach marketingu politycznego usilnie reklamując Boga. Bynajmniej, oni nie prowadzą nikogo pod przymusem do bram raju, raczej wskazują drogę i mówią, jeśli ktoś zbłądzi z niej, bo sami wiedzą, jak łatwo zbłądzić. No cóż, mają raczej niewdzięczna robotę, bo wygodniej jest ludziom iść innymi ścieżkami, ale oni wiedzą, co ich czeka na końcu tych ścieżek - Piekło. Sprawa jest w gruncie rzeczy dość prosta - są jak rodzice, którzy wiedzą, że jeśli dziecko będzie wychodziło na wiatr i śnieg z gołą głową, to się może zaziębić a nawet nieźle rozchorować, a w najcięższych przypadkach może się to skończyć zapaleniem płuc, które nie zawsze jest łatwe do uleczenia. No i powtarzają zawzięcie na każdej mszy "pamiętaj, aby w zimne dni zakładać czapkę i szaliczek!". A że niektórzy księża mylą zimę z jesienią a czapkę z moherowym beretem... bywa. No i co robią ludzie na takie dictum? Ty Geralt powiesz "księża głoszą słowo o czapkach i szalikach, bo mają udziały w firmie produkującej te części ubioru! A udowodniono przecież, że można chodzić bez czapek w zimie, zwłaszcza, jeśli jeździsz samochodem i przejeżdżasz z garażu do garażu!". :P Niektórzy wysłuchają homilii o czapkach i szalikach i na pokaz będą je ubierać co niedziela i od święta, ale na co dzień będą chodzili z gołą głową. :? A jeszcze inny użyje kaptura zamiast czapki albo opatuli się burką i też jakoś przetrwa zimę, na swój sposób. ;)

Kościół, to wierni, oni są trzonem. Świątynie? Każdy wierny jest świątynią. Ludzie świeccy, laikat, mają swoje zadania, a kapłani swoje. Ludzie mają szukać Królestwa Bożego na własną rękę, kierując się każdy swoją wolną wolą, mają też promieniować "na zewnątrz" swoją wiarą, zasadami moralnymi i etycznymi, głosić świadectwo (Dobrą Nowinę) itp. Dzięki Bogu decyzje o tym, jaką drogą pójdą, podejmują sami wierni, a kapłani mają im doradzać, pokierować gdy zbłądzą, błogosławić ich działania... Wiadomo, że jeśli ktoś, komu dobrze radzisz, czyni głupio, to boli, więc faktycznie obniżka wpływu stoi kapłanom ością w gardle, ale nie dlatego, że chcą czymkolwiek rządzić. :)

Swoją drogą tyle się teraz mówi o klerykalizmie, ale skąd to się właściwie bierze? Sam nie wiem. A wyobraź sobie, jakby księża mogli kandydować Parlamentu RP - to dopiero byłoby się podniosło larum! A przecież jeszcze przed II WŚ, w II RP, księża mogli sprawować realną politykę (dobry przykład, to ks. prałat Józef Londzin). Teraz takiej opcji nie ma, księża nie mogą zostawać włodarzami miast czy politykami a nadal huczy się tyle o klerykalizmie. :evil:
_________________
"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"

 
  Zaproszone osoby: 1
 
geralt 
Prorektor


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 3050
Wysłany: 2013-03-12, 20:44   

Nieznany napisał/a:
Bynajmniej, oni nie prowadzą nikogo pod przymusem do bram raju

Bo obecnie nie mogą, są za słabi. Prowadzili pod przymusem przez wieki i wielu chętnie wróciłoby do tych czasów. Część choćby z powodu strachu, że to, w co wierzą może okazać się pomyłką - strachu wynikającego z głębokiego przekonania, że istnieją tylko dwie możliwości - albo jest tak, jak mówi Kościół, albo jest tak, jak mawiał Lenin. Utożsamiają Boga z wszystkim, co może istnieć poza wielką pustką. A tacy buddyści na przykład wierzą nawet w życie po życiu, chociaż w ich religii nie ma jednostkowego Boga - to tak podaję tylko jako przykład, że nie trzeba abstrakcyjnego myślenia, żeby uzmysłowić sobie głupotę tzw. "zakładu Pascala".

Nieznany napisał/a:
Geralt, interpretujesz to tak, jakby purpuraci i zwykli księża grali z wiernymi w grę o rząd dusz na zasadach marketingu politycznego usilnie reklamując Boga.

Ależ w kościele można poznać wiele świetnych lekcji marketingowych. Nie zastanawiałeś się dlaczego ksiądz chodzi z tacą tuż po wyznaniu winy przez wiernych? ;) I oczywiście, że w grę wchodzi biznes. Ale nie tylko - wchodzi też prestiż, chęć bycia szanowanym, bycia nauczycielem dla innych. Autorytet Koscioła przynosi wiele korzyści księżom.

Nie przeczę uczciwości zakonnic i zakonników, czy jakiejś części księży, którym dobra materialne i prestiż na całą wieś nie przewracają w głowie, ale ogólnie jest tendencja do większego skupiania się na ozłacaniu obrazów i wnętrz świątyń, na pokazówce, niż kierowania się jakimiś faktycznymi wartościami. Wątpię czy biblijny Jezus byłby zadowolony z tych wszystkich pomników, a Maryja z drogich obrazów i złotych medalików sprzedawanych pod świątyniami. Ja za to nie płacę, to nie narzekam - dziwi mnie tylko ten rozdźwięk między katolickim nauczaniem a działaniem.

Nieznany napisał/a:
No cóż, mają raczej niewdzięczna robotę, bo wygodniej jest ludziom iść innymi ścieżkami, ale oni wiedzą, co ich czeka na końcu tych ścieżek - Piekło.

To kolejny mit. Oczywiście, że wygodniej iść za stadem, niż spojrzeć w oczy niepewności.

Nieznany napisał/a:
A wyobraź sobie, jakby księża mogli kandydować Parlamentu RP - to dopiero byłoby się podniosło larum!

Mnie by to nie robiło różnicy. O taki poseł Godson jest pastorem. Niech sobie księża kandydują (niczym by się nie różnili od bardziej religijnych polityków). Wtedy trudniej byłoby im udawać, że tu wcale nie chodzi o wpływy. Ale władzę mają nie politycy, tylko media i ci, którzy za nimi stoją. Nie dziwię się więc Kościołowi, że woli należeć do tej drugiej grupy.
 
 
Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe


Wiek: 35
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 4147
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-12, 23:51   

Reksio robił w bajkach rzeczy, których normalny pies by nie zrobił ( w sensie był zbyt ludzki w zachowaniach), więc pewnie był opętany. :lol:
_________________
"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
 
 
 
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)


Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 10506
Skąd: wiesz?
Wysłany: 2013-03-13, 09:31   

No tak, Sodoma i Gomora! Opętane zwierzęta, bandyci, cały ten seks... no i jakie te dzieci mają mieć wzorce osobowe? :x:...:
_________________
"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"

 
  Zaproszone osoby: 1
 
Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)


Wiek: 25
Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 423
Skąd: imaginacja
Wysłany: 2013-06-29, 14:44   

kolejny symbol szatana... :shock:
http://www.sfora.pl/Kosci...-szatana-a55291
_________________
"Wkrótce nie będzie już wrogów.
Osiągniemy spokój i równość.
Będziemy żyć w zbiegach okoliczności.
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.
W końcu będziemy niewolnikami."

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC
 
 
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)


Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 10506
Skąd: wiesz?
Wysłany: 2013-06-29, 18:31   

No to jeszcze w temacie :lol:
_________________
"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"

 
  Zaproszone osoby: 1
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


ebook.najlepsze.net
Darmowe Statystyki cjc!
Katalog stron www
katalog stron
Katalog stron internetowych Sznurkownia.pl